bezprizorni



Join the forum, it's quick and easy

bezprizorni

bezprizorni

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
bezprizorni

форум за посветени


+10
Hunter Douglas
jasmin
Admin
Плюшен
momo
blue
Апостолът на Свободата
Emma
Надя
Rhino
14 posters

    Дискусии - с и без кавички - от други форуми

    Rhino
    Rhino


    Брой мнения : 6497
    Join date : 23.04.2009
    Местожителство : everywhere

    Дискусии - с и без кавички - от други форуми - Page 23 Empty Re: Дискусии - с и без кавички - от други форуми

    Писане  Rhino Сря Апр 27, 2011 8:06 pm

    blag009 написа:Драги Rhino, държа да ми отговориш на въпроса:
    -Как функционира една дясна партия на Запада. Имат ли си нашето чудо, експертни комисии и КАКВА е тяхната роля при определяне политиката на партията ИМ!
    Питам те, защото си бил по света и си гледал туй-онуй!
    Кибик Блаже

    Драги Блаже, десните партии по света са много различни. Има традиционни партии, новопоявили се партии, масови, електорални, "службогонски", елитарни, популистки, програмни и още какви ли не. В зависимост от целите си те избират и свои ръководни органи. Експертни комисии, във вида, който ползва ГЕРБ, не съм срещал досега. Има експертни съвети в партиите, които могат да си го позволят, но и те са рядкост.
    blag009
    blag009


    Брой мнения : 272
    Join date : 31.07.2010
    Age : 74
    Местожителство : София

    Дискусии - с и без кавички - от други форуми - Page 23 Empty Re: Дискусии - с и без кавички - от други форуми

    Писане  blag009 Сря Апр 27, 2011 9:21 pm

    Rhino написа:
    blag009 написа:Драги Rhino, държа да ми отговориш на въпроса:
    -Как функционира една дясна партия на Запада. Имат ли си нашето чудо, експертни комисии и КАКВА е тяхната роля при определяне политиката на партията ИМ!
    Питам те, защото си бил по света и си гледал туй-онуй!
    Кибик Блаже

    Драги Блаже, десните партии по света са много различни. Има традиционни партии, новопоявили се партии, масови, електорални, "службогонски", елитарни, популистки, програмни и още какви ли не. В зависимост от целите си те избират и свои ръководни органи. Експертни комисии, във вида, който ползва ГЕРБ, не съм срещал досега. Има експертни съвети в партиите, които могат да си го позволят, но и те са рядкост.
    Добре де драги Rhino, но ВСЕ пак трябва да има нещичко, с което да ЗАДЪЛЖАВА партията СИ да изпълнава програмата!? На едно място тук, писа за експертната група към ДСБ?
    Пак се връщам към мисълта, ПАРТИЯТА каквато и да е ТЯ, е инструмент да влияе над бюрокрацията, извън нейните закони и поднормативни актове. Попитах те, вярно ли е, че в Щатите, федералните бюрократи си подават оставката, И след стъпването на президента на власт и ПЪРВИЯТ там декрет или нещо подобно е ТЯХНОТО назначаване ан блок?
    Виж по горе в "ПОКАНА
    За „Бисквитките на Блаже”
    От Благовест Горанов Илиев-Гражданин на Европа и Република България
    Гр.София-общ.Красно Село...

    следният пасаж "Защото хората искат не революции … а когато „Цара дава, и ПЪДАРЯТ да дава”! Не заплатите на хората да са равни с Вашите, а правата и сигурността"!
    Може да ти се видят опростени нещата както ги виждам, но нали знаеш ПРОСТО се обяснява най-трудно, а именно "Цара дава, а ПЪДАРЯТ НЕ дава(бюрокрацията)”?
    Какво мислиш драги Rhino, по горното ми виждане!
    Кибик Блаже
    ПП.Тъй като работата ми в енергетиката е тясно свързана с закони, инструкции и т.н. Винаги оках "Моите права са задължение на шефовете"!!!!
    Rhino
    Rhino


    Брой мнения : 6497
    Join date : 23.04.2009
    Местожителство : everywhere

    Дискусии - с и без кавички - от други форуми - Page 23 Empty Re: Дискусии - с и без кавички - от други форуми

    Писане  Rhino Пет Апр 29, 2011 12:05 am

    Драги Блаже, ВСЯКА партия си има начини да се задължава. Доколкото ми е известно, ДСБ беше подписало договор с избирателите си... Cool

    В САЩ си подават оставките само висшите държавни служители, ако изберат нов президент от другата партия, а президентът решава за всеки от тях - не ан блок.

    За поканата - в ГЕРБ не се избира всеки, дори и за разговори. Решават определени хора - кой, как, какво. Да си видял митинги на ГЕРБ, спонтанни срещи /не предварително нагласени/? Няма и да видиш.
    blag009
    blag009


    Брой мнения : 272
    Join date : 31.07.2010
    Age : 74
    Местожителство : София

    Дискусии - с и без кавички - от други форуми - Page 23 Empty Re: Дискусии - с и без кавички - от други форуми

    Писане  blag009 Пет Апр 29, 2011 3:09 pm

    Rhino написа: Драги Блаже, ВСЯКА партия си има начини да се задължава. Доколкото ми е известно, ДСБ беше подписало договор с избирателите си... Cool
    Как беше драги Rhino, "След дъжд качулка, след сватба булка"!
    Защо Костов чакаше да падне под санитарният минимум, за да сключва договор който УВИ не може да ГО изпълни!
    Жалко за Костов и жалките МУ изпълнения! Можеше да пусне ЦАРОТ за президент и да откара още ДВА мандата. Както казваше един от редакторите със сума ти езици, при закриването на в-к "Демокрация":
    -Добрата новина е г-н Премиер е, ЩЕ влезнете в новият парламент, лошата е само с 7 %!

    Rhino написа:В САЩ си подават оставките само висшите държавни служители, ако изберат нов президент от другата партия, а президентът решава за всеки от тях - не ан блок.
    Доколкото си спомням, това е Гл.Прокурор който е и министър на правосъдието(знам заради брата на Кенеди),министрите(което е естествено, но те са ПОЛИТИЧЕСКИ лица не държавни служители), не съм сигурен може би Прадседателя на Федералният разерв(който в същност е частна фирма???), и може би Гл. секретари на разните министрества или департаменти.Аха и разните посланици(зер Президента има право на 20% на не важни страни).
    Rhino написа:За поканата - в ГЕРБ не се избира всеки, дори и за разговори. Решават определени хора - кой, как, какво. Да си видял митинги на ГЕРБ, спонтанни срещи /не предварително нагласени/? Няма и да видиш.
    Драги Rhino, има един "Синдром на 100-те маймуни". Та при него, ако 100 маймуни се научат да трошат с камък орехи и и т.н., след време на други места в света маймуните прават същото!
    Къде е мистиката, къде истината ... НООО простичко казано "Тайна която се знае от трима души не е тайна, ако са СТО е клюка"! Razz
    Една от причините да се махна от СДС през декември 1996 г. като социалдемократ на Куртев, беше ...безнадежното положение да водя МОНОЛОГ!
    Само не ми казвай, че заплата беше ТРИ долара, ЗАЩОТО хляба струваше ДЕСЕТИ от цента!
    Да, ограбиха народа и КВООООООО, министър 10 % (бог да го прости) досасипа и ТОВА което беше останало. Да продаеш "Балкан" за 150 хлд. долара и ГУСИН Гад чрез Парижкият съд да те ОСЪДИ и прибере още 40 млн. долара...е брато, нема на къде повече ... примери да искаш???
    Но надеждата умира последна драги Rhino.
    Кибик Блаже
    Rhino
    Rhino


    Брой мнения : 6497
    Join date : 23.04.2009
    Местожителство : everywhere

    Дискусии - с и без кавички - от други форуми - Page 23 Empty Re: Дискусии - с и без кавички - от други форуми

    Писане  Rhino Пет Апр 29, 2011 4:00 pm

    blag009 написа:
    Rhino написа: Драги Блаже, ВСЯКА партия си има начини да се задължава. Доколкото ми е известно, ДСБ беше подписало договор с избирателите си... Cool
    Как беше драги Rhino, "След дъжд качулка, след сватба булка"!
    Защо Костов чакаше да падне под санитарният минимум, за да сключва договор който УВИ не може да ГО изпълни!
    Жалко за Костов и жалките МУ изпълнения! Можеше да пусне ЦАРОТ за президент и да откара още ДВА мандата. Както казваше един от редакторите със сума ти езици, при закриването на в-к "Демокрация":
    -Добрата новина е г-н Премиер е, ЩЕ влезнете в новият парламент, лошата е само с 7 %!

    Кибик Блаже

    Драги Блаже, това са политически похвати, има ги навсякъде. Съгласен съм с тебе /донякъде/, че Костов играе жалка роля, защото трябваше да се оттегли отдавна от политиката. Може да има големи качества за държавник, но времето работи против него.

    Ако пуснеше царя за президент, това означаваше да бъде нарушена конституцията. Веднъж, че Симеон не беше живял достатъчно време в България, и втори път - че никога не се е отказвал категорично от короната. Само този абсурд ни липсваше - парламентарна република с държавен глава фактически цар, наричаш се "президент" в публичното пространство и обратното - в личното. affraid
    Rhino
    Rhino


    Брой мнения : 6497
    Join date : 23.04.2009
    Местожителство : everywhere

    Дискусии - с и без кавички - от други форуми - Page 23 Empty Re: Дискусии - с и без кавички - от други форуми

    Писане  Rhino Пет Апр 29, 2011 4:18 pm

    blag009 написа:
    Rhino написа:В САЩ си подават оставките само висшите държавни служители, ако изберат нов президент от другата партия, а президентът решава за всеки от тях - не ан блок.
    Доколкото си спомням, това е Гл.Прокурор който е и министър на правосъдието(знам заради брата на Кенеди),министрите(което е естествено, но те са ПОЛИТИЧЕСКИ лица не държавни служители), не съм сигурен може би Прадседателя на Федералният разерв(който в същност е частна фирма???), и може би Гл. секретари на разните министрества или департаменти.Аха и разните посланици(зер Президента има право на 20% на не важни страни).
    Кибик Блаже

    Драги Блаже, тУва, че са политически лица, не означава, че не са и ДЪРЖАВНИ СЛУЖИТЕЛИ.
    Назначенията на президента обаче задължително трябва да бъдат одобрени от Сената, с изключение на тези, които се правят от държавния глава, когато няма парламентарни сесии и когато мандатът на предшественика на назначаемото лице изтича /така наречените "ваканционни назначения"/.


    Последната промяна е направена от Rhino на Пет Апр 29, 2011 4:20 pm; мнението е било променяно общо 1 път
    Rhino
    Rhino


    Брой мнения : 6497
    Join date : 23.04.2009
    Местожителство : everywhere

    Дискусии - с и без кавички - от други форуми - Page 23 Empty Re: Дискусии - с и без кавички - от други форуми

    Писане  Rhino Пет Апр 29, 2011 4:19 pm

    За маймуните ще ти отговоря после, защото имам спешна работа. Smile
    blag009
    blag009


    Брой мнения : 272
    Join date : 31.07.2010
    Age : 74
    Местожителство : София

    Дискусии - с и без кавички - от други форуми - Page 23 Empty Re: Дискусии - с и без кавички - от други форуми

    Писане  blag009 Пет Апр 29, 2011 7:52 pm

    Rhino написа:

    Ако пуснеше царя за президент, това означаваше да бъде нарушена конституцията. Веднъж, че Симеон не беше живял достатъчно време в България, и втори път - че никога не се е отказвал категорично от короната. Само този абсурд ни липсваше - парламентарна република с държавен глава фактически цар, наричаш се "президент" в публичното пространство и обратното - в личното. affraid
    О, драги Rhino, винаги съм ЗАЩИТАВАЛ тезата, че цара е ЦАР(пропомни си, една от най ... ама от най-старите РЕПУБЛИКА НА ЕВРОПА Е АНГЛИЯ) !!! По морално отказване от КОРОНАТА, от това да си ПРЕЗИДЕНТ или премиер на РЕПУБЛИКА НЯМА(Аре бе ... на Чарлз, МУ резнаха главата , но МОНАРХИЯТА остана)!
    Виж историята, виж как са оцелавали евреите и ние БЪЛГАРИТЕ!
    За мен БЛАЖЕ, гражданина на РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ, той СИ беше Симиончо!
    Амче така е за Костов, като не е чел, "Сълбицата" на Смерненски!
    Кибик Блаже
    blag009
    blag009


    Брой мнения : 272
    Join date : 31.07.2010
    Age : 74
    Местожителство : София

    Дискусии - с и без кавички - от други форуми - Page 23 Empty Re: Дискусии - с и без кавички - от други форуми

    Писане  blag009 Пет Апр 29, 2011 7:58 pm

    Rhino написа:

    Драги Блаже, тУва, че са политически лица, не означава, че не са и ДЪРЖАВНИ СЛУЖИТЕЛИ.
    Назначенията на президента обаче задължително трябва да бъдат одобрени от Сената, с изключение на тези, които се правят от държавния глава, когато няма парламентарни сесии и когато мандатът на предшественика на назначаемото лице изтича /така наречените "ваканционни назначения"/.
    Драги Rhino, кво ШЪ окнеш за "ДЖОБНОТО ВЕТО" на Президента?
    Ако приема, че ваканциятя по време на КОЛЕДА е "Вакационно назначение", не виждам как ПРЕЗИДЕНТА, ШЪ се отърве от бившите "ДЪРЖАВНИ СЛУЖИТЕЛИ", при положение, че при 80 %(примерно) от случаити, ПРОТИВНИКА е в мнозинство в СЕНАТА???
    Кибик Блаже


    Последната промяна е направена от blag009 на Пет Апр 29, 2011 8:06 pm; мнението е било променяно общо 1 път
    blag009
    blag009


    Брой мнения : 272
    Join date : 31.07.2010
    Age : 74
    Местожителство : София

    Дискусии - с и без кавички - от други форуми - Page 23 Empty Re: Дискусии - с и без кавички - от други форуми

    Писане  blag009 Пет Апр 29, 2011 8:01 pm

    Rhino написа:За маймуните ще ти отговоря после, защото имам спешна работа. Smile
    Оки токи! Гледали КРАЛСКАТА СВАДБА и ние маймунките покрай НЕЯ?
    Народа ока:
    -Тежка е КРАЛСКАТА корона, НООО блазе МУ на туй кой Я ... носи!
    Кибик Блаже
    ПП.Най се кефих на малките пажове и ТЯХНАТА самоувереност, при влизане във входа на Бъкингамският Дворец !
    Rhino
    Rhino


    Брой мнения : 6497
    Join date : 23.04.2009
    Местожителство : everywhere

    Дискусии - с и без кавички - от други форуми - Page 23 Empty Re: Дискусии - с и без кавички - от други форуми

    Писане  Rhino Съб Апр 30, 2011 11:48 am

    blag009 написа:
    Драги Rhino, има един "Синдром на 100-те маймуни". Та при него, ако 100 маймуни се научат да трошат с камък орехи и и т.н., след време на други места в света маймуните прават същото!
    Къде е мистиката, къде истината ... НООО простичко казано "Тайна която се знае от трима души не е тайна, ако са СТО е клюка"! Razz
    Една от причините да се махна от СДС през декември 1996 г. като социалдемократ на Куртев, беше ...безнадежното положение да водя МОНОЛОГ!
    Само не ми казвай, че заплата беше ТРИ долара, ЗАЩОТО хляба струваше ДЕСЕТИ от цента!
    Да, ограбиха народа и КВООООООО, министър 10 % (бог да го прости) досасипа и ТОВА което беше останало. Да продаеш "Балкан" за 150 хлд. долара и ГУСИН Гад чрез Парижкият съд да те ОСЪДИ и прибере още 40 млн. долара...е брато, нема на къде повече ... примери да искаш???
    Но надеждата умира последна драги Rhino.
    Кибик Блаже

    Хе-хе-хе, драги Блаже - зависи и от маймуните... Laughing От маймун до маймун - разлика ГУЛЕМА! Smile
    Иван Куртев, Бог да го прости, беше честен човек, ноооооо - не беше политик и затова доброволно влизаше в разни схеми.
    Хлябът струваше евтино, ама и той беше изчезнал. Не ми казвай, че е нормално в една демокрация, пазарна икономика и при мирни условия.
    Кой съсипа България се знае. "Балкан" беше фалирало предприятие поначало. Всички тези мегаломански проекти на соца бяха воденичен камък, от които трябваше да се отървем. Защо "Балкан" не се продаде изгодно 10 години, а трябваше да трупа още дългове? Ти си от моето поколение, драги Блаже, и знаеш, че имаше полети София-Русе, София-Търговище, София-Пловдив?!? А билетът струваше два-три лева, хайде да е пет по-скъпо от пътуването с влака. Де е Киро на кирия?!?!?!
    Rhino
    Rhino


    Брой мнения : 6497
    Join date : 23.04.2009
    Местожителство : everywhere

    Дискусии - с и без кавички - от други форуми - Page 23 Empty Re: Дискусии - с и без кавички - от други форуми

    Писане  Rhino Съб Апр 30, 2011 11:56 am

    blag009 написа:
    Rhino написа:

    Ако пуснеше царя за президент, това означаваше да бъде нарушена конституцията. Веднъж, че Симеон не беше живял достатъчно време в България, и втори път - че никога не се е отказвал категорично от короната. Само този абсурд ни липсваше - парламентарна република с държавен глава фактически цар, наричаш се "президент" в публичното пространство и обратното - в личното. affraid
    О, драги Rhino, винаги съм ЗАЩИТАВАЛ тезата, че цара е ЦАР(пропомни си, една от най ... ама от най-старите РЕПУБЛИКА НА ЕВРОПА Е АНГЛИЯ) !!! По морално отказване от КОРОНАТА, от това да си ПРЕЗИДЕНТ или премиер на РЕПУБЛИКА НЯМА(Аре бе ... на Чарлз, МУ резнаха главата , но МОНАРХИЯТА остана)!
    Виж историята, виж как са оцелавали евреите и ние БЪЛГАРИТЕ!
    За мен БЛАЖЕ, гражданина на РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ, той СИ беше Симиончо!
    Амче така е за Костов, като не е чел, "Сълбицата" на Смерненски!
    Кибик Блаже

    Англия, драги ми Блаже, е една от най-старите МОНАРХИИ, не републики. Била е република десетина години по времето на Кромуел... и набързо са върнали монархията, като са видяли, че ги чака наследствена република в лицето на сина на Кромуел... Laughing Laughing Laughing
    Симеон нито морално, нито формално се е отказал от короната. Смятам, че е най-после време да се проведе един референдум /може и по време на президентски или други избори, за да не се харчат пари/, за да се реши въпросът за формата на управление. Защото плебесцитът от 1946 година е проведен при съветска окупация и не може да се смята за демократичен. Друг е въпросът, че шансовете на монархията са нищожни, за което вина има самият мадридски мошеник. През 1996 г. той имаше големи шансове да стане морален лидер на десницата, но избра компанията на Доган, Каракачанов/?/, бай Милан/??/ - все заклети републиканци Razz , с което доказа връзките си с Държавна сигурност.

    За Костов - откъде знаеш какво е чел? Той обича да чете. Виж, по разговорите много не го бива. Laughing


    Последната промяна е направена от Rhino на Съб Апр 30, 2011 12:24 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
    Rhino
    Rhino


    Брой мнения : 6497
    Join date : 23.04.2009
    Местожителство : everywhere

    Дискусии - с и без кавички - от други форуми - Page 23 Empty Re: Дискусии - с и без кавички - от други форуми

    Писане  Rhino Съб Апр 30, 2011 12:01 pm

    blag009 написа:
    Rhino написа:

    Драги Блаже, тУва, че са политически лица, не означава, че не са и ДЪРЖАВНИ СЛУЖИТЕЛИ.
    Назначенията на президента обаче задължително трябва да бъдат одобрени от Сената, с изключение на тези, които се правят от държавния глава, когато няма парламентарни сесии и когато мандатът на предшественика на назначаемото лице изтича /така наречените "ваканционни назначения"/.
    Драги Rhino, кво ШЪ окнеш за "ДЖОБНОТО ВЕТО" на Президента?
    Ако приема, че ваканциятя по време на КОЛЕДА е "Вакационно назначение", не виждам как ПРЕЗИДЕНТА, ШЪ се отърве от бившите "ДЪРЖАВНИ СЛУЖИТЕЛИ", при положение, че при 80 %(примерно) от случаити, ПРОТИВНИКА е в мнозинство в СЕНАТА???
    Кибик Блаже

    Джобното вето е отлагателно, а ваканционното назначение е начин да се заобиколи мнозинството на Сената. Така например Обама назначи посланичка в Салвадор, въпреки че републиканците бяха против, защото навремето е имала връзки с кубинец от службите на Кастро. Такива назначения стават по време, когато Конгресът не заседава.
    Rhino
    Rhino


    Брой мнения : 6497
    Join date : 23.04.2009
    Местожителство : everywhere

    Дискусии - с и без кавички - от други форуми - Page 23 Empty Re: Дискусии - с и без кавички - от други форуми

    Писане  Rhino Съб Апр 30, 2011 12:20 pm

    blag009 написа:
    Rhino написа:За маймуните ще ти отговоря после, защото имам спешна работа. Smile
    Оки токи! Гледали КРАЛСКАТА СВАДБА и ние маймунките покрай НЕЯ?
    Народа ока:
    -Тежка е КРАЛСКАТА корона, НООО блазе МУ на туй кой Я ... носи!
    Кибик Блаже
    ПП.Най се кефих на малките пажове и ТЯХНАТА самоувереност, при влизане във входа на Бъкингамският Дворец !

    Хвърлях по едно око, защото бях зает едновременно. Хареса ми най-вече скромността на младоженците.

    Драги Блаже, аз съм привърженик на старите конституционни монархии с традиции, като британската, испанската, скандинавските, фламандските /холандско-белгийски/. Там се наблюдава постепенно демократизиране, като в същото време се запазва обединителната роля на короната - монархът е "баща"/"майка"/ на нацията. Същевременно ми са странни републиките, където президентът, който уж замества монарха, играе формална роля. При такъв вид републики - които смятам за най-лошата възможна конституционна форма на управление - държавният глава е само една марионетка, той няма големи задължения, избира се от парламента най-вече след договорки на различните партии. Фрапиращ пример е Гърция, където след ожесточени битки двете основни групировки ПАСОК и НД са се разбрали да избират президент на ротационен принцип. Чиста подигравка с демокрацията, ако мен питаш.

    Поради тази причина, аз смятам, че функциите на президента в България трябва да се разширят и да му бъдат гласувани допълнителни права - законодателна инициатива, право на вето /което да бъде отменяно само с две трети мнозинство от депутатите, но и да бъде ограничено до три-четири пъти годишно и да не засяга бюджетните въпроси/, по-голяма роля в международните отношения и пр. Какво е положението сега - президентът /барабар с вицето/ се избира пряко от народа, а полза от него - нула. Нито носи отговорност, нито може с много да помогне. Виж, да пречи - може, и най-новата ни история е чудесен пример за това... Cool
    blag009
    blag009


    Брой мнения : 272
    Join date : 31.07.2010
    Age : 74
    Местожителство : София

    Дискусии - с и без кавички - от други форуми - Page 23 Empty Re: Дискусии - с и без кавички - от други форуми

    Писане  blag009 Нед Май 01, 2011 4:52 am

    Драги Rhino, прочетох постинга ти "Току-що се натъкнах на предсмъртното писмо на ген. Заимов, публикувано във фейса от негов роднина. Не гарантирам за достоверността му, но в него има интересни пасажи". По специално на следният пасаж:
    -"Аз съм славянофил, но все заради България бих желал германската победа, защото и с германците няма да ни е добре, но без тяхна победа ще сме много зле. И сърби и гърци да дойдат, и болшевици (заедно с наши комунисти) да дойдат – зле(1). А в мен се е вкоренила тая мисъл, че ще се повтори 1915 – 1918 год. и накрая противниците ще победят. И кой ще дойде тогава да ни съди и наказва? Ако Лондон прати гърците и сърбите – тежко ни, ако дойдат нашите от крайните квартали(2) да горят сухо и сурово – ужас"!
    На времето четох книгата на Ив.Винаров - кадрови офицер от КГБ "Бойци на тихият фронт". На едно мясно пишеше, че руснаците, не толкова се надявали на комунистите, отколкото на училите в Русия и славянофили за секретни сведения.
    Обърни внимание на подчертаното особено (1) е пипнато сега, израза НЕ е писан от генерал Заимов. Просто, той не се вписва в по-горните писания. Колкото до (2), ако е писан от Заимов, то показва, че освен славянофил е и РУСОФИЛ, готов шпионин!?
    Според мен, това си е фалшименто та ... дрънка! Особено, това което си подчертал!
    Кибик Блаже
    blag009
    blag009


    Брой мнения : 272
    Join date : 31.07.2010
    Age : 74
    Местожителство : София

    Дискусии - с и без кавички - от други форуми - Page 23 Empty Re: Дискусии - с и без кавички - от други форуми

    Писане  blag009 Нед Май 01, 2011 5:32 am

    Мдааа, днес прекарах интересен ден. Това което досега, може би и на моменти ти е писнало да четеш, на моите приятели им проглуших ушите?! Интересно, при разговор в свободна обстановка, оки-токи. Като се събереме по-официално ... басиии ... пак Блаже!
    Но все пак се разбрахме, че ПАРТИЯТА не зависимо каква е лява или дясна, се мъчи до докаже че е БУРЕЦ с/у бюрократа(виж писмото ми до ПРЕМИЕРО за "Цара дава и ПАДАРА да дава").
    Казах в прав текст, щом КМЕТА Фандъкова не може да наложи волята си над (примерно) Гл.Архитект на София(който е чист БЮРОКРАТ), и продължават дивотийките в градо-устройственият план, ШЪ си търся друг КМЕТ??? Стана една какафония ... НООО стигнахме до мисълта, че все пак ТАКА тя губи гласоподателя БЛАЖКО, и там близо още милион БЛАЖКОВЧЕТА!
    За да падне една лавина и ТРЯБВА една снежика-ИНВАЛИД и ... отиде коня У речката!
    С това последното приложих хватката на Синдрома на "Антисемитизъм на неосъзнатата вина" т.е. ЩОМ не си евреин си антисимит ... нема как?
    Така и в моя случай "ЩОМ не си инвалид като мен, ти си расит на база чувешки недази"???
    Туш ... мъка ... лека тишина ... майтапи, т.е. Блаже ока "Майтап бе Уйли"!
    Един взе да реагира малко театрално и го засекох с думите "Тук има хора, коита са ме слушали как правя агитацията на улицата. ТАКА че ТУК да си кажеме кое как е и ДА мислиме как да ГУВОРИМЕ" ???
    Извън сбирката на чаша бира, доразвих НЯКОИ мои виждания за дясното и левото и т.н.!
    Според синдрома на 100-те маймуни имаше ефект, обясних им и за ЖАБОКА и тенджерето ..., да ти кажа драги Rhino, добре си прекарах, научих и АЗЪ-БЛАЖЕ интересни неща, но това друг път, в момента ГИ асимилирам и търса логиката на "технократа"???
    Кибик Блаже
    ПП.Драги Rhino, това са си ЛИЧНИ мои гледни точки, които с мъка предполагам е било едно досадно бръмчене на комар. Комар, комар, АМА като те заръфа ... БАЯ СЪРБИ !!!
    Razz
    Rhino
    Rhino


    Брой мнения : 6497
    Join date : 23.04.2009
    Местожителство : everywhere

    Дискусии - с и без кавички - от други форуми - Page 23 Empty Re: Дискусии - с и без кавички - от други форуми

    Писане  Rhino Нед Май 01, 2011 12:27 pm

    blag009 написа:Драги Rhino, прочетох постинга ти "Току-що се натъкнах на предсмъртното писмо на ген. Заимов, публикувано във фейса от негов роднина. Не гарантирам за достоверността му, но в него има интересни пасажи". По специално на следният пасаж:
    -"Аз съм славянофил, но все заради България бих желал германската победа, защото и с германците няма да ни е добре, но без тяхна победа ще сме много зле. И сърби и гърци да дойдат, и болшевици (заедно с наши комунисти) да дойдат – зле(1). А в мен се е вкоренила тая мисъл, че ще се повтори 1915 – 1918 год. и накрая противниците ще победят. И кой ще дойде тогава да ни съди и наказва? Ако Лондон прати гърците и сърбите – тежко ни, ако дойдат нашите от крайните квартали(2) да горят сухо и сурово – ужас"!
    На времето четох книгата на Ив.Винаров - кадрови офицер от КГБ "Бойци на тихият фронт". На едно мясно пишеше, че руснаците, не толкова се надявали на комунистите, отколкото на училите в Русия и славянофили за секретни сведения.
    Обърни внимание на подчертаното особено (1) е пипнато сега, израза НЕ е писан от генерал Заимов. Просто, той не се вписва в по-горните писания. Колкото до (2), ако е писан от Заимов, то показва, че освен славянофил е и РУСОФИЛ, готов шпионин!?
    Според мен, това си е фалшименто та ... дрънка! Особено, това което си подчертал!
    Кибик Блаже

    Драги Блаже, не мога да кажа дали е фалшименто и кое точно. Има известна неискреност според мене в целия тон на писмото. Много е възможно то да е писано с цел генералът да отърве куршума. Във фейсбук познаващи семейството на Заимов хора твърдят, че той бил задлъжнял огромни суми на комар през трийсетте и това го накарало да се обърне към съветското разузнаване, което само такива като него е чакало. Smile
    Rhino
    Rhino


    Брой мнения : 6497
    Join date : 23.04.2009
    Местожителство : everywhere

    Дискусии - с и без кавички - от други форуми - Page 23 Empty Re: Дискусии - с и без кавички - от други форуми

    Писане  Rhino Нед Май 01, 2011 12:32 pm

    blag009 написа:
    Казах в прав текст, щом КМЕТА Фандъкова не може да наложи волята си над (примерно) Гл.Архитект на София(който е чист БЮРОКРАТ), и продължават дивотийките в градо-устройственият план, ШЪ си търся друг КМЕТ??? Razz

    Фандъкова е сложена за кмет, за да продължи политиката на Бойко. Това е техника, която последният е усвоил от Симеонча - жените са по-дисциплинирани и изпълнителни като цяло.


    Последната промяна е направена от Rhino на Нед Май 01, 2011 1:07 pm; мнението е било променяно общо 1 път
    Rhino
    Rhino


    Брой мнения : 6497
    Join date : 23.04.2009
    Местожителство : everywhere

    Дискусии - с и без кавички - от други форуми - Page 23 Empty Re: Дискусии - с и без кавички - от други форуми

    Писане  Rhino Нед Май 01, 2011 12:36 pm

    blag009 написа:ПП.Драги Rhino, това са си ЛИЧНИ мои гледни точки, които с мъка предполагам е било едно досадно бръмчене на комар. Комар, комар, АМА като те заръфа ... БАЯ СЪРБИ !!!
    Razz

    Laughing Laughing Laughing

    Майката му е да избягваш чесането, драги ми Блаже. Smile
    blag009
    blag009


    Брой мнения : 272
    Join date : 31.07.2010
    Age : 74
    Местожителство : София

    Дискусии - с и без кавички - от други форуми - Page 23 Empty Re: Дискусии - с и без кавички - от други форуми

    Писане  blag009 Нед Май 15, 2011 12:37 am

    Драги Rhino, извинявай, че напуснах добрата раздумка, но си случи едно тъжно събитие у нас. Имахме едно куче от 15 год., на трети май по съвет на ветеринарният лекар го приспахме, тъй като се разболя тежко.
    Последните две години, му давахме лекарства беше, беше под постоянното наблюдение на ветеринарен лекар.
    Това беше един тежък удар на семейството ни. Тъгувахме много, но това е живота.
    Кибик Блаже
    ПП.Живот и здраве от утре ШЪ си продължи ме приказката.
    Rhino
    Rhino


    Брой мнения : 6497
    Join date : 23.04.2009
    Местожителство : everywhere

    Дискусии - с и без кавички - от други форуми - Page 23 Empty Re: Дискусии - с и без кавички - от други форуми

    Писане  Rhino Нед Май 15, 2011 2:22 am

    Драги Блаже, моите съболезнования. Знам, че в подобни случаи тези животинки стават като членове на семейството.
    Rhino
    Rhino


    Брой мнения : 6497
    Join date : 23.04.2009
    Местожителство : everywhere

    Дискусии - с и без кавички - от други форуми - Page 23 Empty Re: Дискусии - с и без кавички - от други форуми

    Писане  Rhino Съб Фев 04, 2012 7:37 pm

    Например "повня" смъртта на Константин Черненко...

    Laughing

    Аз пък си спомням, като свалиха Никита Сергеич на октомврийския пленум след олимпиадата. Като ударен с мокра тряпка беше горкият. Бяхме си купили чернобял "София" - то други и нямаше - и с копчето се въртеше с голям труд, докато се настрои образът. Smile
    pljushen
    pljushen


    Брой мнения : 903
    Join date : 13.11.2011

    Дискусии - с и без кавички - от други форуми - Page 23 Empty Re: Дискусии - с и без кавички - от други форуми

    Писане  pljushen Съб Фев 04, 2012 8:16 pm

    Rhino написа:Например "повня" смъртта на Константин Черненко...

    Laughing

    Аз пък си спомням, като свалиха Никита Сергеич на октомврийския пленум след олимпиадата. Като ударен с мокра тряпка беше горкият. Бяхме си купили чернобял "София" - то други и нямаше - и с копчето се въртеше с голям труд, докато се настрои образът. Smile

    Мдааа...
    Rhino
    Rhino


    Брой мнения : 6497
    Join date : 23.04.2009
    Местожителство : everywhere

    Дискусии - с и без кавички - от други форуми - Page 23 Empty Re: Дискусии - с и без кавички - от други форуми

    Писане  Rhino Вто Сеп 30, 2014 12:10 pm

    Там дискусии отдавна няма. Затова пък окото от дъжд на вятър привличат цитати откъде ли не, а последният хит е ... реклама на Реформаторския блок. Laughing


    http://rigas.forumotion.com/t298p765-topic#66029
    Rhino
    Rhino


    Брой мнения : 6497
    Join date : 23.04.2009
    Местожителство : everywhere

    Дискусии - с и без кавички - от други форуми - Page 23 Empty Re: Дискусии - с и без кавички - от други форуми

    Писане  Rhino Нед Фев 01, 2015 11:49 am

    Мнение от фейсбука на стария ни познат Рингабел:


    Бях го писал някъде, но ще се повторя. Бях в Гърция в началото на миналия декември и моите приятели от парламента им още тогава ми казаха, че избори ще има. Обясниха ми обстановката. Общо взето, на харчлъка се свиква бързо, но после, при връщането им дошло на нагорнище. Любимата им защита, когато им кажеш, че са изхарчили много пари е: - Ами те, защо ни ги даваха? .. bounce bounce bounce cheers

    Sponsored content


    Дискусии - с и без кавички - от други форуми - Page 23 Empty Re: Дискусии - с и без кавички - от други форуми

    Писане  Sponsored content


      В момента е: Пет Май 10, 2024 12:16 pm