bezprizorni



Join the forum, it's quick and easy

bezprizorni

bezprizorni

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
bezprizorni

форум за посветени


4 posters

    Строители на капитализма

    Rhino
    Rhino


    Брой мнения : 6497
    Join date : 23.04.2009
    Местожителство : everywhere

    Строители на капитализма Empty Строители на капитализма

    Писане  Rhino Чет Юни 04, 2009 8:28 pm

    http://blogs.ft.com/capitalismblog/
    Rhino
    Rhino


    Брой мнения : 6497
    Join date : 23.04.2009
    Местожителство : everywhere

    Строители на капитализма Empty Re: Строители на капитализма

    Писане  Rhino Пон Юни 15, 2009 2:37 pm

    The simple truth is that with all its flaws, capitalism remains the most productive economic engine we have yet invented. Like Churchill's line about democracy, it is the worst of all economic systems, except for the others.

    http://www.newsweek.com/id/201935?GT1=43002
    Rhino
    Rhino


    Брой мнения : 6497
    Join date : 23.04.2009
    Местожителство : everywhere

    Строители на капитализма Empty Re: Строители на капитализма

    Писане  Rhino Пон Ное 09, 2009 6:34 pm

    ИСТИНАТА ЗА БОЙКО БОРИСОВ

    Фирма „Ипон“ е формирана някъде през 1990-91 г. благодарение на вакуума, оставен от „Гардения 12″, фирмата на Янко Димов, който ми беше добър приятел. Той си беше чист кадър на МВР, беше зам.-шеф на отдел „Убийства“ на Софийско градско управление, трикратен републикански по джудо, един прекрасен младеж. Аз се видях с него един ден, преди да се самоубие или преди да го самоубият. Знаете, че той охранява първи сестрата на царя Мария-Луиза. Точно в ония години Бойко се изяви и като крадец на идеи. Ще кажа защо. Когато арестуваха Живков, аз и Кин Стоянов, на Радой Ралин синът, излязохме по телевизията при Нери Терзиева и предложихме да предоставим охрана на Тодор Живков – безвъзмездно от Федерацията по таекуондо. Тогава изглежда семейният съвет на Живков не взе такова решение, нямахме отговор от Жени Живкова и това нещо увисна във въздуха. Малко след това хитрецът Бойко отиде и се нанесе там. И стана охранител на Тато. Мигновено ни открадна идеята.

    Има и втори такъв случай. Аз се срещнах със Симеон в Мадрид още преди Бойко да знае, че имаме цар изобщо. Това породи невероятна завист. Беше през 1990 г. Аз бях в Мадрид и ми уредиха среща със Симеон. Бойко ме следеше какво правя и веднага ми открадна идеята. И хоп, захапа да охранява и царя. Бойко не е съзидателен. Много е бърз в действията си, но му е лукава работата. Той умее да краде – да чуе нещо и веднага да каже: това е мое, аз го направих!

    - За пръв път някой си позволява така да говори за народния любимец. Не ви ли е страх?

    - От какво да ме е страх? Аз го познавам отлично. Невероятен нарцис и комплексар. Човек, който обича гласа си и се радва на тялото си, на звуците си, обича да се обгражда с хора-огледала. Това му е била винаги настройката. Ако, не дай, боже, един ден той стане министър-председател, съм сигурен, че първото нещо, което ще направи, е да си назначи министър по ласкателствата и да го вика първи сутрин на оперативка. Във времето, когато го опознах, си беше простичко момче. Той не знае езици, не е контактувал с много хора. Аз го познавам в тази възрастова граница – 25-годишен, когато човек се учи. Ако ставаше въпрос за дете, което е тренирало при мен, то с годините може да се промени, да се развие. Но Бойко грам не се е променил и развил. Усуква се както преди, имам чувството, че е гледал поне 200 пъти „Кръстникът“ и 200 пъти Робърт де Ниро – криви си главата наляво надясно и примигва с очички. Това е сто процента така. Трябва да сме дебили, за да не го осъзнаваме.

    - След тези негативни оценки какво очаквате от него?

    - Ако аз съм на негово място, ще дойда, ще ритна вратата и ще река: “Приказвай ми ги тия работи в очите!“ Да, Бойко, аз моментално ще ти ги кажа в очите, но ти се криеш. Страх ли те е от треньора ти? Защо бе, Бойко?

    http://bgdemoni.wordpress.com/2008/12/14/%d0%b8%d0%b7%d0%b3%d0%be%d0%bd%d0%b8%d1%85-%d0%b1%d0%be%d0%b9%d0%ba%d0%be-%d0%b1%d0%be%d1%80%d0%b8%d1%81%d0%be%d0%b2-%d0%b7%d0%b0%d1%89%d0%be%d1%82%d0%be-%d0%b1%d0%b5%d1%88%d0%b5-%d1%81%d1%82%d1%80/
    Rhino
    Rhino


    Брой мнения : 6497
    Join date : 23.04.2009
    Местожителство : everywhere

    Строители на капитализма Empty DISRAELI AND GLADSTONE

    Писане  Rhino Чет Дек 24, 2009 2:41 am

    "I have often been amused," said Mr. Carlyle, "at thinking of the contrast between the two men. There is Beaconsfield—he hasn't got a conscience at all, and he knows he hasn't got a conscience, and very well pleased he is that it should be so; but as for that other one—that Gladstone—eh, mon, what a conscience he has! There never was such a conscience as his. He bows down to it, and obeys it as if it were the very voice of God Himself. But, eh, sir, he has the most marvellous faculty in the world for making that conscience exactly what he wants."
    Rhino
    Rhino


    Брой мнения : 6497
    Join date : 23.04.2009
    Местожителство : everywhere

    Строители на капитализма Empty Sebastián Piñera

    Писане  Rhino Съб Яну 02, 2010 2:14 pm

    Строители на капитализма Sebastianpinera
    avatar
    Prince of Darkness


    Брой мнения : 69
    Join date : 16.12.2009

    Строители на капитализма Empty Re: Строители на капитализма

    Писане  Prince of Darkness Пет Яну 15, 2010 12:37 am

    защо само си губите времето с глупости

    кажете нещо за румяна желева No

    всички западни източници са на моето мнение

    днес дадох две интервюта на английски пред тукашни телевизии Cool

    мисля да пусна и един анализ в икономист

    знае ли някой как плащат? clown
    Rhino
    Rhino


    Брой мнения : 6497
    Join date : 23.04.2009
    Местожителство : everywhere

    Строители на капитализма Empty Re: Строители на капитализма

    Писане  Rhino Пет Яну 15, 2010 1:02 am

    Ghost Rider написа:

    знае ли някой как плащат? clown

    на геронтофили - в натура
    Twisted Evil


    Последната промяна е направена от Rhino на Пет Яну 15, 2010 1:06 am; мнението е било променяно общо 1 път
    avatar
    Prince of Darkness


    Брой мнения : 69
    Join date : 16.12.2009

    Строители на капитализма Empty Re: Строители на капитализма

    Писане  Prince of Darkness Пет Яну 15, 2010 3:38 am

    ралица е телевизионна говорителка която чете чужди мисли срещу заплащане

    аз съм политически анализатор който събира материял за монография

    ако не схващате разликата то си е за ваша сметка

    аре плувайте Basketball

    пп това за геронтофилията го отминавам с мълчание

    обидения не съм аз Arrow
    Rhino
    Rhino


    Брой мнения : 6497
    Join date : 23.04.2009
    Местожителство : everywhere

    Строители на капитализма Empty Re: Строители на капитализма

    Писане  Rhino Пет Мар 26, 2010 8:31 pm

    Цар Мидас от Мексико
    http://capital.bg/biznes/kompanii/2010/03/19/876074_car_midas_ot_meksiko/
    Rhino
    Rhino


    Брой мнения : 6497
    Join date : 23.04.2009
    Местожителство : everywhere

    Строители на капитализма Empty Re: Строители на капитализма

    Писане  Rhino Вто Сеп 14, 2010 4:24 pm


    Над милион кубинци остават без работа

    14 Септември 2010

    Над един милион кубинци ще загубят работата си, след като властите в страната обявиха мащабна реформа в държавния сектор, съобщи ББС във вторник.

    Мерките предвиждат съкращаване на огромен брой служители с цел "съживяване на икономиката на страната".

    Уволнените ще се насърчават да си търсят работа в частния сектор.

    Намаляването в броя на държавните служители ще се случва изключително бързо. Само до края на март следващата година без работа се очаква да останат близо 500 000 кубинци.

    Реформата е значителна промяна в една държава, в която централната власт доминира почти всеки аспект от икономиката, посочват световните агенции.

    В момента държавата осигурява работа на около 5.1 милиона души. С планираните съкращения на практика всеки пети кубински гражданин ще остане без доход, докато се преориентира към частния сектор.

    Страната ни не може и не трябва да продължи да поддържа компании и услуги, които водят само до разходи и са в ущърб на икономиката, се посочва в правителствено комюнике.
    marri_ana
    marri_ana


    Брой мнения : 265
    Join date : 25.04.2009

    Строители на капитализма Empty Re: Строители на капитализма

    Писане  marri_ana Вто Сеп 14, 2010 10:42 pm

    http://dnevnik.bg/bulgaria/2010/09/14/960278_tatiana_doncheva_konfliktut_mejdu_borisov_i_purvanov_e/
    marri_ana
    marri_ana


    Брой мнения : 265
    Join date : 25.04.2009

    Строители на капитализма Empty Re: Строители на капитализма

    Писане  marri_ana Вто Сеп 14, 2010 10:50 pm

    Very Happy A ето и един коментар ,не знам чий е



    Неутрално
    8
    14:12
    14 сеп, 2010
    Отговор
    Дончева пак хвърли бомбата! Не случайно американците в последно време вдигнаха мерника и почнаха с критичните оценки!

    Ако това е вярно значи всички ние сме били излъгани ОТНОВО! Точно както бяхме излъгани от комунистите след 89-та!

    Няколко часа по-късно журналиста Любо Живков и сайта му версия бг се включва:

    Борисов и Първанов се точат да се менкат?!

    Борисов и Първанов се точат да се менкат?!Георги Първанов мисли за осем милиона българи. Сън не го лови. Бойко Борисов ги превръщал в обект на политиката си. Трябвало да има алтернатива. Кой ли пък няма да се сети, че алтернативата е именно Първанов.

    Бойко Борисов е на крак от ранни зори. Гълчи водещите на сутрешните тв блокове, които го поздравяват с „добро утро”. За него било „добър ден”. Кофти е едно – Алексей Петров-Трактора се оказва още по-ранобуден. Според две свидетелства – когато нахлуват да го арестуват по тъмна доба, той вече чакал групата за проникване и задържане по дънки и тениска. И с надлежно поставен на масичката пистолет. А адвокатката му Румяна Радкова онзи ден огласи някакви смешни есемеси – „Успах се...”. Може ли доказаният ранобудник Борисов да се успи?! Не вярваме.

    Но в същото време как да повярваме, че точно Първанов е „политическият субект”, който ще формулира новата визия за национално-отговорна политика, ще предложи автентична алтернатива, а не ОФЕРТА ЗА МЕНКАНЕ. Не е важно за Първанов в какво ние не можем да повярваме. Важното е, че той трябва да се прави, че си вярва. И да внушава на „публиката”, че може да бъде по-успешен премиер от Борисов.

    Борисовата е къде-къде по-лесна – едно мачле с Лужков (ако не са прибрали Лужок „чекистите”) и е президент. Лошото е, че ден след поредната „закачка” Лужков го подпукаха медиите в Русия по сигнал на онзи „тандем”.

    А този „тандем” под прикритие тутакси влезе в поредната измислена схватка пред медиите. Зевзеци подхвърлят, че някой „роден обединител” като видния бизнесмен Валентин Златев, очевидно ще трябва да вземе мерки.

    Всъщност мерките на „двамата големи” скоро ще ги вземе уж отиващата си криза. В Русия пожарите свалиха рейтингите на тамошните тандемни играчи, а тук зимата ще подреди нашия „тандем”.

    Но като се хванат за зелено, няма начин да не намерят изход. Борисов има повече от едно кадрово предложение за свой наследник – довършване на мандата от Кристалина Георгиева, подкрепена от близкия до нея Иван Костов, или провокиране на шефа на ДСБ с Илиян Михов, но не Баровеца.

    Изживяващите се като баровци задкулисници няма да търпят дълго „служебно премиерстване” на някой като Кристалина Георгиева и Илиян Михов. Защото те имат външни гаранти. Нашите „момчета” искат местен да ги „гарантира” в преразпределянето на пайовете.

    Ако Първанов прекалено се вживее в ролята на алтернатива на Борисов, играйкайки междувременно със същите задкулисни влияещи фактори, може да изгори. Защото на Борисов изобщо не му дреме дали и Първанов ще се уреди покрай него. При играчи с подобен „профил” инкярът е пълен.

    Но и за Борисов има рискове. И Петър Стоянов уж водеше с много, но му заформиха „сандвич” отвън и „манджа с грозде” отвътре. И го приключиха като президент с потенциал за втори мандат. Затова Борисов е тъй гостоприемен с фактори като Румен Петков – за да не му пробутат някой претоплен „сандвич”. И за да предложи на бесепарската върхушка своята „манджа с грозде”.

    Тогава се отива на договорки. Безцеремонно. Докато се сипят хули срещу „опонентите”, разбира се. За пред контролираните медии и „публиката”. Целта е винаги една и съща – възпроизвеждане на големите босове сред „елитните” и контролирана от тях подмяна за очи.

    От онова паметно появяване на Първанов на тв екран в праймтайма с култовата синя ризка изминаха 16 години. Оттогава той и ЯВНО е в играта. От медийната промоция на Борисов с голямо интервю (на „професионални теми”) в „Труд” се изтърколиха 12 години. Оттогава той и ЯВНО е в играта. Колко години медийно помпане само...

    Питането е – могат ли двамата след толкова години да разчитат, че екипите им ще ги заредят с продуктивни „алтернативни” идеи, за да гарантират на българите резултатна политика.

    Другото е ясно – те са незаменими. Огледални тефлонови „субекти”. Но дали в тях не се оглежда грижливо отглежданата кадрова Пустош?! Даже и да успеят с процедурата за „менкане”, Първанов и Борисов нямат силни фигури край себе си. Те са наистина безалтернативни, ако се вгледаме в „кадровото стадо”, изкарано на политическа паша.

    Наоколо уморени и бити стари играчи. И един ентусиазиран Яне Янев. И ненаситна клиентела в политико-икономическото Блато. Как няма да изглеждат незаменими и единствени Борисов и Първанов?! Остава им само да си поделят командировките при „световните лидери”.

    Но така ще продължава до време. Колкото повече се точи Безвремието политическо, толкова повече павета ще летят. Въпреки НАТО и ЕС. Алтернативата е ясна – честност пред българите и искрена самопреценка. Апропо – Борисов и Първанов наистина ли се смятат за единствени и незаменими, когато се оглеждат един в друг?!
    Rhino
    Rhino


    Брой мнения : 6497
    Join date : 23.04.2009
    Местожителство : everywhere

    Строители на капитализма Empty Re: Строители на капитализма

    Писане  Rhino Сря Сеп 15, 2010 7:59 am

    Борисовата е къде-къде по-лесна – едно мачле с Лужков (ако не са прибрали Лужок „чекистите”) и е президент. Лошото е, че ден след поредната „закачка” Лужков го подпукаха медиите в Русия по сигнал на онзи „тандем”


    Ха-ха-ха... при "онзи" тандем Медведев се сърди, че ще му духнат под опашката догодина и си го изкарва на Лъжков.

    При "този" тандем Първанов още не знае дали да се сърди... Laughing Laughing Laughing
    marri_ana
    marri_ana


    Брой мнения : 265
    Join date : 25.04.2009

    Строители на капитализма Empty Re: Строители на капитализма

    Писане  marri_ana Чет Сеп 16, 2010 4:04 pm

    http://dnevnik.bg/analizi/2010/09/15/961096_copni_neformalna_ikonomika_i_svoboda/?p=0#addcomment

    "Хората винаги се оказват по-умни от правителството – те винаги намират начин да излъжат държавата. Трябва да се очаква – умните и кадърни хора не стават държавни чиновници. Преди още чиновникът да е измислил някакво ограничение, частният предприемач вече е измислил как да го заобиколи – той затова е станал частен предприемач, защото може да мисли; ако не можеше да мисли, щеше да е на държавна заплата.
    Сивата икономика е безсмъртна. Опитите на чиновниците да се справят с нея са обречени на провал, независимо от хитроумните механизми, които биха измислили. Тези опити трябва да се сблъскат с четири много силни психологически и социологически фактора.
    Първо, държавата се опитва да унищожи инстинкта за самосъхранение на хората. Това никога няма да стане. Хората обичат да живеят и ще се борят за своето оцеляване.
    Второ, държавата се опитва да принуди хората да платят по-висока цена за живот и работа, отколкото те са готови да платят. Това също няма да стане. Всеки търси най-евтиния начин да живее. Когато има избор, той избира по-евтиното. Държавата не може да забрани избора.
    Трето, държавата се опитва да унищожи етичното чувство на хората – чувството им за справедливост. Това е безнадеждно усилие. Хората винаги ще смятат отнемането на тяхната собственост за кражба, дори да е подкрепено от Конституцията и от другите закони.
    Четвърто, държавата се опитва да работи против ирационалния подтик на хората да поемат риск. Този подтик никога не е угасвал. На него се дължи напредъка на човечеството. Няма причини да смятаме, че точно сега всички хора ще се откажат от удоволствието да поиграят на криеница с държавата.
    Седларов е безсмъртен. Помнете това."
    Божидар Маринов
    http://oshte-info.de-zorata.de/oshte.info/democracy/01authors/marinov/
    marri_ana
    marri_ana


    Брой мнения : 265
    Join date : 25.04.2009

    Строители на капитализма Empty Re: Строители на капитализма

    Писане  marri_ana Чет Окт 07, 2010 10:41 pm

    За мишките и хората
    Днес няма да се опитвам да създавам настроение..Просто съм бесен , а тогава ям и обикновено пиша неща , за които после съжалявам..Чудех се дали изобщо да обръщам внимание на пародията от Народното събрание дето ни заливаше до 15ч следобяд..Премиера прояви дълбоко неуважение към Републиката , като не присъства на дебатите , народните ни представители пък проявиха дълбоко неуважение към всички дето сме ги избрали с тази пародия..В края на краищата потърпевшите пак ще сме ние...Не стига съмнителната компетентност на това правителство , ами и импотентна опозиция..Единственото нормално изказване беше, за мое голямо учудване, на Иван Костов..Човека размаха едно споразумение с едни бели престилки и каза че това е чиста форма на рекет от белите олигарси и не трябва да се подписва..Ама чува ли някой?!И тук преминавам на същината на нещата , които ме извадиха от равновесие..Появиха се едни 142 доктора в някакво смешно образувание наречено БЛС и започнаха да извиват ръце и да рекетират..И вместо да получат шамар , получиха близо 250 млн..Плюс още едни 500млн догодина , дето трябваше да отидат в резерва..Отиде си само бюджета на Дянков , обаче..И незнам колко трябва да си без достойнство за да не си подадеш оставката..И незнам колко трябва да не си добре , за да бламираш собственият си финансов министър...Като капак на цялата наглост изтече и това :
    "Разбрахме се натрупаният резерв на касата, за да не фалираме държавата, да отиде във фискалния резерв", обяви Борисов. "И сега е така, но вече става официално", уточни Райчинов.
    Кои сте вие бре, дето се разбрахте?! За кои пари се разбрахте - за нашите ли? За тия дето ни ги взехте за здравни вноски ли се разбрахте къде да ходят?! И точно като какъв се явява Райчинов та дава съгласия да ходят някъде едни пари дето не са негови?! Прокуратура в тази държава няма ли?! Не стига тия сакрални реплики , ами малко по късно разбрахме че и една шайка , дето години наред живее на гърба на държавата и всички нас дала предложение да се увеличи пенсионната вноска с 3 %..И че министър председателя приел...Говоря за едни затлъстели идиоти , с 2175 привърженика дето решиха че и те са фактор..И сега гледам и не вярвам на очите си - синдикат/ако може да се нарече така тази пародия/ предлага да се увеличат пенсионни вноски дето товарят и работниците...Живеем в Абсурдистан..Убедих се на 100% в това...И нямаше да обръщам толкова внимание на желанията на този и онзи за повече пари ако Б.Б не се беше проявил като завършен мишок..Не може заради 20 000 подписа/то за прокарването на селски път се събират повече/ и заради стотина белодрешковци , дето се отказаха от 1.4 млрд / явно не са им нужни пари много/ , да поставиш под съмнение устоите на държавата и да дадеш сигнал на всички останали , че а заплашат с протести , а са получили каквото искат..Несериозно е..А на мен лично ми е болно да ме управлява такъв човек..Като капак на цялата история заради едните изтегли здравната реформа , сега заради затлъстелите олигофрени от КНСБ и проекта за пенсионна е изтеглен от НС...И кога , бе г-н премиер ще ги правите тези реформи..Друг път? Е , на следващите избори и хората дето гласуваха за вас и виждат какво става , ще ви кажат : Искате вота ни? Друг път...Как за 20 години един единствен Костов има смелоста да проведе непопулярна дясна политика и доблеста да си плати цената..Той пък потъна в дебрите на обвиненията в корупция..Дали правилно , дали не , само времето ще покаже...Но един единствен от поредицата премиер министри е малко..Много малко..Ако нещата продължат така нищо добро не ни чака..Тук си спомням един цитат от любимият ми блог - този на д-р Филипов - " ...Краят на това правителство ще е смешен , но когато това се случи , на нас няма да ни е до смях" ...
    marri_ana
    marri_ana


    Брой мнения : 265
    Join date : 25.04.2009

    Строители на капитализма Empty Re: Строители на капитализма

    Писане  marri_ana Чет Окт 07, 2010 10:42 pm

    Денят не си личи по заранта
    Денят започна вихрено..С изявата на Монката Дянков по Нова ТВ..Там той обрисува светлото бъдеще на нацията..Що ли ми напомня нещо този позабравен рефрен...Няма да се вдигат осигуровки , бюджета и резерва на НЗОК не е пипан НИКОГА..Това последното е с главни букви,не за да ви вади очите , а за да съм сигурен че съм го написал вярно..Щото аз може и да съм го написал , а Монката може и да го е казал , но нищо не е сигурно на този свят докато Б.Б не каже последната си дума..Що бе г-н премиер му отменихте медийното ембарго на Влюбеният Шекспир?!Га се появи по телевизията , да каже нещо и вие след 10 часа го опровергаете..От което вадя извода , че или премиера е почнал да разбира от икономика, теза на която и стотинка не бих заложил , или Дянков разбира по-малко и от премиера..Което ми се струваше невъзможно..Но и аз бъркам понякога..Вчера написах , че здравеопазването е на път да се оправи..Днес мога да заявя с гордост , че ако не да се оправи , поне го закрепиха временно..От което най-вече би трябвало да са доволни от БСП..Както беше тръгнало , половината им електорат щеше да се е преселил в един по-хубав свят още преди да са дошли следващите избори ..Недоволни са обаче всички останали..Работодателите ревнаха с право в един глас, че не можеш да дереш кожи и да искаш ръст на икономиката..Ревна и Дянков..В интерес на истината , този път е прав..Сега актуализацията и на новият бюджет му е в кърпа вързана ако се приеме увеличението на пенсионната вноска..А колко струва финансов министър дето за 2 години прави 2 актуализации..По наши скромни оценки - не много..Премиера обаче е на ръба на нервна криза и не е добра идея точно сега да му се опонира..Най-малкото е дългогодишен каратист , и Брад Пит може да се прости с очилата ..И не само с тях..Както се и очакваше, Б.Б изригна срещу Тройката и ги обвини за свалянето на пенсионната вноска..Казах ви че е изнервен..Дянков също я свали в началото на годината..За какво му беше това - незнам...Резултата е че вкара две системи в дефицит..По същият начин както вкара държавата , с безумното си решение от миналата година , да прехвърли разплащания в тази..Б.Б каза ; "Не плащаш за здраве - влизаш в затвора"..Браво г-н премиер..И довиждане..Ще ни е мъчно за вас..Предполагам затова Монката оглеждаше затвора преди 10 дни - види се е знаел и помислите ви и това че държавата не си плаща осигуровките на лицата , за които е длъжна по закон..Като споменах затвор и се сетих за Сумиста..Хора , пуснете го от ареста - яде по 5 луканки и 2 кг кремвирши на ден..С тоя темп до Нова Година ще е изял порциона на половината затворници за 2011..Чудя се адвокатите как не са се сетили за тая теза..То не че тезите имат в значение в Шуменският съд , де..Което автоматично ме сеща за Цветанчо..Не търсете някаква връзка - просто съвпадение..Та Цецко доста се изложи при посещението си в Брюксел..Или ни изложи..Още спорим и няма единодушно мнение..Да отидеш в центъра на ЕС и да заявиш , че сме лош пример и са ни приели в ЕС без да го заслужаваме обижда и нацията и ЕС..Първите изстрадаха и преживяха много за да се върнем там , където ни е мястото , вторите имат точни критерии..Да не забравяме , че самото ни приемане беше ратифицирано от всички национални парламенти..Лошо , Цецко , лошо..Човек сам като не се уважава , не може да иска от другите да го уважават..А се появиш в Брюксел , а станем за резил..Предният път беше с едно фашизоидно изказване , с което сложи общност на база на етнически принцип , под общ знаменател..За инкубаторите на престъпността говорим..И за ромската общност..И без това е време за пестене на пари и е най добре Б.Б да ти спре командировките зад граница...До Шумен и обратно..Там поне си признат авторитет.
    marri_ana
    marri_ana


    Брой мнения : 265
    Join date : 25.04.2009

    Строители на капитализма Empty Re: Строители на капитализма

    Писане  marri_ana Чет Окт 07, 2010 10:43 pm

    Сблъсъци, протести и малка книжка за премиера
    Днес е ден за сблъсъци и протести..От сутринта ни тръгна така , та до среднощ..Два влака се ударили челно до Драгоман..Имало и трети дето возел инспектор , та той бил виновен..Локомотива де , не инспектора..Само не разбрах в цялата история как да объркаш локомотив с влакова композиция?! Всъщност има начини..И на мен ми се е случвало след шестата ракия да ми се привиждат разни неща..Макар да не го вярвам..Ракията струва пари , а в системата на БДЖ , пари я дойдат на шест месеца , я не..Как да е - ще очакваме с нетърпение как ще ни замажат очите този път...Добре поне че влаковете ни се движат със скорости , познати от началото на миналият век и няма тежко пострадали..Което ми напомня едно изказване от преди ден на транспортният министър..Ще пускаме , казва , бизнес класа..Предполагам седалките ще са с еърбеци. Знае ли човек.Може случката от днес да е пи ар акция..Лошото на подобни кампании е , че към 11 на обяд се появава конкуренция и новината минава на заден план поне до централните емисии на телевизиите..Както се случи и днес..Полицаите ще протестират, искат пари...Ако ви дадат , пишете и мен в протеста..Чудна работа - всички ни убеждават как парите навсякъде са достатъчно, макар да са до 1/3 по -малко от миналата година..Само МВР се радва на 5 % ръст и пак нямат..Май е редно да се каже за какво се харчат..Или поне да се харчат , за каквото казват..Повода за тези мои съмнения е информация от тези дни , в която прочетох че 42 млн са похарчени за секретни операции..То че няма да се разбере , няма..Ама дано поне имената да са по -екстравагантни..Като за 42млн.За полицията незнам , но ми идва да удуша всеки застраховател , който видя следващите два дни.Ще поскъпва гражданската отговорност.Пак. То ако не поскъпне това дето е задължително - кое?! Що не увеличат цените на другите застраховки..Серсеми..МВФ обяви че очакват ръст за догодина 2-2.5%..Тези поне са по скромни..Очиларката е къде , къде по-оптимистично настроен..В здравната система обаче има напредък..Нещата май ще се оправят..50% от болниците завели дела срещу НЗОК..Като се има впредвид дружеските отношения на Цецко със съда , нищо чудно докторите да намажат..Едно заглавие в Дарик днес ме развесели искрено."Комик събра най-много гласове на парламентарните избори в Бразилия" - успокоих се сериозно , както казва Стажанта Диков - явно не само у нас е така..В сблъсъка на вечерта отупахме и Испания с 3-1 гейма и волейболистите ни продължват да ни радват..Стискам палци в сряда и срещу Куба..Ако сутрешната случка е на кадем , ще помоля да пуснат нова пи ар акция в Министерството на транспорта и нови два влака ..Накрая да не забравя посещението на г-н Ердоган в България..Както се очакваше , отвориха се 52 467 нови алтернативи и възможности и най късно утре ще са готови..Колкото намали ДДС когато се върна от Израел Борисов..А там такива ги говореше..Не ми се заяждаше днес с него , но няма да е зле , а и му е време да прочете и втора книжка..Някоя тъничка , като Конституцията примерно.Давам нея за пример, тъй като освен и тънка е и полезна..Би могла да спести на премиера заглавия от сорта - Борисов против референдум за членството на Турция в ЕС..Що така бе Бойко..До вчера - народа ни е сложил на власт, значи ни иска и другите да мълчите , днес - лош "матряла" Ще си позволя малък цитат от тънката книжка , с което и ще приключа за тази вечер..Утре пак ..Ако не - когато - тогава...

    Не съм забравил , ей;
    КОНСТИТУЦИЯ

    Глава първа
    ОСНОВНИ НАЧАЛА

    Чл. 1.
    (1) България е република с парламентарно управление.
    (2) Цялата държавна власт произтича от народа. Тя се осъществява от него непосредствено и чрез органите, предвидени в тази Конституция.
    (3) Никоя част от народа, политическа партия или друга организация, държавна институция или отделна личност не може да си присвоява осъществяването на народния суверенитет.

    Нещо неясно , г-н Премиер?!
    marri_ana
    marri_ana


    Брой мнения : 265
    Join date : 25.04.2009

    Строители на капитализма Empty Re: Строители на капитализма

    Писане  marri_ana Чет Окт 07, 2010 10:45 pm

    Някой да има идея на кого е?
    Ето го блога http://piqnstvoto.blogspot.com/
    Rhino
    Rhino


    Брой мнения : 6497
    Join date : 23.04.2009
    Местожителство : everywhere

    Строители на капитализма Empty Re: Строители на капитализма

    Писане  Rhino Пон Яну 31, 2011 6:56 pm

    Reagan: “Man is not free unless government is limited.”

    Obama: Man is not limited unless government is free.
    Rhino
    Rhino


    Брой мнения : 6497
    Join date : 23.04.2009
    Местожителство : everywhere

    Строители на капитализма Empty Re: Строители на капитализма

    Писане  Rhino Чет Апр 25, 2013 6:02 am


    Най-после нещо смислено, дано и то не затъне в бюрокрацията:

    Брюксел слага край на скъпите легализации на документи

    Край на скъпата легализация на документи в 27-те страни членки на ЕС като акт за раждане, свидетелство за брак, карта за пребиваване, регистрация на къща и други. Във вторник Европейската комисия внесе предложение в Европейския съвет и Европарламента за отпадане легализацията на публични актове.

    Ако предложението на Еворкомисията бъде одобрено, автоматично ще се освободят от “апостил” и “легализация” 12 категории публични актове, които сега се изискват за около 1.4 милиона документа годишно в ЕС.

    Премахването на тези изисквания ще спести на гражданите и предприятията в ЕС до 330 милиона евро, без да се броят спестеното време и избегнатите неудобства, се посочва в съобщение на Европейската комисия.

    Процедурата по одобряване на предложенията на Европейската комисия обикновено отнема между половин и година и половина. Това означава, че ако няма възражения, новите правила може да влязат в действие най-рано от началото на 2014 г.

    Положението сега

    Сега гражданите на ЕС, които отиват да живеят в друга държава членка, трябва да изразходват много време и средства, за да докажат, че публични актове като например акт за раждане или свидетелството за сключен брак, издадени им от тяхната държава членка, са автентични. Това е свързано с т.нар. удостоверение “апостил”, което се използва от публичните органи в другите държави като доказателство, че публичните актове или подписите на националните служители, положени върху документите, са истински.

    “Наскоро сключих брак в Люксембург, но процедурата за признаване на акта ми за раждане беше твърде дълга и скъпа заради заверката с “апостил”. Тази система може да е полезна на световно равнище, но в ЕС тя представлява болезнено доказателство за липсата на сътрудничество и доверие между администрациите”, пише румънски гражданин до Еврокомисията.

    От това страдат и предприятията, които извършват трансгранична дейност в ЕС в рамките на неговия единен пазар. Например от тях често се изисква да представят редица заверени публични актове, за да докажат правния си статут при извършване на трансгранична дейност. Тези изисквания датират от времето, когато държавите са се доверявали на публични актове единствено, ако те идват от Министерството на външните работи на друга държава.

    Както обаче се доверяваме на съдебните решения, постановени от съдилищата на отделните държави членки, така би трябвало да можем да се доверим и на регистрационните служби на държавите членки, издаващи актове за раждане, без да е необходимо съответното външно министерство или друг орган да гарантира за тях, смята Европейската комисия. Това е причината да предложи да се премахнат заверките с “апостил” и “цяла поредица от други мистериозни административни изисквания за заверяване на публичните актове за лицата, живеещи и работещи в друга държава членка”, е посочено в съобщението.

    “Когато преминавате границата, не ви се налага всеки път да искате от своето министерство на външните работи да потвърди, че паспортът ви действително е паспорт. Тогава защо е нужно да го правите за акта за раждане?”, каза Вивиан Рединг, зам.-председател на Европейската комисия и комисар по въпросите на правосъдието.

    Стандартизирани документи

    Новите разпоредби няма да оказват въздействие върху признаването на съдържанието или последиците от съответните документи. Те само ще спомагат за доказване на автентичността на публичния акт, например на истинността на подписа и качеството, в което е действало лицето, подписало документа. Държавите членки ще трябва взаимно да приемат тези документи без каквито и да били допълнителни изисквания за заверяване, е посочено в съобщението от Брюксел.

    Еврокомисията предлага също така инструмент за допълнително опростяване - факултативни многоезични стандартизирани удостоверения на всички официални езици на ЕС, които могат да бъдат поискани от гражданите и предприятията вместо националните публични актове за раждане, смърт, брак, регистрирано партньорство и правен статут и представителство на дружество или друг вид предприятие и то при същите условия.

    Това ще бъде от особена полза за спестяване на разходи за превод, тъй като привлекателността на тази опция е, че тя освобождава гражданите и предприятията от необходимостта да извършват преводи. Оформлението на удостоверенията е вдъхновено от конкретни международни конвенции.

    В предложението са предвидени и защитни мерки срещу измами. Ако национален орган има основателни съмнения във връзка с конкретен документ, държавите членки ще могат да проверят истинността на документа, като се свържат с издалите го органи посредством съществуващата Информационна система за вътрешния пазар.

    73% от европейците искат новите правила

    Според проучване на Евробарометър от октомври 2010 г. 73 % от европейците смятат, че трябва да се вземат мерки за подобряване на движението на публични актове между държавите от ЕС.

    В отговор на това през 2010 г. Европейската комисия публикува Зелена книга за насърчаването на свободното движение на официални документи и проведе обществена консултация относно способите, чрез които могат да се улеснят тяхното използване и приемане.

    В доклада за гражданството на ЕС от 2010 г. бяха очертани 25 конкретни действия за премахване на пречките за свободно движение на гражданите в ЕС. С днешното предложение Еврокомисията изпълнява поетия от нея ангажимент, се казва в съобщението.
    Rhino
    Rhino


    Брой мнения : 6497
    Join date : 23.04.2009
    Местожителство : everywhere

    Строители на капитализма Empty Re: Строители на капитализма

    Писане  Rhino Чет Май 23, 2013 3:05 pm

    http://www.darikfinance.bg/novini/91639/%CD%EE%F0%E2%E5%E3%E8%FF%3A+%CC%ED%EE%E3%EE+%F5%F3%E1%E0%E2%EE+%ED%E5+%E5+%ED%E0+%F5%F3%E1%E0%E2%EE
    pljushen
    pljushen


    Брой мнения : 903
    Join date : 13.11.2011

    Строители на капитализма Empty Re: Строители на капитализма

    Писане  pljushen Вто Юни 25, 2013 12:56 pm

    Умрял Лазар и Христос отишъл при него и му рекъл: "Лазаре, стани!" За очудване на евреите, Лазар станал, умил се и трупните петна изчезнали. Запалили тамян и запяли Алилуя. Христос отказал всякакво възнаграждение и си заминал. След това разпнали Христа и той се възнесъл. Лазар пак умрял, този път окончателно. Роднините на Лазар тръгнали да търсят някой от последователите на Христа, за да го възкреси отново. Тома Неверни се навил за 15 сребърника. Отвели го при Лазар. "Лазаре, стани!" - рекъл му Тома Неверни. Лазар обаче не станал. Тома се мъчил да възкреси Лазар, но Лазар не ставал. Накрая, Тома се изнервил и започнал да ругае мъртвеца и да го заплашва с Пилат Понтийски и Цезаря. Евреите вече се възмутили, набили хубаво Тома Неверни и го изхвърлили на улицата.

    Поуката?

    От една страна, ниските лихви не могат вече да върнат икономическия растеж, защото се пукна строителния балон. От друга страна, количествените улеснения пак няма да го върнат, но ще се образува балон с цените на акциите на американските компании така, както това стана с ипотечните облигации. Наздраве, дружина, с Никефоровата кратуна!
    pljushen
    pljushen


    Брой мнения : 903
    Join date : 13.11.2011

    Строители на капитализма Empty Re: Строители на капитализма

    Писане  pljushen Вто Юни 25, 2013 4:53 pm

    "Кои са евреите? Това са християни, отлъчени от Църквата (или избягали от Исляма!) през Средновековието, заради техните прегрешения: валутни, полови и други. Хората винаги са били милостиви и тези грешници и блудни синове на църквата никога не са били убивани свободно. След известно скитничество (Вж. легендата за Ахасфер) тези Хора били присаждани към еврейската религия и се радвали на определени права и свободи. Така се попълвал и генофонда на еврейската етнорелигиозна общност. В по-либерални времена и страни, притокът към синагогата секвал и започвали близкородствени бракове. Евреите дегенерирали физически. В по-сурови времена, когато натискът в христианската общност и атомизацията се засилвали, феноменът на грешничеството съответно нараствал и еврейските общности отново оживявали и нараствали. Това било свързано и със ръст на стоково-паричните отношения." (Из de Slauwe, Robert Thinker, Етнобиология и екофинанси на Средновековието, Бостън, 2020)
    Rhino
    Rhino


    Брой мнения : 6497
    Join date : 23.04.2009
    Местожителство : everywhere

    Строители на капитализма Empty Re: Строители на капитализма

    Писане  Rhino Чет Авг 08, 2013 4:50 am

    Лакома кокошка пак просо сънува.


    http://www.presstv.bg/index.php?option=com_portal&view=article&id=29800
    Rhino
    Rhino


    Брой мнения : 6497
    Join date : 23.04.2009
    Местожителство : everywhere

    Строители на капитализма Empty Re: Строители на капитализма

    Писане  Rhino Пет Дек 27, 2013 5:26 pm

    Великобритания ще изпревари Германия и ще се превърне в най-голямата икономика в Европа до 2030 г.

    "Благодарение на решението ни да не се присъединяваме към еврозоната, ще изпреварим Франция за по-малко от пет години и ще се превърнем в петата по големина икономика в света.", прогнозират икономисти от Центъра за икономически и бизнес изследвания /CEBR/, цитирани от БГНЕС.

    През следващите години се очаква Великобритания да бъде една от най-бързо растящите развити икономики наред със САЩ, а Франция ще остане назад.

    "Нашата силна валута, ниските данъци и очакваното увеличение на броя на населението означават, че брутният вътрешен продукт ще надхвърли този на Франция до 2018 г., а на Германия 12 години по-късно", посочват от CEBR.

    Индия и Бразилия до 2028 г. ще изпреварят Германия и Русия. Тогава Франция ще бъде едва 13-та по големина икономика в света.

    Според CEBR Великобритания ще продължава да просперира извън еврозоната, защото ниските данъци ще насърчават растежа. Британската икономика ще нарасне с 1.4 на сто през тази година.

    Sponsored content


    Строители на капитализма Empty Re: Строители на капитализма

    Писане  Sponsored content


      В момента е: Пет Май 10, 2024 8:56 pm