bezprizorni



Join the forum, it's quick and easy

bezprizorni

bezprizorni

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
bezprizorni

форум за посветени


+3
Rhino
Emma
Апостолът на Свободата
7 posters

    Туризъм, Пътешествия, екскурзии - тема за любители на природата!

    Апостолът на Свободата
    Апостолът на Свободата


    Брой мнения : 202
    Join date : 24.04.2009
    Age : 76
    Местожителство : Sofia-Lulin, Bulgaria

    Туризъм, Пътешествия, екскурзии - тема за любители на природата! Empty Туризъм, Пътешествия, екскурзии - тема за любители на природата!

    Писане  Апостолът на Свободата Сря Май 06, 2009 11:41 pm

    Преди няколко часа се върнах с бързия влак от една непредвидена разходка до Бургас!
    За сведение на достойните безпризорни вектора ми мислено обикаляше от студените води на норвежките фьорди на север, до топлите брегове на Черно, Тиренско, Йонийско, Тракийско/или Бяло море/ и Егейско морета.
    Мислено си представях, че празните и чисти купета във влака можеха да бъдат заети от групата безпризорни приятели.
    Като казах чисти купета, у мен се загнезди мисълта, че изглежда отдавна не съм се возил на влак.
    Защото онзи някогашен смътен спомен за препълнени влакове по липса на друг транспорт, със замърсени тоалетни, сякаш е отминал безвъзвратно и през тези дни на пътуване за и от Бургас, аз неволно пренасях своите спомени от едно мое пътуване преди почти 20 години в късното лято на 1989 г. през планините на Норвегия.

    С влак във вагон с 1-ва класа от гр.ОСЛО на норвежкия изток,
    до гр.БЕРГЕН, един красив град край спокойните води на атлантическия фьорд, от норвежкия запад,
    и пак с друг влак от Осло, разположен условно в норвежкия юг към зеления север на гр.ЛИЛЕХАМЕР, в който след 4-ри и половина години трябваше да се проведат Зимните Олимпийски Игри на 1994 г..
    Този малък северен норвежки град отвъд полярния кръг бе съперника на моята София за поредните зимни Олимпийски игри от 1994 г..
    И аз се упътих на Север със съпругата ми,
    отново с експресен влак, в първокласен вагон, в който имах усещането, че кондуктора беше ощастливен от факта, че в първа класа се возят двама пътници ... от България,
    за да се убедя/им/ с какво това малко градче се оказа по-привлекателно от възможностите на моята, с повече от един и кусур милиона население, София, разположена в котловина с н.в. от 550 до 700 метра между Балкана, Люлин, Витоша, Плана, Лозенската планина и Средна Гора,
    изобилстваща с многобройни топли минерални извори и прекрасни бани, със свободно течаща и за консумация минерална вода,
    с инфраструктура далеч` по-голяма и по-добра от тази на това малко северно норвежко градче, край което има разполежени само красиви езерца, обкръжени от вечно зелени борове, елхи и смърчове.
    Но тогава политическите причини надделяха и малкото градче с далеч` по малките възможности прие белия зимен керван.

    Бургас ме изненада с промените, които е сътворил днес, и които го отличаваха в съзнанието ми с видяното там 25-30 години по рано.
    Първото, което ме впечатли, бе стадиона на НЕФТОХИМИК, в архитектурно отношение проектиран и построен в английски стил. Лошото беше, че не беше почистен от изобилстващите по земята черупки от слънчогледови семки, които частници предлагат на запалянковците, за да си уплътняват времето през което гледат с иначе полезната консумация на маслодайни слънчогледови семки.
    С отиването ми на стадион "Лазур", на спортен клуб "НЕФТОХИМИК" се запознах с един от директорите на ДЮШ и вече притежавам пропуск за ложата на стадиона за цялата 2009 г., пък аз от своя страна ще Го подпомогам с консултациите си по моята специалност.

    Разходих се и по плажната ивица. Имаше доста хора, които бяха налягали по топлия пясък, а пък аз като някои дечица си уплътних времето със събиране на интересни миди, които щерка ми да оползотвори в направата на бижута за лятото.

    Близо едночасовата разходка по плажа минаваше покрай куп заведения за пържене на рибка Цаца, Сафрид, Паламуд и т.н. в едно от които си поръчах с рибката и пържени картофки с една бутилка превъзходна шуменска бира, произведена в едноименния завод,
    построен преди 127 години в парка "Кьошкове" на възрожденския гр. Шумен, един от стожерите на българската възрожденска култура, където за първи път са се състояли театрални постановки, където унгарския революционер Лайош Кошут е намерил подслон при родолюбивите шуменци, градът на Васил Друмев, на Добри Войников-поставил постановката "Криво Разбрана Цивилизация" чиято основна мисъл е валидна и днес, на Панчо Владигеров и на юриста, комунист и терорист, завършил Сорбоната в Париж, шуменеца Васил Коларов.

    На излизане от плажа, минах през градската градина, край паметника на поета Адам Мицкевич, където преди да почине в същата 1856 година е намерил подслон големия полски поет.

    Тъй като Клуба на ДСБ в Бургас бе затворен, минах покрай Клуба на СДС, където заедно с мен се положиха общо 4-ри подписа в подписката за подкрепа на усилията,
    на младия председател на СДС - г-н Мартин Димитров,
    за утвърждаване на СИНЯТА КОАЛИЦИЯ.

    После отидох на пристанището, където охраната ме допусна да покажа на мои познати някои неща в които аз имам съществен принос от преди 35 години.

    Така завърши един мой ден в Бургас.
    Emma
    Emma


    Брой мнения : 4274
    Join date : 23.04.2009

    Туризъм, Пътешествия, екскурзии - тема за любители на природата! Empty Re: Туризъм, Пътешествия, екскурзии - тема за любители на природата!

    Писане  Emma Чет Май 07, 2009 8:27 pm

    Апостоле, чудесен разказ. cheers Благодаря. Може и някоя снимка да постнеш от пътуването си, ако имаш такава. Smile
    Апостолът на Свободата
    Апостолът на Свободата


    Брой мнения : 202
    Join date : 24.04.2009
    Age : 76
    Местожителство : Sofia-Lulin, Bulgaria

    Туризъм, Пътешествия, екскурзии - тема за любители на природата! Empty Re: Туризъм, Пътешествия, екскурзии - тема за любители на природата!

    Писане  Апостолът на Свободата Пет Май 08, 2009 3:46 am

    За съжаление бях без средство за снимане. Иначе бе доста интересно.
    Апостолът на Свободата
    Апостолът на Свободата


    Брой мнения : 202
    Join date : 24.04.2009
    Age : 76
    Местожителство : Sofia-Lulin, Bulgaria

    Туризъм, Пътешествия, екскурзии - тема за любители на природата! Empty Re: Туризъм, Пътешествия, екскурзии - тема за любители на природата!

    Писане  Апостолът на Свободата Пон Май 11, 2009 12:45 pm

    Вчера, пишейки във РИГАС ФОРУМ,
    и очаквайки да получа отговор от НАДЯ по една тема, която тук съм изложил в АКТУАЛНА ПОЛИТИКА и подтема "ИНФО ОТ ВЪН",
    уведомих форума, че отивам с приятели,
    пишещи в няколко други форума,
    на разходка с коли до свещената за софиянци и всички българи ВИТОША планина, достигаща при Черни Връх н.в. 2290 метра,

    (погледнато в исторически план, сегашното име на Витоша има древно-български тракийски произход и означава "два резена", което напомня за двуглавите Резньове с н.в. на големия Резен - 2277 метра и на Малкия резен - 2191 м.,
    като в съседство на Черни връх са разположени още Скопарник - 2226 м., Безименен връх - 2208 м., Купена -2195 м, Ярловски купен - 2173 м, Голям котур (Сиврикая) - 2113 м, Лъвчето - 2052 м, Селимица - 2041 м, Сива грамада - 2003 м и още няколко върха без имена над 2000 м,
    разположени над хижа Алеко, отстоящи на 30 минути от Черни връх по един полегат и приятен за ходене маршрут, които в профила на планината, гледани от Софийското поле, изпъкват най-добре, което име Витоша се появява през средните векове, за което се смята, че с него славяните подменили старите имена на планината, споменати в съчиненията на Тукидид (името Скомиос), на Аристотел (името Скомброс) и Плиний Стари (името Скопиос). И трите имена, споменати от старогръцките автори, се свеждат към значението "остра, стръмна планина", а за името Витоша названието на един връх (Резньовете) се разпространява за цялата планина, то старите имена Скомиос, Скомброс и Скопиос са се запазили в сегашния връх Скопарник
    ),

    и отговарящите по темата, в която ще очаквам отговор от НАДЯ, могат да дискутират с мен след като се прибера вечерта от ВИТОША.

    Разбира се никой не бе влизал вероятно в темата и коментар след моя пост нямаше. Аз разбира се отбелязах, че това не намалява интензитетът на участието ни/ми/ в РИГАС ФОРУМ.
    Затова аз като продължавам встрани от коментара, поисках съвет в коя тема мога да пренеса инфото от видяното днес на ВИТОША в една от красивите Й части на височина между 1700 м.,
    където оставихме ВОЛВОТО и ТОЙОТАТА с които пътувахме,
    и 1800 и кусур метра на закътаните всред свежа гъста зелена борова гора и огрени от слънчевите лъчи на греещия от юг слънчев диск,
    местности на хижите ЕДЕЛВАЙС и ЗВЕЗДИЦА, плуващи всред дебела снежна покривка с разположени около им дървени шезлонги върху които, лежейки десетина туристи от България, ЕС и югоизточна Азия бяха положили уморените си тела след продължителния за някои като нас едночасов, а за други вероятно многочасов от София или от м-т "Златни Мостове" преход, и до които също има достъп за леки коли чрез високопланински асфалтиран път?
    Тук сложих точката на своето списване с този си постинг и след възможен съвет се надявам в друга тема да пренеса моето очарование от видяното в свещената българска планина Витоша. Разбира се аз ще се опитам тук с малък разказ в следващ постинг да Ви опиша преживяното в този слънчев неделен обед, когато около 13 часа се оказахме на хижа Кумата,
    където заредихме нашите акумулатори на 1725 метра н.в. с,
    приготвената в кухнята на тази стара и преживяла куп метеорологични събития витошка хижа,
    топла питателна храна.
    С уважение все още Апостол/ът/ на Свободата
    Апостолът на Свободата
    Апостолът на Свободата


    Брой мнения : 202
    Join date : 24.04.2009
    Age : 76
    Местожителство : Sofia-Lulin, Bulgaria

    Туризъм, Пътешествия, екскурзии - тема за любители на природата! Empty Re: Туризъм, Пътешествия, екскурзии - тема за любители на природата!

    Писане  Апостолът на Свободата Вто Май 12, 2009 4:52 am

    И така да опиша с няколко думи нашият излет до Витоша!
    Получих инфо от Рино, че има възможност за 10 май, първият ден на свободна Европа да го осмислим някъде всред природата. В групата ще бъдат Рино, Фани, Гери, Синди, Васк и жена му. Общо 6 души с една нова сребриста на цвят Тойота.
    Размислих, че аз и ако дойдеше щерката бе невъзможно да се придвижим под зоркия поглед на гладните "милиционери" в една кола за 4+1, група 6+1. И тогава позвъних на Каргер, който със своето Волво направи възможно придвижването на групата. Сборният пункт беше в 9,30 часа пред хотел ЦЕНТРАЛ срещу НДК на ъгъла на ул. Бузлуджа и бул. Витоша.
    С Каргер се видяхме половин час по рано на една от спирките на тролей № 7 и от там заедно продължихме през утихналите и спокойни откъм леки коли булеварди и улици на дву и половина милионния град. Задръстванията в тази неделна утрин не бяха така големи както бе нормално вече през седмицата да пропътуваш града по някога и за повече от 2 часа.
    В уречения час светлосивото 2,5 кубиково ВОЛВО спря пред хотела. Връзка със Васко Рино не бе установил. Аз също нямах връзка. А той предния ден е бил на разходка до Пазарджик и телефона му бил с изхабена батерия. Наложи се да тръгнем без него по бул. България през Бояна и Тихия Кът към хижите Офелиите, Кумата, х-л Боерица, Боерица, Планинарска Песен, Борова Гора, Малина, Еделвайс, Звездица и Трендафила.
    Някъде по пътя изненадващо Васко се обади да ни попита дали ще ходим на Витоша. Казахме му, че пътуваме към Бояна и ако иска да използва околовръстното на София и се придвижи през Бояна до мотел Тихия Кът, където мислим да го изчакаме и да попием едно хубаво българско джезве кафе. В турци му казват "турско", в Гърция "гръцко" кафе!
    Значи в България следва да си му казваме "българско" кафе.
    Утринта около 11 часа беше великолепна.
    СВежа, прохладна, с хубава музика утрин, само че за открития басейн бе още рано за използване.
    Нататък продължихме двете коли. Васко ни следваше.
    Колата в която се возех, смело и акуратно управлявана от Каргер успяваше дяа се провре през многобройните дупки.
    Но на едно място, малко преди м.Бялата вода след един завой, внезапно едно заоформило се свлачище, отнесло част от пътя едва не ни създаде транспортен троблем. Но същото с вещина шофьора ни успя да Го преодолее. Нататък без проблем достигнахме м-т "Златни Мостове", където златотърсачи преди повече от 1000-2000 години по твърде примитивен начин чрез пресяване и утаяване са промивали златните шлупинки.
    Тама шосето се разделя на две.
    Движението на ляво отвежда пътуващите до района на хижите Момина Скала, Родина, Тинтява и хижа Бор на 1700 м.н.в., където в района на х. Бор повече от 30 години има инсталиран ски влек, който позволява бързо да се изкачи пистата, за да се спуснат отново начинаищите и опитните скиори и пак там се намира прочутата м-т Гьорева Чешма,
    откъдето морни туристи точат пенливата и вкусна и студена витошка сиенитова вода.
    Иззад Чешмата на изток се вижда как пътечката се промушва и изкачва по стръмното баирче, за да се изгуби някъде в гъстата борова гора на м-т УЛЕЯ, и от там през голите сколонове на връх Ушите, висок повече от 1900 метра, за да се спусне след това покрай каманната сграда на ПКСС/планинската контролно-спасителна служба/. След което плавно ще се спустне през "ПЛАТОТО" до котата на хижа АЛЕКО на н.вис. от 1840 м..
    Другото отклонение на шосето вдясно покрай бившата горна крайна спирка на автобус № 61 от София/министерство на земеделието/ до м-т "Златни Мостове". Нататък шосето започва да се вие постепенно покрай Ветровала, х. Офелиите с разположената край нея база на ски училище Мачирски. Тама пътя се разделя на две. Наляво до 1700 м. н.в. се стига до х-л Боерица и до 1725 м. до хижа Кумата.

    Вдясно, шосето се провира край м-т Офелиите и се достига до х. Трендафила надясно, до хижите Рудничар и Острица направо, и в ляво на изток към хижа Еделвайс и х-л Звездица на 1840 м. н.в..

    Тъй като пътят беше запушен от един Ситроен,
    с регистрация отгр. В.Търново,
    виненочервен/ тъмно керемиден/ на цвят. Наложи се да осставим колите на паркинга пред оградата на х-л Боерица на столична община, където спането в двойна стая с баня струва от 30 до 40 лв. Към хижа Кумата продължихме по асфалтираното шосе пеша и след около 15-20 минути се озовахме на х. Кумата.

    Часът бе станал вече почти 13:00. Влезахме в хижата и се очудихме, че имаше приготвена толкова много храна. И супи три вида, и пържени картофи със сирене, кюфтета и наденици. След като обядвахме питателно, продължихме пеша до х. Еделвайс.
    Пътеката по която се движихме, макар че беше хоризонтална, все още беше цялата с дебел сняг покрита всред гъстите борове. Тъй като Синди беше с дамски обувки дамски, готови за танци изпита много мъка поради лесното влизане на сняг в обувката й.
    Криво ляво стигнахме до х.Еделвайс. Там се поизлегнахме на шезлонгите под боровете и непосредствено приемахме топлите майски слънчеви лъчи.
    След час престой потеглихме назад и сравнително бързо достигнахме Кумата , а и след нея Боерица.

    От х-л Боерица потеглихме обратно за София, но се отбихме на Копитото, където има завършен от няколко години стъкленно каменен хотел.
    Там се наслаждавахме на прекрасната панорама към просналия се на 1000 км2 Българо тракийски град/Сердика, Средец, София/ и уморени се прибрахме, изкъпахме се и се запътихме по нашите си домашни огнища.
    Rhino
    Rhino


    Брой мнения : 6497
    Join date : 23.04.2009
    Местожителство : everywhere

    Туризъм, Пътешествия, екскурзии - тема за любители на природата! Empty Re: Туризъм, Пътешествия, екскурзии - тема за любители на природата!

    Писане  Rhino Вто Май 12, 2009 11:28 am

    Васко е никът "Васил Георгиев" от Медиапул, Безпризорни и други форуми.
    Emma
    Emma


    Брой мнения : 4274
    Join date : 23.04.2009

    Туризъм, Пътешествия, екскурзии - тема за любители на природата! Empty Re: Туризъм, Пътешествия, екскурзии - тема за любители на природата!

    Писане  Emma Вто Май 12, 2009 5:37 pm

    Браво на вас! cheers Страхотни сте...ама пуснете и накоа снимка де, не на вас , а на природата и ваобсте несто от околностите там... Basketball
    Апостолът на Свободата
    Апостолът на Свободата


    Брой мнения : 202
    Join date : 24.04.2009
    Age : 76
    Местожителство : Sofia-Lulin, Bulgaria

    Туризъм, Пътешествия, екскурзии - тема за любители на природата! Empty Re: Туризъм, Пътешествия, екскурзии - тема за любители на природата!

    Писане  Апостолът на Свободата Сря Май 13, 2009 5:13 am

    Еми, с теб, със Силвия, пък може и с НАДЯ ако обича природата да се прежали и ще съчетаем планината с кебапчета, шишчета, шопска салата и с пържени картофки, със студено бяло вино или със студено Шувменско пиво!
    И в някой от Витошките хотели можем да поизтегнем морни тела на 1700-1800 м. н.в..
    Надя
    Надя


    Брой мнения : 2752
    Join date : 23.04.2009

    Туризъм, Пътешествия, екскурзии - тема за любители на природата! Empty Re: Туризъм, Пътешествия, екскурзии - тема за любители на природата!

    Писане  Надя Сря Май 13, 2009 5:11 pm

    Rhino написа:Васко е никът "Васил Георгиев" от Медиапул, Безпризорни и други форуми.
    Поздравете го от мен. Той защо вече не пише поне тук? Smile
    Апостолът на Свободата
    Апостолът на Свободата


    Брой мнения : 202
    Join date : 24.04.2009
    Age : 76
    Местожителство : Sofia-Lulin, Bulgaria

    Туризъм, Пътешествия, екскурзии - тема за любители на природата! Empty Re: Туризъм, Пътешествия, екскурзии - тема за любители на природата!

    Писане  Апостолът на Свободата Сря Май 13, 2009 5:56 pm

    Надя и ти прописа тук? Да живее Работническата класа и хората на наемния труд!
    Ти още ли си работническа класа? Не приключи ли твоя трудов земен път?
    Надя
    Надя


    Брой мнения : 2752
    Join date : 23.04.2009

    Туризъм, Пътешествия, екскурзии - тема за любители на природата! Empty Re: Туризъм, Пътешествия, екскурзии - тема за любители на природата!

    Писане  Надя Сря Май 13, 2009 6:07 pm

    Апостолът на Свободата написа:Надя и ти прописа тук? Да живее Работническата класа и хората на наемния труд!
    Ти още ли си работническа класа? Не приключи ли твоя трудов земен път?
    Продължавам все още да се трудя( без трудов договор) и разбира се да живея, а до кога, това само Господ знае? Neutral
    Апостолът на Свободата
    Апостолът на Свободата


    Брой мнения : 202
    Join date : 24.04.2009
    Age : 76
    Местожителство : Sofia-Lulin, Bulgaria

    Туризъм, Пътешествия, екскурзии - тема за любители на природата! Empty Re: Туризъм, Пътешествия, екскурзии - тема за любители на природата!

    Писане  Апостолът на Свободата Сря Май 13, 2009 6:21 pm

    Надя написа:
    Апостолът на Свободата написа:Надя и ти прописа тук? Да живее Работническата класа и хората на наемния труд!
    Ти още ли си работническа класа? Не приключи ли твоя трудов земен път?
    Продължавам все още да се трудя( без трудов договор) и разбира се да живея, а до кога, това само Господ знае? Neutral
    Има ли туризъм и особено такъв в цивилизована Витоша, с планински водач като мен, бъди сигурна, че човек може да доживее възраст, която някои, понякога Я записват с трицифрено число!
    Rhino
    Rhino


    Брой мнения : 6497
    Join date : 23.04.2009
    Местожителство : everywhere

    Туризъм, Пътешествия, екскурзии - тема за любители на природата! Empty Re: Туризъм, Пътешествия, екскурзии - тема за любители на природата!

    Писане  Rhino Сря Май 13, 2009 6:24 pm

    Надя написа:
    Rhino написа:Васко е никът "Васил Георгиев" от Медиапул, Безпризорни и други форуми.
    Поздравете го от мен. Той защо вече не пише поне тук? Smile

    Ми ще го поздравим. Казах му за форума, а ако пожелае, ще се включи.
    Никой няма да бъде канен специално, дори Беролина. Idea
    Надя
    Надя


    Брой мнения : 2752
    Join date : 23.04.2009

    Туризъм, Пътешествия, екскурзии - тема за любители на природата! Empty Re: Туризъм, Пътешествия, екскурзии - тема за любители на природата!

    Писане  Надя Сря Май 13, 2009 6:31 pm

    Апостолът на Свободата написа:
    Надя написа:
    Апостолът на Свободата написа:Надя и ти прописа тук? Да живее Работническата класа и хората на наемния труд!
    Ти още ли си работническа класа? Не приключи ли твоя трудов земен път?
    Продължавам все още да се трудя( без трудов договор) и разбира се да живея, а до кога, това само Господ знае? Neutral
    Има ли туризъм и особено такъв в цивилизована Витоша, с планински водач като мен, бъди сигурна, че човек може да доживее възраст, която някои, понякога Я записват с трицифрено число!
    Да не искаш да кажеш, че можеш да ми помогнеш да си удължа живота?! Между другото, това което предлагаш не е никак лошо. Smile
    Надя
    Надя


    Брой мнения : 2752
    Join date : 23.04.2009

    Туризъм, Пътешествия, екскурзии - тема за любители на природата! Empty Re: Туризъм, Пътешествия, екскурзии - тема за любители на природата!

    Писане  Надя Сря Май 13, 2009 6:34 pm

    Rhino написа:
    Надя написа:
    Rhino написа:Васко е никът "Васил Георгиев" от Медиапул, Безпризорни и други форуми.
    Поздравете го от мен. Той защо вече не пише поне тук? Smile

    Ми ще го поздравим. Казах му за форума, а ако пожелае, ще се включи.
    Никой няма да бъде канен специално, дори Беролина. Idea
    Ще ги чакаме и двамата, когато решат. Да знаеш да чакаш, да можеш да чакаш .... Smile
    Emma
    Emma


    Брой мнения : 4274
    Join date : 23.04.2009

    Туризъм, Пътешествия, екскурзии - тема за любители на природата! Empty Re: Туризъм, Пътешествия, екскурзии - тема за любители на природата!

    Писане  Emma Сря Май 13, 2009 6:55 pm

    Апостолът на Свободата написа:Еми, с теб, със Силвия, пък може и с НАДЯ ако обича природата да се прежали и ще съчетаем планината с кебапчета, шишчета, шопска салата и с пържени картофки, със студено бяло вино или със студено Шувменско пиво!
    И в някой от Витошките хотели можем да поизтегнем морни тела на 1700-1800 м. н.в..

    I az bih iskala da vidja Vitosha, ne sym bila mnogo otdavna, a kebabcheta i piknik v prirodata sa naj-vkusni. Very Happy
    Emma
    Emma


    Брой мнения : 4274
    Join date : 23.04.2009

    Туризъм, Пътешествия, екскурзии - тема за любители на природата! Empty Re: Туризъм, Пътешествия, екскурзии - тема за любители на природата!

    Писане  Emma Сря Май 13, 2009 7:02 pm

    ...


    Последната промяна е направена от Emma на Пет Май 15, 2009 5:15 pm; мнението е било променяно общо 1 път
    Emma
    Emma


    Брой мнения : 4274
    Join date : 23.04.2009

    Туризъм, Пътешествия, екскурзии - тема за любители на природата! Empty Re: Туризъм, Пътешествия, екскурзии - тема за любители на природата!

    Писане  Emma Сря Май 13, 2009 7:07 pm

    ...


    Последната промяна е направена от Emma на Пет Май 15, 2009 5:14 pm; мнението е било променяно общо 1 път
    Апостолът на Свободата
    Апостолът на Свободата


    Брой мнения : 202
    Join date : 24.04.2009
    Age : 76
    Местожителство : Sofia-Lulin, Bulgaria

    Туризъм, Пътешествия, екскурзии - тема за любители на природата! Empty Re: Туризъм, Пътешествия, екскурзии - тема за любители на природата!

    Писане  Апостолът на Свободата Сря Май 13, 2009 11:34 pm

    Надя написа:
    Апостолът на Свободата написа:
    Надя написа:
    Апостолът на Свободата написа:Надя и ти прописа тук? Да живее Работническата класа и хората на наемния труд!
    Ти още ли си работническа класа? Не приключи ли твоя трудов земен път?
    Продължавам все още да се трудя( без трудов договор) и разбира се да живея, а до кога, това само Господ знае? Neutral
    Има ли туризъм и особено такъв в цивилизована Витоша, с планински водач като мен, бъди сигурна, че човек може да доживее възраст, която някои, понякога Я записват с трицифрено число!
    Да не искаш да кажеш, че можеш да ми помогнеш да си удължа живота?! Между другото, това което предлагаш не е никак лошо. Smile
    Значе в близките месеци може и да се случи. Ще гледаме групата да е по-голяма.
    Апостолът на Свободата
    Апостолът на Свободата


    Брой мнения : 202
    Join date : 24.04.2009
    Age : 76
    Местожителство : Sofia-Lulin, Bulgaria

    Туризъм, Пътешествия, екскурзии - тема за любители на природата! Empty Re: Туризъм, Пътешествия, екскурзии - тема за любители на природата!

    Писане  Апостолът на Свободата Сря Май 13, 2009 11:40 pm

    Emma написа:
    Stormy Sky написа:
    Emma написа:
    Апостолът на Свободата написа:Еми, с теб, със Силвия, пък може и с НАДЯ ако обича природата да се прежали и ще съчетаем планината с кебапчета, шишчета, шопска салата и с пържени картофки, със студено бяло вино или със студено Шувменско пиво!
    И в някой от Витошките хотели можем да поизтегнем морни тела на 1700-1800 м. н.в..

    I az bih iskala da vidja Vitosha, ne sym bila mnogo otdavna, a kebabcheta i piknik v prirodata sa naj-vkusni. Very Happy

    Виж как отбира Маймуната Laughing

    Възрастта не е току-така Laughing

    Taja vyzrast maj mnogo te mychi. Ne ste da e ot vyzrasta obache. Laughing
    Ема чрез твоя отговор отговарям на Сторми.
    Сторми никой никого не отбира! Просто посочените "форумки" са тези, които се включиха в дискусията по темата, Ема и Надя. А ти нали си софиянче. Ако икаш да идваш с нас дай иширет, някакъв знак и проблем няма. Ще те качим и до Мусала и до Вихрен имаме като идея. Напиши дали зимните или летните разходки из високата планина ти се нравят, за да те поканим персонално. А можем да възродим практика от други форуми и предварително да обявяваме маршрути за разходка, които във времето и пространството ще съобразяваме с времето на всички във форума.
    Надя
    Надя


    Брой мнения : 2752
    Join date : 23.04.2009

    Туризъм, Пътешествия, екскурзии - тема за любители на природата! Empty Re: Туризъм, Пътешествия, екскурзии - тема за любители на природата!

    Писане  Надя Сря Май 13, 2009 11:57 pm

    Апостолът на Свободата написа:
    Надя написа:
    Апостолът на Свободата написа:
    Надя написа:
    Апостолът на Свободата написа:Надя и ти прописа тук? Да живее Работническата класа и хората на наемния труд!
    Ти още ли си работническа класа? Не приключи ли твоя трудов земен път?
    Продължавам все още да се трудя( без трудов договор) и разбира се да живея, а до кога, това само Господ знае? Neutral
    Има ли туризъм и особено такъв в цивилизована Витоша, с планински водач като мен, бъди сигурна, че човек може да доживее възраст, която някои, понякога Я записват с трицифрено число!
    Да не искаш да кажеш, че можеш да ми помогнеш да си удължа живота?! Между другото, това което предлагаш не е никак лошо. Smile
    Значе в близките месеци може и да се случи. Ще гледаме групата да е по-голяма.
    Абе не ти трябва по-голяма група, на първо време аз и ти сме достатъчно. Very Happy
    Апостолът на Свободата
    Апостолът на Свободата


    Брой мнения : 202
    Join date : 24.04.2009
    Age : 76
    Местожителство : Sofia-Lulin, Bulgaria

    Туризъм, Пътешествия, екскурзии - тема за любители на природата! Empty Re: Туризъм, Пътешествия, екскурзии - тема за любители на природата!

    Писане  Апостолът на Свободата Чет Май 14, 2009 3:33 am

    В такъв случай да си резменим скайп адрес и да се договорим. Или да ти напиша моя скайп адрес, или да ми пратиш е-майл на една от моите пощи.
    Надя
    Надя


    Брой мнения : 2752
    Join date : 23.04.2009

    Туризъм, Пътешествия, екскурзии - тема за любители на природата! Empty Re: Туризъм, Пътешествия, екскурзии - тема за любители на природата!

    Писане  Надя Чет Май 14, 2009 5:39 pm

    Апостолът на Свободата написа:В такъв случай да си резменим скайп адрес и да се договорим. Или да ти напиша моя скайп адрес, или да ми пратиш е-майл на една от моите пощи.
    Ей, ти си бил наистина много хитър! Няма да стане! Smile
    Апостолът на Свободата
    Апостолът на Свободата


    Брой мнения : 202
    Join date : 24.04.2009
    Age : 76
    Местожителство : Sofia-Lulin, Bulgaria

    Туризъм, Пътешествия, екскурзии - тема за любители на природата! Empty Re: Туризъм, Пътешествия, екскурзии - тема за любители на природата!

    Писане  Апостолът на Свободата Чет Май 14, 2009 6:41 pm

    Надя написа:
    Апостолът на Свободата написа:В такъв случай да си резменим скайп адрес и да се договорим. Или да ти напиша моя скайп адрес, или да ми пратиш е-майл на една от моите пощи.
    Ей, ти си бил наистина много хитър! Няма да стане! Smile

    Е, НАДЕ що за отговор? Тогава нещо около теб не е в ред!?
    Чети тук, какво си написала!
    Надя написа:
    Апостолът на Свободата написа:
    Надя написа:
    Апостолът на Свободата написа:
    Надя написа:
    Апостолът на Свободата написа:Надя и ти прописа тук? Да живее Работническата класа и хората на наемния труд!
    Ти още ли си работническа класа? Не приключи ли твоя трудов земен път?
    Продължавам все още да се трудя( без трудов договор) и разбира се да живея, а до кога, това само Господ знае? Neutral
    Има ли туризъм и особено такъв в цивилизована Витоша, с планински водач като мен, бъди сигурна, че човек може да доживее възраст, която някои, понякога Я записват с трицифрено число!
    Да не искаш да кажеш, че можеш да ми помогнеш да си удължа живота?! Между другото, това което предлагаш не е никак лошо. Smile
    Значе в близките месеци може и да се случи. Ще гледаме групата да е по-голяма.
    Абе не ти трябва по-голяма група, на първо време аз и ти сме достатъчно. Very Happy
    Казваш , че ние двамата сме си достатъчно!
    Да приемем, че е вярно и ти как виждаш една такава организация?
    Добре направи Ти организацията!
    Посочи къде ще се видим? На Централна гара София или на Централна автогара?
    И нататък ще правим заедно организацията понеже аз познавам планината!
    Става ли? Така съгласна ли си?
    Надя
    Надя


    Брой мнения : 2752
    Join date : 23.04.2009

    Туризъм, Пътешествия, екскурзии - тема за любители на природата! Empty Re: Туризъм, Пътешествия, екскурзии - тема за любители на природата!

    Писане  Надя Чет Май 14, 2009 6:54 pm

    Еее, ти пък сега, не даваш възможност на човек малко да се пошегува. Как може да ти мине през ум, че ще тръгна с непознат човек по баирите, че дори и познат да беше, не е красиво някак си. Neutral

    Sponsored content


    Туризъм, Пътешествия, екскурзии - тема за любители на природата! Empty Re: Туризъм, Пътешествия, екскурзии - тема за любители на природата!

    Писане  Sponsored content


      В момента е: Пет Май 10, 2024 9:21 am