bezprizorni



Join the forum, it's quick and easy

bezprizorni

bezprizorni

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
bezprizorni

форум за посветени


2 posters

    Разговор с проф. Михаил Константинов във форум Де Зората!

    Апостолът на Свободата
    Апостолът на Свободата


    Брой мнения : 202
    Join date : 24.04.2009
    Age : 76
    Местожителство : Sofia-Lulin, Bulgaria

    Разговор с проф. Михаил Константинов във форум Де Зората! Empty Разговор с проф. Михаил Константинов във форум Де Зората!

    Писане  Апостолът на Свободата Пет Юли 10, 2009 5:13 pm

    Уважаеми Г-н проф. Михаил Константинов!
    Благодарен съм на публициста и журналиста Г-н Милен Радев, за възможността, която той предоставя за разговор с Вас в Дискусионен форум "Де зората"!
    Изключително удоволствие е за мен възможността да Ви задам въпроси свързани с приключилите преди 5 дни избори!
    От 1990 г. досега съм последоветелно член на РИК 196 през 1990 г. и неизменно от 1991 до сега съм председател на СИК и на последните два избора през 2007 г. и сега през 2009 г. - член на избирателна комисия в р-н Люлин-4.

    От 2001 г. насам изборите, които се проведоха по същество бяха избори,

    проведени при условия на медийна обстановка, изключителна вина на българските медии, неправилно отразяващи успехите на най-успешното управление на България, от кабинета на изключителния макроикономист Г-н доц. д-р Иван Костов, измъкнало България от невероятно дълбоката "марианска икономическа падиана", в която правителството на БСП и лидера й Г-н Жан Виденов, вкараха България при управлението на БСП в периода 1995-1997 г., когато българската банкова система се срина и народа бе доведен до просешка тояга с пенсии от 1 до 3 щ. долара и заплати от 2 до 5-6 долара /6-7 хиляди до 20 хиляди лева/, отвело България на релсите на НАТО и ЕВРОСЪЮЗА и само безумна нескопосаност можеше да изхвърли България от този политически аутобан на който България бе поставена в пътя и към НАТО и ЕС от кабинета на Иван Костов,

    които избори показаха тогава в 2001 и в 2005 и 2007 и 2009 г. доверие на българския народ, дадено не в полза на политически партии/ПП/, а в полза на лидери на ПП, пряко не участващи в листа на депутати за български и европарламент, както следва:
    1. В избори за ОНС в полза на лидера на НДСВ Г-н Симеон Борисов Сакс Кобурготски през 2001 г. /за 39-то ОНС/ и през 2005 г. /за 40-то ОНС/, и в избори за ЕП - 2007 г.;
    както и изключително в полза на Г-жа Меглена Кунева от НДСВ /бивш еврокомисар в ЕП 2007-2009 г. от НДСВ/ в изборите за ЕП - 2009 г., която освен себе си, изтегли и Г-жа д-р Антоанета Първанова.
    2. В избори за ЕП през 2007 г. и 2009 г. в полза на лидера на ГЕРБ Г-н Бойко Борисов и в изборите за 41 ОНС през 2009 г..

    На тези избори, през 2009 г., българският народ, отказа доверие на партиите от тройната коалиция - БСП и НДСВ.
    Поради фактът,
    че ДПС е дефинирана като етническа партия, за която гласуват основно турскоговорящи българи, които аз по никакъв начин не свързвам с турскоговорящите граждани на Република Турция,
    заедно с включените проформа на задни позиции в листите българи-еничари, жадни за власт, гласуваха и много българи, без да съзнават, че изпращат в парламента депутати с характеристика на ченгета като Ахмед Доган, Юнал Лютфи, Касим Дал и други.
    За листата на ДПС и за мажоритарните им кандидати се гласуваше под строй със списъци, в името на "аллах", изготвени от джамийските настоятелства, което по същество превърна тези избори в избори на верска основа, а не ги превърна в избори на политическа основа, въпреки, че мажоритарните кандидати на останалите ПП превъзхождат с качествата си кандидатите на ДПС в етническите райони/Разград, Русе, Търговище, Силистра и особено в Кърджали, където качествата на Г-н Вежди Рашидов в полза на националната сигурност на България са безспорни и неоценими за българската нация/.

    Особено лошо впечатление направи изборния туризъм при който със средства вероятно на турската държава бе направен успешен опит да се въздейства на изборните резултати в страна от ЕС, каквато е България. По същество тези гласуващи от Турция с автобусите под строй в България с предварително посочено на листче номер на бюлетина / в случая МИР № 4 и ЕИР № 4 / на практика показа, че много от тези гласоподаватели не знаеха български език и с гласовете си промениха политическата картина в съответния избирателен район.

    В тази връзка искам да предложа сигурно решение срещу изборния туризъм което се състои в следното.
    Живущите в България и в Евросъюза с адресна регистрация и работещи на територията на региона в България и ЕС да имат преференция от 150 %. Тоест на всеки живял в предходния период в България или в държава членка на ЕС гласът му да се умножи по 1,5, т.е. на 1 глас да се полага един глас и половина. По този начин ще се направи безпредметно преместването на цели групи лица-говорещи, както български така и турски език, защото гласът им дали ще е подаден в Турция или в България, няма да се счита за повече от един глас и харчовете, за екскурзия, транспорт и храна, които прави Турция в полза на тези гласоподаватели ще се окажат безсмислени.


    Тъй като в момента политическите партии ГЕРБ, СИНЯТА КОАЛИЦИЯ/СДС, ДСБ, БСДП, Земеделския съюз, РДП/ подкрепена от Гергьовден, РЗС и АТАКА имат квалифицирано общетво съм убеден, че с оглед защита интересите и правата на гласоподавателите, плащащи данъци в България и ЕС, текста, предложен от Мен може да бъде приет и в следващия парламент няма да има проблем с изборния туризъм.


    Освен това искам да напомня, че през 2001 г. след І-ия тур на изборите за Президент на Р.Б-я на 11 ноември 2001 г.,
    в лицето на Ахмед Доган бе проявен невероятен цинизъм,
    който според мен нанесе безспорна обида на българските граждани, на които през есента на 1984 г. им бяха сменени насилствено имената, а през лятото на 1989 г. по вина на БКП/БСП/ и ченгетата от ДПС бяха насилствено изселени в Турция,
    като в нощта на тези избори от трибуната на ТВ ефира от НДК, той съобщи, че ДПС ще подкрепи кандидата на БСП за президент и член на ОКЗНИ - г-н Георги Първанов. По време на искането на тези наши съграждани от началото на м. януари 1990 г- за връщане н аимената им, те бяха обградени и оплювани именно от ОКЗНИ /общонородния к-т за защита на националните интереси/, организацията на Г-н Георги Първанов.
    За мен този факт бе връх на политическия цинизъм на Ахмед Доган и ДПС.
    По този повод написах статията "Подкрепата за Георги Първанов, Връх на политическия Цинизъм на Ахмед Догатн и ДПС", излъчена в ТВ "ДЕН" на Бойко Станкушев в предаваето на Мартин Карбовски, вечерта на 18 ноември 2001 г. след ІІ-ия тур на изборите за Президент на Р.Б-я, спечелени от Георги Първанов, поради гафа на Петър Стоянов в дискусията му преди изборите с ген. Богомил Бонев.
    Защо Доган не дава отговор на този мой въпрос изпратен му чрез имейл адреса на Касим ДАЛ?
    И защо медийните бубоболечки като Валерия Велева продали душата си на дявола му спестяват този въпрос?

    И тук изниква втория ми въпрос.
    Защо българските медии не отразяват добронамерено този факт подсилен и от фактът, че Горги Първанов на 1 май 2001 г. се показа на първомайското им честване предз НДК с плакат пред гърдите "НАТО ВЪН"! Три месеца по-късно Г.П. се отметна от тази си позиция и той зааблуди българския народ, който се оказа с къса памет?

    Защо българските медии скриват и укриват това унизително поведение на Георги Първанов с цел да се забрави един факт, който се оказа решаващ за победата на изборите за президент на България през м. ноември 2001 г.?

    Вие сте честен човек и лично мен дълбоко ме впечатлихте още при първата Ви лекция за изборите в залата на р-н Триадица на ул. Витоша № 15 преди повече от 10 години. Затова мисля си Вашият глас трябва да се извиси с тези истини над гласът на статуквото и да казва във всеки един момент, че българският народ не е постигнал своята цел да се отърси от комунистическите паяжини обхванали като в менгеме България и пречещи на Българския народ да излезе на пътя на европейския просперитет със знаещи и можещи политици като Иван Костов, Мартин Димитров, Екатерина Михайлова, Надежда Михайлова и други!
    Апостолът на Свободата
    Апостолът на Свободата


    Брой мнения : 202
    Join date : 24.04.2009
    Age : 76
    Местожителство : Sofia-Lulin, Bulgaria

    Разговор с проф. Михаил Константинов във форум Де Зората! Empty Re: Разговор с проф. Михаил Константинов във форум Де Зората!

    Писане  Апостолът на Свободата Пет Юли 10, 2009 6:03 pm

    Рино, тази моя реплика към проф. Михаил Константинов https://bezprizorni.bulgarianforum.net/forum-f6/topic-t78.htm#3566 , дали ще стане негово достояние?
    Rhino
    Rhino


    Брой мнения : 6497
    Join date : 23.04.2009
    Местожителство : everywhere

    Разговор с проф. Михаил Константинов във форум Де Зората! Empty Re: Разговор с проф. Михаил Константинов във форум Де Зората!

    Писане  Rhino Пет Юли 10, 2009 7:15 pm

    Апостолът на Свободата написа:Рино, тази моя реплика към проф. Михаил Константинов https://bezprizorni.bulgarianforum.net/forum-f6/topic-t78.htm#3566 , дали ще стане негово достояние?

    Апостоле, ще направя всичко възможно твоите реплики, както и останалите без отговор въпроси да бъдат изпратени на проф. Константинов.
    Rhino
    Rhino


    Брой мнения : 6497
    Join date : 23.04.2009
    Местожителство : everywhere

    Разговор с проф. Михаил Константинов във форум Де Зората! Empty Re: Разговор с проф. Михаил Константинов във форум Де Зората!

    Писане  Rhino Вто Юли 14, 2009 6:17 pm

    Отговор на проф. Константинов към Боби:





    1. Няма как да се въведат тегла на гласовете, не е позната такава изборна практика.
    2. Не мога да отговоря защо медиите не отразяват по-подробно анти-натовското поведение на Георги Първанов преди избирането му за президент. Впрочем, някои вестници доста се занимаваха с този въпрос.
    3. Вече отговорих, че основни положения в изборната система трябва да се закрепят в конституцията. А още по-добре е да се приеме нова конституция, макар да не виждам как това може да стане в обозримо бъдеще.
    Апостолът на Свободата
    Апостолът на Свободата


    Брой мнения : 202
    Join date : 24.04.2009
    Age : 76
    Местожителство : Sofia-Lulin, Bulgaria

    Разговор с проф. Михаил Константинов във форум Де Зората! Empty Re: Разговор с проф. Михаил Константинов във форум Де Зората!

    Писане  Апостолът на Свободата Сря Юли 15, 2009 8:38 pm

    Не одобрявам отговора на г-н Константинов, защото това е да си преместиш товара от единия крак на другия, а не от гърба си - на количката или на колата с която да го превозиш. Моля предай му, че ми е дал твърде линеен от алгебрична гледна стойност отговор. Очаквах да разтълкува казаното от мен. А отговора му е като в онзи виц при който накрая бай Анане от Иваняне рекъл за последно на американския журналист:
    "Оти ние ли, че си носиме въжето! -
    /питане свързано с въпроса за колективното бесене на персонала след като са се е изчерпили всички възможности па повод въпросите коита задавал журналиста, че ще има двойно увеличение на работния ден при двойно намаление на заплатите/,
    Или, че го дават по профсъюзна линия?
    Моля пълния текст на отговора ми да се изпрлати на проф. Михаил Константинов.
    Защото оставам с впечатлението, че дава отговори, колкото да създаде впечатление и да претупа времето. Това не е от полза за демокрацията ни.

    Sponsored content


    Разговор с проф. Михаил Константинов във форум Де Зората! Empty Re: Разговор с проф. Михаил Константинов във форум Де Зората!

    Писане  Sponsored content


      В момента е: Вто Май 21, 2024 3:40 am