bezprizorni



Join the forum, it's quick and easy

bezprizorni

bezprizorni

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
bezprizorni

форум за посветени


+7
blag009
Плюшен
marri_ana
Emma
Апостолът на Свободата
Rhino
Надя
11 posters

    Истината и само истината!

    Апостолът на Свободата
    Апостолът на Свободата


    Брой мнения : 202
    Join date : 24.04.2009
    Age : 76
    Местожителство : Sofia-Lulin, Bulgaria

    Истината и само истината! - Page 2 Empty Re: Истината и само истината!

    Писане  Апостолът на Свободата Пон Юни 15, 2009 5:15 pm

    Emma написа:
    Rhino написа:
    Emma написа:
    Rhino написа:Апостоле, според мене Надя не иска да коментира случая с Благой Попов, защото той е жертва на сталинизма, а пък тя непоколебимо вярва в Сталин.

    Наде, за мъртъвци /макар и вечно живи Smile / не се използва думата "другар". Smile

    Кой каза? Neutral

    Аз. Very Happy

    Я па тоя. silent Rolling Eyes
    Еми, редно е Надя да се произнесе!
    Тя дължи тук отговор на форума! ...
    Дължи го по няколко причини, но най-важната е, че темата е нейна и я е озаглавила "Истината и само истината"!
    А в момента се покрива ... , като, че ли ни лук е яла, ни лук е мирисала!
    Защото във форумите имаше един, който афишираше преди време Хитлер.
    Други пък ни показваха кафяви ризи и пречупени кръстове във форума на АТАКА.
    Трети пък диктатора Сталин го гарнират с букет от червени знамена.
    На безпризорните не прилича да странят от обществото, като фетишизират диктатори.
    Затова настоявам Надето да ревизира ъгъла си под който ни насажда "другаря Сталин"!


    Последната промяна е направена от Апостолът на Свободата на Пон Юни 15, 2009 6:02 pm; мнението е било променяно общо 1 път
    Надя
    Надя


    Брой мнения : 2752
    Join date : 23.04.2009

    Истината и само истината! - Page 2 Empty Re: Истината и само истината!

    Писане  Надя Пон Юни 15, 2009 5:58 pm

    Тъй като участвах лично във форума към проекта "Името на Русия" бих желала да споделя мнението на някои съфорумци, 95% от които с висше образование за вожда.
    Та как се отнасят те към делото на др. Сталин?:
    -Уважително, като към този, който ни спаси
    -Като към велик държавен деец
    -Най-добрият държавник
    -единственият исторически персонаж, на когото без всякакви уговорки, бих искала да стисна ръката
    -С голяма почит
    -Положителна за Русия личност, от световен мащаб
    -Крайно положително
    -Петица по петобалната система
    -Трезво положително
    -Много добро, с уважение
    -С уважение и като политик и като човек
    -Има на какво да се поучим от Сталин
    -С дълбока признателност
    -Велик човек, вожд на всички времена и народи
    -С голяма благодарност
    -С най-голямо умажение, като към баща
    -Много положително
    ------------------
    Тук моето мнение не е включено, което означава че не съм единстевената "луда", която почита др. Сталин.
    Да, Рино, той ми е другар, независимо че е починал преди аз да се родя. Neutral
    Апостолът на Свободата
    Апостолът на Свободата


    Брой мнения : 202
    Join date : 24.04.2009
    Age : 76
    Местожителство : Sofia-Lulin, Bulgaria

    Истината и само истината! - Page 2 Empty Re: Истината и само истината!

    Писане  Апостолът на Свободата Пон Юни 15, 2009 6:01 pm

    Надя написа:Тъй като участвах лично във форума към проекта "Името на Русия" бих желала да споделя мнението на някои съфорумци, 95% от които с висше образование за вожда.
    Та как се отнасят те към делото на др. Сталин?:
    -Уважително, като към този, който ни спаси
    -Като към велик държавен деец
    -Най-добрият държавник
    -единственият исторически персонаж, на когото без всякакви уговорки, бих искала да стисна ръката
    -С голяма почит
    -Положителна за Русия личност, от световен мащаб
    -Крайно положително
    -Петица по петобалната система
    -Трезво положително
    -Много добро, с уважение
    -С уважение и като политик и като човек
    -Има на какво да се поучим от Сталин
    -С дълбока признателност
    -Велик човек, вожд на всички времена и народи
    -С голяма благодарност
    -С най-голямо умажение, като към баща
    -Много положително
    ------------------
    Тук моето мнение не е включено, което означава че не съм единстевената "луда", която почита др. Сталин.
    Да, Рино, той ми е другар, независимо че е починал преди аз да се родя. Neutral
    Само, че света беше спасен благодарение на икономическата мощ на САЩ и на Англия, която спаси СССР, изпращайки и повече от 1 милион камиони и най-различна друга техника. Без тази помощ и днес Хитлер щеше да управлява Европа от Москва.
    Надя
    Надя


    Брой мнения : 2752
    Join date : 23.04.2009

    Истината и само истината! - Page 2 Empty Re: Истината и само истината!

    Писане  Надя Пон Юни 15, 2009 6:09 pm

    Апостолът на Свободата написа:
    Надя написа:Тъй като участвах лично във форума към проекта "Името на Русия" бих желала да споделя мнението на някои съфорумци, 95% от които с висше образование за вожда.
    Та как се отнасят те към делото на др. Сталин?:
    -Уважително, като към този, който ни спаси
    -Като към велик държавен деец
    -Най-добрият държавник
    -единственият исторически персонаж, на когото без всякакви уговорки, бих искала да стисна ръката
    -С голяма почит
    -Положителна за Русия личност, от световен мащаб
    -Крайно положително
    -Петица по петобалната система
    -Трезво положително
    -Много добро, с уважение
    -С уважение и като политик и като човек
    -Има на какво да се поучим от Сталин
    -С дълбока признателност
    -Велик човек, вожд на всички времена и народи
    -С голяма благодарност
    -С най-голямо умажение, като към баща
    -Много положително
    ------------------
    Тук моето мнение не е включено, което означава че не съм единстевената "луда", която почита др. Сталин.
    Да, Рино, той ми е другар, независимо че е починал преди аз да се родя. Neutral
    Само, че света беше спасен благодарение на икономическата мощ на САЩ и на Англия, която спаси СССР, изпращайки и повече от 1 милион камиони и най-различна друга техника. Без тази помощ и днес Хитлер щеше да управлява Европа от Москва.
    Да, това е вярно. Др. Сталин успя да победи Хитлер с помощта на Великобритания, Франция и САЩ, след Рузвелт обаче, политиката на САЩ спрямо СССР, коренно се промени. Neutral
    Rhino
    Rhino


    Брой мнения : 6497
    Join date : 23.04.2009
    Местожителство : everywhere

    Истината и само истината! - Page 2 Empty Re: Истината и само истината!

    Писане  Rhino Пон Юни 15, 2009 7:33 pm

    Emma написа:
    Rhino написа:
    Emma написа:
    Rhino написа:Апостоле, според мене Надя не иска да коментира случая с Благой Попов, защото той е жертва на сталинизма, а пък тя непоколебимо вярва в Сталин.

    Наде, за мъртъвци /макар и вечно живи Smile / не се използва думата "другар". Smile

    Кой каза? Neutral

    Аз. Very Happy

    Я па тоя. silent Rolling Eyes

    Dazhe go napisah. Very Happy
    Апостолът на Свободата
    Апостолът на Свободата


    Брой мнения : 202
    Join date : 24.04.2009
    Age : 76
    Местожителство : Sofia-Lulin, Bulgaria

    Истината и само истината! - Page 2 Empty Re: Истината и само истината!

    Писане  Апостолът на Свободата Вто Юни 16, 2009 5:52 pm

    Надя написа:
    Апостолът на Свободата написа:
    Надя написа:Тъй като участвах лично във форума към проекта "Името на Русия" бих желала да споделя мнението на някои съфорумци, 95% от които с висше образование за вожда.
    Та как се отнасят те към делото на др. Сталин?:
    -Уважително, като към този, който ни спаси
    -Като към велик държавен деец
    -Най-добрият държавник
    -единственият исторически персонаж, на когото без всякакви уговорки, бих искала да стисна ръката
    -С голяма почит
    -Положителна за Русия личност, от световен мащаб
    -Крайно положително
    -Петица по петобалната система
    -Трезво положително
    -Много добро, с уважение
    -С уважение и като политик и като човек
    -Има на какво да се поучим от Сталин
    -С дълбока признателност
    -Велик човек, вожд на всички времена и народи
    -С голяма благодарност
    -С най-голямо умажение, като към баща
    -Много положително
    ------------------
    Тук моето мнение не е включено, което означава че не съм единстевената "луда", която почита др. Сталин.
    Да, Рино, той ми е другар, независимо че е починал преди аз да се родя. Neutral
    Само, че света беше спасен благодарение на икономическата мощ на САЩ и на Англия, която спаси СССР, изпращайки и повече от 1 милион камиони и най-различна друга техника. Без тази помощ и днес Хитлер щеше да управлява Европа от Москва.
    Да, това е вярно. Др. Сталин успя да победи Хитлер с помощта на Великобритания, Франция и САЩ, след Рузвелт обаче, политиката на САЩ спрямо СССР, коренно се промени. Neutral
    Великобритания и САЩ, а по-късно и Франция обезсилиха Германия! Те дадаха всичко от което СССР имаше нужда и победата над Хитлер, бе логична. Без тази помощ и днес в Русия щеше да се говори на немски език!
    Надя
    Надя


    Брой мнения : 2752
    Join date : 23.04.2009

    Истината и само истината! - Page 2 Empty Re: Истината и само истината!

    Писане  Надя Вто Юни 16, 2009 7:04 pm

    Апостолът на Свободата написа:
    Надя написа:
    Апостолът на Свободата написа:
    Надя написа:Тъй като участвах лично във форума към проекта "Името на Русия" бих желала да споделя мнението на някои съфорумци, 95% от които с висше образование за вожда.
    Та как се отнасят те към делото на др. Сталин?:
    -Уважително, като към този, който ни спаси
    -Като към велик държавен деец
    -Най-добрият държавник
    -единственият исторически персонаж, на когото без всякакви уговорки, бих искала да стисна ръката
    -С голяма почит
    -Положителна за Русия личност, от световен мащаб
    -Крайно положително
    -Петица по петобалната система
    -Трезво положително
    -Много добро, с уважение
    -С уважение и като политик и като човек
    -Има на какво да се поучим от Сталин
    -С дълбока признателност
    -Велик човек, вожд на всички времена и народи
    -С голяма благодарност
    -С най-голямо умажение, като към баща
    -Много положително
    ------------------
    Тук моето мнение не е включено, което означава че не съм единстевената "луда", която почита др. Сталин.
    Да, Рино, той ми е другар, независимо че е починал преди аз да се родя. Neutral
    Само, че света беше спасен благодарение на икономическата мощ на САЩ и на Англия, която спаси СССР, изпращайки и повече от 1 милион камиони и най-различна друга техника. Без тази помощ и днес Хитлер щеше да управлява Европа от Москва.
    Да, това е вярно. Др. Сталин успя да победи Хитлер с помощта на Великобритания, Франция и САЩ, след Рузвелт обаче, политиката на САЩ спрямо СССР, коренно се промени. Neutral
    Великобритания и САЩ, а по-късно и Франция обезсилиха Германия! Те дадаха всичко от което СССР имаше нужда и победата над Хитлер, бе логична. Без тази помощ и днес в Русия щеше да се говори на немски език!
    В началото на 50-те (след ВСВ)генералният секретар на френската компартия Морис Терез заявява, ако правителството на Франция се опита да започне война срещу СССР, то френските комунисти ще започнат гражданска война срещу правителството си. Така че Съветската комунистическа държава е имала подкрепата не само на комунистите от соцстраните, но и на комунистите от капиталистическите страни. А когато А.Микоян решава да се оплаче на един китайски маршал от Сталин, затова че никой не смеел нищо да му каже, за да не го прати на оня свят, маршалът презрително му отговорил: "Какви комунисти сте Вие, щом се боите от смъртта?" Neutral
    Апостолът на Свободата
    Апостолът на Свободата


    Брой мнения : 202
    Join date : 24.04.2009
    Age : 76
    Местожителство : Sofia-Lulin, Bulgaria

    Истината и само истината! - Page 2 Empty Re: Истината и само истината!

    Писане  Апостолът на Свободата Сря Юни 17, 2009 12:09 am

    Надя написа:
    Апостолът на Свободата написа:
    Надя написа:
    Апостолът на Свободата написа:Тъй като участвах лично във форума към проекта "Името на Русия" бих желала да споделя мнението на някои съфорумци, 95% от които с висше образование за вожда.
    Та как се отнасят те към делото на др. Сталин?:
    - Уважително, като към този, който ни спаси /питам от какво/
    - ...
    - Най-добрият държавник, / издал налудничава заповед да се създадат политически концлагери ГУЛАГ /
    - единственият исторически персонаж, на когото ... бих искала да стисна ръката
    - ... , -Положителна ... личност, от световен мащаб , - ... , - ... , - ... , - ... , - С уважение и ... като човек , -Има на какво да се поучим от Сталин , - ... , -Велик човек, вожд на всички времена и народи , - ... , - ... , - ...
    ------------------
    Тук моето мнение не е включено, което означава че не съм единстевената "луда", която почита др. Сталин.
    Да, Рино, той ми е другар, независимо че е починал преди аз да се родя. Neutral[/
    quote]Само, че света беше спасен благодарение на икономическата мощ на САЩ и на Англия, която спаси СССР, изпращайки и повече от 1 милион камиони и най-различна друга техника. Без тази помощ и днес Хитлер щеше да управлява Европа от Москва.
    Да, това е вярно. Др. Сталин успя да победи Хитлер с помощта на Великобритания, Франция и САЩ, след Рузвелт обаче, политиката на САЩ спрямо СССР, коренно се промени. Neutral
    Великобритания и САЩ, а по-късно и Франция обезсилиха Германия! Те дадаха всичко от което СССР имаше нужда и победата над Хитлер, бе логична. Без тази помощ и днес в Русия щеше да се говори на немски език!
    В началото на 50-те (след ВСВ)генералният секретар на френската компартия Морис Терез заявява, ако правителството на Франция се опита да започне война срещу СССР, то френските комунисти ще започнат гражданска война срещу правителството си. Така че Съветската комунистическа държава е имала подкрепата не само на комунистите от соцстраните, но и на комунистите от капиталистическите страни. А когато А. Микоян решава да се оплаче на един китайски маршал от Сталин, затова че никой не смеел нищо да му каже, за да не го прати на оня свят, маршалът презрително му отговорил: "Какви комунисти сте Вие, щом се боите от смъртта?" Neutral
    Френската компартия с генерален, по съветски образец, секретар - Морис Терез, бе финансирана от МОСКВА!
    И напълно възможно е този човек да дава този налудничав и глупав отговор. Моля те тези твои сталинистки идеи ги изпрати в комунистическите форуми. Не ни насаждай червената култура.
    Надя
    Надя


    Брой мнения : 2752
    Join date : 23.04.2009

    Истината и само истината! - Page 2 Empty Re: Истината и само истината!

    Писане  Надя Сря Юни 17, 2009 12:33 am

    Апостолът на Свободата написа:
    Надя написа:
    Апостолът на Свободата написа:
    Надя написа:
    Апостолът на Свободата написа:Тъй като участвах лично във форума към проекта "Името на Русия" бих желала да споделя мнението на някои съфорумци, 95% от които с висше образование за вожда.
    Та как се отнасят те към делото на др. Сталин?:
    - Уважително, като към този, който ни спаси /питам от какво/
    - ...
    - Най-добрият държавник, / издал налудничава заповед да се създадат политически концлагери ГУЛАГ /
    - единственият исторически персонаж, на когото ... бих искала да стисна ръката
    - ... , -Положителна ... личност, от световен мащаб , - ... , - ... , - ... , - ... , - С уважение и ... като човек , -Има на какво да се поучим от Сталин , - ... , -Велик човек, вожд на всички времена и народи , - ... , - ... , - ...
    ------------------
    Тук моето мнение не е включено, което означава че не съм единстевената "луда", която почита др. Сталин.
    Да, Рино, той ми е другар, независимо че е починал преди аз да се родя. Neutral[/
    quote]Само, че света беше спасен благодарение на икономическата мощ на САЩ и на Англия, която спаси СССР, изпращайки и повече от 1 милион камиони и най-различна друга техника. Без тази помощ и днес Хитлер щеше да управлява Европа от Москва.
    Да, това е вярно. Др. Сталин успя да победи Хитлер с помощта на Великобритания, Франция и САЩ, след Рузвелт обаче, политиката на САЩ спрямо СССР, коренно се промени. Neutral
    Великобритания и САЩ, а по-късно и Франция обезсилиха Германия! Те дадаха всичко от което СССР имаше нужда и победата над Хитлер, бе логична. Без тази помощ и днес в Русия щеше да се говори на немски език!
    В началото на 50-те (след ВСВ)генералният секретар на френската компартия Морис Терез заявява, ако правителството на Франция се опита да започне война срещу СССР, то френските комунисти ще започнат гражданска война срещу правителството си. Така че Съветската комунистическа държава е имала подкрепата не само на комунистите от соцстраните, но и на комунистите от капиталистическите страни. А когато А. Микоян решава да се оплаче на един китайски маршал от Сталин, затова че никой не смеел нищо да му каже, за да не го прати на оня свят, маршалът презрително му отговорил: "Какви комунисти сте Вие, щом се боите от смъртта?" Neutral
    Френската компартия с генерален, по съветски образец, секретар - Морис Терез, бе финансирана от МОСКВА!
    И напълно възможно е този човек да дава този налудничав и глупав отговор. Моля те тези твои сталинистки идеи ги изпрати в комунистическите форуми. Не ни насаждай червената култура.
    Апостоле, това е моята истина и ти съвсем не си длъжен да я приемаш. Smile
    Апостолът на Свободата
    Апостолът на Свободата


    Брой мнения : 202
    Join date : 24.04.2009
    Age : 76
    Местожителство : Sofia-Lulin, Bulgaria

    Истината и само истината! - Page 2 Empty Re: Истината и само истината!

    Писане  Апостолът на Свободата Сря Юни 17, 2009 12:57 am

    Надя написа:
    Апостолът на Свободата написа:
    Надя написа:
    Апостолът на Свободата написа:
    Надя написа:
    Апостолът на Свободата написа:Тъй като участвах лично във форума към проекта "Името на Русия" бих желала да споделя мнението на някои съфорумци, 95% от които с висше образование за вожда.
    Та как се отнасят те към делото на др. Сталин?:
    - Уважително, като към този, който ни спаси /питам от какво/
    - ...
    - Най-добрият държавник, / издал налудничава заповед да се създадат политически концлагери ГУЛАГ /
    - единственият исторически персонаж, на когото ... бих искала да стисна ръката
    - ... , -Положителна ... личност, от световен мащаб , - ... , - ... , - ... , - ... , - С уважение и ... като човек , -Има на какво да се поучим от Сталин , - ... , -Велик човек, вожд на всички времена и народи , - ... , - ... , - ...
    ------------------
    Тук моето мнение не е включено, което означава че не съм единстевената "луда", която почита др. Сталин.
    Да, Рино, той ми е другар, независимо че е починал преди аз да се родя. Neutral[/
    quote]Само, че света беше спасен благодарение на икономическата мощ на САЩ и на Англия, която спаси СССР, изпращайки и повече от 1 милион камиони и най-различна друга техника. Без тази помощ и днес Хитлер щеше да управлява Европа от Москва.
    Да, това е вярно. Др. Сталин успя да победи Хитлер с помощта на Великобритания, Франция и САЩ, след Рузвелт обаче, политиката на САЩ спрямо СССР, коренно се промени. Neutral
    Великобритания и САЩ, а по-късно и Франция обезсилиха Германия! Те дадаха всичко от което СССР имаше нужда и победата над Хитлер, бе логична. Без тази помощ и днес в Русия щеше да се говори на немски език!
    В началото на 50-те (след ВСВ)генералният секретар на френската компартия Морис Терез заявява, ако правителството на Франция се опита да започне война срещу СССР, то френските комунисти ще започнат гражданска война срещу правителството си. Така че Съветската комунистическа държава е имала подкрепата не само на комунистите от соцстраните, но и на комунистите от капиталистическите страни. А когато А. Микоян решава да се оплаче на един китайски маршал от Сталин, затова че никой не смеел нищо да му каже, за да не го прати на оня свят, маршалът презрително му отговорил: "Какви комунисти сте Вие, щом се боите от смъртта?" Neutral
    Френската компартия с генерален, по съветски образец, секретар - Морис Терез, бе финансирана от МОСКВА!
    И напълно възможно е този човек да дава този налудничав и глупав отговор. Моля те тези твои сталинистки идеи ги изпрати в комунистическите форуми. Не ни насаждай червената култура.
    Апостоле, това е моята истина и ти съвсем не си длъжен да я приемаш. Smile
    Надя, с тази, "червената истина" държава и човек ще продължат да ходят голи и боси!


    Последната промяна е направена от Апостолът на Свободата на Сря Юни 17, 2009 1:11 am; мнението е било променяно общо 1 път
    Надя
    Надя


    Брой мнения : 2752
    Join date : 23.04.2009

    Истината и само истината! - Page 2 Empty Re: Истината и само истината!

    Писане  Надя Сря Юни 17, 2009 1:10 am

    Апостолът на Свободата написа:Надя, с тази истина човек ще продължи да ходи гол и бос!
    По-добре гол и бос, но с идея и сърце, отколкото облечен по последна мода, "как денди лондонский одет..." но безидеен и безсърдечен. Neutral
    Апостолът на Свободата
    Апостолът на Свободата


    Брой мнения : 202
    Join date : 24.04.2009
    Age : 76
    Местожителство : Sofia-Lulin, Bulgaria

    Истината и само истината! - Page 2 Empty Re: Истината и само истината!

    Писане  Апостолът на Свободата Сря Юни 17, 2009 1:13 am

    Не съм съгласен, за безидейност и безсърдечност!
    Апостолът на Свободата
    Апостолът на Свободата


    Брой мнения : 202
    Join date : 24.04.2009
    Age : 76
    Местожителство : Sofia-Lulin, Bulgaria

    Истината и само истината! - Page 2 Empty Re: Истината и само истината!

    Писане  Апостолът на Свободата Сря Юни 17, 2009 1:17 am

    Надя, застъпих се за теб и админа на ЕСФ ти е снел санкцията. http://rigas.forumotion.com/forum-f2/topic-t199-525.htm#39917
    Надя
    Надя


    Брой мнения : 2752
    Join date : 23.04.2009

    Истината и само истината! - Page 2 Empty Re: Истината и само истината!

    Писане  Надя Сря Юни 17, 2009 1:18 am

    Апостолът на Свободата написа:Не съм съгласен, за безидейност и безсърдечност!
    И ако имаш две ризи, едната винаги трябва да бъдеш готов да дадеш на ближния си, в противен случай, животът няма смисъл. Neutral
    Апостолът на Свободата
    Апостолът на Свободата


    Брой мнения : 202
    Join date : 24.04.2009
    Age : 76
    Местожителство : Sofia-Lulin, Bulgaria

    Истината и само истината! - Page 2 Empty Re: Истината и само истината!

    Писане  Апостолът на Свободата Сря Юни 17, 2009 1:19 am

    Застъпих се и за Българанъ да се запише отново като Българанъ! http://rigas.forumotion.com/forum-f2/topic-t199-525.htm#39918
    Надя
    Надя


    Брой мнения : 2752
    Join date : 23.04.2009

    Истината и само истината! - Page 2 Empty Апостоле,

    Писане  Надя Сря Юни 17, 2009 1:26 am

    Браво! Изпълнил си мисията успешно. Сега остава да пропишем и там, само че в момента нямам настроение за това. Rolling Eyes
    Апостолът на Свободата
    Апостолът на Свободата


    Брой мнения : 202
    Join date : 24.04.2009
    Age : 76
    Местожителство : Sofia-Lulin, Bulgaria

    Истината и само истината! - Page 2 Empty Re: Истината и само истината!

    Писане  Апостолът на Свободата Сря Юни 17, 2009 1:48 am

    Надя написа:Браво! Изпълнил си мисията успешно. Сега остава да пропишем и там, само че в момента нямам настроение за това. Rolling Eyes
    Надя аз съм против банването на когото и да е! Казвал съм, че трябва да ми се отреже пръст, за да го поискам. Твоят ник е 100 % въстановен. На други пък ще трябва да си го подновят. Какъвто е Българанъ! След време ще поискавм и Стоян Христов да бъде въстановен тук в Безпризорните, но да не използва груб език. Единствения начин е д акаже, че не е съгласен с мнение, а не да използва ругатни. Същото се отнася и до БЛУСКАЙС, която не е лош човек но с Джови и с Марапепеляшка тя завъртя един език в публичното, от който да се засрамиш като човек. И за Джови се застъпвах, макар че тя подготви почвата на ЮЗЕРа за да ме изгони, като използва НИЯ/Агата/. И да се чудиш, сини срещу сини застанахме, и то до там, че да се изпотрепеме.
    Апостолът на Свободата
    Апостолът на Свободата


    Брой мнения : 202
    Join date : 24.04.2009
    Age : 76
    Местожителство : Sofia-Lulin, Bulgaria

    Истината и само истината! - Page 2 Empty Re: Истината и само истината!

    Писане  Апостолът на Свободата Сря Юни 17, 2009 1:51 am

    Надя написа:
    Апостолът на Свободата написа:Не съм съгласен, за безидейност и безсърдечност!
    И ако имаш две ризи, едната винаги трябва да бъдеш готов да дадеш на ближния си, в противен случай, животът няма смисъл. Neutral
    Това съм го правил многократно и с чужди хора. Особено като съм на планината! Но това е християнска Божа Заповед! А ти си комунистка, нали? Как ще я приложиш тази заповед?
    Rhino
    Rhino


    Брой мнения : 6497
    Join date : 23.04.2009
    Местожителство : everywhere

    Истината и само истината! - Page 2 Empty Re: Истината и само истината!

    Писане  Rhino Сря Юни 17, 2009 3:18 pm

    След време ще поискавм и Стоян Христов да бъде въстановен тук в Безпризорните, но да не използва груб език.

    Апостоле, Стоян Христов беше изгонен за неспазване на правилата след многократни предупреждения. За никого - независимо от убежденията му или от начина на изразяване - няма пречка да пише тука, стига да се държи прилично и да не се занимава с интриги. Ако преразгледа форумното си поведение, дори и той може да бъде пак допуснат тук. Обаче още при първото нарушение ще бъде баннат отново.
    Надя
    Надя


    Брой мнения : 2752
    Join date : 23.04.2009

    Истината и само истината! - Page 2 Empty Франкофони или галфони

    Писане  Надя Сря Юни 24, 2009 12:38 am

    Завчера се запознах с Роже. Млад, умен, преуспяващ бизнесмен от Марсилия. По убеждения - комунист. Превеждаше ни разкошна блондинка. - Роже, защо? - Наследствена черта. Прадядо ми, дядо ми, баща ми са били комунисти. Аз тача техните идеали. Нека ние печелим, но и хората да живеят добре. За нас важното е партията и нейните идеали. И ако някой от нас сбърка, напускаме партията. Но цял живот й помагаме. Защото партията може без всеки един от нас, но ние без партия идеал сме само финансови роботи. При вас е точно обратното. Важното е аз да съм добре! А партията в следващите избори ще я сменя. Ако видите някакви глупости, отдайте ги на блондинката, която беше толкова пищна, че не всичко записах дословно
    .
    http://zemia-news.bg/index.php?lang=1&pid=1&iid=260&tid=7&stid=0&id=18181
    Надя
    Надя


    Брой мнения : 2752
    Join date : 23.04.2009

    Истината и само истината! - Page 2 Empty Васил Левски

    Писане  Надя Съб Юли 18, 2009 10:23 pm


    "БРЦК има за цел да освободи България чрез революция, морална или с оръжие. Формата на бъдещото българско управление ще бъде неопределена до онова време, дорде българското освобождение не стане дело свършено.
    Ние желаем, щото тая земя, която е населена с българи, да се управлява български, т.е. съобразно нравите, обичаите и характера на българския народ.
    Нека всяка народност, както и всеки човек, утвърди своята свобода и да се управлява по своята собствена воля. Ние не желаем чуждото, т.е. онова, което не е наше, но не желаем да дадем и другиму своето.
    Ние желаем за себе си свобода народна, свобода лична и свобода религиозна: с една дума свобода човеческа, и затова желаем такава съща свобода и на нашите приятели и съседи. Ние не желаем да владеем над другиго и затова не позволяваме да ни владеят и другите.

    Ние причисляваме в числото на нашите врагове и противници и ония български изроди и чорбаджии, които пречат на народната ни цел, и ще ги преследваме навсякъде и всякога.

    Ние не въставаме против турския народ, а против турското правителство и против ония турци, които го подкрепят и бранят. С една дума ние считаме за приятели всички народи и народности, които съчувстват на нашенто свещено и честно дело, без да гледаме на вяра и народност."
    Надя
    Надя


    Брой мнения : 2752
    Join date : 23.04.2009

    Истината и само истината! - Page 2 Empty Re: Истината и само истината!

    Писане  Надя Нед Авг 02, 2009 11:44 am

    На 2 август 1891 г. на Бузлуджа е създадена Българската социалдемократическа партия (БСДП)

    02 август 2009 | 04:19 | Агенция "Фокус"



    От 1894 г. е Българска работническа социалдемократическа партия (БРСДП). На проведения на 31 юли - 4 август 1903 г. X конгрес БРСДП се разделя на две. Част от нея се обособява в Българска работническа социалдемократическа партия (широки социалисти), наследник на която е сегашната Българската социалдемокритическа партия (БСДП). Друга част се обособява в Българска работническа социалдемократическа партия (тесни социалисти), която през 1919 г. се преименува в Българска комунистическа партия (БКП) (тесни социалисти, обявена извън закона през 1924 г.
    През 1927 г. се създава Работническа партия като легално проявление на БКП,
    през 1934 г. е забранена. През 1938 г. двете партии се сливат под името Българска работническа партия (комунисти). През 1948 г. се преименува в Българска комунистическа партия, а от 3 април 1990 г. - Българска социалистическа партия

    -----------
    Нека пазим огъня на Бузлуджа, да не допуснем да повяхнат алените макове на вярата, надеждата и любовта! Smile
    Надя
    Надя


    Брой мнения : 2752
    Join date : 23.04.2009

    Истината и само истината! - Page 2 Empty Re: Истината и само истината!

    Писане  Надя Чет Сеп 17, 2009 1:59 pm

    Има ли шанс да изградим социална държава?
    Венелина Попова
    Чакам реда си пред банкомат, пред мен възрастен човек си взема картата, но машината не пуска банкноти. Мъжът ме моли да прочета остатъка в сметката му, виждам, че разполага с 5 лева и 70 стотинки. “А защо не мога да ги изтегля?”-пита отново с надежда възрастният човек. Обяснявам му, а в това време ме залива вълна от гняв и срам. Мъжът си тръгва с клюмнала глава и натежали рамене…а преди това едва рече (не мога да опиша безнадежността в очите му): “Виждате ли докъде стигнахме, госпожо, да не можем нито хляба, нито лекарствата да си купим!?”

    Час по-рано чух в прегледа на печата по “Хоризонт”, а след това прочетох и в един от централните вестници, че държавата възнамерява да отпусне тавана на пенсиите. Защото сега хората, които получавали най-високите (от порядъка на 700 лева) са внасяли по-големи осигуровки и сега един вид са ощетени. От друга страна трябвало да се постигне равнопоставеност между тези, които са се пенсионирали преди 2010 година и тези, които щели да “излязат в заслужен отдих” (цитат от публикацията) след 01 януари следващата година. Още повече, че в комисията по дискриминация имало жалба, струва ми се, от сдружението на летците в България.

    Браво, казах си. Ето, държавата мисли за гражданите си. Разбира се, че няма да остави хората с високи пенсии да се гърчат от несправедливостта на системата-едни ще получават 700 лева, пък други-утре 800, че и повече, като и едните, и другите са внасяли еднакво в осигурителната ни система. Това се вика справедлива държава, повтарям си го, а на устата ми… ама, хайде, да спазим добрия тон.

    Как така, господа министри, и най-вече вие, господин Дянков, делите гражданите си и съответно справедливостта си към тях?! Защо заявихте неколкократно, че тежката бюджетна година и кризата ще ви позволи да мислите за увеличение на пенсиите едва от средата на 2010 година, а изведнъж решихте да проявите внимание към най-заможните пенсионери. А в същото време подминахте с мълчание, да не кажа по-тежка дума, тези близо един милион българи, които получават най-ниската пенсия в държавата. И стана така, че без да искате, предполагам, политиката ви продължи традицията на предишния кабинет и на министър Масларова. Щото и “социалистите” много мислеха за бедните, пък по време на техния мандат ножицата на пенсиите се разтвори още повече в полза на високите. На хората с ниски доходи пък госпожа Масларова препоръча да си продадат жилищата, вместо да чакат държавата да сe погрижи за тях. И това, ако не е цинизъм, намерете друго, по-подходящо определение.

    В комисията по дискриминация имало жалба от летците, а може би и от други професионални съсловия. Обаче няма кой да напише жалба от името на тези един милион обречени възрастни българи, които наистина, господин министър, се гърчат между живота и смъртта. И проклинат дните, които им остават, вместо да се радват на спокойни старини. В комисията по дискриминация, а предполагам и в кабинета, знаете, че пенсия за прослужени години, която е по-ниска от прага на бедност, си е чиста проба дискриминация, позволявам си (не за първи път) да го нарека и геноцид, с пълното съзнание за тежестта на обвинението към държавата.

    За 2007 година официалният праг на бедност бе около 230 лева, за миналата-не знам, за тази-още по-малко. Да кажат от Националния статистически институт. При всички случаи ще излезе, че най-ниските пенсии са около два пъти по-ниски от този праг, ерго…? Някой от кабинета е длъжен да обясни тази политика и аргументите за нея. Финансовият министър обруга предложенията, които дойдоха от страна на президентството, за промяна на плоския данък и за по-нисък ДДС върху лекарствата. Даже ги нарече малоумни.

    Не желая да коментирам дали политиката на президента граничи с популизъм. Макар че какво пречеше тези предложения да дойдат от съветниците и експертите на държавния глава година или две по-рано? Но е истина, че в социалните държави има диференциран данък върху доходите и богатите внасят в хазната повече. Това е най-нормалното, друг е въпросът как държавата успява да си прибере дължимото.

    Не се наемам да коментирам и доколко е справедливо ДДС върху лекарствата да е по-нисък, отколкото върху останалите стоки и услуги, и дали подобни данъчни преференции не трябва да има и в други сектори. Обаче е факт, че България е най-бедната страна в ЕС и с най-застаряващото население, в този смисъл е дори излишно да се припомня, че възрастните хора се нуждаят еднакво от лекарства и здравни грижи.

    По данни на IMS Health Bulgaria страната ни е сред държавите, в които личните разходи на пациентите за лекарства са сред най-високите в Европа – 56 процента от общите разходи за лекарства. “В същото време очакванията на обществото, формирани върху основния принцип на системата на здравното осигуряване у нас – плащат всички, а ползват нуждаещите се – значително се разминават с реалността. А тя е, че на практика нуждаещите се от лекарствено лечение сами заплащат значителна сума от джоба си, за да го получат, поради което е налице нарастващо разочарование на българите от здравната система и нейните възможности да им осигури необходимото фармацевтично лечение”. България е на последно място сред страните в ЕС по показател “публични разходи за лекарства за домашно лечение на глава от населението”.

    Ако в Германия държавата плаща годишно по 314 евро на човек за домашно лечение, в Чехия и Словакия-около 120, то у нас сумата е едва 20 евро. Резултати от социологическо проучване за удовлетвореността на българските пациенти от достъпа им до лекарства, проведено в България през октомври 2008 година показва, че “разходите за лекарства затрудняват семейния бюджет на 70 процента от анкетираните, 18 процента от запитаните дори са прекратявали лечение по финансови причини, а 87 на сто искат държавата да заплаща по-голяма част от стойността на лекарствата им”.

    Това е част от реалността у нас и ако кабинетът иска да я подмине, може да го направи. Но тогава това би било публично признание, че сегашното управление и мнозинство се отказва от идеята за социална държава. Каквито са повечето страни в ЕС. И да ни кажат да се спасяваме поединично. Както беше досега.

    сряда, 16 септември 2009
    Rhino
    Rhino


    Брой мнения : 6497
    Join date : 23.04.2009
    Местожителство : everywhere

    Истината и само истината! - Page 2 Empty Re: Истината и само истината!

    Писане  Rhino Пет Сеп 18, 2009 9:40 pm

    Глава МИД Литвы недоволен решением США по ПРО

    Министр иностранных дел Литвы Вигаудас Ушацкас назвал "не самой лучшей вестью" решение США отказаться от дислокации элементов системы противоракетной обороны в Польше и Чехии. "Политическая весть не самая лучшая", - сказал Ушацкас BNS в пятницу. Министр сказал, что не хочет более детально комментировать действия США и сначала хотел бы получить более детальные объяснения Вашингтона.

    В свою очередь министр обороны Литвы Раса Юкнявичене, комментируя BNS решение США, сказала, что она опечалена. "Мы очень поддерживали этот проект, поскольку это повысило бы и нашу безопасность. Этот регион не может быть исключением среди других регионов НАТО, и вопрос его обороны также важен, как и других. Но, по крайней мере, из внешней информации, из того, что мы видим в публичном пространстве, Россия была тем государством, которое особо противилось этому проекту. Естественно, что люди делают выводы о том, что это связано с Россией", - сказала глава Минобороны.
    Надя
    Надя


    Брой мнения : 2752
    Join date : 23.04.2009

    Истината и само истината! - Page 2 Empty Re: Истината и само истината!

    Писане  Надя Съб Сеп 19, 2009 5:18 pm

    «Катынское дело»: паутина лжи прорвана. Депутаты-коммунисты получили новые доказательства невиновности советской стороны

    2009-09-18 01:03
    Пресс-служба фракции КПРФ – kprf.ru


    По запросу депутата Госдумы от фракции КПРФ В.И. Илюхина рассекречены важные документы по так называемому «Катынскому делу». Теперь у нас есть новые документальное подтверждение, что польских офицеров расстреляли немецкие фашисты, а не сотрудники НКВД. Таким образом, депутатам-коммунистам удалось в очередной раз прорвать паутину густой лжи, сотканную внешними и внутренними врагами нашей страны вокруг той давней трагедии.


    Илюхин Виктор Иванович



    На рубеже 1980-90-х гг. история расстрела большой группы польских офицеров на территории СССР в годы Великой Отечественной войны, так называемое «Катынское дело», приобрела скандальный характер. Вопреки действительным фактам и исторической правде, бывшим руководством СССР и России было принято конъюнктурное политическое решение о снятии обвинений в Катынском преступлении с немецкой стороны и возложении ответственности за расстрел исключительно на советскую сторону, в частности, персонально на И.В. Сталина и Л.П. Берию.

    Время от времени демпресса повторяла эту ложь, чтобы в очередной раз вылить ушат грязи на нашу советскую историю. Очень часто использовалась эта ложь в антисоветской пропаганде западными антироссийскими силами и их проводниками в самой России. Уже стали раздаваться голоса, что необходимо принудить российские власти через международные судебные органы к выплате финансовых компенсаций родственникам расстрелянных на территории Смоленской области польских граждан.

    Чтобы остановить эти потоки грязной лжи, по инициативе депутатов Госдумы фракции КПРФ была создана общественная комиссия по проверке обстоятельств гибели пленных польских офицеров. Но уже с самого начала работы комиссия столкнулась с противодействием и саботажем сотрудников Института военной истории МО РФ (начальник института полковник А.А. Кольтюков), которые никак не хотели рассекречивать необходимые документы. В связи с этим саботажем председатель ЦК КПРФ Г.А. Зюганов направил официальное письмо президенту РФ Д. Медведеву, но сотрудники института попытались уклониться даже от исполнения указания Президента. Тогда В.И. Илюхин направил депутатский запрос на имя заместителя начальника Генерального штаба ВС РФ и председателя Военно-научного комитета Генерального штаба Вооруженных Сил России А.А. Ноговицына, и только после этого было принято долгожданное решение о рассекречивании нужных документов.

    Публикуем ответ В.И. Илюхину из Генерального штаба вооруженных сил Российской Федерации:



    Заместителю председателя Комитета

    Государственной Думы Федерального

    Собрания Российской Федерации

    по конституционному законодательству

    и государственному строительству

    В.И. Илюхину


    Уважаемый Виктор Иванович!

    Ваше обращение по вопросу рассекречивания архивных документов по Катынскому делу проработано.

    Центральной экспертной комиссией Министерства обороны Российской Федерации (далее ЦЭК МО) проведена экспертиза архивных документов, находящихся в ведении Минобороны России, на предмет выявления материалов, содержащих прямые юридические доказательства виновности германской стороны в катынском преступлении. Выявленные архивные документы, содержащие показания немецких военнослужащих о причастности к убийству польских офицеров представителей германской армии, рассекречены ЦЗК МО (прилагаются). Другими документами Минобороны России не располагает…

    С уважением, А. Ноговицын.


    Перед нами лежат ксерокопии с подлинников допросов немецких военнопленных.

    Ханзен: «Я случайно находился во время лечебной поездки в 1943 г. в Смоленске… в Катыни только что начиналось вскрытие могил. Как раз собирались поехать в Катынь и меня взяли с собой. Когда мы приехали, нам показали офицеров и рядовых (примерно 80 человек), как можно было предполагать, в польском обмундировании. Нам говорили, что эти люди, якобы, расстреляны НКВД. Там был очень неприятный запах, и мы оставались недолго. Вскрытие могил тогда только начиналось, и поэтому нам показали мало трупов. Особенно мне бросилось в глаза, что обмундирование было в еще очень хорошем состоянии… Мы предполагали, что вполне возможно эти люди расстреляны самими немцами, так как почти каждому бросилось в глаза, что обмундирование выглядело еще очень новым».

    Из докладной записки начальника 7 отдела политуправления Первого Украинского фронта подполковника Дубровицкого: «Согласно донесения заместителя военного коменданта города Заган по политчасти, узкому кругу местных жителей еще при фашистском режиме была известна правда об убийствах в Катыни. Жители узнали истинное положение вещей от бывшего немецкого солдата Вальдемара Глемвиц, жителя города Глейвиц, непосредственного участника расстрелов в Катыни. Глемвиц в беседе с жителем города Заган Отто Штан заявил: «Не понимаю, почему в расстрелах обвиняют русских. Это ложь. Ведь этих офицеров расстреливала наша группа».

    Так что теперь будем ждать официальных выводов работы Общественной комиссии Государственной Думы ФС РФ по «Катынскому делу». Но уже сейчас очевидно, что открытие архивов добавит доказательств в пользу изначальной версии: вся ответственность за убийство польских военнопленных лежит исключительно на гитлеровской армии, советская сторона к массовым расстрелам абсолютно непричастна.

    Sponsored content


    Истината и само истината! - Page 2 Empty Re: Истината и само истината!

    Писане  Sponsored content


      В момента е: Нед Май 12, 2024 1:58 am