bezprizorni



Join the forum, it's quick and easy

bezprizorni

bezprizorni

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
bezprizorni

форум за посветени


4 posters

    5 ЛЕВА - носорозите знаят защо

    pljushen
    pljushen


    Брой мнения : 903
    Join date : 13.11.2011

    5 ЛЕВА - носорозите знаят защо - Page 9 Empty Re: 5 ЛЕВА - носорозите знаят защо

    Писане  pljushen Пет Мар 22, 2013 7:33 pm

    Rhino написа:
    pljushen написа:Ти не ме разбра. Аз те помолих за линк към становището на Комисията...
    Вуаля Very Happy :

    http://www.epha.org/a/2318

    Това пак не е линк към становището на Комисията, но както и да е. По-важното е, че в случая, в това, което прави Комисията няма нищо хубаво.
    Rhino
    Rhino


    Брой мнения : 6497
    Join date : 23.04.2009
    Местожителство : everywhere

    5 ЛЕВА - носорозите знаят защо - Page 9 Empty Re: 5 ЛЕВА - носорозите знаят защо

    Писане  Rhino Пет Мар 22, 2013 8:15 pm

    pljushen написа:
    Rhino написа:Сработила, друг път. Разказах ти случка от центъра на София. В крайните квартали е още по-трагично положението, а за райони около гари, летища и пр. да не говорим. affraid

    Ако не искаш да погледнеш истината в очите, то е отделен въпрос. Smile

    Носи, не се прави на ударен с мокър парцал.

    Тези хора вече нямат правото ЗАКОННО да возят за 5 лв. на километър и не се чувстват безнаказани да рекетират пътници. Преди, властите не можеха да реагират на сигнали срещу "копърки". Сега "копърките" ги заплашват санкции, ако се установи че возят на необосновано високи цени.

    На теория това е така. Но това важи за дребните риби. Хитреците, които си имат гръб, продължават да "ловуват" посред бял ден, и то на оживени места.

    Да не говорим, че рестрикциите удрят преди всичко законния бизнес. Предполагаме, че таванът е 70-80 ст. на километър. Ако се споразумея с едно такси да ме вози на лев-лев и двайсет, при положение, че ме прекара през места, които са опасни за гумите му или се наложи да пренася тежести, какво правим тогава? Нарушаваме закона?! affraid
    Rhino
    Rhino


    Брой мнения : 6497
    Join date : 23.04.2009
    Местожителство : everywhere

    5 ЛЕВА - носорозите знаят защо - Page 9 Empty Re: 5 ЛЕВА - носорозите знаят защо

    Писане  Rhino Пет Мар 22, 2013 8:18 pm

    pljushen написа:
    Rhino написа:
    pljushen написа: ...а не за линк към статия на ИПИ. Обясних ти вече, че от техните материали няма да научиш нищо добро и полезно, защото техният девиз е "бедните да го духат", т.е. ти самият, ако не се усещаш pig
    Усещам, и още как. Бедните не трябва да говорят за бизнес, неженените за брачните въпроси, нефармацевтите не бива да притежават аптеки, такситата трябва да карат по точно определени цени и пр.

    Като се усешаш, за чий се правиш на ударен с мокър парцал по главата? Twisted Evil

    Усещам, че си наистина фен на ДДТ-то, това исках да кажа. Само че ДДТ отдавна излезе от употреба. Laughing
    Rhino
    Rhino


    Брой мнения : 6497
    Join date : 23.04.2009
    Местожителство : everywhere

    5 ЛЕВА - носорозите знаят защо - Page 9 Empty Re: 5 ЛЕВА - носорозите знаят защо

    Писане  Rhino Пет Мар 22, 2013 8:34 pm

    pljushen написа:
    Rhino написа:
    pljushen написа:По съшество: Първо, засега явно никой не ни съди и не ни глобява. Второ, и други държави имат подобни регулации, а в Швеция, както разбирам, аптеките са направо държавни. Мисля, че засега Комисията може да си гледа работата. Не виждам никакви причини да се бърза с либерализацията, след като никой не ни го налага. Тя би имала много лоши последици така или иначе.
    Ами тогава не ритай срещу монополите и не ги призовавай да изчезват. Те си знаят работата. tongue

    Носи, ти не само не четеш какво ти пиша, но комай и не мислиш с главата си. Тръгнал да ми се прави на адвокат на дявола. Къде набърка монополите пък сега?

    Пет пъти ти написах, и ти вероятно сам го знаеш много добре, че регулациите понастоящем защитават поне донякъде малките аптеки. Именно либерализацията, парадоксално, ще отвори пътя на едрия капитал и ще доведе монополите.

    Щом си "Велзевул", не може да нямаш вземане-давене с дявола. study
    То и сега пазарът е разпределен, само че тайно. Либерализацията ще го направи явно, защото ще има възможност да се следи кой какво притежава. Освен това големите монополи, за които говориш, правят истински иновации и провеждат развойна дейност, докато нашите доморасли монополчета като на гусин др. Донев гледат само да печелят. Smile
    pljushen
    pljushen


    Брой мнения : 903
    Join date : 13.11.2011

    5 ЛЕВА - носорозите знаят защо - Page 9 Empty Re: 5 ЛЕВА - носорозите знаят защо

    Писане  pljushen Пет Мар 22, 2013 9:03 pm

    Rhino написа:
    pljushen написа:Носи, не се прави на ударен с мокър парцал.

    Тези хора вече нямат правото ЗАКОННО да возят за 5 лв. на километър и не се чувстват безнаказани да рекетират пътници. Преди, властите не можеха да реагират на сигнали срещу "копърки". Сега "копърките" ги заплашват санкции, ако се установи че возят на необосновано високи цени.
    На теория това е така. Но това важи за дребните риби. Хитреците, които си имат гръб, продължават да "ловуват" посред бял ден, и то на оживени места.

    Да не говорим, че рестрикциите удрят преди всичко законния бизнес. Предполагаме, че таванът е 70-80 ст. на километър. Ако се споразумея с едно такси да ме вози на лев-лев и двайсет, при положение, че ме прекара през места, които са опасни за гумите му или се наложи да пренася тежести, какво правим тогава? Нарушаваме закона?! affraid

    Айде се прави на тарикат и ти. От девет кладенеца вода си помъкнал, за да ми доказваш, че черното е бяло. Трябвало е да станеш адвокатин.

    Laughing Laughing Laughing
    pljushen
    pljushen


    Брой мнения : 903
    Join date : 13.11.2011

    5 ЛЕВА - носорозите знаят защо - Page 9 Empty Re: 5 ЛЕВА - носорозите знаят защо

    Писане  pljushen Пет Мар 22, 2013 9:36 pm

    Rhino написа:То и сега пазарът е разпределен, само че тайно. Либерализацията ще го направи явно, защото ще има възможност да се следи кой какво притежава.

    Това ли намери да измислиш? Laughing Laughing Laughing
    pljushen
    pljushen


    Брой мнения : 903
    Join date : 13.11.2011

    5 ЛЕВА - носорозите знаят защо - Page 9 Empty Re: 5 ЛЕВА - носорозите знаят защо

    Писане  pljushen Пет Мар 22, 2013 9:39 pm

    Rhino написа:Освен това големите монополи, за които говориш, правят истински иновации и провеждат развойна дейност...

    Аз говорех за дистрибуцията и аптеките, ти къде набута производството?

    Laughing Laughing Laughing

    Нещо хич не си в час.
    pljushen
    pljushen


    Брой мнения : 903
    Join date : 13.11.2011

    5 ЛЕВА - носорозите знаят защо - Page 9 Empty Re: 5 ЛЕВА - носорозите знаят защо

    Писане  pljushen Пет Мар 22, 2013 9:48 pm

    Rhino написа:Освен това големите монополи, за които говориш, правят истински иновации и провеждат развойна дейност, докато нашите доморасли монополчета като на гусин др. Донев гледат само да печелят. Smile

    Тука все едно ми казваш: "Аз не искам да си купувам от "Софарма" генеричното лекарство, което ми е предписано, защото ми се вижда скъпо, затова предпочитам да си купя патентованото от (да речем) "Астра-Зенека", което е 15-20 пъти по-скъпо, защото те провеждат развойна дейност".

    За да ти демонстрирам каква глупост си написал, ще ти задам два въпроса:

    1. Ти кое лекарство предпочиташ: скъпото генерично, или 20 пъти по-скъпото патентовано?
    2. От кое лекарство имаш нужда, като отиваш в аптеката: от това, което ти е предписано, или от някое друго за различна болест, което ще бъде евентуално патентовано след 5-10 години? Twisted Evil

    Laughing Laughing Laughing

    Преди да ми отговаряш, първо си провери непознатите думички. От глупостите, които пишеш ми става ясно само, че в някакъв момент си станал жертва на информационна кампания срещу генериците Twisted Evil
    Rhino
    Rhino


    Брой мнения : 6497
    Join date : 23.04.2009
    Местожителство : everywhere

    5 ЛЕВА - носорозите знаят защо - Page 9 Empty Re: 5 ЛЕВА - носорозите знаят защо

    Писане  Rhino Съб Мар 23, 2013 7:16 am

    pljushen написа:
    Rhino написа:
    pljushen написа:Носи, не се прави на ударен с мокър парцал.

    Тези хора вече нямат правото ЗАКОННО да возят за 5 лв. на километър и не се чувстват безнаказани да рекетират пътници. Преди, властите не можеха да реагират на сигнали срещу "копърки". Сега "копърките" ги заплашват санкции, ако се установи че возят на необосновано високи цени.
    На теория това е така. Но това важи за дребните риби. Хитреците, които си имат гръб, продължават да "ловуват" посред бял ден, и то на оживени места.

    Да не говорим, че рестрикциите удрят преди всичко законния бизнес. Предполагаме, че таванът е 70-80 ст. на километър. Ако се споразумея с едно такси да ме вози на лев-лев и двайсет, при положение, че ме прекара през места, които са опасни за гумите му или се наложи да пренася тежести, какво правим тогава? Нарушаваме закона?! affraid

    Айде се прави на тарикат и ти. От девет кладенеца вода си помъкнал, за да ми доказваш, че черното е бяло. Трябвало е да станеш адвокатин.

    Laughing Laughing Laughing

    Просто давам пример за безсмислието на всякакви "тавани", "гарсониери" и "мезонети".

    Laughing


    Последната промяна е направена от Rhino на Съб Мар 23, 2013 8:01 am; мнението е било променяно общо 1 път
    Rhino
    Rhino


    Брой мнения : 6497
    Join date : 23.04.2009
    Местожителство : everywhere

    5 ЛЕВА - носорозите знаят защо - Page 9 Empty Re: 5 ЛЕВА - носорозите знаят защо

    Писане  Rhino Съб Мар 23, 2013 7:32 am

    pljushen написа:
    Rhino написа:То и сега пазарът е разпределен, само че тайно. Либерализацията ще го направи явно, защото ще има възможност да се следи кой какво притежава.

    Това ли намери да измислиш? Laughing Laughing Laughing

    Така си е. Като погледнеш - уж гъмжи от фирми, а всичко се свежда до три основни играча, изградили и незаконни вертикални структури. Smile
    Rhino
    Rhino


    Брой мнения : 6497
    Join date : 23.04.2009
    Местожителство : everywhere

    5 ЛЕВА - носорозите знаят защо - Page 9 Empty Re: 5 ЛЕВА - носорозите знаят защо

    Писане  Rhino Съб Мар 23, 2013 7:45 am

    pljushen написа:
    Rhino написа:Освен това големите монополи, за които говориш, правят истински иновации и провеждат развойна дейност...

    Аз говорех за дистрибуцията и аптеките, ти къде набута производството?

    Laughing Laughing Laughing

    Нещо хич не си в час.

    В България производителят е и дистрибутор, при това водещ. Това е също в нарушение на законодателството. Да не говорим пък за порочните практики в Здравната каса да толерира фирми, които дават подкупи с широка ръка за сметка на сериозни чуждестранни производители.
    Rhino
    Rhino


    Брой мнения : 6497
    Join date : 23.04.2009
    Местожителство : everywhere

    5 ЛЕВА - носорозите знаят защо - Page 9 Empty Re: 5 ЛЕВА - носорозите знаят защо

    Писане  Rhino Съб Мар 23, 2013 7:59 am

    pljushen написа:
    Rhino написа:Освен това големите монополи, за които говориш, правят истински иновации и провеждат развойна дейност, докато нашите доморасли монополчета като на гусин др. Донев гледат само да печелят. Smile

    Тука все едно ми казваш: "Аз не искам да си купувам от "Софарма" генеричното лекарство, което ми е предписано, защото ми се вижда скъпо, затова предпочитам да си купя патентованото от (да речем) "Астра-Зенека", което е 15-20 пъти по-скъпо, защото те провеждат развойна дейност".

    За да ти демонстрирам каква глупост си написал, ще ти задам два въпроса:

    1. Ти кое лекарство предпочиташ: скъпото генерично, или 20 пъти по-скъпото патентовано?
    2. От кое лекарство имаш нужда, като отиваш в аптеката: от това, което ти е предписано, или от някое друго за различна болест, което ще бъде евентуално патентовано след 5-10 години? Twisted Evil

    Laughing Laughing Laughing

    Преди да ми отговаряш, първо си провери непознатите думички. От глупостите, които пишеш ми става ясно само, че в някакъв момент си станал жертва на информационна кампания срещу генериците Twisted Evil

    Предпочитам да купувам лекарства, които са достъпни и качествени. Големите фирми имат възможност да подобрят оригиналните си продукти, като инвестират в развойна дейност и така да свалят цените им.
    pljushen
    pljushen


    Брой мнения : 903
    Join date : 13.11.2011

    5 ЛЕВА - носорозите знаят защо - Page 9 Empty Re: 5 ЛЕВА - носорозите знаят защо

    Писане  pljushen Съб Мар 23, 2013 5:34 pm

    Rhino написа:
    Айде се прави на тарикат и ти. От девет кладенеца вода си помъкнал, за да ми доказваш, че черното е бяло. Трябвало е да станеш адвокатин.

    Laughing Laughing Laughing
    Просто давам пример за безсмислието на всякакви "тавани", "гарсониери" и "мезонети".Laughing

    Май не даваш пример за друго, освен за собствената си глупост elephant
    pljushen
    pljushen


    Брой мнения : 903
    Join date : 13.11.2011

    5 ЛЕВА - носорозите знаят защо - Page 9 Empty Re: 5 ЛЕВА - носорозите знаят защо

    Писане  pljushen Съб Мар 23, 2013 5:46 pm

    Rhino написа:
    pljushen написа:
    Rhino написа:Освен това големите монополи, за които говориш, правят истински иновации и провеждат развойна дейност...
    Аз говорех за дистрибуцията и аптеките, ти къде набута производството?

    Laughing Laughing Laughing

    Нещо хич не си в час.
    В България производителят е и дистрибутор, при това водещ. Това е също в нарушение на законодателството. Да не говорим пък за порочните практики в Здравната каса да толерира фирми, които дават подкупи с широка ръка за сметка на сериозни чуждестранни производители.
    Това просто не е вярно. Очевидно нямаш поглед и говориш пълни глупости, за да се намираш на приказка pig

    Впрочем, като спомена Здравната каса, я да те питам две неща:

    1. Съгласен ли си да се разбие монопола на Здравната каса и да се създаде пазар на здравноосигурителни услуги, където с нея да се конкурират частни здравно-осигурителни фондове?

    2. Съгласен ли си да отпадне задължителното здравно осигуряване?

    elephant elephant elephant
    pljushen
    pljushen


    Брой мнения : 903
    Join date : 13.11.2011

    5 ЛЕВА - носорозите знаят защо - Page 9 Empty Re: 5 ЛЕВА - носорозите знаят защо

    Писане  pljushen Съб Мар 23, 2013 6:13 pm

    Rhino написа:Предпочитам да купувам лекарства, които са достъпни и качествени. Големите фирми имат възможност да подобрят оригиналните си продукти, като инвестират в развойна дейност и така да свалят цените им.
    Как ще подобриш едно вече патентовано лекарство, за да му свалиш цената бе Носи? Ти чуваш ли се? Laughing Laughing Laughing

    Не знам дали осъзнаваш какви колосални простотии пишеш от три-четири дена. И колкото повече се старая да те поправям, толкова повече се набутваш. То срамно чак Twisted Evil

    Ще ти дам нагледен пример за разликата в цената между оригиналното патентовано лекарство и генеричното. Кликаш на "цена", за да я видиш.

    Омепразол (Losec) на Астра-Зенека (патентовано):
    http://www.medicine.bg/lekarstva/losec

    Омепразол (Helicid) на "Зентива" (генерично):
    http://www.medicine.bg/lekarstva/helicid-20

    Разликата е 20 пъти.
    pljushen
    pljushen


    Брой мнения : 903
    Join date : 13.11.2011

    5 ЛЕВА - носорозите знаят защо - Page 9 Empty Re: 5 ЛЕВА - носорозите знаят защо

    Писане  pljushen Съб Мар 23, 2013 6:24 pm

    За да съм максимално точен (не си правя илюзия, че глупавият Носорог изобщо ще разбере за какво става дума), горните линкове са стари. Сега например рекламират български омепразол (Гастроцид) на "Актавис", който е два пъти по-скъп от словашкия на "Зентива". Така че, това от което се възмущава Носорога по отношение на "Софарма", сигурно е вярно (писах, че би ме учудило, поправям се).

    Само че, Носорогът се възмущава от едно чисто пазарно явление. Тук изобщо не говорим за монополи. Цените са абсолютно пазарни. Както вече писах, много трудно е да се определи нормата на печалба за даден продукт на една фармацевтична компания в контекста на глобалния пазар на суровини.

    cyclops cyclops cyclops
    Emma
    Emma


    Брой мнения : 4274
    Join date : 23.04.2009

    5 ЛЕВА - носорозите знаят защо - Page 9 Empty Re: 5 ЛЕВА - носорозите знаят защо

    Писане  Emma Съб Мар 23, 2013 6:58 pm

    pljushen написа:

    Омепразол (Losec) на Астра-Зенека (патентовано):
    http://www.medicine.bg/lekarstva/losec

    Омепразол (Helicid) на "Зентива" (генерично):
    http://www.medicine.bg/lekarstva/helicid-20

    Разликата е 20 пъти.

    Плюши, тези лекарства не са ли с рецепта ?

    И ако ти изпишат едно лекарство, което е скъпо, в аптеката не го ли заменят с по-евтино , което се субвенсионира от застрахователната каса?
    Emma
    Emma


    Брой мнения : 4274
    Join date : 23.04.2009

    5 ЛЕВА - носорозите знаят защо - Page 9 Empty Re: 5 ЛЕВА - носорозите знаят защо

    Писане  Emma Съб Мар 23, 2013 7:10 pm

    pljushen написа:
    По съшество: Първо, засега явно никой не ни съди и не ни глобява. Второ, и други държави имат подобни регулации, а в Швеция, както разбирам, аптеките са направо държавни.

    Вече не са, но не си спомням от 2011 ли беше или 2010, но мисля, че има регулация, нарочно съм гледала цените им и се различават само с няколко стотинки, иначе работят със здравната каса.

    Но пак са сaмо няколко големи вериги.
    pljushen
    pljushen


    Брой мнения : 903
    Join date : 13.11.2011

    5 ЛЕВА - носорозите знаят защо - Page 9 Empty Re: 5 ЛЕВА - носорозите знаят защо

    Писане  pljushen Съб Мар 23, 2013 7:12 pm

    Emma написа:
    pljushen написа:Омепразол (Losec) на Астра-Зенека (патентовано):
    http://www.medicine.bg/lekarstva/losec

    Омепразол (Helicid) на "Зентива" (генерично):
    http://www.medicine.bg/lekarstva/helicid-20

    Разликата е 20 пъти.
    Плюши, тези лекарства не са ли с рецепта ?

    И ако ти изпишат едно лекарство, което е скъпо, в аптеката не го ли заменят с по-евтино , което се субвенсионира от застрахователната каса?
    Не са с рецепта, но и да са, това е без значение.

    Здравната каса покрива някакви лекарства, и естествено покрива по-евтините генерични, въпреки че имаше опити да я карат да покрива патентовани, което е безобразие.

    По-конкретно, някакво пациентско сдружение, манипулирано от користни лекари, твърдеше че имало разлика. Естествено, номерът не мина, но остана погнусата от начина, по който се експлоатира невежеството на пациентите.
    pljushen
    pljushen


    Брой мнения : 903
    Join date : 13.11.2011

    5 ЛЕВА - носорозите знаят защо - Page 9 Empty Re: 5 ЛЕВА - носорозите знаят защо

    Писане  pljushen Съб Мар 23, 2013 7:15 pm

    Emma написа:
    pljushen написа:По съшество: Първо, засега явно никой не ни съди и не ни глобява. Второ, и други държави имат подобни регулации, а в Швеция, както разбирам, аптеките са направо държавни.
    Вече не са, но не си спомням от 2011 ли беше или 2010, но мисля, че има регулация, нарочно съм гледала цените им и се различават само с няколко стотинки, иначе работят със здравната каса.

    Но пак са сaмо няколко големи вериги.

    Ахам. Според мен, цялото упражнение е излишно. При това положение, по-добре да си останат държавни cat
    Emma
    Emma


    Брой мнения : 4274
    Join date : 23.04.2009

    5 ЛЕВА - носорозите знаят защо - Page 9 Empty Re: 5 ЛЕВА - носорозите знаят защо

    Писане  Emma Съб Мар 23, 2013 7:20 pm

    Rhino написа:

    Предпочитам да купувам лекарства, които са достъпни и качествени. Големите фирми имат възможност да подобрят оригиналните си продукти, като инвестират в развойна дейност и така да свалят цените им.

    Носи, едно патентовано лекарство, има една цена и - монопол на пазара - след изтичане на патента мога и други да го произвеждат, и така да намаляват цената му. Smile
    Emma
    Emma


    Брой мнения : 4274
    Join date : 23.04.2009

    5 ЛЕВА - носорозите знаят защо - Page 9 Empty Re: 5 ЛЕВА - носорозите знаят защо

    Писане  Emma Съб Мар 23, 2013 7:25 pm

    pljushen написа:
    Emma написа:
    pljushen написа:Омепразол (Losec) на Астра-Зенека (патентовано):
    http://www.medicine.bg/lekarstva/losec

    Омепразол (Helicid) на "Зентива" (генерично):
    http://www.medicine.bg/lekarstva/helicid-20

    Разликата е 20 пъти.
    Плюши, тези лекарства не са ли с рецепта ?

    И ако ти изпишат едно лекарство, което е скъпо, в аптеката не го ли заменят с по-евтино , което се субвенсионира от застрахователната каса?
    Не са с рецепта, но и да са, това е без значение.

    Здравната каса покрива някакви лекарства, и естествено покрива по-евтините генерични, въпреки че имаше опити да я карат да покрива патентовани, което е безобразие.

    По-конкретно, някакво пациентско сдружение, манипулирано от користни лекари, твърдеше че имало разлика. Естествено, номерът не мина, но остана погнусата от начина, по който се експлоатира невежеството на пациентите.

    Може да са искали да покрива само в случаи в които има непоносимост към по-евтините лекарства ? В такива случаи как се процедира ?
    Emma
    Emma


    Брой мнения : 4274
    Join date : 23.04.2009

    5 ЛЕВА - носорозите знаят защо - Page 9 Empty Re: 5 ЛЕВА - носорозите знаят защо

    Писане  Emma Съб Мар 23, 2013 7:30 pm

    pljushen написа:
    Emma написа:
    pljushen написа:По съшество: Първо, засега явно никой не ни съди и не ни глобява. Второ, и други държави имат подобни регулации, а в Швеция, както разбирам, аптеките са направо държавни.
    Вече не са, но не си спомням от 2011 ли беше или 2010, но мисля, че има регулация, нарочно съм гледала цените им и се различават само с няколко стотинки, иначе работят със здравната каса.

    Но пак са сaмо няколко големи вериги.

    Ахам. Според мен, цялото упражнение е излишно. При това положение, по-добре да си останат държавни cat

    Да ти кажа нямам представа точно как е регулирано.

    Но пък има по-големи възможности сега защото има повече аптеки. Освен това е и че вече могат да се купуват лекарства на бензиностанция или например в някои магазини, за които не се изисква рецепта разбира се.
    pljushen
    pljushen


    Брой мнения : 903
    Join date : 13.11.2011

    5 ЛЕВА - носорозите знаят защо - Page 9 Empty Re: 5 ЛЕВА - носорозите знаят защо

    Писане  pljushen Съб Мар 23, 2013 9:21 pm

    Emma написа:Да ти кажа нямам представа точно как е регулирано.

    Но пък има по-големи възможности сега защото има повече аптеки. Освен това е и че вече могат да се купуват лекарства на бензиностанция или например в някои магазини, за които не се изисква рецепта разбира се.
    Интересно е да се знае, дали има някакво правило за брой аптеки на глава от населението. У нас, няма такова правило и аптеките са на всеки ъгъл (в градовете; по селата положението е различно и има проблем).

    В този смисъл, нищо не налага лекарства да се продават по бензиностанции и обикновени магазини, което според мен не е много добра идея.
    pljushen
    pljushen


    Брой мнения : 903
    Join date : 13.11.2011

    5 ЛЕВА - носорозите знаят защо - Page 9 Empty Re: 5 ЛЕВА - носорозите знаят защо

    Писане  pljushen Съб Мар 23, 2013 9:39 pm

    Emma написа:
    pljushen написа:По-конкретно, някакво пациентско сдружение, манипулирано от користни лекари, твърдеше че имало разлика. Естествено, номерът не мина, но остана погнусата от начина, по който се експлоатира невежеството на пациентите.
    Може да са искали да покрива само в случаи в които има непоносимост към по-евтините лекарства ? В такива случаи как се процедира ?
    Точно за това говорех. Първо трябва да се докаже, че такава непоносимост реално съществува!

    Да разгледаме фактите: химичната формула на лекарството е една и съща, а веществото в лекарството е химически чисто. Има ли значение тогава точно в коя лаборатория е произведено?

    Защо, при това положение, организмът на някои пациенти да приема патентованото, а да отхвърля генеричното? Защото генеричното е по-евтино? Ако това е възможно, би следвало да е възможно и обратното. Да си чувала за случай, в който организмът на пациента да отхвърля по-скъпото, а да приема по-евтиното?

    Май не са съобщавали подобно нещо.. pig

    Laughing Laughing Laughing

    За мен, това е фолклор и се дължи до голяма степен на самовнушение от страна на пациентите, поощрявано от спекулациите на недобросъвестни лекари.

    Трябва да си зададем въпроса, в крайна сметка, кой има интерес от подобни информационни кампании? Отговорът е ясен - естествено, този който държи патента. Twisted Evil

    Sponsored content


    5 ЛЕВА - носорозите знаят защо - Page 9 Empty Re: 5 ЛЕВА - носорозите знаят защо

    Писане  Sponsored content


      В момента е: Пон Май 20, 2024 10:14 pm