bezprizorni



Join the forum, it's quick and easy

bezprizorni

bezprizorni

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
bezprizorni

форум за посветени


4 posters

    КИНО "ВЛАЙКОВА": тема за размисли

    pljushen
    pljushen


    Брой мнения : 903
    Join date : 13.11.2011

    КИНО "ВЛАЙКОВА": тема за размисли Empty КИНО "ВЛАЙКОВА": тема за размисли

    Писане  pljushen Сря Ное 23, 2011 4:12 am

    Обзет от спомени и носталгия се питам, дали нашият уважаем оттеглил се Основател - г-н Влайков, случайно следи процесите в П.П. "Атака"? bounce

    П.П. Всъщност, личността на добрия г-н Влайков слабо ме интересува към настоящия момент и не бих искал да смущавам спокойствието му. Затова, влизам да редактирам постинга и да превърна темата от мемориална, в място за елегични размисли.


    Последната промяна е направена от pljushen на Сря Ное 23, 2011 10:16 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
    Rhino
    Rhino


    Брой мнения : 6497
    Join date : 23.04.2009
    Местожителство : everywhere

    КИНО "ВЛАЙКОВА": тема за размисли Empty Re: КИНО "ВЛАЙКОВА": тема за размисли

    Писане  Rhino Сря Ное 23, 2011 12:16 pm

    pljushen написа:Обзет от спомени и носталгия се питам, дали нашият уважаем оттеглил се Основател - г-н Влайков, случайно следи процесите в П.П. "Атака"? bounce

    Комай си е в София уважаемият г-н Влайков и по всяка вероятност ги следи изкъсо. Very Happy
    pljushen
    pljushen


    Брой мнения : 903
    Join date : 13.11.2011

    КИНО "ВЛАЙКОВА": тема за размисли Empty Re: КИНО "ВЛАЙКОВА": тема за размисли

    Писане  pljushen Сря Ное 23, 2011 10:08 pm

    Rhino написа:
    pljushen написа:Обзет от спомени и носталгия се питам, дали нашият уважаем оттеглил се Основател - г-н Влайков, случайно следи процесите в П.П. "Атака"? bounce

    Комай си е в София уважаемият г-н Влайков и по всяка вероятност ги следи изкъсо. Very Happy

    Не че нещо, ама се сетих за първия безпризорен форум. Беше сравнително шумен, както и конкуренцията, но пък си имаше недостатък: свил беше в него гнездо един креслив атакаджийски спамбот, когото ти, когато наследи форума от Влайков - отчасти и по мое настояване - изгони...

    Като пиша, в главата ми нахлуват спомени от златните години на М-пул, преди и по време на модерацията, но тогава по форумите беше весело. Изглежда, никога пак няма да бъде същото.

    Мисля си за това, как в последните години "фейсбук" нахлу в живота на обикновените хорица. За пръв се регистрирах във "фейса" по покана на някаква позната, която случайно срещнах да обикаля улиците, защото се хванала на работа като пощальонка. Та когато се регистрирах след поканата, бях абсолютно поразен от това каква скапана виртуална платформа предизвиква възторг у простите хорица, които в огромната си част никога не са общували по форуми преди да открият "фейсбук", и които, съответно, никога не са разбирали потребността от анонимност. Някакви хора, ако ми бъде позволена метафората, масирано нахлуха във виртуалното с калните галоши направо от улицата.
    pljushen
    pljushen


    Брой мнения : 903
    Join date : 13.11.2011

    КИНО "ВЛАЙКОВА": тема за размисли Empty Re: КИНО "ВЛАЙКОВА": тема за размисли

    Писане  pljushen Чет Ное 24, 2011 9:30 am

    pljushen написа:Някакви хора, ако ми бъде позволена метафората, масирано нахлуха във виртуалното с калните галоши направо от улицата.

    Като вметка, на никой не му се иска това да земе да го сполети на стари години, независимо от това ляв ли е галошът, централен или десен.. lol!

    Laughing Laughing Laughing

    Emma
    Emma


    Брой мнения : 4274
    Join date : 23.04.2009

    КИНО "ВЛАЙКОВА": тема за размисли Empty Re: КИНО "ВЛАЙКОВА": тема за размисли

    Писане  Emma Чет Ное 24, 2011 8:55 pm

    pljushen написа: За пръв се регистрирах във "фейса"


    Ти имаш ФБ ? affraid

    Аз още не съм се регистрирала и сигурно няма и да го направя. То там е все едно някой да ти влиза в къщитата без да чука на вратата. Поне така си го предстaвам. Shocked
    pljushen
    pljushen


    Брой мнения : 903
    Join date : 13.11.2011

    КИНО "ВЛАЙКОВА": тема за размисли Empty Re: КИНО "ВЛАЙКОВА": тема за размисли

    Писане  pljushen Чет Ное 24, 2011 9:16 pm

    Emma написа:
    pljushen написа: За пръв се регистрирах във "фейса"


    Ти имаш ФБ ? affraid

    Аз още не съм се регистрирала и сигурно няма и да го направя. То там е все едно някой да ти влиза в къщитата без да чука на вратата. Поне така си го предстaвам. Shocked

    Ти па Shocked

    Регистрирах се от любопитство и веднага се отказах. Разбира се, че нямам ФБ. pale

    П.П. И без да си изтрие краката, бих добавил What a Face
    Rhino
    Rhino


    Брой мнения : 6497
    Join date : 23.04.2009
    Местожителство : everywhere

    КИНО "ВЛАЙКОВА": тема за размисли Empty Re: КИНО "ВЛАЙКОВА": тема за размисли

    Писане  Rhino Пет Ное 25, 2011 12:18 pm

    pljushen написа:
    Rhino написа:
    pljushen написа:Обзет от спомени и носталгия се питам, дали нашият уважаем оттеглил се Основател - г-н Влайков, случайно следи процесите в П.П. "Атака"? bounce

    Комай си е в София уважаемият г-н Влайков и по всяка вероятност ги следи изкъсо. Very Happy

    Не че нещо, ама се сетих за първия безпризорен форум. Беше сравнително шумен, както и конкуренцията, но пък си имаше недостатък: свил беше в него гнездо един креслив атакаджийски спамбот, когото ти, когато наследи форума от Влайков - отчасти и по мое настояване - изгони...

    Като пиша, в главата ми нахлуват спомени от златните години на М-пул, преди и по време на модерацията, но тогава по форумите беше весело. Изглежда, никога пак няма да бъде същото.

    Мисля си за това, как в последните години "фейсбук" нахлу в живота на обикновените хорица. За пръв се регистрирах във "фейса" по покана на някаква позната, която случайно срещнах да обикаля улиците, защото се хванала на работа като пощальонка. Та когато се регистрирах след поканата, бях абсолютно поразен от това каква скапана виртуална платформа предизвиква възторг у простите хорица, които в огромната си част никога не са общували по форуми преди да открият "фейсбук", и които, съответно, никога не са разбирали потребността от анонимност. Някакви хора, ако ми бъде позволена метафората, масирано нахлуха във виртуалното с калните галоши направо от улицата.

    Първият безпризорен форум беше сравнително спокоен. Шумът дойде с втория, а атакистът май се появи в третия вариант. Нямах нищо против него, но той си позволявае да обижда непрекъснато и държи груб тон. Затова трябваше да го отстраня. Което си е вярно, ти още от началото на четвъртия форум ме посъветва да го банна.

    По форумите навремето, и най-вече в медиапул, защото главно там съм прекарвал последните осем години, наистина беше весело. Имаше всичко, особено в годините между 2002 и 2007. Човек можеше да се и забавлява, и да дискутира сериозно, при това, като изключим кратката и неуспешна модерация през зимно-пролетния сезон на 2006 г., в условията на относителна свобода. След това пак започнаха модерации и лични вендети. Фейсбукът ти дава, освен чувството, че си на базар и правото да си избираш приятели, още и да ги триеш, да ги банваш, да ставаш невидим за останалите /все неща, на което някои явно много държат bounce /. В крайна сметка и там всичко се утаява на блогов принцип. Пишеш си на стената, а приятелите ти лайкват. Ако се появи някой с вражеско мнение, особен кеф е да го напсуваш, а приятелите да го посритат, за да си знае мястото. Човещинка. Laughing

    А иначе - всеки има право на мнение, независимо дали ни харесва, или не. И диалог e необходим, доколкото съществува смисъл от него. cheers
    pljushen
    pljushen


    Брой мнения : 903
    Join date : 13.11.2011

    КИНО "ВЛАЙКОВА": тема за размисли Empty Re: КИНО "ВЛАЙКОВА": тема за размисли

    Писане  pljushen Пет Ное 25, 2011 2:51 pm

    Rhino написа:Първият безпризорен форум беше сравнително спокоен. Шумът дойде с втория, а атакистът май се появи в третия вариант. Нямах нищо против него, но той си позволявае да обижда непрекъснато и държи груб тон. Затова трябваше да го отстраня. Което си е вярно, ти още от началото на четвъртия форум ме посъветва да го банна.

    Извинявай - съвсем бях забравил, че безпризорните имат далеч по-дълга история отколкото тази, която съм запомнил като очевидец.

    Rhino написа:По форумите навремето, и най-вече в медиапул, защото главно там съм прекарвал последните осем години, наистина беше весело. Имаше всичко, особено в годините между 2002 и 2007. Човек можеше да се и забавлява, и да дискутира сериозно, при това, като изключим кратката и неуспешна модерация през зимно-пролетния сезон на 2006 г., в условията на относителна свобода. След това пак започнаха модерации и лични вендети.

    За да се стигне накрая дотам Стояна да махне дори линка към него Laughing

    Rhino написа:Фейсбукът ти дава, освен чувството, че си на базар и правото да си избираш приятели, още и да ги триеш, да ги банваш, да ставаш невидим за останалите /все неща, на което някои явно много държат bounce /. В крайна сметка и там всичко се утаява на блогов принцип. Пишеш си на стената, а приятелите ти лайкват. Ако се появи някой с вражеско мнение, особен кеф е да го напсуваш, а приятелите да го посритат, за да си знае мястото. Човещинка. Laughing

    Е те тва са галошите. Пазаруват съвсем непознати хора за приятели (дето не ги знаят що за стока са) и после почват да се дърлят помежду си. И го правят от свое собствено име, без никаква дистанция, размивайки границите м/у виртуално и реално. Блогърите поне като правило са анонимни, или дори и да не са, не водят на седянката барабар със себе си баби, лели, братовчеди и цялата си регистрирана рода.

    What a Face What a Face What a Face
    Rhino
    Rhino


    Брой мнения : 6497
    Join date : 23.04.2009
    Местожителство : everywhere

    КИНО "ВЛАЙКОВА": тема за размисли Empty Re: КИНО "ВЛАЙКОВА": тема за размисли

    Писане  Rhino Пет Ное 25, 2011 9:43 pm

    pljushen написа:

    За да се стигне накрая дотам Стояна да махне дори линка към него Laughing


    Няма линк, но най-долу пише "Форум". Smile
    Надя
    Надя


    Брой мнения : 2752
    Join date : 23.04.2009

    КИНО "ВЛАЙКОВА": тема за размисли Empty Re: КИНО "ВЛАЙКОВА": тема за размисли

    Писане  Надя Съб Ное 26, 2011 6:53 pm

    Пък да ви се похваля, изгониха ме от Фейса. Ама и аз прекалих, то не бяха П...и, то не бе чудо! Smile
    pljushen
    pljushen


    Брой мнения : 903
    Join date : 13.11.2011

    КИНО "ВЛАЙКОВА": тема за размисли Empty Re: КИНО "ВЛАЙКОВА": тема за размисли

    Писане  pljushen Съб Ное 26, 2011 11:06 pm

    Rhino написа:
    pljushen написа:

    За да се стигне накрая дотам Стояна да махне дори линка към него Laughing


    Няма линк, но най-долу пише "Форум". Smile

    Прав си, има си линк. Само външният форум е премахнат. pig
    Emma
    Emma


    Брой мнения : 4274
    Join date : 23.04.2009

    КИНО "ВЛАЙКОВА": тема за размисли Empty Re: КИНО "ВЛАЙКОВА": тема за размисли

    Писане  Emma Нед Ное 27, 2011 7:16 pm

    Надя написа:Пък да ви се похваля, изгониха ме от Фейса. Ама и аз прекалих, то не бяха П...и, то не бе чудо! Smile


    Ми явно си се постарала. Evil or Very Mad

    Хайде в механата сега - на шкембе и бира. Very Happy
    Надя
    Надя


    Брой мнения : 2752
    Join date : 23.04.2009

    КИНО "ВЛАЙКОВА": тема за размисли Empty Re: КИНО "ВЛАЙКОВА": тема за размисли

    Писане  Надя Пон Ное 28, 2011 2:02 am

    Emma написа:
    Надя написа:Пък да ви се похваля, изгониха ме от Фейса. Ама и аз прекалих, то не бяха П...и, то не бе чудо! Smile


    Ми явно си се постарала. Evil or Very Mad

    Хайде в механата сега - на шкембе и бира.
    Идвам веднага, само да изгледам филма. Smile
    Rhino
    Rhino


    Брой мнения : 6497
    Join date : 23.04.2009
    Местожителство : everywhere

    КИНО "ВЛАЙКОВА": тема за размисли Empty Re: КИНО "ВЛАЙКОВА": тема за размисли

    Писане  Rhino Пон Ное 28, 2011 6:07 am

    Надя написа:
    Emma написа:
    Надя написа:Пък да ви се похваля, изгониха ме от Фейса. Ама и аз прекалих, то не бяха П...и, то не бе чудо! Smile


    Ми явно си се постарала. Evil or Very Mad

    Хайде в механата сега - на шкембе и бира.
    Идвам веднага, само да изгледам филма. Smile

    Кой филм - "Под прикритие ли"? Laughing Laughing

    Sponsored content


    КИНО "ВЛАЙКОВА": тема за размисли Empty Re: КИНО "ВЛАЙКОВА": тема за размисли

    Писане  Sponsored content


      В момента е: Вто Май 21, 2024 1:44 am