bezprizorni



Join the forum, it's quick and easy

bezprizorni

bezprizorni

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
bezprizorni

форум за посветени


3 posters

    БАНГО ВАСИЛИ АВЕЛА

    Emma
    Emma


    Брой мнения : 4274
    Join date : 23.04.2009

    БАНГО ВАСИЛИ АВЕЛА Empty Re: БАНГО ВАСИЛИ АВЕЛА

    Писане  Emma Нед Яну 17, 2010 8:02 pm

    Йончев написа:

    Видях изображението.

    Бил съм подведен в представите си, вер. от апроксимативния български на бай Таки.

    Първо, не става дума за снимка, а за картинка.

    Къде е тази картинка ? Не мога да я намеря ...Благодаря. Smile
    Emma
    Emma


    Брой мнения : 4274
    Join date : 23.04.2009

    БАНГО ВАСИЛИ АВЕЛА Empty Re: БАНГО ВАСИЛИ АВЕЛА

    Писане  Emma Нед Яну 17, 2010 8:33 pm

    Йончев написа:
    Emma написа:
    Първо, не става дума за снимка, а за картинка.

    Къде е тази картинка ? Не мога да я намеря ...Благодаря. Smile

    На предпоследната страница на едната от двете пресни теми в М-пулската "Дъра-бъра". Моля Smile

    Аз такава картинка не виждам, няма значнеие, може и да не разбирам за какво става въпрос. Като не искате да ми я постнете тук...
    Emma
    Emma


    Брой мнения : 4274
    Join date : 23.04.2009

    БАНГО ВАСИЛИ АВЕЛА Empty Re: БАНГО ВАСИЛИ АВЕЛА

    Писане  Emma Нед Яну 17, 2010 8:35 pm

    Йончев написа:Колкото до мен, отивам на пазар: видях залежали маратонки "ромика" в магазинчето на ъгъла и отивам да си взема един чифт pig

    Купи ли си маратонките ? Smile
    Emma
    Emma


    Брой мнения : 4274
    Join date : 23.04.2009

    БАНГО ВАСИЛИ АВЕЛА Empty Re: БАНГО ВАСИЛИ АВЕЛА

    Писане  Emma Пон Яну 18, 2010 3:27 am

    Йончев написа:
    Emma написа:
    Йончев написа:Колкото до мен, отивам на пазар: видях залежали маратонки "ромика" в магазинчето на ъгъла и отивам да си взема един чифт pig

    Купи ли си маратонките ? Smile

    Да, ама не Ромика. Нямаше моя номер Smile

    Взех си едни тъмносини велурени Very Happy

    Честито ! Very Happy
    Emma
    Emma


    Брой мнения : 4274
    Join date : 23.04.2009

    БАНГО ВАСИЛИ АВЕЛА Empty Re: БАНГО ВАСИЛИ АВЕЛА

    Писане  Emma Вто Яну 19, 2010 3:29 am

    Йончев написа:
    Emma написа:
    Йончев написа:
    Emma написа:
    Йончев написа:Колкото до мен, отивам на пазар: видях залежали маратонки "ромика" в магазинчето на ъгъла и отивам да си взема един чифт pig

    Купи ли си маратонките ? Smile

    Да, ама не Ромика. Нямаше моя номер Smile

    Взех си едни тъмносини велурени Very Happy

    Честито ! Very Happy

    Моля, моля - стоят ми почти парадоксално Laughing

    Черпя те едно кафенце по този повод Razz

    Ми мерси...защо парадоксално ? Rolling Eyes
    Надя
    Надя


    Брой мнения : 2752
    Join date : 23.04.2009

    БАНГО ВАСИЛИ АВЕЛА Empty Re: БАНГО ВАСИЛИ АВЕЛА

    Писане  Надя Вто Яну 19, 2010 3:54 am

    А червенички нямаше ли? Very Happy
    Rhino
    Rhino


    Брой мнения : 6497
    Join date : 23.04.2009
    Местожителство : everywhere

    БАНГО ВАСИЛИ АВЕЛА Empty Re: БАНГО ВАСИЛИ АВЕЛА

    Писане  Rhino Вто Яну 19, 2010 3:08 pm

    Йончев написа:
    Emma написа:
    Йончев написа:
    Emma написа:
    Йончев написа:Взех си едни тъмносини велурени Very Happy

    Честито ! Very Happy

    Моля, моля - стоят ми почти парадоксално Laughing

    Черпя те едно кафенце по този повод Razz

    Ми мерси...защо парадоксално ? Rolling Eyes

    Защото са тъмносини, пък ми тичкат невероятно Laughing

    Невероятно е, че такива идеалистични седесарски велурени маратонки тичкат толкова добре на тоя гад Плюшен, внука на майор Газдов Laughing

    Ми кво, нали вярваш в еволюцията. Very Happy
    Пък и знамето на Евросъюза си е тъмносинЪо.
    Laughing Laughing Laughing
    Emma
    Emma


    Брой мнения : 4274
    Join date : 23.04.2009

    БАНГО ВАСИЛИ АВЕЛА Empty Re: БАНГО ВАСИЛИ АВЕЛА

    Писане  Emma Вто Яну 19, 2010 11:04 pm

    Йончев написа:....

    Браво ! cheers

    Невероятно е човек въз основа на едни сини маратонки да напише цяла реч!

    Моите уважения. Basketball
    Надя
    Надя


    Брой мнения : 2752
    Join date : 23.04.2009

    БАНГО ВАСИЛИ АВЕЛА Empty Re: БАНГО ВАСИЛИ АВЕЛА

    Писане  Надя Вто Яну 19, 2010 11:23 pm

    Emma написа:
    Йончев написа:....

    Браво ! cheers

    Невероятно е човек въз основа на едни сини маратонки да напише цяла реч!

    Моите уважения. Basketball
    Не съм чела простотиите на Йончев, но със сигурност са въздух под налягане. Smile
    Надя
    Надя


    Брой мнения : 2752
    Join date : 23.04.2009

    БАНГО ВАСИЛИ АВЕЛА Empty Re: БАНГО ВАСИЛИ АВЕЛА

    Писане  Надя Вто Яну 19, 2010 11:36 pm

    Йончев написа:
    Emma написа:
    Йончев написа:....

    Браво ! cheers

    Невероятно е човек въз основа на едни сини маратонки да напише цяла реч!

    Моите уважения. Basketball

    Мерси, Маймуно, трогнат съм Laughing

    П.П. Гледам, че Надюхата е побеляла от злоба, но какво да се прави, тъмносините комунистки са си така Laughing
    Виж какво, мундьо, по-тъмно син комунист от теб аз никога и никъде не съм срещала! Smile
    Надя
    Надя


    Брой мнения : 2752
    Join date : 23.04.2009

    БАНГО ВАСИЛИ АВЕЛА Empty Re: БАНГО ВАСИЛИ АВЕЛА

    Писане  Надя Вто Яну 19, 2010 11:44 pm

    Йончев написа:
    Надя написа:
    Йончев написа:П.П. Гледам, че Надюхата е побеляла от злоба, но какво да се прави, тъмносините комунистки са си така Laughing
    Виж какво, мундьо, по-тъмно син комунист от теб аз никога и никъде не съм срещала! Smile

    Надюха, на твоя диалект какво точно ще да рече "мундьо"?

    Нещо не ми звучи като комплимент или учтивост Suspect
    Питай мундьото Рино! Пожелах му във Фейса от все сърце успех, никакъв отговор, бърза човекът да навакса с приятелите. По-големи мундьовци от тъмносините, никъде и никога не съм срещала. Evil or Very Mad
    Rhino
    Rhino


    Брой мнения : 6497
    Join date : 23.04.2009
    Местожителство : everywhere

    БАНГО ВАСИЛИ АВЕЛА Empty Re: БАНГО ВАСИЛИ АВЕЛА

    Писане  Rhino Сря Яну 20, 2010 1:46 am

    Надя написа:
    Йончев написа:
    Надя написа:
    Йончев написа:П.П. Гледам, че Надюхата е побеляла от злоба, но какво да се прави, тъмносините комунистки са си така Laughing
    Виж какво, мундьо, по-тъмно син комунист от теб аз никога и никъде не съм срещала! Smile

    Надюха, на твоя диалект какво точно ще да рече "мундьо"?

    Нещо не ми звучи като комплимент или учтивост Suspect
    Питай мундьото Рино! Пожелах му във Фейса от все сърце успех, никакъв отговор, бърза човекът да навакса с приятелите. По-големи мундьовци от тъмносините, никъде и никога не съм срещала. Evil or Very Mad

    Наде, дръж се прилично, не ти отива на пола. Very Happy
    Rhino
    Rhino


    Брой мнения : 6497
    Join date : 23.04.2009
    Местожителство : everywhere

    БАНГО ВАСИЛИ АВЕЛА Empty Re: БАНГО ВАСИЛИ АВЕЛА

    Писане  Rhino Сря Яну 20, 2010 1:48 am

    Плюши, всички революции изяждат децата си, нежните не са изключение.
    Не можеш да очакваш високо ниво на дясна политика в една страна със смачкано самочувствие.
    Rhino
    Rhino


    Брой мнения : 6497
    Join date : 23.04.2009
    Местожителство : everywhere

    БАНГО ВАСИЛИ АВЕЛА Empty Re: БАНГО ВАСИЛИ АВЕЛА

    Писане  Rhino Сря Яну 20, 2010 10:06 am

    Йончев написа:
    Rhino написа:Плюши, всички революции изяждат децата си, нежните не са изключение.
    Не можеш да очакваш високо ниво на дясна политика в една страна със смачкано самочувствие.

    Носорог, всяко зло за добро.

    Кризата тръгна от богатите страни, тези, които имаха най-силно развит пазар на спекулативни финансови услуги. Слава богу, не сме тотално заробени от кредитори, наемодатели и застрахователи, както е в други страни. "Високото ниво на дясната политика" общо-взето води до там Laughing

    Не случайно, в Швейцария, страна където около половината от населението няма собствен дом и живее под наем, десните партии като народняци, радикалдемократи и християтдемократи предпочитат етикета "център". Там никой не се признава за "десен", дори Блохер. Той е център.

    Спирам дотук, защото дават Стояна по първа програма Laughing

    "Centyr", zashtoto iskat da pecheljat glasove.
    Ultraliberalismyt e edno, djasnoto drugo.
    Po-izgodno e da zhiveesh pod naem, povjarvaj mi. Inache plashtash izlishni pari za iljuzii.
    Very Happy
    Rhino
    Rhino


    Брой мнения : 6497
    Join date : 23.04.2009
    Местожителство : everywhere

    БАНГО ВАСИЛИ АВЕЛА Empty Re: БАНГО ВАСИЛИ АВЕЛА

    Писане  Rhino Сря Яну 20, 2010 5:25 pm

    Йончев написа:
    Rhino написа:Po-izgodno e da zhiveesh pod naem, povjarvaj mi.

    По-голяма глупост в живота си не бях чувал.

    И да живееш под наем, и да даваш имоти под наем.
    За какво да плащаш излишни пари на държавата? Very Happy
    Пък и представи си, че стане земетресение, примерно.
    Laughing Laughing Laughing
    Emma
    Emma


    Брой мнения : 4274
    Join date : 23.04.2009

    БАНГО ВАСИЛИ АВЕЛА Empty Re: БАНГО ВАСИЛИ АВЕЛА

    Писане  Emma Сря Яну 20, 2010 5:54 pm

    Йончев написа:
    Rhino написа:Po-izgodno e da zhiveesh pod naem, povjarvaj mi.

    По-голяма глупост в живота си не бях чувал.

    Зависи как го разглеждаш. От гледнa точка на това, че нищо не можеш да вземеш със себе си, когато дойде денят , е все тая какво пpитежаваш, освен ако нямаш поколение и искаш непременно да го оставиш на него, а то съответно, да го разглежда като инвестиция.

    Иначе да живееш по наем, т.е. както е на Запад, това значи да плащаш високи наеми, доста по-високи от това, което другите, които са закупили жилището плащат, и това не е сигурно, защото пък, ако имаш заем, в зависимост от заема, пак може да не си на печалба накрая. Освен само нaемането на несто е свобода, т..е винаги можеш да се преместиш другаде без оглед на ситуацията на пазара в момента.
    Rhino
    Rhino


    Брой мнения : 6497
    Join date : 23.04.2009
    Местожителство : everywhere

    БАНГО ВАСИЛИ АВЕЛА Empty Re: БАНГО ВАСИЛИ АВЕЛА

    Писане  Rhino Чет Яну 21, 2010 1:13 am

    Както писах и на друго място - всеки потребител да си знае гьола.

    Като нямаш пари, естествено че не можеш да си позволиш разкошно жилище, още повече пък да му плащаш и данъците. Ще се простираш според чергата.
    Emma
    Emma


    Брой мнения : 4274
    Join date : 23.04.2009

    БАНГО ВАСИЛИ АВЕЛА Empty Re: БАНГО ВАСИЛИ АВЕЛА

    Писане  Emma Чет Яну 21, 2010 1:43 am

    Rhino написа:Както писах и на друго място - всеки потребител да си знае гьола.


    И да и не, въпрос на възпитание е и. Не може да вдигаш шум повече от позволеното, все пак никoй не е длъжен да те търпи, а пък и в голяма къща да живееш, пак другите наоколо сте се дразнят и ще ти забранят. Става ако живееш сам в гората и наоколо няма хора. Иначе е ясно, че за големината на жилището , както и за мястото , където се намира, определящ е наема, който можеш да си позволиш.
    Emma
    Emma


    Брой мнения : 4274
    Join date : 23.04.2009

    БАНГО ВАСИЛИ АВЕЛА Empty Re: БАНГО ВАСИЛИ АВЕЛА

    Писане  Emma Чет Яну 21, 2010 3:26 am

    Йончев написа:-

    Нещо не схващам на каква тема е разгорът ви. Rolling Eyes Hещо не ви ли се забавлaва или бъркам. Bъобще почва да става тъпо по тези форуми. Mad
    Emma
    Emma


    Брой мнения : 4274
    Join date : 23.04.2009

    БАНГО ВАСИЛИ АВЕЛА Empty Re: БАНГО ВАСИЛИ АВЕЛА

    Писане  Emma Чет Яну 21, 2010 5:12 am

    Йончев написа:
    Emma написа:
    Йончев написа:-

    Нещо не схващам на каква тема е разгорът ви. Rolling Eyes Hещо не ви ли се забавлaва или бъркам. Bъобще почва да става тъпо по тези форуми. Mad

    Що бе Маймуно? Laughing

    Не ти ли е смешно? Razz

    Ми не Crying or Very sad ...ама така сте де е докато дойдат други времена. Sad

    Къде е Hадето днес ? Neutral Rolling Eyes
    Emma
    Emma


    Брой мнения : 4274
    Join date : 23.04.2009

    БАНГО ВАСИЛИ АВЕЛА Empty Re: БАНГО ВАСИЛИ АВЕЛА

    Писане  Emma Чет Яну 21, 2010 5:34 am

    Йончев написа:
    Emma написа:
    Йончев написа:Що бе Маймуно? Laughing

    Не ти ли е смешно? Razz

    Ми не Crying or Very sad ...ама така сте де е докато дойдат други времена. Sad

    Сте дойдат, старо, ама нас няма да ни има Laughing

    Като днеска с фъстъците. Нападнах вместо вечеря едни фастъци в шест и половина. Мислех ги за мезе към ракията но ми се видя твърде рано за ракия. Сега като ми се допи ракия, фастъци вече няма Neutral

    Младеж, друго имах предвид, ама нейсе. Както и да е. Стига си пил, нема полза, тъпо е. Да се беше наял по-добре. Neutral
    Rhino
    Rhino


    Брой мнения : 6497
    Join date : 23.04.2009
    Местожителство : everywhere

    БАНГО ВАСИЛИ АВЕЛА Empty Re: БАНГО ВАСИЛИ АВЕЛА

    Писане  Rhino Чет Яну 21, 2010 6:24 am

    Йончев написа:

    Мислех да чета Сапковски, но него на малки глътки да има за по-дълго...:

    Za prispivane li go chetesh, druzhe? Smile
    Emma
    Emma


    Брой мнения : 4274
    Join date : 23.04.2009

    БАНГО ВАСИЛИ АВЕЛА Empty Re: БАНГО ВАСИЛИ АВЕЛА

    Писане  Emma Чет Яну 21, 2010 5:34 pm

    Йончев написа:Та при Сапковски бъка от демонология. В "Края на света" например се разправя за един пакостлив червен дявол, който блее като коза, живее в конопа и рекетира едни селяни за чували зърно. Невероятно удоволствие е да се чете Laughing

    Хайде, като дойда там, ще ми отпуснеш некоя книга за четене bounce , пък като ми дойдеш на гости сте си я вземеш обратно. Laughing

    Иначе увлекателно разказваш. bounce
    Rhino
    Rhino


    Брой мнения : 6497
    Join date : 23.04.2009
    Местожителство : everywhere

    БАНГО ВАСИЛИ АВЕЛА Empty Re: БАНГО ВАСИЛИ АВЕЛА

    Писане  Rhino Пет Яну 22, 2010 12:20 am

    А, то днес от демони и върколаци не можеш да се отървеш. По-нахални са от политиците. Evil or Very Mad
    Rhino
    Rhino


    Брой мнения : 6497
    Join date : 23.04.2009
    Местожителство : everywhere

    БАНГО ВАСИЛИ АВЕЛА Empty Re: БАНГО ВАСИЛИ АВЕЛА

    Писане  Rhino Пет Яну 22, 2010 12:32 am

    Йончев написа:
    Rhino написа:Както писах и на друго място - всеки потребител да си знае гьола.

    Като нямаш пари, естествено че не можеш да си позволиш разкошно жилище, още повече пък да му плащаш и данъците. Ще се простираш според чергата.

    И парното Laughing

    Ти си като Лайбниц бе Носорог - "живеем в най-добрия от всички възможни светове" Laughing

    Само че, нещата не са тъй прости. Предвид на това, че наемодателите са анонимни общества, ти нямаш достъп до сведения за това какви и колко жилища се предлагат. Тази информация е достъпна само на данъчните служби, но не и на потенциалните клиенти. Т.е., хората от анонимното общество преценят, след като те видят и побеседват с теб, какво да ти предложат и на какъв наем.

    Естествено, пускат се обяви, но тези обяви не покриват целия набор от свободни жилища. Нещо повече. Зад обявата често не стои реална оферта. Тя е индикативна само за ценовите равнища. Дори когато в обявата фигурират и точния адрес на предлаганото жилище и номинала, може да се окаже, че:

    1. Жилището вече е дадено под наем. (Разбирай, дори и да не е, може да бъде дадено бързо, но не на такъв като теб).

    2. Обявата е пусната, но хубавото жилище не е свободно, защото изведнъж наемателят се отказал да го напуска. (Т.е. обявата е за зарибяване. Отиваш на оглед и там човека, който служи на господарите си заради привилегията да ползва именно това жилище, те препраща към офиса, откъдето ти предлагат някаква гнусна дупка за същите пари.)

    Също така в рамковите договори могат да предвиждат някои абсолютно унизителни условия, като например да нямаш правото да смениш патрона на ключалката си, без изрично разрешение от собственика - например, възрастна госпожа в старчески дом с наследници в Америка, която страда от куп заболявания и за това, на нейно място се подписва трето лице. Упълномощеното лице успява да де срещне с нея специално по твоя случай и да се осведоми за волята й три месеца след като си отправил питането, между две нейни изписвания от болницата. След това, упълномощеното лице те уведомява писмено, че отговорът на възрастната дама, когато вникнала в това, за което е била потърсена, е бил категорично НЕ. Отговорът, естествено, може да бъде и положителен. Имаш право да си смениш патрона на бравата, но в такъв случай по договор си задължен да се обърнеш към ключаря, с който работи анонимното общество, което ти предоставя жилището.

    Известни са ми случаи, при които когато наемателка се прибрала по-рано и заварила портиера в спалнята си, под предлог че проверява състоянието на дограмите и друг, при който работници по подръжката позвъняват на вратата, след което директно влизат с предоставен им от портиера ключ и започват да работят, без изобщо да се притесняват от факта, че наемателят е под душа.

    Така че, десни ми десни Носороже, не продавай на краставичар краставици. Черпя те една леща чорба утре на обед в "Куцото пиле" Laughing

    Парното е най-евтиното гориво. Smile

    Плюши, докато не се докаже обратното, Лайбниц си е прав: живеем в най-добрия от всички възможни светове или поне в най-малкото лошия. Very Happy

    Същото е и за наемите. Мошеници има по цял свят.
    Ако наемаш жилище краткосрочно и си чужденец, вероятността да те оскубят перата е много голяма. И обратното, ако си решил да живееш задълго под наем, можеш да си намериш местенце, където спокойно да си на кяр, вместо да пръскаш пари за излишни данъци и поддръжка.

    Sponsored content


    БАНГО ВАСИЛИ АВЕЛА Empty Re: БАНГО ВАСИЛИ АВЕЛА

    Писане  Sponsored content


      В момента е: Вто Май 21, 2024 3:40 am