bezprizorni



Join the forum, it's quick and easy

bezprizorni

bezprizorni

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
bezprizorni

форум за посветени


5 posters

    Какви плодове обичате?

    Rhino
    Rhino


    Брой мнения : 6497
    Join date : 23.04.2009
    Местожителство : everywhere

    Какви плодове обичате? Empty Какви плодове обичате?

    Писане  Rhino Вто Юни 02, 2009 11:38 am

    Назовете три плода, които обичате да папкате.
    На мене най ми харесват малини, кайсийки и диня.
    momo
    momo


    Брой мнения : 336
    Join date : 23.04.2009

    Какви плодове обичате? Empty Re: Какви плодове обичате?

    Писане  momo Вто Юни 02, 2009 3:42 pm

    Какви плодове обичате? F_667765

    Какви плодове обичате? 0b4326bda2

    Какви плодове обичате? 076ed702dd
    Emma
    Emma


    Брой мнения : 4274
    Join date : 23.04.2009

    Какви плодове обичате? Empty Re: Какви плодове обичате?

    Писане  Emma Вто Юни 02, 2009 3:50 pm

    ягоди, черешки и диня.

    Ама динята трябва да си я ям сама.
    А така губя интерес към нея. Crying or Very sad

    Освен тов а в Гърция пих нааааййй - хубавия динен сок. I love you flower
    Надя
    Надя


    Брой мнения : 2752
    Join date : 23.04.2009

    Какви плодове обичате? Empty Re: Какви плодове обичате?

    Писане  Надя Вто Юни 02, 2009 4:35 pm

    Ягоди, череши, малини Smile

    Какви плодове обичате? 2760_300Какви плодове обичате? 2009-05-08-cl-USBRIVMJWКакви плодове обичате? Medic_7_%D0%9C%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D0%BD%D0%B8%20(2)
    Emma
    Emma


    Брой мнения : 4274
    Join date : 23.04.2009

    Какви плодове обичате? Empty Re: Какви плодове обичате?

    Писане  Emma Вто Юни 02, 2009 9:46 pm

    Нaде,

    тия плодове от втората част на снимкатa и аз ги обичам. bounce И боровинки и много обичам диви ягодки. Basketball
    Rhino
    Rhino


    Брой мнения : 6497
    Join date : 23.04.2009
    Местожителство : everywhere

    Какви плодове обичате? Empty Re: Какви плодове обичате?

    Писане  Rhino Сря Юни 03, 2009 2:14 am

    Ягодите печелят първо място, значи.
    Очаквам и мнението на Апостола на свободата. Very Happy
    Някъде бях чел психоанализа на характера в зависимост от предпочитаните плодове, ще го постна, ако го срещна в нета. Very Happy


    Последната промяна е направена от Rhino на Сря Юни 03, 2009 11:02 am; мнението е било променяно общо 3 пъти
    Emma
    Emma


    Брой мнения : 4274
    Join date : 23.04.2009

    Какви плодове обичате? Empty Re: Какви плодове обичате?

    Писане  Emma Сря Юни 03, 2009 3:26 am

    Rhino написа:Ягодите печелят първо място, значи.
    Очаквам и мнението на Апостола на свободата. Very Happy
    Някъде бях чел психоанализ на характера в зависимост от предпочитаните плодове, ще я поста, ако я срещна в нета. Very Happy

    Пускай де...ще бъде интересно! cheers
    Rhino
    Rhino


    Брой мнения : 6497
    Join date : 23.04.2009
    Местожителство : everywhere

    Какви плодове обичате? Empty Re: Какви плодове обичате?

    Писане  Rhino Сря Юни 03, 2009 11:01 am

    Emma написа:
    Rhino написа:Ягодите печелят първо място, значи.
    Очаквам и мнението на Апостола на свободата. Very Happy
    Някъде бях чел психоанализ на характера в зависимост от предпочитаните плодове, ще го постна, ако го срещна в нета. Very Happy

    Пускай де...ще бъде интересно! cheers

    Ето - намерих го! sunny

    http://www.exooo.com/viewtopic.php?t=301&sid=ad23a162fe3dbea4ab2bbe2f6a5d83f7
    Апостолът на Свободата
    Апостолът на Свободата


    Брой мнения : 202
    Join date : 24.04.2009
    Age : 76
    Местожителство : Sofia-Lulin, Bulgaria

    Какви плодове обичате? Empty Re: Какви плодове обичате?

    Писане  Апостолът на Свободата Сря Юни 03, 2009 12:56 pm

    Обичам: Боровинки-тъмно сини, къпини -тъмно сини до черни, грозде-тъмно синьо до черно добре узряло!

    Жалко, че само третият плод - гроздето
    "Грозде
    Вие умеете да пазите тайни - и свои, и чужди. Но вашата потайност нерядко преминава разумните граници, поради което хората се отнасят към вас с недоверие. Вашата затвореност не влияе по най-добър начин и на отношенията ви с близките. Това, което не може да ви се отрече е вашата пунктуалност, умението да спазвате дадената дума",

    характеризира част от качествата ми.
    Но първият плод, който се среща на повече от 2000 м н.в., устояващ и устоявал на бурите и студовете и вторият, също характерен за малко по-ниските части на планината,
    са с още по-силни характеристики, които ме характеризират в определено по-силна светлина и с това правят приятелите ми по-уверени, защото знаят, че аз не предавам и не изоставям приятели в беда.
    И тези, които са със слаби "ангели" и характери, подаващи се лесно на странични въздействия като не могат да си обяснят силата на моята категоричност и твърдост понякога се опитват да пресекнат моята песен, но се прекършват, защото бурите ги помитат.
    Може би след това те съжаляват. Едно обстоятелство, което аз добре разбирам и като благородник със синя кръв, мога им прощавам предателството към мен!
    Rhino
    Rhino


    Брой мнения : 6497
    Join date : 23.04.2009
    Местожителство : everywhere

    Какви плодове обичате? Empty Re: Какви плодове обичате?

    Писане  Rhino Сря Юни 03, 2009 3:11 pm

    Благодаря, Апостоле.
    Доколкото те познавам, ти май обичаш и немското грозде... Laughing
    Emma
    Emma


    Брой мнения : 4274
    Join date : 23.04.2009

    Какви плодове обичате? Empty Re: Какви плодове обичате?

    Писане  Emma Сря Юни 03, 2009 4:30 pm

    Апостолът на Свободата написа:Обичам: Боровинки-тъмно сини, къпини -тъмно сини до черни, грозде-тъмно синьо до черно добре узряло!

    Жалко, че само третият плод - гроздето
    "Грозде
    Вие умеете да пазите тайни - и свои, и чужди. Но вашата потайност нерядко преминава разумните граници, поради което хората се отнасят към вас с недоверие. Вашата затвореност не влияе по най-добър начин и на отношенията ви с близките. Това, което не може да ви се отрече е вашата пунктуалност, умението да спазвате дадената дума",

    характеризира част от качествата ми.
    Но първият плод, който се среща на повече от 2000 м н.в., устояващ и устоявал на бурите и студовете и вторият, също характерен за малко по-ниските части на планината,
    са с още по-силни характеристики, които ме характеризират в определено по-силна светлина и с това правят приятелите ми по-уверени, защото знаят, че аз не предавам и не изоставям приятели в беда.
    И тези, които са със слаби "ангели" и характери, подаващи се лесно на странични въздействия като не могат да си обяснят силата на моята категоричност и твърдост понякога се опитват да пресекнат моята песен, но се прекършват, защото бурите ги помитат.
    Може би след това те съжаляват. Едно обстоятелство, което аз добре разбирам и като благородник със синя кръв, мога им прощавам предателството към мен!

    Здравей Апостоле. Smile

    Добре дошъл!
    Emma
    Emma


    Брой мнения : 4274
    Join date : 23.04.2009

    Какви плодове обичате? Empty Re: Какви плодове обичате?

    Писане  Emma Сря Юни 03, 2009 4:36 pm

    Rhino написа:
    Emma написа:
    Rhino написа:Ягодите печелят първо място, значи.
    Очаквам и мнението на Апостола на свободата. Very Happy
    Някъде бях чел психоанализ на характера в зависимост от предпочитаните плодове, ще го постна, ако го срещна в нета. Very Happy

    Пускай де...ще бъде интересно! cheers

    Ето - намерих го! sunny

    http://www.exooo.com/viewtopic.php?t=301&sid=ad23a162fe3dbea4ab2bbe2f6a5d83f7

    Видях Bи pirat на едни клипчета. Другарят Таки се грижи нищо да не остане скрито покрито. Laughing Това най ми е харесвало в него. Rolling Eyes Винаги сам на новия щанд на нещата. Very Happy
    Rhino
    Rhino


    Брой мнения : 6497
    Join date : 23.04.2009
    Местожителство : everywhere

    Какви плодове обичате? Empty Re: Какви плодове обичате?

    Писане  Rhino Сря Юни 03, 2009 5:39 pm

    Emma написа:
    Rhino написа:
    Emma написа:
    Rhino написа:Ягодите печелят първо място, значи.
    Очаквам и мнението на Апостола на свободата. Very Happy
    Някъде бях чел психоанализ на характера в зависимост от предпочитаните плодове, ще го постна, ако го срещна в нета. Very Happy

    Пускай де...ще бъде интересно! cheers

    Ето - намерих го! sunny

    http://www.exooo.com/viewtopic.php?t=301&sid=ad23a162fe3dbea4ab2bbe2f6a5d83f7

    Видях Bи pirat на едни клипчета. Другарят Таки се грижи нищо да не остане скрито покрито. Laughing Това най ми е харесвало в него. Rolling Eyes Винаги сам на новия щанд на нещата. Very Happy

    Да, снимахме се миналата седмица. Smile
    А Такито си е такова едно общително - как да му се сърдиш... Laughing
    Ще те набута под моста за нула време. Very Happy
    Апостолът на Свободата
    Апостолът на Свободата


    Брой мнения : 202
    Join date : 24.04.2009
    Age : 76
    Местожителство : Sofia-Lulin, Bulgaria

    Какви плодове обичате? Empty Re: Какви плодове обичате?

    Писане  Апостолът на Свободата Чет Юни 04, 2009 2:58 pm

    Rhino написа:Благодаря, Апостоле.
    Доколкото те познавам, ти май обичаш и немското грозде... Laughing
    Правилно Рино! Обичам и немско грозде и сини сливи! Всички плодове със синия цвят. Като дете обичах и ягоди, и тъмно-черни череши, и японски вишни, но после видях, че ги използват и за политически цели, като розата и ги разлюбих. С плодовете я карам по-кротко.
    Надя
    Надя


    Брой мнения : 2752
    Join date : 23.04.2009

    Какви плодове обичате? Empty Автонатюрморт

    Писане  Надя Пет Юни 05, 2009 3:16 am

    Какви плодове обичате? IMGP0745-web
    momo
    momo


    Брой мнения : 336
    Join date : 23.04.2009

    Какви плодове обичате? Empty Re: Какви плодове обичате?

    Писане  momo Пет Юни 05, 2009 6:35 pm

    Какви плодове обичате? Image002
    momo
    momo


    Брой мнения : 336
    Join date : 23.04.2009

    Какви плодове обичате? Empty Re: Какви плодове обичате?

    Писане  momo Нед Юни 07, 2009 4:16 pm

    Какви плодове обичате? Img_187206_1229837_l
    Rhino
    Rhino


    Брой мнения : 6497
    Join date : 23.04.2009
    Местожителство : everywhere

    Какви плодове обичате? Empty Re: Какви плодове обичате?

    Писане  Rhino Нед Юни 07, 2009 7:35 pm

    По последни данни най-търсените плодове са:

    Недозряла круша, гнила червена превъзходна, кисел цитрус, стипчива слива, дребна боровинка. Една ранозняла диня на инжекции също може да влезе в щайгата.
    Emma
    Emma


    Брой мнения : 4274
    Join date : 23.04.2009

    Какви плодове обичате? Empty Re: Какви плодове обичате?

    Писане  Emma Нед Юни 07, 2009 9:08 pm

    Rhino написа:По последни данни най-търсените плодове са:

    Недозряла круша, гнила червена превъзходна, кисел цитрус, стипчива слива, дребна боровинка. Една ранозняла диня на инжекции също може да влезе в щайгата.

    Преведи! Smile
    Rhino
    Rhino


    Брой мнения : 6497
    Join date : 23.04.2009
    Местожителство : everywhere

    Какви плодове обичате? Empty Re: Какви плодове обичате?

    Писане  Rhino Нед Юни 07, 2009 9:39 pm

    Emma написа:
    Rhino написа:По последни данни най-търсените плодове са:

    Недозряла круша, гнила червена превъзходна, кисел цитрус, стипчива слива, дребна боровинка. Една ранозняла диня на инжекции също може да влезе в щайгата.

    Преведи! Smile

    Бойко, Сергей, Ахмед, Волен, СК и Яне.

    При вас какви са прогнозите?
    Надя
    Надя


    Брой мнения : 2752
    Join date : 23.04.2009

    Какви плодове обичате? Empty Малинка

    Писане  Надя Сря Юни 17, 2009 5:35 pm

    Какви плодове обичате? 1-web
    Надя
    Надя


    Брой мнения : 2752
    Join date : 23.04.2009

    Какви плодове обичате? Empty Северен лимон

    Писане  Надя Сря Юни 17, 2009 5:38 pm

    Какви плодове обичате? 1-web
    Надя
    Надя


    Брой мнения : 2752
    Join date : 23.04.2009

    Какви плодове обичате? Empty Горски ягоди

    Писане  Надя Сря Юни 17, 2009 5:41 pm

    Какви плодове обичате? 1-web
    Rhino
    Rhino


    Брой мнения : 6497
    Join date : 23.04.2009
    Местожителство : everywhere

    Какви плодове обичате? Empty Re: Какви плодове обичате?

    Писане  Rhino Нед Ное 28, 2010 4:51 am


    БАНАНИ И МАЙМУНИ

    Бананите притежават странното свойство да превръщат човека в маймуна.

    Днес хиляди хора в столицата и няколко други града буквално щяха да се избият в стремежа си да докопат сакралния плод с фалическа форма (как ли би коментирал Фройд това?) на промоция от 69 ст. при откриването на магазините „Лидъл". Ето докъде води капитализмът, оскотяхме духовно, коментираха някои.

    При социализма обаче беше същото. Пуснат ли за Коледа банани, ставаха километрични опашки и разправиите бяха същите.

    Като ще правим сравнения, нека припомним, че и цената беше същата. По соц време бананите пак бяха 2-3 лв. - което беше безумен лукс, предвид ниските цени на останалите стоки и заплатите от по 100-200 лв. Но хората ги купуваха, ще ме контрират защитниците на Тодор Живковото време.

    О, да - защото ги имаше веднъж годишно и защото по принцип имаше толкова малко неща за купуване, че просто нямаше какво да си правиш парите, колкото и да бяха малко. Чакай 20 години за Москвич, чакай за панелка 30 години, както припомня наш читател в един от коментарите днес. Чакай за цветен телевизор, за тоалетна хартия, за кренвирши... за всичко, защото всичко беше дефицит.

    А, дефицит - каква интересна дума. Младите сигурно я свързват с някакъв финансов дефицит, бюджет, такива работи...

    Не, дефицит по соц време значеше липса, нямане. Влизаш в един магазин - какъвто и да е - и искаш да си купиш това, което продават там. Е, да, ама го няма. Продават го, но го няма. Е това е дефицит. Е това беше и социализмът - в буквален и преносен смисъл. Нещо дето уж го има, но всъщност го няма. Примерно - банани. Или свобода.

    И кое му е по-хубавото на капитализма, ще се заядат тодорживковолюбителите. И сега извън „Лидъл" бананите са 2-3 лева (и там ще станат пак толкова, като свърши промоцията), и сега са лукс за огромната част от хората.

    Така е. Но сега ги има не веднъж годишно за Коледа, а винаги, по всяко време, навсякъде. И заплатите не са по 100-200 лв., а поне 5 пъти повече. (Освен това при социализма нямаше банани по 69 ст., макар и на промоция, а сега има. И това не е резултат от факта, че благодарение на глобалното затопляне наоколо са цъфнали бананови горички, а е пряк резултат от най-елементарна конкуренция, тоест - от чист капитализъм).

    Ако одма не ви се набиват в очите тези две дребни разлики отпреди скобите в горния абзац, няма да споря с вас - прав ви път, Северна Корея и великата идея чучхе ви очакват.

    И като казах дребни разлики, нямах предвид дребни в кавички. Това наистина са дребни разлики.

    Огромната разлика между тогава и сега не е в бананите, а в свободата.

    По времето на бай ви Тошо изказването на каквото и да е мнение, различно от официалното, щеше да ви вкара в затвора. Ако трябва да съм точен, изобщо изказването на мнение. И ако трябва да съм съвсем пък точен - изказването изобщо, на каквото и да е!

    С други думи, както аз, така и вие, дето днес недоволствате (от капитализма, Бойко, правителството, от ниските пенсии, от всичко...) нямаше да може да недоволствате. Не казвам, че всички щяхме да сме в затвора, но най-вероятно щяхме да сме в сакралния като бананите за властта Кремиковци и да научаваме от собствен опит „как се каляваше стоманата" (ако не знаете какво е това последното, по-добре и да не знаете).

    Ако мислите, че преувеличавам, пробвайте да се възползвате от свободата на словото в Куба или Китай. Или от каквато и да е свобода.

    Та бананите са в състояние да направят хората на маймуни. Същото свойство има и ограничената гледна точка.

    А това, което може да направи даже и маймуната човек, е само свободата.

    Sponsored content


    Какви плодове обичате? Empty Re: Какви плодове обичате?

    Писане  Sponsored content


      В момента е: Вто Май 21, 2024 3:23 am