bezprizorni



Join the forum, it's quick and easy

bezprizorni

bezprizorni

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
bezprizorni

форум за посветени


4 posters

    5 ЛЕВА - носорозите знаят защо

    pljushen
    pljushen


    Брой мнения : 903
    Join date : 13.11.2011

    5 ЛЕВА - носорозите знаят защо - Page 8 Empty Re: 5 ЛЕВА - носорозите знаят защо

    Писане  pljushen Пет Мар 22, 2013 4:46 am

    Rhino написа:
    pljushen написа:
    Rhino написа:Но не съм за административно ограничаване на цените, защото това е популизъм, както пис Smile а и Плюши.

    Не съм писал такова нещо. Послъгваш, Носи. elephant

    Точно обратното, аз изобщо не съм против ценовия контрол pig

    Продават се на пазарни цени, а това със свалянето им беше тъп пиар ход на министър Десислава Атанасова.

    Това да съм го писал аз?! Shocked

    Това важи само и единствено за конкретния случай.
    pljushen
    pljushen


    Брой мнения : 903
    Join date : 13.11.2011

    5 ЛЕВА - носорозите знаят защо - Page 8 Empty Re: 5 ЛЕВА - носорозите знаят защо

    Писане  pljushen Пет Мар 22, 2013 4:50 am

    Rhino написа:
    pljushen написа:
    Rhino написа:Еми, може да се гарантира качество и без да си специалист.
    Как? С невежество? Suspect
    С мениджър, който разбира от тази работа. Razz

    Глупости.
    pljushen
    pljushen


    Брой мнения : 903
    Join date : 13.11.2011

    5 ЛЕВА - носорозите знаят защо - Page 8 Empty Re: 5 ЛЕВА - носорозите знаят защо

    Писане  pljushen Пет Мар 22, 2013 4:57 am

    Rhino написа:
    pljushen написа:
    Rhino написа:Голяма грешка е да се борим с копърките, като слагаме таван на цените.

    А как? С молитва? Twisted Evil

    И с мотика, тоест с контрол над тези, за които има сигнал, че продават на по-висока цена. Обикновено те са в някакво нарушение - или не плащат данъци, или им е по-бърз от необходимото апаратът, или не го включват изобщо, или нещо друго. Very Happy

    Пак глупости. Май не си разбрал номера на копърките. Те за съжаление возеха съвсем законно на необосновано високи цени и нямаше как да бъдат санкционирани за това. А заплахите и изнудването към пътниците много трудно се доказват. Единствения начин да ги махнат, беше като нормират цените. Нямаше друг полезен ход и постъпиха много добре, че определиха таван. От това печелят пътниците, печелят коректните превозвачи, губят само престъпниците.
    pljushen
    pljushen


    Брой мнения : 903
    Join date : 13.11.2011

    5 ЛЕВА - носорозите знаят защо - Page 8 Empty Re: 5 ЛЕВА - носорозите знаят защо

    Писане  pljushen Пет Мар 22, 2013 5:00 am

    Rhino написа:
    pljushen написа:
    Rhino написа:Нали за това има държавни органи, бре! Чиновници, които получават заплата, за да проверяват дали продават drugs или дрога? Laughing Laughing Laughing

    Пълни глупости говориш.

    Кое по-точно? pirat

    Още чиновници ли искаш да храниш? Приказваш абсолютно безотговорни неща. Радвай се, че нещата са такива, каквито са. Ако паднат ограниченията, това ще даде стимул именно на вериги като Марешки.
    pljushen
    pljushen


    Брой мнения : 903
    Join date : 13.11.2011

    5 ЛЕВА - носорозите знаят защо - Page 8 Empty Re: 5 ЛЕВА - носорозите знаят защо

    Писане  pljushen Пет Мар 22, 2013 5:05 am

    Rhino написа:
    pljushen написа: Като искаш аптека, да си беше насочил Телето към фармацията бре! Аптеката щеше да се води на нейно име. Ама иска повечко учене. Ти искаш на работата лекото и на хляба мекото clown

    Не персонализирай хипотетичните примери. Ако и аз тръгна да го правя, няма да го докараме доникъде. clown

    Приеми, че който не е учил фармация, не следва да търгува с лекарства.

    Просто не е в обществен интерес. Трябва да си идиот, за да твърдиш обратното clown
    Rhino
    Rhino


    Брой мнения : 6497
    Join date : 23.04.2009
    Местожителство : everywhere

    5 ЛЕВА - носорозите знаят защо - Page 8 Empty Re: 5 ЛЕВА - носорозите знаят защо

    Писане  Rhino Пет Мар 22, 2013 5:52 am

    pljushen написа:
    Rhino написа:
    pljushen написа:
    Rhino написа:Но не съм за административно ограничаване на цените, защото това е популизъм, както пис Smile а и Плюши.

    Не съм писал такова нещо. Послъгваш, Носи. elephant

    Точно обратното, аз изобщо не съм против ценовия контрол pig

    Продават се на пазарни цени, а това със свалянето им беше тъп пиар ход на министър Десислава Атанасова.

    Това да съм го писал аз?! Shocked

    Това важи само и единствено за конкретния случай.

    Аха. Значи си за ценовия контрол по принцип. А одобряваш ли експериментите на Миро Мършата за цените на хранителните продукти?
    Rhino
    Rhino


    Брой мнения : 6497
    Join date : 23.04.2009
    Местожителство : everywhere

    5 ЛЕВА - носорозите знаят защо - Page 8 Empty Re: 5 ЛЕВА - носорозите знаят защо

    Писане  Rhino Пет Мар 22, 2013 6:05 am

    pljushen написа:
    Rhino написа:
    pljushen написа:
    Rhino написа:Еми, може да се гарантира качество и без да си специалист.
    Как? С невежество? Suspect
    С мениджър, който разбира от тази работа. Razz

    Глупости.

    Глупости или не, такова е и становището на Европейската комисия. Кой е собственикът, няма особено значение, но аптеката трябва да бъде под професионалния контрол на фармацевт. Затова няколко страни бяха изправени на съд за несъвместимост на националното законодателство с нормите за свободно движение на капитали.
    Rhino
    Rhino


    Брой мнения : 6497
    Join date : 23.04.2009
    Местожителство : everywhere

    5 ЛЕВА - носорозите знаят защо - Page 8 Empty Re: 5 ЛЕВА - носорозите знаят защо

    Писане  Rhino Пет Мар 22, 2013 6:08 am

    pljushen написа:
    Rhino написа:
    pljushen написа:
    Rhino написа:Голяма грешка е да се борим с копърките, като слагаме таван на цените.

    А как? С молитва? Twisted Evil

    И с мотика, тоест с контрол над тези, за които има сигнал, че продават на по-висока цена. Обикновено те са в някакво нарушение - или не плащат данъци, или им е по-бърз от необходимото апаратът, или не го включват изобщо, или нещо друго. Very Happy

    Пак глупости. Май не си разбрал номера на копърките. Те за съжаление возеха съвсем законно на необосновано високи цени и нямаше как да бъдат санкционирани за това. А заплахите и изнудването към пътниците много трудно се доказват. Единствения начин да ги махнат, беше като нормират цените. Нямаше друг полезен ход и постъпиха много добре, че определиха таван. От това печелят пътниците, печелят коректните превозвачи, губят само престъпниците.

    Пътят към Ада... знаеш френската поговорка. Very Happy
    Rhino
    Rhino


    Брой мнения : 6497
    Join date : 23.04.2009
    Местожителство : everywhere

    5 ЛЕВА - носорозите знаят защо - Page 8 Empty Re: 5 ЛЕВА - носорозите знаят защо

    Писане  Rhino Пет Мар 22, 2013 6:10 am

    pljushen написа:
    Rhino написа:
    pljushen написа:
    Rhino написа:Нали за това има държавни органи, бре! Чиновници, които получават заплата, за да проверяват дали продават drugs или дрога? Laughing Laughing Laughing

    Пълни глупости говориш.

    Кое по-точно? pirat

    Още чиновници ли искаш да храниш? Приказваш абсолютно безотговорни неща. Радвай се, че нещата са такива, каквито са. Ако паднат ограниченията, това ще даде стимул именно на вериги като Марешки.

    Не. Искам по-малко, но добре платени чиновници, които да не си го прехвърлят от единия крачол в другия и от единия джоб в другия (подкупите).
    Rhino
    Rhino


    Брой мнения : 6497
    Join date : 23.04.2009
    Местожителство : everywhere

    5 ЛЕВА - носорозите знаят защо - Page 8 Empty Re: 5 ЛЕВА - носорозите знаят защо

    Писане  Rhino Пет Мар 22, 2013 6:14 am

    pljushen написа:
    Rhino написа:
    pljushen написа: Като искаш аптека, да си беше насочил Телето към фармацията бре! Аптеката щеше да се води на нейно име. Ама иска повечко учене. Ти искаш на работата лекото и на хляба мекото clown

    Не персонализирай хипотетичните примери. Ако и аз тръгна да го правя, няма да го докараме доникъде. clown

    Приеми, че който не е учил фармация, не следва да търгува с лекарства.

    Просто не е в обществен интерес. Трябва да си идиот, за да твърдиш обратното clown

    Не може свободната инициатива за стопанска дейност, която е записана и в Конституцията, да бъде ограничавана единствено и само за фармацията. Освен това е и глупаво. Ако майка ми, която беше фармацевт, имаше аптека, аз по тази логика трябваше да я продам, защото не съм квалифициран. affraid
    pljushen
    pljushen


    Брой мнения : 903
    Join date : 13.11.2011

    5 ЛЕВА - носорозите знаят защо - Page 8 Empty Re: 5 ЛЕВА - носорозите знаят защо

    Писане  pljushen Пет Мар 22, 2013 6:18 am

    Rhino написа:
    Това важи само и единствено за конкретния случай.
    Аха. Значи си за ценовия контрол по принцип. А одобряваш ли експериментите на Миро Мършата за цените на хранителните продукти?
    Това, естествено, също беше пълна простотия. Освен това, не сработи, както не сработиха и стандартите за качество. Нито при лекарствата, нито при храните към момента се налага ценови контрол, защото няма злоупотреби. Чувал съм, че самите вериги супермаркети притискали прекупвачите да смъкват цените. Накъде повече?

    А на Миро Мършата му дай да краде от парите за бездомните кучета или да пуска обществени поръчки за ФБ и туитър акаунти clown
    pljushen
    pljushen


    Брой мнения : 903
    Join date : 13.11.2011

    5 ЛЕВА - носорозите знаят защо - Page 8 Empty Re: 5 ЛЕВА - носорозите знаят защо

    Писане  pljushen Пет Мар 22, 2013 6:30 am

    Rhino написа:Не може свободната инициатива за стопанска дейност, която е записана и в Конституцията, да бъде ограничавана единствено и само за фармацията.
    Не търси под вола теле. Фармацията като бранш има особености и трябва да се гледа обществения интерес.
    Rhino написа:Ако майка ми, която беше фармацевт, имаше аптека, аз по тази логика трябваше да я продам, защото не съм квалифициран. affraid
    Ако искаш да наследиш майка си на нейното поприще, навреме се ориентираш да учиш фармация, за да можеш да даваш компетентен съвет на пациентите в аптеката. Ако не си фармацевт - прав ти път. Защо пациентите да хранят търтеи?
    pljushen
    pljushen


    Брой мнения : 903
    Join date : 13.11.2011

    5 ЛЕВА - носорозите знаят защо - Page 8 Empty Re: 5 ЛЕВА - носорозите знаят защо

    Писане  pljushen Пет Мар 22, 2013 6:40 am

    Rhino написа:Пътят към Ада... знаеш френската поговорка. Very Happy

    Английска е. Точно за нея се сетих като ти четях простотиите.
    pljushen
    pljushen


    Брой мнения : 903
    Join date : 13.11.2011

    5 ЛЕВА - носорозите знаят защо - Page 8 Empty Re: 5 ЛЕВА - носорозите знаят защо

    Писане  pljushen Пет Мар 22, 2013 6:46 am

    Rhino написа:
    pljushen написа:
    Rhino написа:
    pljushen написа:
    Rhino написа:Еми, може да се гарантира качество и без да си специалист.
    Как? С невежество? Suspect
    С мениджър, който разбира от тази работа. Razz
    Глупости.
    Глупости или не, такова е и становището на Европейската комисия.
    Къде е това становище? Дай първо линк да го видим какво точно пише в него.

    Нали ти казвам - допуснат ли едър капитал да нахлуе в бранша, край на малките аптеки. Тогава ще видиш какво означава олигополи Evil or Very Mad

    Радвай се, че засега удържат донякъде фронта.
    Rhino
    Rhino


    Брой мнения : 6497
    Join date : 23.04.2009
    Местожителство : everywhere

    5 ЛЕВА - носорозите знаят защо - Page 8 Empty Re: 5 ЛЕВА - носорозите знаят защо

    Писане  Rhino Пет Мар 22, 2013 3:12 pm

    pljushen написа:
    Rhino написа:Пътят към Ада... знаеш френската поговорка. Very Happy

    Английска е. Точно за нея се сетих като ти четях простотиите.

    Авторството е на св. Бернар Клервоски, макар че я приписват на Самюъл Джонсън.

    http://www.samueljohnson.com/road.html

    Преди няколко месеца имах честа да се возя в такава "копърка". Трябваше спешно да свърша някаква работа, а наоколо нямаше други таксите/беше някъде около Халите/. Още след като влязох в таксито, бакшишът ми заяви: "Моите цени са по-високи". "Колко са по-високи?" - викам му. "Два лева, три лева, пет лева на километър?". Накрая се уговорихме за точна предварителна сума/някъде около лев и петдесет на километър/. През десетте минути, докато ме возеше, таксиджията ми разказа как работил в митницата, как за целта е трябвало да си купи диплома за висше, колко по-зле от него била жена му, учителка по френски, как първата година не го допускали да дели заграбеното в митницата, понеже трябвало да мине изпитание дали не е ченге под прикритие и прочее, и прочее. Наглостта с която си признаваше всичко това пред един непознат, говори за явна безнаказаност. Явно, че такива лекета като него имат протекции, иначе нямаше да бъдат толкова безсрамни. Хвани го такъв и го проверявай всеки месец, ама от истински данъчни, пък ще видим дали ще смее да припари пак до волана.
    Rhino
    Rhino


    Брой мнения : 6497
    Join date : 23.04.2009
    Местожителство : everywhere

    5 ЛЕВА - носорозите знаят защо - Page 8 Empty Re: 5 ЛЕВА - носорозите знаят защо

    Писане  Rhino Пет Мар 22, 2013 3:20 pm

    pljushen написа:
    Rhino написа:
    pljushen написа:
    Rhino написа:
    pljushen написа:
    Rhino написа:Еми, може да се гарантира качество и без да си специалист.
    Как? С невежество? Suspect
    С мениджър, който разбира от тази работа. Razz
    Глупости.
    Глупости или не, такова е и становището на Европейската комисия.
    Къде е това становище? Дай първо линк да го видим какво точно пише в него.


    Ако се запази привилегията за откриване на аптеки само от фармацевти, много е вероятно България да последва участта на Италия, Испания и Австрия, които се съдят от Европейската комисия поради регулациите,че търговско дружество не може да е собственик на аптека и забрана на веригите от аптеки.

    http://www.komentari.com/index.php?option=com_content&task=view&id=134&Itemid=29

    Виж и:

    http://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/bulgaria/2008/04/30/491401_koi_moje_da_ima_apteki/
    pljushen
    pljushen


    Брой мнения : 903
    Join date : 13.11.2011

    5 ЛЕВА - носорозите знаят защо - Page 8 Empty Re: 5 ЛЕВА - носорозите знаят защо

    Писане  pljushen Пет Мар 22, 2013 4:25 pm

    Rhino написа:http://www.komentari.com/index.php?option=com_content&task=view&id=134&Itemid=29
    Автори: Невена Пенчева, Калин Бочуков, ИПИ

    Ти не ме разбра. Аз те помолих за линк към становището на Комисията, а не за линк към статия на ИПИ. Обясних ти вече, че от техните материали няма да научиш нищо добро и полезно, защото техният девиз е "бедните да го духат", т.е. ти самият, ако не се усещаш pig

    По съшество: Първо, засега явно никой не ни съди и не ни глобява. Второ, и други държави имат подобни регулации, а в Швеция, както разбирам, аптеките са направо държавни. Мисля, че засега Комисията може да си гледа работата. Не виждам никакви причини да се бърза с либерализацията, след като никой не ни го налага. Тя би имала много лоши последици така или иначе.

    Rhino написа:http://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/bulgaria/2008/04/30/491401_koi_moje_da_ima_apteki/
    Ако "Капитал" иска да се регистрирам, за да им чета статията, то "Капитал" може да си гледа работата.
    pljushen
    pljushen


    Брой мнения : 903
    Join date : 13.11.2011

    5 ЛЕВА - носорозите знаят защо - Page 8 Empty Re: 5 ЛЕВА - носорозите знаят защо

    Писане  pljushen Пет Мар 22, 2013 4:33 pm

    Rhino написа:Хвани го такъв и го проверявай всеки месец, ама от истински данъчни, пък ще видим дали ще смее да припари пак до волана.
    Къде ги тия истински данъчни бре, Носи? Laughing Laughing Laughing

    Мярката с тавана на цените сработи от раз, а ти си тръгнал тепърва да я отричаш, защото не било правилно по принцип. Много прагматично, няма що alien

    Налага се неприятната констатация, че твоя милост е един много объркан човек Twisted Evil
    Rhino
    Rhino


    Брой мнения : 6497
    Join date : 23.04.2009
    Местожителство : everywhere

    5 ЛЕВА - носорозите знаят защо - Page 8 Empty Re: 5 ЛЕВА - носорозите знаят защо

    Писане  Rhino Пет Мар 22, 2013 6:50 pm

    pljushen написа:
    Rhino написа:Хвани го такъв и го проверявай всеки месец, ама от истински данъчни, пък ще видим дали ще смее да припари пак до волана.
    Къде ги тия истински данъчни бре, Носи? Laughing Laughing Laughing

    Мярката с тавана на цените сработи от раз, а ти си тръгнал тепърва да я отричаш, защото не било правилно по принцип. Много прагматично, няма що alien

    Налага се неприятната констатация, че твоя милост е един много объркан човек Twisted Evil

    Сработила, друг път. Разказах ти случка от центъра на София. В крайните квартали е още по-трагично положението, а за райони около гари, летища и пр. да не говорим. affraid

    Ако не искаш да погледнеш истината в очите, то е отделен въпрос. Smile


    Последната промяна е направена от Rhino на Пет Мар 22, 2013 7:02 pm; мнението е било променяно общо 1 път
    Rhino
    Rhino


    Брой мнения : 6497
    Join date : 23.04.2009
    Местожителство : everywhere

    5 ЛЕВА - носорозите знаят защо - Page 8 Empty Re: 5 ЛЕВА - носорозите знаят защо

    Писане  Rhino Пет Мар 22, 2013 6:52 pm

    pljushen написа:

    По съшество: Първо, засега явно никой не ни съди и не ни глобява. Второ, и други държави имат подобни регулации, а в Швеция, както разбирам, аптеките са направо държавни. Мисля, че засега Комисията може да си гледа работата. Не виждам никакви причини да се бърза с либерализацията, след като никой не ни го налага. Тя би имала много лоши последици така или иначе.


    Ами тогава не ритай срещу монополите и не ги призовавай да изчезват. Те си знаят работата. tongue
    Rhino
    Rhino


    Брой мнения : 6497
    Join date : 23.04.2009
    Местожителство : everywhere

    5 ЛЕВА - носорозите знаят защо - Page 8 Empty Re: 5 ЛЕВА - носорозите знаят защо

    Писане  Rhino Пет Мар 22, 2013 7:01 pm

    pljushen написа:
    Rhino написа:http://www.komentari.com/index.php?option=com_content&task=view&id=134&Itemid=29
    Автори: Невена Пенчева, Калин Бочуков, ИПИ

    Ти не ме разбра. Аз те помолих за линк към становището на Комисията...

    Вуаля Very Happy :

    The Commission has decided to take Italy to the Court of Justice, arguing that the Italian rules are incompatible with the freedom of establishment (article 43 of the European Community Treaty) and the freedom of movement of capital (article 56 of the European Community Treaty).

    http://www.epha.org/a/2318
    Rhino
    Rhino


    Брой мнения : 6497
    Join date : 23.04.2009
    Местожителство : everywhere

    5 ЛЕВА - носорозите знаят защо - Page 8 Empty Re: 5 ЛЕВА - носорозите знаят защо

    Писане  Rhino Пет Мар 22, 2013 7:07 pm

    pljushen написа: ...а не за линк към статия на ИПИ. Обясних ти вече, че от техните материали няма да научиш нищо добро и полезно, защото техният девиз е "бедните да го духат", т.е. ти самият, ако не се усещаш pig


    Усещам, и още как. Бедните не трябва да говорят за бизнес, неженените за брачните въпроси, нефармацевтите не бива да притежават аптеки, такситата трябва да карат по точно определени цени и пр.

    Либерализъм и половина. Laughing Laughing Laughing
    pljushen
    pljushen


    Брой мнения : 903
    Join date : 13.11.2011

    5 ЛЕВА - носорозите знаят защо - Page 8 Empty Re: 5 ЛЕВА - носорозите знаят защо

    Писане  pljushen Пет Мар 22, 2013 7:15 pm

    Rhino написа:Сработила, друг път. Разказах ти случка от центъра на София. В крайните квартали е още по-трагично положението, а за райони около гари, летища и пр. да не говорим. affraid

    Ако не искаш да погледнеш истината в очите, то е отделен въпрос. Smile

    Носи, не се прави на ударен с мокър парцал.

    Тези хора вече нямат правото ЗАКОННО да возят за 5 лв. на километър и не се чувстват безнаказани да рекетират пътници. Преди, властите не можеха да реагират на сигнали срещу "копърки". Сега "копърките" ги заплашват санкции, ако се установи че возят на необосновано високи цени.
    pljushen
    pljushen


    Брой мнения : 903
    Join date : 13.11.2011

    5 ЛЕВА - носорозите знаят защо - Page 8 Empty Re: 5 ЛЕВА - носорозите знаят защо

    Писане  pljushen Пет Мар 22, 2013 7:18 pm

    Rhino написа:
    pljushen написа: ...а не за линк към статия на ИПИ. Обясних ти вече, че от техните материали няма да научиш нищо добро и полезно, защото техният девиз е "бедните да го духат", т.е. ти самият, ако не се усещаш pig
    Усещам, и още как. Бедните не трябва да говорят за бизнес, неженените за брачните въпроси, нефармацевтите не бива да притежават аптеки, такситата трябва да карат по точно определени цени и пр.

    Като се усешаш, за чий се правиш на ударен с мокър парцал по главата? Twisted Evil
    pljushen
    pljushen


    Брой мнения : 903
    Join date : 13.11.2011

    5 ЛЕВА - носорозите знаят защо - Page 8 Empty Re: 5 ЛЕВА - носорозите знаят защо

    Писане  pljushen Пет Мар 22, 2013 7:26 pm

    Rhino написа:
    pljushen написа:По съшество: Първо, засега явно никой не ни съди и не ни глобява. Второ, и други държави имат подобни регулации, а в Швеция, както разбирам, аптеките са направо държавни. Мисля, че засега Комисията може да си гледа работата. Не виждам никакви причини да се бърза с либерализацията, след като никой не ни го налага. Тя би имала много лоши последици така или иначе.
    Ами тогава не ритай срещу монополите и не ги призовавай да изчезват. Те си знаят работата. tongue

    Носи, ти не само не четеш какво ти пиша, но комай и не мислиш с главата си. Тръгнал да ми се прави на адвокат на дявола. Къде набърка монополите пък сега?

    Пет пъти ти написах, и ти вероятно сам го знаеш много добре, че регулациите понастоящем защитават поне донякъде малките аптеки. Именно либерализацията, парадоксално, ще отвори пътя на едрия капитал и ще доведе монополите.

    Sponsored content


    5 ЛЕВА - носорозите знаят защо - Page 8 Empty Re: 5 ЛЕВА - носорозите знаят защо

    Писане  Sponsored content


      В момента е: Вто Май 21, 2024 2:25 am