bezprizorni



Join the forum, it's quick and easy

bezprizorni

bezprizorni

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
bezprizorni

форум за посветени


4 posters

    Деветоюнско Носорог4е

    Rhino
    Rhino


    Брой мнения : 6497
    Join date : 23.04.2009
    Местожителство : everywhere

    Деветоюнско Носорог4е - Page 2 Empty Re: Деветоюнско Носорог4е

    Писане  Rhino Съб Май 29, 2010 9:21 am

    Плюшен написа:

    А по този въпрос си приключил, защото толкова ти е акъла. Нищо добро не я чака малката шматка с тия неясни планове за живота. Ще се радвам да закърпиш там фронта, дотогава ще се отбивам по-рядко на форумчето ти.

    Изписа се достатъчно по въпроса, че и там където не трябва. Не знам доколко си даваш сметка за това, както и че със склонността си да се забавляваш, унижавайки хората (дори и намиращите се в близост до тебе) ти фактически ги отблъскваш. Може и да е от духовна незрялост и сигурно е така. Само че ако това форумче, характеризиращо се с изключителна (но не безкрайна) толерантност - традиция още от Сикор и първите безпризорни, която, ако не друго, смятам да водя до края - може да те търпи, никъде другаде няма да го правят. Освен ако не се запишеш във форум за хора с извратено мислене.
    Smile


    Последната промяна е направена от Rhino на Съб Май 29, 2010 10:08 am; мнението е било променяно общо 1 път
    Rhino
    Rhino


    Брой мнения : 6497
    Join date : 23.04.2009
    Местожителство : everywhere

    Деветоюнско Носорог4е - Page 2 Empty Re: Деветоюнско Носорог4е

    Писане  Rhino Съб Май 29, 2010 9:12 am

    Плюшен написа:

    За мен не се безпокой, доста по-добре съм от тебе.


    Надявам се да си добре, защото от доста време свириш един и същ рефрен.
    Smile
    avatar
    Плюшен


    Брой мнения : 285
    Join date : 21.04.2010

    Деветоюнско Носорог4е - Page 2 Empty Re: Деветоюнско Носорог4е

    Писане  Плюшен Съб Май 29, 2010 4:05 am

    Rhino написа:Гледай си работата (ако имаш такава) и баста.
    По този въпрос сме приключили.

    За мен не се безпокой, доста по-добре съм от тебе.

    А по този въпрос си приключил, защото толкова ти е акъла. Нищо добро не я чака малката шматка с тия неясни планове за живота. Ще се радвам да закърпиш там фронта, дотогава ще се отбивам по-рядко на форумчето ти.

    Не ставаш, не си достатъчно умен. Иначе щеше да съобразиш едно друго.

    П.П. Дават хубав румънски филм за нелегален аборт по първа, препоръчвам.
    Rhino
    Rhino


    Брой мнения : 6497
    Join date : 23.04.2009
    Местожителство : everywhere

    Деветоюнско Носорог4е - Page 2 Empty Re: Деветоюнско Носорог4е

    Писане  Rhino Съб Май 29, 2010 3:43 am

    Гледай си работата (ако имаш такава) и баста.
    По този въпрос сме приключили.
    avatar
    Плюшен


    Брой мнения : 285
    Join date : 21.04.2010

    Деветоюнско Носорог4е - Page 2 Empty Re: Деветоюнско Носорог4е

    Писане  Плюшен Съб Май 29, 2010 2:56 am

    Rhino написа:
    Плюшен написа:
    Rhino написа:
    Плюшен написа:

    Минали сме от там презди 15-20 години, та знам докъде си. Ти гледай докато се занимаваш със приготовленията за отвъдното, да не изтървеш младото птиче

    Откъде си минавал преди 20 години?
    Отдолу под масата?
    What a Face

    Ще се постарая да се цитирам дословно, защото май ти убягна смисъла:

    Плюшен написа:Минали сме от там презди 15-20 години, та знам докъде си. Ти гледай докато се занимаваш със приготовленията за отвъдното, да не изтървеш младото птиче.

    По-ясно ли ти е сега? What a Face

    Похвално е, че се грижиш за преистарелите си родители, но не ги чакай да си отидат от този свят, преди да осигуриш минимален битов конфорт на малкото пиленце.

    Баката с латекса и лака за паркет е най-малкото Smile

    Какво да ти кажа, като не знаеш почти нищо?
    Сега ми стана по-ясно, но смисълът пак се губи.
    Май наистина ползваме различни езици. Smile

    Какво да знам повече от това, което виждам? Общата рамка в която живеете ми е ясна. Прочее, от сладурчето ти научавам малки детайли, за които ти мълчиш като партизанин.

    В тази вразка я попитай Ани какви съвети тип момичешко списание спазва, когато чати в скайп с момчета? Всеки път като ме отблокира спазва определен алгоритъм: кани ме на измислен купон и други такива небивалици.

    Това дете има толкова изкуствено поведение, че ми е жал за нея. Като се почне от стремежа да е холивудска звезда, токчета, грим. Това убива хубавото в нея. И тая пасивност при размяната на ласки е направо срамна. Когато една жена те харесва, тя те забива. Когато не харесва, не допуска интимна близост. Средно положение няма.

    Ако чуе вкъщи от мама "вие се гушкайте, но трябва да сте само приятели" или "трябва да го познаваш поне четири години, за да ходите" или "той не трябва да те ревнува", това може сериозно да я обърка. Жалко, че все още страда от предразсъдъците на ученическата среда и от някакви нейни си фиксидеи. А и право да седим, криво да съдим, и вие си я работите.

    Искам да ти кажа, че няма нужда да се големееш пред мен. Ти си този, който не знае почти нищо за мен. А и защо да знаеш, ако с глупавите си църкви и политиканство правиш несериозно впечатление? Ти пред мен нямаш авторитета да ме завербуваш. Нито някой от тези които познаваш, ако това ти е болката. Не сте ми на образованието.

    Единстеното което ме кара да правя усилието да общувам с теб ежедневно е детето ти. Когато си харесам и се сприятеля с някое дете, аз му желая доброто и искам да го видя да се развива и да се учи. А Ани е точно на възрастта да ми стане гадже. Ако това стане, идва при мен и няма да ти се налага да изпратиш първо възрастните родители на оня свят, за да дойде деня да заживеете по-човешки с Фани. Това имам предвид като ти казах "баката латекс и лака за паркет".
    Rhino
    Rhino


    Брой мнения : 6497
    Join date : 23.04.2009
    Местожителство : everywhere

    Деветоюнско Носорог4е - Page 2 Empty Re: Деветоюнско Носорог4е

    Писане  Rhino Съб Май 29, 2010 1:17 am

    Плюшен написа:
    Rhino написа:
    Плюшен написа:

    Минали сме от там презди 15-20 години, та знам докъде си. Ти гледай докато се занимаваш със приготовленията за отвъдното, да не изтървеш младото птиче

    Откъде си минавал преди 20 години?
    Отдолу под масата?
    What a Face

    Ще се постарая да се цитирам дословно, защото май ти убягна смисъла:

    Плюшен написа:Минали сме от там презди 15-20 години, та знам докъде си. Ти гледай докато се занимаваш със приготовленията за отвъдното, да не изтървеш младото птиче.

    По-ясно ли ти е сега? What a Face

    Похвално е, че се грижиш за преистарелите си родители, но не ги чакай да си отидат от този свят, преди да осигуриш минимален битов конфорт на малкото пиленце.

    Баката с латекса и лака за паркет е най-малкото Smile

    Какво да ти кажа, като не знаеш почти нищо?
    Сега ми стана по-ясно, но смисълът пак се губи.
    Май наистина ползваме различни езици. Smile
    avatar
    Плюшен


    Брой мнения : 285
    Join date : 21.04.2010

    Деветоюнско Носорог4е - Page 2 Empty Re: Деветоюнско Носорог4е

    Писане  Плюшен Пет Май 28, 2010 10:12 pm

    Rhino написа:
    Плюшен написа:

    Минали сме от там презди 15-20 години, та знам докъде си. Ти гледай докато се занимаваш със приготовленията за отвъдното, да не изтървеш младото птиче

    Откъде си минавал преди 20 години?
    Отдолу под масата?
    What a Face

    Ще се постарая да се цитирам дословно, защото май ти убягна смисъла:

    Плюшен написа:Минали сме от там презди 15-20 години, та знам докъде си. Ти гледай докато се занимаваш със приготовленията за отвъдното, да не изтървеш младото птиче.

    По-ясно ли ти е сега? What a Face

    Похвално е, че се грижиш за преистарелите си родители, но не ги чакай да си отидат от този свят, преди да осигуриш минимален битов конфорт на малкото пиленце.

    Баката с латекса и лака за паркет е най-малкото Smile
    Rhino
    Rhino


    Брой мнения : 6497
    Join date : 23.04.2009
    Местожителство : everywhere

    Деветоюнско Носорог4е - Page 2 Empty Re: Деветоюнско Носорог4е

    Писане  Rhino Пет Май 28, 2010 7:38 pm

    Плюшен написа:So, it's what eyes can see.

    Да сме те видяли какво можеш да си подобриш положението? clown

    Минали сме от там презди 15-20 години, та знам докъде си. Ти гледай докато се занимаваш със приготовленията за отвъдното, да не изтървеш младото птиче.

    Откъде си минавал преди 20 години?
    Отдолу под масата?
    What a Face
    avatar
    Плюшен


    Брой мнения : 285
    Join date : 21.04.2010

    Деветоюнско Носорог4е - Page 2 Empty Re: Деветоюнско Носорог4е

    Писане  Плюшен Пет Май 28, 2010 5:57 pm

    So, it's what eyes can see.

    Да сме те видяли какво можеш да си подобриш положението? clown

    Минали сме от там презди 15-20 години, та знам докъде си. Ти гледай докато се занимаваш със приготовленията за отвъдното, да не изтървеш младото птиче.
    Rhino
    Rhino


    Брой мнения : 6497
    Join date : 23.04.2009
    Местожителство : everywhere

    Деветоюнско Носорог4е - Page 2 Empty Re: Деветоюнско Носорог4е

    Писане  Rhino Пет Май 28, 2010 4:36 pm

    Плюшен написа:

    Интересно ще ми бъде да ми обясниш насаме това, което не съм разбрал с учене и със стареене, да видим дали то е така (и има ли мехлем за него) Twisted Evil

    Защото отвън изглежда малко по-различно clown

    Обикновено така изглежда.
    cyclops
    avatar
    Плюшен


    Брой мнения : 285
    Join date : 21.04.2010

    Деветоюнско Носорог4е - Page 2 Empty Re: Деветоюнско Носорог4е

    Писане  Плюшен Пет Май 28, 2010 4:22 pm

    Rhino написа:Миличък, ако не си разбрал, ще ти обясня насаме.

    Сега ще ти кажа само: не оспорвам нито знанията ти по италиански (знам, че щеше да следваш в Bologna или където беше там), нито образованието ти. Просто има неща, които не се научават с учене, нито се постигат с евтини манипулации..

    За твое сведение не си бъркам в носа, а работя на няколко места и помагам на престарелите си родители. Така че ще трябва със съжаление да откажа засега любезната ти покана, за която благодаря.

    A più tardi
    Smile

    Да са ти живи и здрави родителите ти доколкото е възможно, а докато работиш на няколко места, все така да имаш време да списваш по знайни и незнайни форуми Laughing

    Интересно ще ми бъде да ми обясниш насаме това, което не съм разбрал с учене и със стареене, да видим дали то е така (и има ли мехлем за него) Twisted Evil

    Защото отвън изглежда малко по-различно clown
    Rhino
    Rhino


    Брой мнения : 6497
    Join date : 23.04.2009
    Местожителство : everywhere

    Деветоюнско Носорог4е - Page 2 Empty Re: Деветоюнско Носорог4е

    Писане  Rhino Пет Май 28, 2010 3:46 am

    Миличък, ако не си разбрал, ще ти обясня насаме.

    Сега ще ти кажа само: не оспорвам нито знанията ти по италиански (знам, че щеше да следваш в Bologna или където беше там), нито образованието ти. Просто има неща, които не се научават с учене, нито се постигат с евтини манипулации..

    За твое сведение не си бъркам в носа, а работя на няколко места и помагам на престарелите си родители. Така че ще трябва със съжаление да откажа засега любезната ти покана, за която благодаря.

    A più tardi
    Smile
    avatar
    Плюшен


    Брой мнения : 285
    Join date : 21.04.2010

    Деветоюнско Носорог4е - Page 2 Empty Re: Деветоюнско Носорог4е

    Писане  Плюшен Чет Май 27, 2010 8:54 pm

    Rhino написа:Между другото, lascia perdere беше употребено в смисъла на "да върви по дяволите", "не си струва", каквото е и обикновеното му значение.

    Не се впрягай за глупости и не се изхвърляй /повелително наклонение/ Very Happy . Защото не си наясно дори с граматиката и пунктуацията на родния ти език. Още в медиапул ти обърнах внимание на това. @

    Mиличък, ако ти си бъркаш в носа, вместо да си смениш тапетите, то аз съм учил и завършил степен (minor) по италианска филология, група за италофони, и ако не си разбрал, този ми език е по-добър от твоя английски. И имам екстензивни познания по "нова" граматика, каквито дървените филолози у нас не са и сънували.

    Хиляда пъти ти казах, да не ме настъпваш по опашката и да не навлизаш в мои води, защото ще се лее кръв. За моето образование, ректорът на СУ, който ми е подписвал дипломата може да мечтае в някой друг живот, а той е професор. Ти къде се буташ между шамарите?

    Простено ти е единствено ако се опиташ да станеш мой ученик и да попиеш от моето познание, което неминуемо може да се отрази на твоите възгледи и да ги направи по-меки, диалогични, индетерминистки и гъвкави.

    Ако дойдеш в новия ми дом да се запознаеш с това как живея, мога да ти изнеса сказка по приятна и за двамата тема и да дискутираме, ако ти е приятно, докато не намерим пътя към верните заключения. За утре имам едно гости с приятна компания, така че ако се присъединиш, ще си почетен гост на скромна трапеза и приятен симпозиум. Прибирането става с удобен рейс. Ако доведеш и фамилия - или поне част от нея, забавата ще е още по-заслужаваща си. Това не е майтап, а самата истина.

    Ако си навит, напиши ми бележка и ще разбереш техническите подробности. Не носете нищо освен благоразположението си, аз съм домакин и определям менюто, а то ще е добро. А дискусиите - още по-добри.

    Поздрави, Плюшен.
    Rhino
    Rhino


    Брой мнения : 6497
    Join date : 23.04.2009
    Местожителство : everywhere

    Деветоюнско Носорог4е - Page 2 Empty Re: Деветоюнско Носорог4е

    Писане  Rhino Чет Май 27, 2010 8:49 pm

    Emma написа:А бе по-важното е, че сте приятели още.

    Здравейте!!! Very Happy

    Нали? Дори ставаме и amici.

    Здравей.

    cheers
    Emma
    Emma


    Брой мнения : 4274
    Join date : 23.04.2009

    Деветоюнско Носорог4е - Page 2 Empty Re: Деветоюнско Носорог4е

    Писане  Emma Чет Май 27, 2010 6:55 pm

    А бе по-важното е, че сте приятели още.

    Здравейте!!! Very Happy
    Rhino
    Rhino


    Брой мнения : 6497
    Join date : 23.04.2009
    Местожителство : everywhere

    Деветоюнско Носорог4е - Page 2 Empty Re: Деветоюнско Носорог4е

    Писане  Rhino Чет Май 27, 2010 6:28 pm

    Между другото, lascia perdere беше употребено в смисъла на "да върви по дяволите", "не си струва", каквото е и обикновеното му значение.

    Не се впрягай за глупости и не се изхвърляй /повелително наклонение/ Very Happy . Защото не си наясно дори с граматиката и пунктуацията на родния ти език. Още в медиапул ти обърнах внимание на това. @
    Rhino
    Rhino


    Брой мнения : 6497
    Join date : 23.04.2009
    Местожителство : everywhere

    Деветоюнско Носорог4е - Page 2 Empty Re: Деветоюнско Носорог4е

    Писане  Rhino Чет Май 27, 2010 6:13 pm

    Казах ти, да не се бъркаш там, където не ти е работа.

    Още веднъж:
    1. Не съм имал предвид повелително наклонение. Не съм ти нито родител, който не успял да те научи на елементарно възпитание, нито смятам да бъда.
    2. Употребих съставна дума, която трябваше да ти подскаже нещо. Понеже мислиш, че знаеш много, не знаеш точно това, което трябва.

    Последният човек, който може да говори за простотии, си именно ти.

    Scusami.
    Very Happy
    avatar
    Плюшен


    Брой мнения : 285
    Join date : 21.04.2010

    Деветоюнско Носорог4е - Page 2 Empty Re: Деветоюнско Носорог4е

    Писане  Плюшен Чет Май 27, 2010 1:25 pm

    Rhino написа:Ставаш смешен, наистина.

    Dimenticarlo, както и sentirlo, например, са съставни думи и нямат нищо общо с наклоненията. Не се опитвай да продаваш краставици на краставичаря.

    Това първо. Второ, думите и фразите имат не само много значения, но и оттенъци, и пишман полиглот като тебе би трябвало да е наясно за това. Ако в един случай може да се преведе "заеби", то в друг "не се притеснявай", а в трети - "забрави". Исках да ти го поднеса именно в последната форма, но ти не разбираш нито от деликатност, нито от още много неща.

    Наистина е време да пораснеш.

    Scusi.
    Very Happy

    Проблемът е, че не аз съм пишман полиглот, а ти си пишман филолог. Ти си употребил повелително наклонение без да го знаеш, и на всичкото отгоре, дефектно, а сега ми пробутваш инфинитивите. Накрая май ще ти поискам дипломата за филолог, да видим дали не си завършил с общ успех 3,33 cлучайно (заради мръсните комунисти, естествено).

    "Lascia perdere" означава "не се занимавай" и ти го беше употребил добре. "Последната форма" в която си искал да ми го поднесеш, си го поднесъл не само смислово неправилно, но и граматически погрешно. Т.е. в крайна сметка вместо един хубав идиом с който да ме зарадваш, поднесе на себе си едно голямо л-но, понеже се опишваш да бъдеш това, което не си. Любопитно би ми било да те чуя да говнориш на английски, защото подозирам че и там ще те бия на момиче.

    А колкото до твоята деликатност, тя е просто най-обикновено премълчаване, да не лъсне простотията. Можеше да си спестиш и италианския. Ако си го беше спестил, нямаше да ми казваш scusi, което е в учтива форма, все едно ми говориш на Вие, а щеше да ми кажеш нещо от сорта на:

    Мi scusa, giovane amico, ma non ho studiato un solo attimo la lingua italiana, ecco perchè non conosco la grammatica elementare, anzi, non ho neanche imparato l'inglese, alquale ho dedicato quattro anni all'università, allora scusami ancora una volta, non merito alcun rispetto, sono veramente un povero coglione, insomma una testa di cazzo.

    Laughing Laughing Laughing

    За да ме разбереш по-добре, ще ти обясня поведенческата си реакция: нямам грам милост към тези, които нищо не знаят, а идват да спорят с мен на мой терен. А ти си симпатяга, но посредствен.
    Rhino
    Rhino


    Брой мнения : 6497
    Join date : 23.04.2009
    Местожителство : everywhere

    Деветоюнско Носорог4е - Page 2 Empty Re: Деветоюнско Носорог4е

    Писане  Rhino Чет Май 27, 2010 3:21 am

    Ставаш смешен, наистина.

    Dimenticarlo, както и sentirlo, например, са съставни думи и нямат нищо общо с наклоненията. Не се опитвай да продаваш краставици на краставичаря.

    Това първо. Второ, думите и фразите имат не само много значения, но и оттенъци, и пишман полиглот като тебе би трябвало да е наясно за това. Ако в един случай може да се преведе "заеби", то в друг "не се притеснявай", а в трети - "забрави". Исках да ти го поднеса именно в последната форма, но ти не разбираш нито от деликатност, нито от още много неща.

    Наистина е време да пораснеш.

    Scusi.
    Very Happy
    avatar
    Плюшен


    Брой мнения : 285
    Join date : 21.04.2010

    Деветоюнско Носорог4е - Page 2 Empty Re: Деветоюнско Носорог4е

    Писане  Плюшен Чет Май 27, 2010 1:49 am

    Rhino написа:Първото може да означава "остави я на мира", затова го смених.

    Сега ще ти го напиша още по-ясно:

    DIMENTICARLA


    Повече няма да се занимавам с този въпрос.

    А според мен хубаво трябва да си помислиш дали ще можеш да я направиш студентка (доходите ти са ясни). Не познавам студентка да живее при тия битови условия с прабаба си. Че Анелия няма да наследи готиното бачкане на мама е ясно.

    Второ, не се прави на професор по езици, които не знаеш. "Lascia perdere" значи "заеби". Другото дори смислово не се употребява, да не говорим за граматическия дефект. Правилното е "dimenticalo", а отрицанието е "non dimenticare". Оттука си се объркал. Повелителното наклонение обаче се учи на втората седмица, след сегашното време И НЕ СЕ ЗАБРАВЯ.

    Можеше да употребиш poter dimenticare но не ти стига дотам багажа. Сори брато. Дано английският ти, дето си го учил уж сериозно, да не е на това дередже, което не би ме учудило като знам как свинят преводачите.
    Rhino
    Rhino


    Брой мнения : 6497
    Join date : 23.04.2009
    Местожителство : everywhere

    Деветоюнско Носорог4е - Page 2 Empty Re: Деветоюнско Носорог4е

    Писане  Rhino Сря Май 26, 2010 4:29 am

    Първото може да означава "остави я на мира", затова го смених.

    Сега ще ти го напиша още по-ясно:

    DIMENTICARLA


    Повече няма да се занимавам с този въпрос.
    avatar
    Плюшен


    Брой мнения : 285
    Join date : 21.04.2010

    Деветоюнско Носорог4е - Page 2 Empty Re: Деветоюнско Носорог4е

    Писане  Плюшен Вто Май 25, 2010 1:26 pm

    Rhino написа:
    Rhino написа:Lascia perdere

    Dimenticarlo, amico. Very Happy

    За протокола, първото беше много добре. Второто не само, че не се казва, но дори граматически не е правилно. Язък, Носорог. Изтърва си гугълското попадение.

    Laughing Laughing Laughing
    avatar
    Плюшен


    Брой мнения : 285
    Join date : 21.04.2010

    Деветоюнско Носорог4е - Page 2 Empty Re: Деветоюнско Носорог4е

    Писане  Плюшен Вто Май 25, 2010 1:16 pm

    Rhino написа:
    Плюшен написа:
    Rhino написа:Да пусна още снимки?
    Rolling Eyes

    Не, благодаря.

    Предпочитам вместо да пускаш снимки, да ми водиш живи телета Twisted Evil

    Lascia perdere, amico. Very Happy

    Аа, не е баш така Twisted Evil

    Да не говорим, че отговорността за това, което става в черепната кутия, е на родителите Wink
    Rhino
    Rhino


    Брой мнения : 6497
    Join date : 23.04.2009
    Местожителство : everywhere

    Деветоюнско Носорог4е - Page 2 Empty Re: Деветоюнско Носорог4е

    Писане  Rhino Вто Май 25, 2010 1:10 pm

    Плюшен написа:
    Rhino написа:Да пусна още снимки?
    Rolling Eyes

    Не, благодаря.

    Предпочитам вместо да пускаш снимки, да ми водиш живи телета Twisted Evil

    Dimenticarlo, amico. Very Happy
    avatar
    Плюшен


    Брой мнения : 285
    Join date : 21.04.2010

    Деветоюнско Носорог4е - Page 2 Empty Re: Деветоюнско Носорог4е

    Писане  Плюшен Вто Май 25, 2010 5:51 am

    Rhino написа:Да пусна още снимки?
    Rolling Eyes

    Не, благодаря.

    Предпочитам вместо да пускаш снимки, да ми водиш живи телета Twisted Evil

    Sponsored content


    Деветоюнско Носорог4е - Page 2 Empty Re: Деветоюнско Носорог4е

    Писане  Sponsored content


      В момента е: Вто Май 21, 2024 4:51 am