bezprizorni



Join the forum, it's quick and easy

bezprizorni

bezprizorni

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
bezprizorni

форум за посветени


+4
Emma
Rhino
marri_ana
Bridget Jones
8 posters

    ДНЕВНИКЪТ НА БРИДЖИТ ДЖОУНС

    avatar
    Bridget Jones


    Брой мнения : 8
    Join date : 29.04.2009

    ДНЕВНИКЪТ НА БРИДЖИТ ДЖОУНС Empty ДНЕВНИКЪТ НА БРИДЖИТ ДЖОУНС

    Писане  Bridget Jones Чет Апр 30, 2009 1:07 am

    И този ден си отиде. Същият муден, скучен и сив като всички останали напоследък. Не ми се гледа телевизия. И от там нищо, което да раздвижи поне за малко умореното ми съзнание. Я да взема да си сипя едно от домашната на тати. Малко е лютичка за вкусът ми, но...при липса на избор. Май забравих да се представя. Но пък има ли някакво значение коя съм. Една от многото жени, които се опитват да се преборят с възрастта, теглото, липсата на работа, липсата на мъже и многото си несъвършенства. Колко пъти си обещавах през изминалите години да взема животът си в ръце. Минах 30те, все още необвързана, склонна към приключения. Чак секс богиня не съм, но си имам собствено мнение по всички въпроси – секс, храна, мъже. Затова реших: ще си водя дневник.
    1 Ще отслабна. Не съм дебела в никакъв случай, но имам доста заоблен ханш, който на фона на късите ми крака изглежда по обемист отколкото се харесва на мъжете. Особено след представата налагана за жените от медиите, обществото и семейството - стройна мършава блондинка, ставаща сутрин в пет, за да отиде на фитнес, и управляваща
    по цял ден собствената си фирма, без да й трепне тушът за мигли.
    2 Ще намеря изискано и чувствено гадже, и няма да продължавам да се занимавам
    с воайори, мегаломаниаци, емоционални мъчители или перверзници.
    3 Ще си намеря работа. Колкото и невероятно да ви звучи, но се уморих след толкова години да живея в сянката на майка ми и баща ми. Както и да ме заливат със словесната диария , подкиселена от намеци, че времето си тече и аз няма да стане по-млада.
    Уф уморих се. Мисля, че за днес е достатъчно. Я да видя дали няма да поразвеселя скучната си вечер с един хубав кючек.
    marri_ana
    marri_ana


    Брой мнения : 265
    Join date : 25.04.2009

    ДНЕВНИКЪТ НА БРИДЖИТ ДЖОУНС Empty Re: ДНЕВНИКЪТ НА БРИДЖИТ ДЖОУНС

    Писане  marri_ana Чет Апр 30, 2009 1:12 am

    Bridget Jones написа:И този ден си отиде. Същият муден, скучен и сив като всички останали напоследък. Не ми се гледа телевизия. И от там нищо, което да раздвижи поне за малко умореното ми съзнание. Я да взема да си сипя едно от домашната на тати. Малко е лютичка за вкусът ми, но...при липса на избор. Май забравих да се представя. Но пък има ли някакво значение коя съм. Една от многото жени, които се опитват да се преборят с възрастта, теглото, липсата на работа, липсата на мъже и многото си несъвършенства. Колко пъти си обещавах през изминалите години да взема животът си в ръце. Минах 30те, все още необвързана, склонна към приключения. Чак секс богиня не съм, но си имам собствено мнение по всички въпроси – секс, храна, мъже. Затова реших: ще си водя дневник.
    1 Ще отслабна. Не съм дебела в никакъв случай, но имам доста заоблен ханш, който на фона на късите ми крака изглежда по обемист отколкото се харесва на мъжете. Особено след представата налагана за жените от медиите, обществото и семейството - стройна мършава блондинка, ставаща сутрин в пет, за да отиде на фитнес, и управляваща
    по цял ден собствената си фирма, без да й трепне тушът за мигли.
    2 Ще намеря изискано и чувствено гадже, и няма да продължавам да се занимавам
    с воайори, мегаломаниаци, емоционални мъчители или перверзници.
    3 Ще си намеря работа. Колкото и невероятно да ви звучи, но се уморих след толкова години да живея в сянката на майка ми и баща ми. Както и да ме заливат със словесната диария , подкиселена от намеци, че времето си тече и аз няма да стане по-млада.
    Уф уморих се. Мисля, че за днес е достатъчно. Я да видя дали няма да поразвеселя скучната си вечер с един хубав кючек.
    Здравей Бриджит! Компания по чашка искаш ли? Very Happy
    avatar
    Bridget Jones


    Брой мнения : 8
    Join date : 29.04.2009

    ДНЕВНИКЪТ НА БРИДЖИТ ДЖОУНС Empty Re: ДНЕВНИКЪТ НА БРИДЖИТ ДЖОУНС

    Писане  Bridget Jones Чет Апр 30, 2009 1:16 am

    marri_ana написа:
    Здравей Бриджит! Компания по чашка искаш ли? Very Happy

    Защо не? Ако знаеш тук на село каква скука е. Crying or Very sad
    marri_ana
    marri_ana


    Брой мнения : 265
    Join date : 25.04.2009

    ДНЕВНИКЪТ НА БРИДЖИТ ДЖОУНС Empty Re: ДНЕВНИКЪТ НА БРИДЖИТ ДЖОУНС

    Писане  marri_ana Чет Апр 30, 2009 1:33 am

    Bridget Jones написа:
    marri_ana написа:
    Здравей Бриджит! Компания по чашка искаш ли? Very Happy

    Защо не? Ако знаеш тук на село каква скука е. Crying or Very sad
    Very Happy Ми и тук.Ама ние да не сме от едно и също село Razz
    Rhino
    Rhino


    Брой мнения : 6497
    Join date : 23.04.2009
    Местожителство : everywhere

    ДНЕВНИКЪТ НА БРИДЖИТ ДЖОУНС Empty Re: ДНЕВНИКЪТ НА БРИДЖИТ ДЖОУНС

    Писане  Rhino Чет Апр 30, 2009 1:35 am

    marri_ana написа:
    Bridget Jones написа:
    marri_ana написа:
    Здравей Бриджит! Компания по чашка искаш ли? Very Happy

    Защо не? Ако знаеш тук на село каква скука е. Crying or Very sad
    Very Happy Ми и тук.Ама ние да не сме от едно и също село Razz

    Shocked Shocked Shocked

    Случва се...
    marri_ana
    marri_ana


    Брой мнения : 265
    Join date : 25.04.2009

    ДНЕВНИКЪТ НА БРИДЖИТ ДЖОУНС Empty Re: ДНЕВНИКЪТ НА БРИДЖИТ ДЖОУНС

    Писане  marri_ana Чет Апр 30, 2009 1:36 am

    Rhino написа:
    marri_ana написа:
    Bridget Jones написа:
    marri_ana написа:
    Здравей Бриджит! Компания по чашка искаш ли? Very Happy

    Защо не? Ако знаеш тук на село каква скука е. Crying or Very sad
    Very Happy Ми и тук.Ама ние да не сме от едно и също село Razz

    Shocked Shocked Shocked

    Случва се...
    Аха,имаше филм ,не помня кой - с лаптопите един до друг в леглото Very Happy
    avatar
    Bridget Jones


    Брой мнения : 8
    Join date : 29.04.2009

    ДНЕВНИКЪТ НА БРИДЖИТ ДЖОУНС Empty Re: ДНЕВНИКЪТ НА БРИДЖИТ ДЖОУНС

    Писане  Bridget Jones Чет Апр 30, 2009 12:15 pm

    marri_ana написа: в леглото Very Happy

    Какъв е този шум рано сутринта? И сякаш някой с трион пили обвивката на бедната ми глава. Май снощните питиета станаха повече от едно. По дяволите. Това е старият петел на баба ми. Дори не съм сигурна, че върши работата, с чиято цел го държи. Но шум вдига достатъчно силен да събуди и някой с по-тежък махмурлук от моя. На всичко отгоре в съзнанието ми се върти някаква идея, някакъв спомен за промяна. Ще се сетя. Но първо имам нужда от малко вода. Студена вода в и без това студената ни баня. Но закъде ли да бързам. Времето и днес е мое. Първо сутрешната доза кафе от любимата синя чаша, после бърз преглед на интернет пространството. Ооооооо сетих се. Решението ми от снощи да се откъсна от вихъра на обърканите, недълготрайни връзки. Бррр колко е студено и как копнее нежната ми кожа за една дълга, нежна и много гореща прегръдка. И след всички объркани сънища снощи. Мъже!!! Млади, красиви, възпитани и готови. За мен. Защото съм си забранила да се влюбвам. Въведох вътрешно ембарго на влюбването. Не съм роб на чувствата и инстинктите си. От тук нататък искам да се влюбват в мен. Да знам колко е странно да седиш до някой, който ти обяснява колко е влюбен в теб, а ти губиш думите си и свеждаш поглед, защото се страхуваш да не го нараниш......
    avatar
    Bridget Jones


    Брой мнения : 8
    Join date : 29.04.2009

    ДНЕВНИКЪТ НА БРИДЖИТ ДЖОУНС Empty Re: ДНЕВНИКЪТ НА БРИДЖИТ ДЖОУНС

    Писане  Bridget Jones Пет Май 01, 2009 1:28 am

    Bridget Jones написа: защото се страхуваш да не го нараниш......

    Днес срещнах старото си гадже. Баща ми искаше нещо да говори с мен. Досадно и неприятно, но невъзможно за пренебрегване желание. Та ето ме в неговата служба. Облечена подходящо , съвсем скромна. Черни джинси, черно потниче, дамска чанта пълна с книги, тетрадки, листи за писане. След като хвърлиха толкова пари за обучението ми, поне да давам вид на истинска професионалистка. Баща ми е голям шеф. Седя чинно събрала крака и го чакам да свърши поредният си телефонен разговор. В този момент в кабинета влезе той. Бившият!
    Така и не разбрах какво намери в скумрията, която е негова сътрудничка. Когато си призна, че излиза с нея, първите десет минути просто гледах тъпо в пространството около носът му.. „Копеле, ще те чекирам, депресирам и дресирам“ – на такава устатница трудно може някой мъж да даде отпор. Може би затова се скри и избяга от мене.
    Като го видях, първото нещо за което се сетих беше купата с посбръчкани портокали на бюрото на баща ми.Пресегнах се излагайки пищна гръд (на скумрията това определено и е минус), взех един, обелих го на две, на три и бавно започнах да го ям. Слагах парченце по парченце между устните си (далеч не така пищни като ханша ми уви) и го гледах право в очите. Видях изумлението в тях. Почудата. Знаех си, че това го възбужда. Знаех си, че все още мога да възбудя един мъж само като изям един портокал. Интересно защо скумрията ме гледаше толкова странно. Със съжаление май. Сигурно не умее. Но едва ли ще и предоставя друг подобен случай. Бавно облизах пръстите си един по един, погледнах към баща си, махнах му: „Друг път. Виждам, че си зает“ И излязох от стаята.
    Верно щеше да е по силен моментът ако не се бях спънала точно на прага на вратата...
    Rhino
    Rhino


    Брой мнения : 6497
    Join date : 23.04.2009
    Местожителство : everywhere

    ДНЕВНИКЪТ НА БРИДЖИТ ДЖОУНС Empty Re: ДНЕВНИКЪТ НА БРИДЖИТ ДЖОУНС

    Писане  Rhino Чет Май 07, 2009 3:07 pm

    Това момиче Бриджит имаше някои хубави идеи... Very Happy

    Значи така, днес следобяд наистина ще работя и ще свърша всичко до довечера, а после ще мога да изляза. Само че мн. ми се спи. Толкова е горещо. Защо пък да не подремна пет минути? Твърди се, че кратките дремки са отличен начин за възстановяване. Имали са забележителен ефект върху Маргарет Тачър и Уинстън Чърчил. Добра идея. Ще си полегна.
    Emma
    Emma


    Брой мнения : 4274
    Join date : 23.04.2009

    ДНЕВНИКЪТ НА БРИДЖИТ ДЖОУНС Empty Re: ДНЕВНИКЪТ НА БРИДЖИТ ДЖОУНС

    Писане  Emma Чет Май 07, 2009 8:29 pm

    Rhino написа:Това момиче Бриджит имаше някои хубави идеи... Very Happy

    Значи така, днес следобяд наистина ще работя и ще свърша всичко до довечера, а после ще мога да изляза. Само че мн. ми се спи. Толкова е горещо. Защо пък да не подремна пет минути? Твърди се, че кратките дремки са отличен начин за възстановяване. Имали са забележителен ефект върху Маргарет Тачър и Уинстън Чърчил. Добра идея. Ще си полегна.

    А защо вече не пише ? Rolling Eyes Четях я с интерес... Smile
    avatar
    Bridget Jones


    Брой мнения : 8
    Join date : 29.04.2009

    ДНЕВНИКЪТ НА БРИДЖИТ ДЖОУНС Empty Re: ДНЕВНИКЪТ НА БРИДЖИТ ДЖОУНС

    Писане  Bridget Jones Пет Май 08, 2009 1:09 am

    Rhino написа:

    Значи така, днес следобяд наистина ще работя и ще свърша всичко до довечера, а после ще мога да изляза. Само че мн. ми се спи. Толкова е горещо. Защо пък да не подремна пет минути? Твърди се, че кратките дремки са отличен начин за възстановяване. Имали са забележителен ефект върху Маргарет Тачър и Уинстън Чърчил. Добра идея. Ще си полегна.

    Не мога да спя. За съжаление мислите ми бръмчат като оси около мед и мира не ми дават. Да не мислите, че е лесно да се дреме когато свободното време е в повече. Дори мрежата не може да запълни скуката. Имам нужда от нова провокация. Нещо, което да наостри перото ми. Някоя разлютена дъщеря или съпруга например. Това ми дава стимул за дни наред. Зарежда ме с толкова енергия. Запълва празнината от липсата на социални и нормални контакти. Политиката е скучна, но пък е толкова престижно да се занимаваш с нея. Да водиш възвишени битки за свободата и бъдещото развитие на страната ни. Припомня ми студентските години когато все още вярвах, че ще сторя нещо велико. Уви остана само огорчението и позата. Без нея трябва просто да призная колко безполезна се чувствам. ...
    А пък да не ви разправям каква простотия свръших миналия ден във фейсбук! Беше ме аднал някакъв Иван и ми прати съобщение с въпроси какви са ми личните интереси. А този Иван е ...пенсионер с очила, с дебели рамки. И аз му отговорих с цялата си тъпотия, че това не е сайт за запознанства и не се занимавам с хора в пенсионна възраст! После разбира се, се изчервих от срам, като видях че този Иван е на 70 и кусур години, човек на изкуството, безкрайно нежна душа, невероятно ценен човек .. така и не се научих да приемам хората по ценностите им, а не по пола им ... Но ще се променя. Обещах го на себе си. Трябва да има начин. Този мой темперамент вечно ми играе някаква лоша шега. Уморих се да бъда сама.....
    Rhino
    Rhino


    Брой мнения : 6497
    Join date : 23.04.2009
    Местожителство : everywhere

    ДНЕВНИКЪТ НА БРИДЖИТ ДЖОУНС Empty Re: ДНЕВНИКЪТ НА БРИДЖИТ ДЖОУНС

    Писане  Rhino Пет Май 08, 2009 1:50 am

    Bridget Jones написа:
    Rhino написа:

    Значи така, днес следобяд наистина ще работя и ще свърша всичко до довечера, а после ще мога да изляза. Само че мн. ми се спи. Толкова е горещо. Защо пък да не подремна пет минути? Твърди се, че кратките дремки са отличен начин за възстановяване. Имали са забележителен ефект върху Маргарет Тачър и Уинстън Чърчил. Добра идея. Ще си полегна.

    Не мога да спя. За съжаление мислите ми бръмчат като оси около мед и мира не ми дават. Да не мислите, че е лесно да се дреме когато свободното време е в повече. Дори мрежата не може да запълни скуката. Имам нужда от нова провокация. Нещо, което да наостри перото ми. Някоя разлютена дъщеря или съпруга например. Това ми дава стимул за дни наред. Зарежда ме с толкова енергия. Запълва празнината от липсата на социални и нормални контакти. Политиката е скучна, но пък е толкова престижно да се занимаваш с нея. Да водиш възвишени битки за свободата и бъдещото развитие на страната ни. Припомня ми студентските години когато все още вярвах, че ще сторя нещо велико. Уви остана само огорчението и позата. Без нея трябва просто да призная колко безполезна се чувствам. ...
    А пък да не ви разправям каква простотия свръших миналия ден във фейсбук! Беше ме аднал някакъв Иван и ми прати съобщение с въпроси какви са ми личните интереси. А този Иван е ...пенсионер с очила, с дебели рамки. И аз му отговорих с цялата си тъпотия, че това не е сайт за запознанства и не се занимавам с хора в пенсионна възраст! После разбира се, се изчервих от срам, като видях че този Иван е на 70 и кусур години, човек на изкуството, безкрайно нежна душа, невероятно ценен човек .. така и не се научих да приемам хората по ценностите им, а не по пола им ... Но ще се променя. Обещах го на себе си. Трябва да има начин. Този мой темперамент вечно ми играе някаква лоша шега. Уморих се да бъда сама.....

    А така... Не само дневник, ами и нощник - свежарка работа...
    Very Happy
    Браво, Бриджит! Laughing
    Rhino
    Rhino


    Брой мнения : 6497
    Join date : 23.04.2009
    Местожителство : everywhere

    ДНЕВНИКЪТ НА БРИДЖИТ ДЖОУНС Empty Re: ДНЕВНИКЪТ НА БРИДЖИТ ДЖОУНС

    Писане  Rhino Пет Май 08, 2009 2:05 am

    Stormy Sky написа:Май верно не е Анастасия Laughing

    Абе, както гледам - и Приятелят на Анастасия май не е... Very Happy Very Happy Very Happy
    Rhino
    Rhino


    Брой мнения : 6497
    Join date : 23.04.2009
    Местожителство : everywhere

    ДНЕВНИКЪТ НА БРИДЖИТ ДЖОУНС Empty Re: ДНЕВНИКЪТ НА БРИДЖИТ ДЖОУНС

    Писане  Rhino Пет Май 08, 2009 2:30 am

    Stormy Sky написа:Стилът се доближава до този на Жана, даже не знам дали не е малко по-изискан Laughing

    Мисля, че е леко парафрИзирана Хелън Филдинг, друже. Very Happy
    avatar
    Bridget Jones


    Брой мнения : 8
    Join date : 29.04.2009

    ДНЕВНИКЪТ НА БРИДЖИТ ДЖОУНС Empty Re: ДНЕВНИКЪТ НА БРИДЖИТ ДЖОУНС

    Писане  Bridget Jones Пет Май 08, 2009 2:44 am

    Rhino написа:
    А така... Не само дневник, ами и нощник - свежарка работа...

    Нощта е това лудо време, когато те обзема желание за нещо щуро. И най-големите лудории съм извършила в нейната прегръдка. Навън е тихо. Всички спят. Дори и баба ми, която е по принцип нощно пиле. Чувам хъркането на баща си от семейната спалня. Закътана в моминската си стая с чаша питие в ръка си пускам любимата музика и се отдавам на размисли. Ееех море, пясъци. Лунна пътека и толкова много романтика, че чак ми се приисква да споделя това свое чувства с някой. Чувствам се толкова силна. Уверена. Можеща. Забравям за тромавата фигура и се отдавам на танци. Ммммм обичам да танцувам. Латиното е моята страст. Толкова огън и жар има в него. Толкова еротика. Потапям се в танца като в прегръдка на чуждоземен любовник, Накаква щура моя интерпретация на латино с елементи на кючек. От малката уредба се носи сластният глас на Шакира.Усещам тялото си, кожата си. Аромата на косата си. И съм толкова красива. Страстна, нежна. Мога да бъда истинска фурия. И точно в тази гореща нощ решавам да бъда и дръзка. Уви нямам професионална камера. Нямам и любителска дори. Но пък телефонът ми има опция клипче. Малко е трудно да синхронизирам стъпките си и да се правя на оператор едновремнно, но идеята си струва усилията. Напоследък около мен се върти поредният самотник. Не, че е жадуваният принц, но за повдигане на егото е напълно достатъчен. Сексисти. Ще ги науча аз. Ще им покажа. Жената е силна не когато напада, а когато пада. Не помня кой точно беше казал това. Не се и налага. Сега е мой ред да бъда кроткото котенце. Ще скрия ноктите си и ще уловя плячката. Готово. Клипчето е заснето. Сега остана само да го пратя. И да гледам как ще дотича с изплезен език и блеснали от възбуда очи.
    Rhino
    Rhino


    Брой мнения : 6497
    Join date : 23.04.2009
    Местожителство : everywhere

    ДНЕВНИКЪТ НА БРИДЖИТ ДЖОУНС Empty Re: ДНЕВНИКЪТ НА БРИДЖИТ ДЖОУНС

    Писане  Rhino Пет Май 08, 2009 12:27 pm

    Преди няколко години, сп. “The Economist” пусна статия, озаглавена “Икономиката “Бриджит Джоунс””, в която се изследва, как 25 - 40 годишните юпита влияят върху демографията, енергията, културата и икономиката на големите градове. Материалът беше базиран върху книгата на Хелън Филдинг “Дневникът на Бриджит Джоунс”.
    Нека проследим основната идея на тази статия...
    Докато, през деня, добре образованите singles изкарват добри пари в областта на рекламата, издателската дейност, развлекателната индустрия, директните продажби, медиите, или информационните технологии, след работа, те се впускат в активно себеугаждане с една неизменна цел – намиране на подходящия партньор.
    Авторите на материала бяха срещнали прототипа на Бриджит Джоунс в супермаркети, клубове, фитнес центрове, компютърни зали, барове и други места с повишена концентрация на “самотници”. В статията се говореше за цели квартали, населени предимно с несемейни, в това число – самотни майки и хомосексуални.
    В градове като Лондон и Ню Йорк тенденцията не е само за приемане на тези хора, но и към завъртане на цяла индустрия около двете им основни характеристики – това, че имат пари и това, че си търсят партньор.
    В тяхна услуга се специализират реални и виртуални места за запознанства; магазините правят единични опаковки за хранителните продукти и зареждат рафтовете си с по-разнообразно меню полуфабрикати; организират се различни видове срещи – от 45 минутните обеди за крайно деловите singles до 10 минутния speed dating (бърза среща); пишат се книги, списания, вестници, снимат се филми, измислят се термини (градско племе, самотен и оглеждащ се, ерген на лов...)...
    Rhino
    Rhino


    Брой мнения : 6497
    Join date : 23.04.2009
    Местожителство : everywhere

    ДНЕВНИКЪТ НА БРИДЖИТ ДЖОУНС Empty Re: ДНЕВНИКЪТ НА БРИДЖИТ ДЖОУНС

    Писане  Rhino Пет Май 08, 2009 12:27 pm

    В България, single можеш да бъдеш единствено в градовете София, Варна и Пловдив. В останалата част от Републиката си стара мома или ерген.
    До 1990 г., неженените мъже плащаха на държавата ергенски данък –
    5 – 10% от общия си доход. Да бъде въведен отново този данък, това означава, държавата да въведе още едни дискриминационен закон. Има хора със здравословни проблеми, които не могат да имат деца, има хора, които поради мал шанс в живота са останали сами и поради невъзможност или поради желание да живеят според моралните норми на обществото ни, не се решават да родят и отгледат сами дете. Този закон би ги дискриминирал и то - по няколко признака: физическо и психическо здраве, външен вид, семейно и социално положение, възможност за социална адаптация и т.н.* От друга страна,* въведените данъчни облекчения за родителите според броя на децата, които имат, също е дискриминация, по отношение на другите хора.

    Проучване на НЦИОМ от 1994 г. показва, че между 96 и 99% от респондентите твърдят, че семейството е най-важното нещо в техния живот.
    В сп. “Население” (издание на Центъра за демографски изследвания към БАН, което излиза, когато има пари!) от 1994 г. се говори за “промени в брачното, семейното и репродуктивното поведение на младите хора и в начина на живот на несключилите брак млади хора.”
    Списанието докладва “драстичен спад на брачността в младите възрасти, нарастващ брой на несемейните, както и нарастващ брой на неженените, живеещи в самостоятелни домакинства.”
    Статистическите данни оповестяват нов феномен (обясняван с удължаването на работното време, уикендите в офиса, стремежа към получаване на по-високо образование, кариеризма, еманципацията, урбанизацията...). “Преброяването през 2001 г. регистрира нова социална група сред неженените – живеещи с партньор.” В края на миналия век (1999 г.), “61% от българите не приемат за нормално, двама души да живеят заедно, без да са сключили граждански или църковен брак.”

    Сам вкъщи
    Необвързаните 25 – 40 годишни юпита – мъже и жени, имат стил на живот, който ги прави лесно разпознаваеми. Първо... ами, не са във връзка. Обикновено, са част от някоя компания, организъм от себеподобни, което облекчава мъките на тяхното монобитие.
    Живеят в столицата (административна, морска или културна).
    Имат завидно висше образование (понякога – по няколко висши образования), специализации в чужбина, говорят чужди езици, пътуват, ползват интернет, участват в различни интернет-форуми, играят на компютърни игри, слушат музика в mp3-формат, гледат филми в DVD-формат.
    Работят прекалено много (защото се чудят какво да правят със свободното си време) и, като страничен ефект, напредват бързо в кариерата си и печелят добре (или – не чак толкова добре!). После – харчат спечелените пари. Предпочитат да се хранят навън. Алкохол пият рядко, а малцина сред тях пушат. Занимават се с някакво хоби или с няколко хобита наведнъж – тенис, йога, сърф, фитнес, бойни изкуства, рисуване, грънчарство, екскурзии, пазаруване (шопинг), готварство, масажи, шахмат, алпинизъм, спелеология, астрономия, свирене на музикален инструмент, четене на книги...
    Понякога, живеят със свои приятели – поради битов натиск или защото така им харесва, така е готино (cool), или “защото нестандартни сме!”.
    Имат или ще имат автомобил. Някои предпочитат джип.
    Избират си заведения и ги правят модерни. После, с лекота, спират да ходят там и ги “подаряват” на тълпата.
    Не обичат празниците. Често им е празо. Някои поддържат връзки от разстояние, други преживяват любов през GSM, през чата или през електронната поща. Тяхното най-често оплакване е, че градът е прекалено тесен, липсва им “вентилация”, всички се познават, няма приток на нови хора, а старите са в някаква конфигурация.

    Относно жилищните комплекси
    Преди време, сп. “Observer” публикува една полезна карта – “Къде можете да откриете момчетата?”, на която бяха отбелязани местата, където живеят повече мъже (значи – и повече свободни сред тях), отколкото – жени.
    В София, подобно зониране е невъзможно, ако не включим “Кремиковци”.
    Като участници на пазара на недвижими имоти, младите и свободни хора на възраст между 25 – 40 г. са основно купувачи – 70%, втори по големина процент е този на продаващите, а 11% наемат. Преди около 2 години, основната категория в София и в големите градове на България са били наемащите – към 55%. Но от 2003 г. те са решили да купуват. Типа жилище, който те търсят, е маломерно, не по-голямо* от 65 – 70 кв. м. За разлика от семейните двойки, те искат малка кухня и голяма стая. В София, жилищата в строеж стават все по-популярни, но не – в новите квартали, а в кварталите “Младост”, “Гео Милев”, “Дианабад”, “Дървеница”, “Редута”.
    Броят на тези, които искат да наемат жилище, намалява. Те също търсят малко жилище и, обикновено, се съгласяват да го делят с някого, ако е по-голямо. Все по-често срещани са съквартирантите от различен пол, които съжителстват на чисто приятелски начала.

    Адрес 4000
    Анастасия е културолог. Работила е с деца с увреждания и в погребална агенция. Понастоящем, събира хора в агенция за запознанства “Аз и Ти”.
    ( http://aziti.namerime.com/ )
    Клиентите й са високообразовани личности, инвестирали куп години в правене на кариера. Всички са сериозни, работещи, липсват аутсайдери. Повечето идват там, осъзнали, че нямат свой личен живот, загубили са основни рефлекси за създаване на нови познанства и за общуване. За други, членуването в агенция за запознанства е интересно и модерно. Свикнали са да плащат за всевъзможни услуги, включително и за това, някой да им урежда срещите.
    Кандидатите за среща с непознат(а) и за връзка, първо, попълват един подробен въпросник и минават през интервю. После, преглеждат снимките на другите членове в агенцията, за да елиминират своите познати. И започват да чакат номинациите на агенцията за подходящ партньор.
    Често срещани проблеми са нарушената самооценка на клиентите, невъзможните изисквания към партньора, несъответствие между това, което търсят в отсрещния човек и това, което му предлагат...
    Външният вид и дохода имат голямо значение за клиентите. Жените търсят високи мъже, а мъжете – стройни, млади и хубави жени.
    Софиянци не желаят да се срещат с хора от провинцията. Комплексите и предразсъдъците тук са в пълна сила.
    Агенцията успява да събере хора с адекватна самооцемка, с нормални критерии на търсене, склонни към компромиси.

    Интересен сайт за запознанства е сайтът Smile (усмивка). Той се намира на адрес http://smile.bg/ .

    Човек носи отговорност за всичко, което (не) му се случва.
    Трябва да накараш някого да те хареса и да те избере – тук и сега! Същият човек трябва да те избере утре пак. А ти – него – също!
    Да съблазняваш, означава да накараш човека, когото харесваш, да те забележи; означава активност. Не е достатъчно, един човек да бъде съблазнен, за да бъде вързан за теб до края на дните ти. Трябва да опитваш различни стратегии, да променяш поведението си, да не си еднообразен и скучен.
    За съжаление, в повечето (не)семейни двойки липсва комуникацията, крият се чувствата, съюзът е базиран на принципа “на другия да му бъде зле”.

    Според едни, да се живее сам е откровен егоизъм, на който се свиква и човек трудно се измъква от това положение. Жалко е, умни и кадърни млади хора да не се женят и да не оставят свое потомство.
    Според други, причините да се раждат много по-малко деца, от преди години, се крият в невъзможността на родителите да осигурят прилични условия за живот на децата си и в миграцията на голяма част от младите и интелигентни българи в чужбина.
    Според трети, някои хора не искат да следват стереотипи. Не винаги става дума за егоизъм, а по-скоро - за невъзможността да се открие подходящ необвързан партнъор/ка. А колкото повече време минава, толкова повече кръгът на необвързаните негови познати се стеснява и толкова повече човек свиква да бъде сам и, в крайна сметка, остава такъв.
    А, за съжаление, тази тема е прекалено експлоатирана от сеирджийската й страна, без да се замисляме, че това си е откровен проблем.
    Rhino
    Rhino


    Брой мнения : 6497
    Join date : 23.04.2009
    Местожителство : everywhere

    ДНЕВНИКЪТ НА БРИДЖИТ ДЖОУНС Empty Re: ДНЕВНИКЪТ НА БРИДЖИТ ДЖОУНС

    Писане  Rhino Пет Май 08, 2009 3:14 pm

    Stormy Sky написа:Нерде Ямбол нерде Стамбол бе, Носорог? Laughing

    Карай, Плюшка - все в гърло. Very Happy


    Последната промяна е направена от Rhino на Пет Май 08, 2009 3:26 pm; мнението е било променяно общо 1 път
    Rhino
    Rhino


    Брой мнения : 6497
    Join date : 23.04.2009
    Местожителство : everywhere

    ДНЕВНИКЪТ НА БРИДЖИТ ДЖОУНС Empty Re: ДНЕВНИКЪТ НА БРИДЖИТ ДЖОУНС

    Писане  Rhino Пет Май 08, 2009 3:25 pm

    Stormy Sky написа:Това беше гадно Laughing

    Пардон, коригирах се. Embarassed
    Emma
    Emma


    Брой мнения : 4274
    Join date : 23.04.2009

    ДНЕВНИКЪТ НА БРИДЖИТ ДЖОУНС Empty Re: ДНЕВНИКЪТ НА БРИДЖИТ ДЖОУНС

    Писане  Emma Пет Май 08, 2009 3:37 pm

    ...


    Последната промяна е направена от Emma на Пет Май 15, 2009 5:29 pm; мнението е било променяно общо 1 път
    Emma
    Emma


    Брой мнения : 4274
    Join date : 23.04.2009

    ДНЕВНИКЪТ НА БРИДЖИТ ДЖОУНС Empty Re: ДНЕВНИКЪТ НА БРИДЖИТ ДЖОУНС

    Писане  Emma Пет Май 08, 2009 3:42 pm

    Stormy Sky написа:При нас е весело Razz

    Къдe е това " При вac " `? bounce Rolling Eyes
    Emma
    Emma


    Брой мнения : 4274
    Join date : 23.04.2009

    ДНЕВНИКЪТ НА БРИДЖИТ ДЖОУНС Empty Re: ДНЕВНИКЪТ НА БРИДЖИТ ДЖОУНС

    Писане  Emma Пет Май 08, 2009 4:06 pm

    Аз пък си мислех, че е при крокодилите. bounce
    Emma
    Emma


    Брой мнения : 4274
    Join date : 23.04.2009

    ДНЕВНИКЪТ НА БРИДЖИТ ДЖОУНС Empty Bridget Jones,

    Писане  Emma Пет Май 08, 2009 4:08 pm

    интересно пише момичето ... Very Happy
    Rhino
    Rhino


    Брой мнения : 6497
    Join date : 23.04.2009
    Местожителство : everywhere

    ДНЕВНИКЪТ НА БРИДЖИТ ДЖОУНС Empty Re: ДНЕВНИКЪТ НА БРИДЖИТ ДЖОУНС

    Писане  Rhino Пет Май 08, 2009 5:57 pm

    Emma написа:
    Rhino написа:
    Stormy Sky написа:Нерде Ямбол нерде Стамбол бе, Носорог? Laughing

    Карай, Плюшка - все в гърло. Very Happy

    К`во си се олял пак ? Surprised

    А ти защо подслушваш чужди разговори? Laughing
    Emma
    Emma


    Брой мнения : 4274
    Join date : 23.04.2009

    ДНЕВНИКЪТ НА БРИДЖИТ ДЖОУНС Empty Re: ДНЕВНИКЪТ НА БРИДЖИТ ДЖОУНС

    Писане  Emma Пет Май 08, 2009 10:08 pm

    Rhino написа:
    Emma написа:
    Rhino написа:
    Stormy Sky написа:Нерде Ямбол нерде Стамбол бе, Носорог? Laughing

    Карай, Плюшка - все в гърло. Very Happy

    К`во си се олял пак ? Surprised

    А ти защо подслушваш чужди разговори? Laughing

    Ми Любознателна съм... за разлика от любопитните. bounce

    То па едни разговори, едно чудо Rolling Eyes ...абе и за гадаене не стават, ама на... Laughing

    Sponsored content


    ДНЕВНИКЪТ НА БРИДЖИТ ДЖОУНС Empty Re: ДНЕВНИКЪТ НА БРИДЖИТ ДЖОУНС

    Писане  Sponsored content


      В момента е: Вто Май 21, 2024 5:56 am