bezprizorni



Join the forum, it's quick and easy

bezprizorni

bezprizorni

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
bezprizorni

форум за посветени


2 posters

    "Независимата" BG съдебна власт и нейните зависимости

    Rhino
    Rhino


    Брой мнения : 6497
    Join date : 23.04.2009
    Местожителство : everywhere

    "Независимата" BG  съдебна власт  и нейните зависимости Empty "Независимата" BG съдебна власт и нейните зависимости

    Писане  Rhino Нед Окт 22, 2017 12:17 am

    Откривам тази тема по молба на blag009. Тук може да се споделите мисли, свързано с темата.
    Rhino
    Rhino


    Брой мнения : 6497
    Join date : 23.04.2009
    Местожителство : everywhere

    "Независимата" BG  съдебна власт  и нейните зависимости Empty Re: "Независимата" BG съдебна власт и нейните зависимости

    Писане  Rhino Нед Окт 22, 2017 1:29 am

    Уважаеми Блаже, в понеделник - 23 октомври от 18.00 ч. в централата на ДСБ на "Кърниградска" ще има лекция от Велислав Величков, бивш депутат и председател на Гражданска инициатива "Правосъдие за всички" за реформата на съдебната система. Ако искаш, може да отидеш и да зададеш интересуващите те въпроси.
    blag009
    blag009


    Брой мнения : 272
    Join date : 31.07.2010
    Age : 74
    Местожителство : София

    "Независимата" BG  съдебна власт  и нейните зависимости Empty Ще се постарая

    Писане  blag009 Пон Окт 23, 2017 3:27 am

    Драги Rhino, ще се постарая да ида. Но имам една тънкост ... Дали ще ми дадат поне 5 мин.
    За мен работата на институцията и т.н. съдебен заседател(СЗ), се базира на противоконституционни разпоредби в нормативните актове на МС.
    Едно на ръка безхаберието на самата съдебна власт.
    Все пак с РЕШЕНИЕ 10/2011 НА КОНСТИТУЦИОННИЯ СЪД, се дава една  ДЕБЕЛА  ГРЕДА ЗА СЪД.ВЛАСТ.
    Която кротко си чака наредбите на МС и капана щракна.
    Имам в предвид наредбите за Главна Дирекция "Охрана" на съд.власт и  – ПРАВИЛНИК ЗА АДМИНИСТРАЦИЯТА В РАЙОННИТЕ, ОКРЪЖНИТЕ, АДМИНИСТРАТИВНИТЕ, ВОЕННИТЕ И АПЕЛАТИВНИТЕ СЪДИЛИЩА  
    Абсолютно безхаберие, граничещо с торпилиране на Конституция на РБ в главата за Съдебната Власт.  
    Из нета съм чел МНОГО  материали на тема СЗ и разни кръгли маси , БЕЗ участието на редовите членове на СЗ.
    Основната критика против СЗ, че тия пенсионери ??? все пак са под 45 %. САМО  дремат и искат пари.
    Дори прокурори са ми казвали "какви СЗ сте се..." без продължения.
    На въпроса ми, че" БЕЗ  подписа на СЗ ни едно СЪДЕБНО РЕШЕНИЕ, не може да влезне в сила" т.е.  ПРОКУРАТУРАТА  винаги  ГУБИ.
    Горе долу в по-мека форма мислят и адвокатите.  
    На 25.09.17 г. адвокатите имаха кръгла маса "За СЗ".
    Смешно, да не кажа трагично - комична ситуация.  
    Като изключа, водещия, двама нещо като лектори, представителя на НПО-то, останалите, бяхме към десет души.
    От които, едната е представена като председател на   Нац.сдружение на съдебните заседатели ??? моя милост( по една случайност узнах за нея)   двама студенти и към 6 които така и не взеха думата.Аха пропуснах и адвокат Доковска.
    И така  Домакина си каза словото както и НПТ-о.
    Единият лектор е "Историята  по случай 120 г. СЗ" но ... ДООО 09.09.1944 г.     Смешки ...
    Втория ... "Изследване и интервюта за СЗ за периода 2015-2017 г." На репликата МИ, че след като не е говорил с мен  НИЩО   не е изследвал.
    Имаше още едно "меко" казано правилно изказване. Председателката говори  ТОВА  което СИ говори постоянно, как му казват ... КАЗИОННО.  
    Адв.Доковска ... бих го казал АКАДЕМИЧНО.
    Моето изказване беше в няколко посоки.
    1.Що е съдебна власт и  КОИ влизат в нея?
    2.НЯМА  нормативна уредба за работата на СЗ.
    3.Противоконституционни разпореждани в наредбите. Виж по-горе.
    Пуснал съм Уведомления до ГДОхрана и Председателя на СРС.
    За сега отговори  НЯМА, нооо имам няколко пътища за решаване на по-горните въпроси.
    Една от опциите е да се обърна към Главният Прокурор за противоконституционните на част на наредбите.
    Както и  ЗАЩО МС в лицето на Правосъдно Министерство не е подготвило наредбите във връзка с с РЕШЕНИЕ 10/2011 НА КОНСТИТУЦИОННИЯ СЪД . Дали може да се говори за умишлено безхаберие и т.н.
    Другата е да се обърна към пчеличката "Мая"-Обусмана на РБ(изненадващо действена),  да поиска тълкуване на КС и в какъв срок МС трябва да си свърши работата.
    Аха за протокола, пуснах едно подробно "Уведомление" до Министъра на Правосъдието. Ако няма отговор или той е бля-бля, ще го покажа.
    Последната опция е след НГ, като поемаме председателството на ЕС, чрез Ваша и друга помощ да  ИМ кажа нашата на СЗ болка.
    Кибик Блаже
    Rhino
    Rhino


    Брой мнения : 6497
    Join date : 23.04.2009
    Местожителство : everywhere

    "Независимата" BG  съдебна власт  и нейните зависимости Empty Re: "Независимата" BG съдебна власт и нейните зависимости

    Писане  Rhino Пон Окт 23, 2017 4:16 am

    Драги Блаже, виж линка по-долу, щом стана въпрос за нормативната уредба (по-точно съществуващите регулации, защото подобна уредба действително не съществува) за съдебните заседатели.


    file:///C:/Users/djakov/Downloads/%D0%9D%D0%B0%D1%80%D1%8A%D1%87%D0%BD%D0%B8%D0%BA_%D0%BD%D0%B0_%D1%81%D1%8A%D0%B4%D0%B5%D0%B1%D0%BD%D0%B8%D1%8F_%D0%B7%D0%B0%D1%81%D0%B5%D0%B4%D0%B0%D1%82%D0%B5%D0%BB.pdf
    blag009
    blag009


    Брой мнения : 272
    Join date : 31.07.2010
    Age : 74
    Местожителство : София

    "Независимата" BG  съдебна власт  и нейните зависимости Empty Re: "Независимата" BG съдебна власт и нейните зависимости

    Писане  blag009 Пон Окт 23, 2017 5:40 am

    Rhino написа:Драги Блаже, виж линка по-долу, щом стана въпрос за нормативната уредба (по-точно съществуващите регулации, защото подобна уредба действително не съществува) за съдебните заседатели.


    file:///C:/Users/djakov/Downloads/%D0%9D%D0%B0%D1%80%D1%8A%D1%87%D0%BD%D0%B8%D0%BA_%D0%BD%D0%B0_%D1%81%D1%8A%D0%B4%D0%B5%D0%B1%D0%BD%D0%B8%D1%8F_%D0%B7%D0%B0%D1%81%D0%B5%D0%B4%D0%B0%D1%82%D0%B5%D0%BB.pdf
    Драги , файла неми отваря , НО част от файла има следният израз "...Наръчник_на_съдебния_заседател.pdf" наистина това е работа на съдебната власт, както и за "Вътрешният ред". Има една врътка, стига да участваш "ТАМ", която е по-византийски усукана И ще се възползвам от нея.
    От многото материали и от "Правилника за Вътрешният Ред" основното е :
    -От СЗ не се изсква да е юрист.
    -Изсква се от житейският си опит, мъдрост и т.н. "което ни едно висше образование не ти дава) да определи дали "подсъдимея" е виновен.Правната страна на казуса се разяснява от председателя на съда , който е професионалист.
    - Ако искаш да ти пусна моя Правилник. избрал съм от ... да не кажа стотици страници , ТОВА което според мен е морално ,етично и както е модерно да се казва "добрите практики" Very Happy
    Кибик Блаже
    ПП. Ще вида в компито и щети пусна проекта - да видиш за какво иде реч. По принцип си е чист правилник, но след две год и половина и това безхабери, поне на 40-50 души съм ГО предоставил, с обяснението ... да ти е по-комфортно.


    Последната промяна е направена от blag009 на Пон Окт 23, 2017 6:04 am; мнението е било променяно общо 2 пъти
    blag009
    blag009


    Брой мнения : 272
    Join date : 31.07.2010
    Age : 74
    Местожителство : София

    "Независимата" BG  съдебна власт  и нейните зависимости Empty Правилника

    Писане  blag009 Пон Окт 23, 2017 5:45 am

                                         ВЪТРЕШНИ ПРАВИЛА
              За организация на съдебните заседатели при Софийски Районен Съд
      Правилникът за Вътрешният ред има за цел да определи правата и задълженията на съдебните заседатели към СРС-София.
    I.Общи положения
    1)Институцията на Съдебният Заседател(ЗС) е регламентирана в Конституцията на РБ чл123 ….. и Закон за съдебната власт и НПК.  
    2)СЗ и съдът като цяло са независими както от страна по делото,така и от други , външни за наказателният процес фактори.
    3) Съдебните заседатели имат еднакви права и задължения със съдиите. Чл. 66.  (2) от ЗСВ
    4) Съдебните заседатели се ползват от засилена държавна защита при изпълнение на своите функции – чл. 216, ал. 2 от ЗСВ , но носят и по-строга отговорност за изпълнение на своите задължения – могат да бъдат наказвани с глоба по реда на чл. 74 от .
    5) Мандата на СЗ е 5 години.
    6) Ролята на СЗ като представител на гражданското общество в съдебният процес е :
    а)със своите знания и житейски опит СЗ допринася да  предпази съда от формализъм,консерватизъм,бюрократизъм и шаблон, т.е. да разчупят рамките на рутината, която се е натрупала при разглеждане на сходни случаи.СЗ е живата връзка м/у съдебното производство и реалният живот. И идеята, че подсъдимият се съди от хора равни нему, като гаранция за справедлив съдебен процес.

    II.Права и задължения на СЗ
               1) Равните права и задължения на СЗ със съдиите СЕ отнася                                                                         с           само до конкретното дело.
    2) В състава на съда участват само СЗ назначени по установеният ред.
    3) Отвод на СЗ. Когато СЗ чувства, че съществуват причини които могат да се възприемат като предубеден или заинтересован от изхода на делото е  длъжен да си направи отвод, съгласно чл.29 от НПК. Самоотводите и отводите трябва да бъдат мотивирани. От страна на страните следва да бъдат писмено мотивирани до председателя на съда. Отразява се в протокола и след закрито заседание се дава становище.
    4) Председател на състава на съда е най-старшият съдия измежду членовете му.
    5) Председателят на състава ръководи съдебното заседание, следи за реда в съдебната зала и може да санкционира нарушителите по реда, предвиден в процесуалния закон.
    6) Разпорежданията на председателя на състава са задължителни за    всички присъстващи в съдебната зала. Те могат да се отменят от състава на съда.
    7) СЗ са независими  от страните на делото, безпристрастни и равноодалечени  от страните на делото.Да не накърняват презумпцията за невинност на лицето дадено под съд.
    Cool СЗ трябва да се явяват за съдебните заседания своевременно и да не стават причина за тяхното отлагане без наличието на основателни причини
    9) При отлагане на дело, (на което е даден ход), датата на следващото съдебно заседание се съгласува с ангажиментите на членовете на съдебния състав и трябва да бъде спазвана, за да не се стига до неоснователно забавяне на процеса.
    10)  СЗ се запознават с фактите по делото.
    При изясняване на делото, СЗ може да задава въпроси на свидетели, експерти, подсъдими.Като е препоръчителна да се  задават въпросите ч/з Председателя на Съда(който е професионален юрист).
    11)  При вземане решения по наказателните дела, СЗ се води??? по вътрешно убеждение основано на обективно, всестранно и пълно изследване на всички обстоятелства по делото, като се ръководи от закона.    Съдията изтъква правната страна на въпроса, а ние защитаваме своите позиции от гледната точка на жизнения си опит.
    12) Особено мнение(ОМ).Всяко ОМ трябва да бъде заявено ясно и категорично.СЗ-ли които изготвят мотивите за ОМ към съдебният акт, трябва да изискват и да получат достъп по сходни случаи, изготвени от професионални съдии и КАКТО и да поискат помощ от Председателя на съдебния състав
    13) При ОМ, съдебният акт трябва да бъде подписан от всички членове на съдебният състав.
    14) При решаване на въпросите по делото, СЗ се изказват и гласуват преди съдията .
    15) Съдиите и съдебните заседатели имат равен глас при постановяване на съдебните актове.
    16) СЗ са длъжни да пазят тайната на съвещанието при решаването на делата. Нямат право да изразяват предварително становище по възложените им дела, както и становище по дела, които не са им възложени.
      III. Заплащане
     1.Конституция на РБ  
    Чл. 16. Трудът се гарантира и защитава от закона.
    Чл. 48. (1) Гражданите имат право на труд. Държавата се грижи за създаване на условия за осъществяване на това право
    2) За участие в съдебните заседания съдебните заседатели, които работят по трудово правоотношение, имат право да ползват отпуск по силата на чл. 157, ал. 1, т. 5 от Кодекса на труда  .
    3) Закон за съдебната власт.
    а) Чл. 73. (1) За времето, в което съдебните заседатели изпълняват функциите си и задълженията, свързани с тях, им се заплаща възнаграждение от бюджета на съдебната власт.
    (2).Възнаграждението на съдебните заседатели за всеки заседателен ден се определя въз основа на действително отработените часове за деня, които съответстват на времетраенето на съдебното заседание до обявяването на съдебния акт, включително и за започнат час. В случай на отлагане на съдебното заседание на съдебните заседатели се заплаща възнаграждение за два отработени часа, изчислено по реда на ал. 4.
    (3) Възнаграждението се изплаща ежемесечно за всички заседателни дни на съответния месец.
    (4) Размерът на възнаграждението на съдебните заседатели на ден се равнява на eдна двадесет и втора от 60 на сто от основната заплата съответно за районен съдия, за окръжен съдия и за съдия от военен съд, но не по-малко от 20 лв. на ден.
    (5) На съдебните заседатели се възстановяват разходите за транспорт, които са направили във връзка с участието си в съдебни заседания.
    IV.Организационни въпроси.
    1 . Представителни органи на съдебните заседатели в Софийски районен съд са: ОБЩО СЪБРАНИЕ и СЪВЕТ на съдебните заседатели.
    2. Общото събрание на съдебните заседатели: приема, изменя и допълва вътрешните правила за организацията на работа и правилата за поведение на съдебните заседатели в Софийски районен съд;
    а) Избира и освобождава членовете на Съвета на съдебните заседатели;
    б) Приема решения за подобряване организацията на работа и защита на професионалните интереси на съдебните заседатели.
    3) Във връзка за по-активното включване на работещи като СЗ, МОЖЕ да се съчетае с графика на съдиите, които са със ПОЧТИ   постоянен график! Така ще се избегне да имат дело през цялата седмица. В редки случаи, ще имат  ПОЧТИ постоянен график през годината.
    4) За неуредените в този правилник въпроси се прилага Кодексът на труда.
    Проект – Благовест Илиев  


    Кибик Блаже
    ПП. Във    III. Заплащане - показвам грубите нарушения на конституцията и КТ.
    blag009
    blag009


    Брой мнения : 272
    Join date : 31.07.2010
    Age : 74
    Местожителство : София

    "Независимата" BG  съдебна власт  и нейните зависимости Empty Бях е И

    Писане  blag009 Вто Окт 24, 2017 1:40 pm

    Драги Rhino, бах там е И ...
    В нашия край има един лаф :
    -Хем шуто, хем боде !
    И там беше същото. Обяснявам как се гази конституцията и т.н. и в МОМЕНТА, в който казах, че като инвалид това нарушение е "пагубно" за мен. Веднага в ХОР ... "ама това са личностни изисквания".
    Сега КВООО , лекция да чета , че законите ТРЯБВА да са хуманни, справедливи и т.н.
    ЗНАМ, че ако поговоря за моя недът с Председателя ... или с Гл.Комисар, но НИЩО не споменавам за Наредбите ... ДОСТЪПА до подземният ПАРКИНГ И СЛУЖИБНИТЕ ВХОДОВЕ, ОДАВНА ДА са ДОСТЪПНИ за МЕН.
    Така де , ръководството е ХУМАННО.Статуквото е запазано и ОСТАНАЛИТЕ ... да си ЧЕКАТ.
    Но виж да се ГУВОРИ, имено "гувори" за Гл.Прокурор и бля, бля ... Кво го боли Главния ... ОСНОВОТА Е БЕТОН-АРМЕ,(пак лаф от нашия край)
    Има стара приказка:
    -Страшната лавина тръгва защото, ЕДНА малка снежинка, се е откъснала ПЪРВА.
    -Потопа от язовира, тръгва защото ЕДНА капка е препълнила язовира и ПОТОПА тръгва .
    -На претоварено магаре и ГРАХОВОТО зърно е голем товар и т.н.
    Така, че добри-лоши , АКО законите се спазват, ЩЕ СЕ види кой е читав и кой не.
    Така, че Драги Rhino, какви реформи какви пет лива имаме.
    Показвам ГРУБО нарушение на Конституцията към една от трите власти и коронният номер за случая ...
    -Кви съдебни заседатели, ама ТЯ при нас е збъркана , виж там АНГЛО-САКСОНСКИЯТ вариант на гулемо и малко ЖУРИ и т.н. БЛЯ,БЛЯ,БЛЯ до безкрай.
    Ама в Конституцията пише къде е МЯСТОТО на съдебният заседател ... кво ме боли ... тъпа работа да се повтарям е безмислено.
    Така, че Драги Rhino докогато, не тръгне, снежинката, капкта , песечинката и т.н. НЯМА да стане реформата при НАС.
    Кибик Блаже


    Rhino
    Rhino


    Брой мнения : 6497
    Join date : 23.04.2009
    Местожителство : everywhere

    "Независимата" BG  съдебна власт  и нейните зависимости Empty Re: "Независимата" BG съдебна власт и нейните зависимости

    Писане  Rhino Пон Окт 30, 2017 10:57 pm

    Драги Блаже,

    напълно съм съгласен с тебе, че ролята на съдебните заседатели се е превърнала във формалност у нас. Но какво да се прави, като се налага все повече лобисткият модел. Докато той не се реформира, всякаква снежинка, капка, зрънце и пр. ще бъдат незабелязани или просто отстранявани. Ще се решава един друг проблем "на парче", ще се правят незначителни отстъпки на съдебните заседатели с цел тяхното опитомяване. Просто професията "съдебен заседател" трябва да стане атрактивна. Как - чрез повишаване на гражданското съзнание и издигането на ролята му в обществото. Друг път няма.
    blag009
    blag009


    Брой мнения : 272
    Join date : 31.07.2010
    Age : 74
    Местожителство : София

    "Независимата" BG  съдебна власт  и нейните зависимости Empty Re: "Независимата" BG съдебна власт и нейните зависимости

    Писане  blag009 Сря Ное 01, 2017 4:31 am

    Rhino написа:Драги Блаже,

    напълно съм съгласен с тебе, че ролята на съдебните заседатели се е превърнала във формалност у нас. Но какво да се прави, като се налага все повече лобисткият модел. Докато той не се реформира, всякаква снежинка, капка, зрънце и пр. ще бъдат незабелязани или просто отстранявани. Ще се решава един друг проблем "на парче", ще се правят незначителни отстъпки на съдебните заседатели с цел тяхното опитомяване. Просто професията "съдебен заседател" трябва да стане атрактивна. Как - чрез повишаване на гражданското съзнание и издигането на ролята му в обществото. Друг път няма.

    Днес получих покана за препоръчително писмо??? Бях на заседание от 12 и 13:30 ч. на заседание.
    Първото отпадна, че имаше бомбена заплаха. Така, че утре живот и здраве ШЪ го взема от пощата.
    На 18 т.м. се проведе меко казано манипулирано събрания на съдебните заседатели(СЗ).
    Избрахме един чиляк, натисна се и ПОСЛЕ ми ока защо действам синдикално т.е. самостоятелно.
    Казах му в прав текст. Иска и стана председател ... но не можеш да ми решиш въпросите.
    Твоите тези са далеч от нашите на СЗ проблеми. Не ме амбицирай, че АКО (пусто ако)
    се направят промените в нормативните документи... гориш. Това което минава пред тетките, не минава пред мен.
    Винаги съм казвал, не искам да ставам псевдо-юрист, защото е смешно и тъжно
    на дърт заман да се изхвърлям като "мокра чикия на сух пясък"!
    За тия 2г и половина, колкото и невероятно да ти звучи, на десет дела , адвокатите се издънват ПОНЕ на 1-2 от престараване.
    Просто ИМ се кеф им на дивотиите които ръсът.
    До сега от там приключени над 70 дела, само на две съм гледал "леки" прокурорски издънки.
    По така наречени "сложни" са били две, но след внимателно проучване и наблюдение в съдебната
    зала и проведено разискване с съдията относно правната страна на делото, в смисъл при тия и тия обстоятелства
    закона присъжда такава присъда, гледат се облекчаващите обстоятелство и ВСЯКО едно съмнение във фактите
    е в полза на обвиняемия и т.н. Съдиите са коректни към нас и ни отговарят на всички въпроси. До сега, слава
    богу не съм имал работа със "залупен" колега(СЗ).
    За тия две год. и половина съм имал САМО една издънка, по точно гаф да говоря по телефона по време на заседание.
    Извиних се на съдията и по една случайност се разминах с бая солена глоба.
    В интерес на истината, не искам да стигам до "пчеличката" Мая, макар че добре си върши работата(ти да видиш)
    Кибик Блаже.
    Rhino
    Rhino


    Брой мнения : 6497
    Join date : 23.04.2009
    Местожителство : everywhere

    "Независимата" BG  съдебна власт  и нейните зависимости Empty Re: "Независимата" BG съдебна власт и нейните зависимости

    Писане  Rhino Сря Ное 01, 2017 12:20 pm

    Блаже, има ли при вас (СЗ) по-млади хора? Каква е горе-долу средната възраст?
    blag009
    blag009


    Брой мнения : 272
    Join date : 31.07.2010
    Age : 74
    Местожителство : София

    "Независимата" BG  съдебна власт  и нейните зависимости Empty Има ...

    Писане  blag009 Сря Ное 01, 2017 5:26 pm

    Rhino написа:Блаже, има ли при вас (СЗ) по-млади хора? Каква е горе-долу средната възраст?
    Унажаеми Rhino, според моя преценка към 40 % са като мен пенсионери.
    Но, тенденцията е да се увеличава НАШИЯТ %, не може "с трици дал овиш маймуни"!
    Над 55 души , млади хира са се отказали досега.
    Причината е описана по-горе.
    И при соца и по късно тая меко казана "анархия" към част от СЪДЕБНАТА ВЛАСТ,
    от страна на ВСС т.е. най- ВИСШИТЕ МАГИСТРАТИ го има само в комунизма т.е сега при нас - България.
    Кибик Блаже
    ПП. Получих писмото от ГДО, както и очаквах, щом В НАРЕДБАТА не пиша за СЗ значи няма такова животно.
    Мисля по въпроса, да се обърна към Гл.Прокурор дали наредбите на ГДО и ВСС са
    противозаконни и противоконституционни.
    Ако и там не ме огрее, ще се обърна къ Обусмана на РБ, да пита Конституционният Съд, дали наредбите
    отговарят на Конституцията на РБ.
    blag009
    blag009


    Брой мнения : 272
    Join date : 31.07.2010
    Age : 74
    Местожителство : София

    "Независимата" BG  съдебна власт  и нейните зависимости Empty Да видия писанията досега

    Писане  blag009 Съб Ное 11, 2017 4:12 am

    Драги Rhino, до сега съм пуснал, молба и уведомления до :
    1. Председател на СРС - 3 бр.
    2.Главна дирекция Охрана -2 бр
    3.Министър на Правосъдие - 1 бр.
    4.До народен представител - 1бр.
    На които според моите познания съм показал как се гази Конституция и ЗСВ(закон за съдебна власт) в разните наредби на ВСС и МП.
    Кибик Блаже
    ВСС-висш съдебен съвет
    МП-министерство на правосъдието
    След 20 .11.17 г. ще изчакам за окончателни отговори и ШЪ си окна мъката ... знам, че ЩОМ го ока Блаже внимание нула.
    Истина Е ... от мен.
    Rhino
    Rhino


    Брой мнения : 6497
    Join date : 23.04.2009
    Местожителство : everywhere

    "Независимата" BG  съдебна власт  и нейните зависимости Empty Re: "Независимата" BG съдебна власт и нейните зависимости

    Писане  Rhino Вто Ное 14, 2017 1:24 am

    Блаже, търси съмишленици. Smile
    blag009
    blag009


    Брой мнения : 272
    Join date : 31.07.2010
    Age : 74
    Местожителство : София

    "Независимата" BG  съдебна власт  и нейните зависимости Empty Re: "Независимата" BG съдебна власт и нейните зависимости

    Писане  blag009 Вто Ное 14, 2017 5:42 am

    Rhino написа:Блаже, търси съмишленици. Smile

    Драги Rhino търся ... ще видя следващата сряда кво ШЪ стане.
    Тия от "Правосъдие за всички" си е жива порнография.
    Особено след думите ми, че ако не бяха тия "изгъзици" в наредбите
    ИЗОБЩО нямаше да имам проблем като инвалид и хорово ,АМА ТИ ИМАШ ЛИЧЕН МОТИВ...
    Интересно когато съдиш някой в съдът ЗА ОБЩОТО БЛАГО ЛИ ГО ПРАВИШ ИЛИ ПО ЛИЧЕН ИНТЕРЕС
    Тъпо беше с оня от Пловдив, дето е спечелил МНОГО ДЕЛА В Страсбург.
    Описах му положението но ни вопъл ни стон.
    За сега чакам...
    Кибик Блаже
    blag009
    blag009


    Брой мнения : 272
    Join date : 31.07.2010
    Age : 74
    Местожителство : София

    "Независимата" BG  съдебна власт  и нейните зависимости Empty Обещаното до Гл. Прокурор

    Писане  blag009 Чет Фев 15, 2018 6:30 am

    вх.№  63102 / 22.12.2017 г.
                                                                                                                    До г-н Главен Прокурор                                      
                                                                                                                    на Република България                                              
                                                                                                                     Сотир Цацаров

                                                                                      МОЛБА
                                                                   от Благовест Горанов Илиев – съдебен заседател в СРС                                          
                    Уважаеми  Гл.Прокурор, моля след като се запознаете със Молбите и Уведомленията до Председателя на СРС съдия Александър Ангелов с вх.№№ 9005941/04.10.17г. ; № 9006138/12.10.17г.; № 9006784/09.11.17 г. ; № 9007582/11.12.2017 г. без отговор ??? Молба до Съд.администратор на СРС г-жа Георгица Парушева вх.№ 1085914 с категоричен отказ да паркирам в служебният паркинг на СРС . Моля за Вашето съдействие във връзка противозаконните действия на Председателя на СРС , които грубо нарушават моите права като съдебен заседател и гражданин на РБ. С техните действия, застрашават  само моя живот, но да не мога да си изпълнявам функциите на съдебен заседател(СЗ)  в СРС - наказателно отделение.                                                                            Съгласно  НАРЕДБА № 4 ОТ 1 ЮЛИ 2009 Г. ЗА ПРОЕКТИРАНЕ, ИЗПЪЛНЕНИЕ И ПОДДЪРЖАНЕ НА СТРОЕЖИТЕ В СЪОТВЕТСТВИЕ С ИЗИСКВАНИЯТА ЗА ДОСТЪПНА СРЕДА ЗА НАСЕЛЕНИЕТО, ВКЛЮЧИТЕЛНО ЗА ХОРАТА С УВРЕЖДАНИЯ В сила от 14.07.2009 г.              
    Чл. 19. (1) Броят на достъпните места за паркиране на автомобили на хора с увреждания пред сгради за обществено обслужване и жилищни сгради се определя, както следва:                                                                                                                        1. най-малко три места за паркиране се предвиждат в паркингите с до 50 места;                                                                           2. най-малко 4 на сто от общия брой на местата за паркиране се предвиждат в паркингите с повече от 50 места;                       Чл. 20. (2) Достъпните места за паркиране към съществуващи сгради се разполагат на разстояние до 50 m от достъпния вход на сградата, когато няма техническа възможност за устройването им в непосредствена близост до входа на сградата. )
    При ниските температури при моето заболяване на ХОББ са убийствени, усилия да поема въздух, усещането на дискомфорт(да не се изпусна) и поне 4-5 мин. борба да не се задуша. Във Уведомленията ми до Председателя на СРС съм МУ показал грубото погазване на Конституцията, ЗСВ, ЗЗДискр., Регламента за правата на човека и т.н. НО той е „СЪДИЯ” кой може да му каже къде бърка ?                       Искам Вашата спешна намеса като Главен Прокурор, за защита на моите изконни човешки права.Чисто и просто на 12.01.2018 г. НЯМА да отивам на съд.заседания. Ще се постарая да алармирам , Евро.парламента по правните въпроси и защита на на човека. Ако не чрез нашите институции, Обусман има посолства, фейсбук и т.н.                                                                                                                    
    За мен постъпката на Председателя на СРС и Съдебният Администратор граничи с цинизъм. Какво излиза … като инвалид и ВЪПРЕКИ, Конституцията, законите и то БЪЛГАРСКИ , регламенти, директиви и т.н. и т.н. съм … в матово положение. Ако не ходя на заседания , ме грозят глоби и то бая солени, ако отивам на заседания мога да получа белодробна атака или нещо подобно и да си ида като мърцина !                                                                                                                                                                                        
     Ами ако работех като служител в СРС и това държание на ръководството кво да правя ? За 38 год. трудов стаж, приравнени на 49 год., се пенсионирах  по възраст и стаж, отгледах три деца,но ПРИ тия трудови условия на „магистратите” … и това не спазване на законите … Смята, че има грубо нарушение по НПК :                                                                                                                        
      чл.282. Длъжностно лице, което наруши или не изпълни служебните си задължения, или превиши властта или правата си с цел да набави за себе си или за другиго облаги или да причини другиму вреда и от това могат да настъпят немаловажни вредни последици, се наказва с лишаване от свобода до пет години, като съдът може да постанови и лишаване от правото по чл.37, т.6 или с пробация.                                                                                                                                                                                            
     -Но това е едната страна на въпроса, другият е , че като съдебен заседател, работя без нормативна уредба. Тази която я има е противоконституционна и противоречи на ЗСВ . Просто съм в невидение КАК става така, че една част от съдебната власт, а имено съдебните заседатели са заврени в миша дупка. Един вид необходимото зло, паразитно колело, саксии и т.н. на подобни термини съм се наслушал. Интересно ми е , ако прокуратурата е на нашето дередже как ЩЕ се чувствате. В краен случай , без наш подпис, ни една присъда не може да влезне в сила. И на въпроса за паразитното колело попитах благо „Е, след като няма моя подпис и наказателното постановление не влезне в сила, кво става … адвоката печели винаги  ииии… защо ни е тая прокуратура”?                                                  
    В писанията ми до ГДО – 2 бр. и Министъра на Правосъдието – 2 бр., съм си дал моето мнение. Не се изисква много … мъничко. Но за това се иска дебат , който явно е унизителен за част от съдебната власт. Изобщо, такова принизяване ролята на съдебният заседател е СКАНДАЛНО . За това Ви моля г-н Главен Прокурор, помогнете ми да си гледам работата като „бял” човек. Да, неудобен съм за началството, защо си устоявам правата, но трябвали заради егото на еди - кой си, да ме подлагат на тормоз и унижение. Най-тъжното е , че според отговора на Гл.Комисар Жеков и Министъра на Правосъдието с тяхната „вълшебна” думичка „зони за сигурност” и … Блаже става едва ли не „терорист”.Защото противоконституционно е пропуснато в наредбата на ГДО да се спомене, че съдебните заседатели са част от съдебната власт.Само един цитат в ЗСВ имаме :                                                                                                      
    Чл. 216. (1) Държавата защитава съдиите, прокурорите и следователите при изпълнение на техните служебни задължения и ги обезщетява за вреди, които са им причинени при или по повод изпълнение на техните служебни функции. Размерът на обезщетението се определя от разликата между действителния размер на вредата и размера на задължителната застраховка.                                  
    (2) (Нова - ДВ, бр. 62 от 2016 г., в сила от 09.08.2016 г.) Държавата защитава съдебните заседатели при изпълнение на техните функции.                                                                                                                                                                            
     Във връзка чл.216(1) в наредбата на ГДО имаме : ГДО-прав.                                                                                                    
    Чл. 3. Главна дирекция "Охрана" има следните функции                                                                                                        
     3. организира и осъществява охраната на съдии, прокурори, следователи и защитени лица при условия и по ред, предвидени в закон;                                                                                                                                                                                              
    Кво правиме с чл.216(2) ??? Нали и нас ни има там??? При нужда КОЙ ще ме защитава  ? ДАНС, ЦРУ, МОСАД, КГБ или ГДО по ЗАКОН !?                                                                                                                                                                                                   Но за мен, главна е вината на МП и Гл.Директор ГДО !                                                                                                                    
     Как да обясня на полицая на входа, че съм част от съдебна власт и т.н. Човека си изпълнява наредбата, за това му и плащат.                  Г-н Главен Прокурор , съгласно ЗСВ:                                                                                                                                                    
     чл. 229.За неуредените в този раздел въпроси се  прилага Кодекса на труда.                                                                      
     Моля за  Вашето разпореждане в сградата на СРС-НО да влязат инспекторите по „Охрана на труда” и ХЕИ. Меко казана „социално – битовите условия са лоши. За да седна на съдийската маса ми трябва „алпийско въже” височината  на подиума е над 40 см. При стандарт 13-17 см.За осветлението и климатика да не говоря под всякаква критика. Аз съм лесен, най – много 10 пъти по един час на месец работя като СЗ. Не е лошо и да има анонимна анкета за условията на труд. Сигурно ще Ви се изправят косите. Все пак ми се живее и да работя до края на мандата си като съдебен заседател … не е много. До сега времето и бог бяха на моя страна, но ВСЕ пак е зима . Унизително е за БЪЛГАРСКОТО ПРАВОСЪДИЕ, да стои пред мен дилемата работа или отказване и ТО принудително от СЪДЕБНАТА ВЛАСТ в лицето на ръководството на СРС !                                                                                                                                      
       Г-н Главен Прокурор изпращам Ви моите писания до СРС, ГДО, МП, НС и моите виждания по тях.                                                        Приложения(ксероскопия) :                                                                                                                                                  
     1.Решение на ТЕЛК № 1630/126/05.07.93 г.                                                                                                                    
     2.Рецептурна книжка на хронично болния – заболяване от ХОББ                                                                                        
     3.Столична община – Заповед № ССД-17-РДО5-109                                                                                                                  
     4.Молба до съдебния администратор вх.№ 1085914/24.11.17 г.                                                                                              
     5.Отговор от съд.админ. изх.№9002260                                                                                                                                    
     6.Молба за паркиране вх.№ 9005941 / 04.10.17 г.                                                                                                          
     7.Уведомление до председател СРС вх.№ 9006138 / 12.19.17 г.                                                                                    
     8.Уведомление до  председател СРС вх.№ 9006784 /09.11.17 г.                                                                                                
     9.Молба до председателя нао СРС вх.№ 9007582 / 11.12.17 г.                                                                                      
     10.Уведомление  до Гл.Директор ГДО вх.№ 11942 / 17.10.17 г.                                                                                            
     11.Отговор от Гл.Директор ГДО   рег.№ 7946/27.10.17 г.                                                                                              
     12.Уведомление до Гл.Директор ГДО вх.№ 12942 / 07-11-17 г.                                                                                                                                
     13.Уведомление до Министър на Правосъдие вх.№ 94-Б-117/23.10.17 г.                                                                      
     14.Уведомление до Министър на Правосъдие вх.№94-Б-117/29.11.17 г.                                                                                  
     15.Жалба да нар.представител Милена Дамянова по ел.поща 28.10.17 г.                                                                              
     16.Отговор на Министър на Правосъдие до мен и нар.предст.Милена Дамянова.                                                                                          Г-н Гл.Прокурор видно от по-горното съм на мнение, че има грубо погазване на моите права като гражданин и СЗ в съдебната власт. Моля за Вашата намеса, първо да работя нормално в СРС-НО и допуск до служебният паркинг. Абсурден е отказа на Съдебният администратор и „мълчанието“ на Председателя на СРС. Товае наказуемо  с един куп Регламенти, директиви на ЕС, така  и с вътрешното ни  законодателство. След 12.01.2018 год. ще бъда принуден да се обърна към НС, Обусман както и Европейският Парламент.                                                                                                                                                                                
      Поради следните причини :                                                                                                                                                            
       а) Отказ за нормално допускана на работното ми място   .                                                                                                                
       б) Тормоз и дискриминациа на основа увреждане                                                                                                                          
       в) Поставане в риск моето здраве във връзка с моята инвалидност и заболяване.                                                                                   г) Липса на нормативна уредбо във връзка с работата ми като СЗ.                                                                                                  
       д) Липса на елементарни социално битови условия във вдръзка с моята работа.                                                                                     е) Допускане на испектори по „Охрана на труда“ и „ХЕИ“  в СРС.                                                                                                                          
       ж) Открита дискусия са статуса на СЗ и нормотворчество в границите на Конституцията , ЗСВ и Кодекса на труда.                               Живееме в 21 век. и ситуацията на СЗ е абсурдна и нелепа.                                                                                                
    Пожелавам Ви весели празници и Бог да Ви закриля.
    Гр. София                                                          с подпис :
    22.12.2017 г.                                                          /Благовест Илиев/
    Тел.0894 24 24 10




      Кибик Блаже
    Rhino
    Rhino


    Брой мнения : 6497
    Join date : 23.04.2009
    Местожителство : everywhere

    "Независимата" BG  съдебна власт  и нейните зависимости Empty Re: "Независимата" BG съдебна власт и нейните зависимости

    Писане  Rhino Нед Фев 25, 2018 11:55 am

    Драги Блаже, отговор някакъв?! pirat
    blag009
    blag009


    Брой мнения : 272
    Join date : 31.07.2010
    Age : 74
    Местожителство : София

    "Независимата" BG  съдебна власт  и нейните зависимости Empty Отговор ниц

    Писане  blag009 Пон Фев 26, 2018 4:51 am

    Rhino написа:Драги Блаже, отговор някакъв?! pirat

    Драги Rhino, няма отговор.
    Което очаквах, но чаках поне два месеца.
    От понеделник на татък се спирам на вариант открито писмо да Премиера, Президента, Председателя на НС и Обусмана и медиите.
    По една папка която ще съдържа всички мои молби, уведомления и т.н. както отговорите на инстанциите и тяхното безхаберие.С отговорите се над 20 бр. Абе, тъпа и безхаберна работа. Но някой трябва да изока че "Цара е гол".
    В момента проучвам точно кво да пиша. Ще ти пусна един вариант. Ще очаквам критики и помощ.
    Все пак не съм професионален юрист, но знам къде ме стяга чипика, както и тоя на институциите. Като последна мярка, ще пиша до Комисията на ЕС за правата на човека. Касае се за една основна част от съдебната власт, която е подложена на пряка и непряка дискриминация.
    Като права "копи-пести" се нарушава редът. Но ШЪ го пусна.


                                           ОТВОРЕНО ПИСМО
    от Благовест Горанов Илиев – съдебен заседател към СРС
            ДО:
    Г-Н БОЙКО БОРИСОВ
    МИНИСТЪР-ПРЕДСЕДАТЕЛ НА РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ,
    Г-ЖА ЦВЕТА КАРАЯНЧЕВА
    ПРЕДСЕДАТЕЛ НА НАРОДНОТО СЪБРАНИЕ НА РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ,
    Г-Н РУМЕН РАДЕВ
    ПРЕЗИДЕНТ НА РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ,
    Г-ЖА  МАЯ МАНОЛОВА
    ОМБУДСМАН НА РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ,
    БЪЛГАРСКИТЕ МЕДИИ И НЕПРАВИТЕЛСТВЕНИ ОРГАНИЗАЦИИ
    ОТНОСНО : Унизителното и противоконституционно положение на съдебните заседатели в СРС  НО - София.
    Уважаеми дами и господа,
    С настоящото писмо изразяваме категоричното си възмущение от  нормативното безхаберие и условията при които работят съдебните заседатели в Столичният Районен Съд  НО – гр. София , от страна на ВСС, Мин на Прав., Гл. Прокурор  и ръксоводството на СРС.                                                                  По този повод съм писал  общо казано(молби, уведомления) 4 бр. писма до Председателя на СРС  - ни звук ни стон. До Мин.на Прав. също 4 бр. Като съм показал КЪДЕ може да се промени нормативната база, за що годе нормална работа на съд.засед. Както и дисриминацията на ГД“Охрана“ към мен като представител на съдебната власт. До Гл. Прокурор относно горните  нередностите и дискриминацията на ръководството на СРС специално към мен. Минаха се два месеца ни вопъл ни стон от Гл.Прокурор ??? Е, шах и мат.  Да се пита човек и то по специално НИЕ  съдебните заседатели ЗАЩО са тия институции , които не могат да напишат  една свястна наредба , КОЯТО да не противоречи на Конституцията и Закона за Съдебната Власт.    Безхаберието и унижението на което сме подложение е безпрецедентно за ХХI в. Какви граждани за европейско развитие на България сме, след като съд.засед. който е ЧАСТ от съдебната власт е подложени на тормоз и невъзможност да си гледаме нормално работата при правораздаването НИ . Ще изреда само един  парадокса :                                                      
     1. Не мога да получа от „съд.деловодство“ копия от обвинителният акт и други книжа. Трябва да ми се разреши от Председателя на съд. сътав.                                                                а) Пускам молба до Председателя                                                                  
     б) Чакам близо 2 – 3 месеца и Председателя отказва                      
     в) Но съгласно чл.266(4) от НПК ние двамата съд.заседатели отмениме решението на Председателя на съдебният състав кво правиме ?                                                                                                                
     г) Носиме решението на съд.деловодителка с отказа на Председателя и НАШЕТО съгласи. Познайте чий подпис ще наделее.                                                                                                              
     д) Чакаме още 2-3 месеца и т.н. до безкрай.                                      Пълно безумие и ТО към една част от съдебната власт. Съгласно Конституцията на РБ :                                                                              чл. 117( 2)  Съдебната власт е независима. При осъществяване на своите функции съдиите, съдебните заседатели, прокурорите и следователите се подчиняват само на закона.                                                                                                
    Във ЗСВ , ясно е казано кога съд.заседатели  участват в съд.заседания                                                                                                  И как стават така , че при написване на нормативните актове за съдебните заседатели от ВСС и за съдебната администрация, както и наредбите на ГД“Охрана“ на МП , ролята на съд.заседател е сведена до един ... фикус .                        
     Много ще ми е интересно ВСС и министъра на МП(която е и председател на ВСС ? ? ? ) един ден да работят при нашите условия. За мен действията на ВСС и МП са противоконституционни.                                                                              
     ..  Уважаеми дами и господа, при една човешка нормативна база, при която аз бих работил, нямаше да се стигне до фрапиращия случай на дискриминация от страна на ръководството на СРС – София. Поради ниските температури и категоричният отказ от страна на ръководсвото на СРС, да паркирам в подземният паркинг през месец януари и февруари( с 1 заседание при 10 град.  ), не можех да си изпълнявам функциите на съдебен заседател т.е. не присъствах на 14 съд.заседания. На 22.12.2017 г. писах молба до Гл.Прокурор относно моето положение. Въпреки, че в молбата показах кои членове от Конст. на РБ, ЗСВ, ЗЗот Дискр. Конвенцията на  Правата на човека  и т.н. , бях лишен  като съдебен заседател от правото да работя в правораздавателната система.  Интересно , ако НЯКОЙ пречи на прокурори и съди , така като ТЕ(ръководството) ни пречат да си гледаме работа до къде ще стигнеме?
    Крайно време е да се направи един дебат относно МЯСТОТО на съдебният заседател и неговата правна защита.  Не може в ЗСВ чл.216(2) Държавата да ме защитава. И при опит да влезна  през някои от служебните входове да е невъзможно, ЗАЩОТО няма чип и полицаите не ме пускат да мина , дори да си покажа служебната карта. Е, мен съдебният заседател  КОЙ ще ме защитава при изпълнение на моите функции в съдебната власт, ЦРУ, КГБ, МОСД, ДАНС   или ГД“Охрана“ която я  ИМА именно заради мен(съд.зеседател) съдии, прокурори и следователи?                         ..  Уважаеми дами и господа, освен писмото ВИ изпращам  ксерокопия на всички молби, уведомления,апел, обяснения от Председателя на СРС-София, Министъра на Правосъдието, Гл.Прокурор и до народният представител на НС г-жа Милена Дамянова( дори тя не помогна, от отговора на министъра на правосъдието си вадя заключение , че съм „терорист“, заради някакви зони на „сигурност“??? Както и отговори на част от тях.                                          
    Но въпроса си остава:                                                                                    
     „Защо ръководството на СРС по най безцеремонен и противозаконно начин  , не ме допуска да работя като съдебен заседател ?         Кой ще им потърси отговорност, след като и Гл. Прокурор е зает по други „важни“ дела“?                                                                         Да ги съдя – абсурд, те това и чакат и отиде „коня у рячката“.                                                                                                       Уважаеми дами и господа, все пак сме в ЕС и ще бъда принуден да се обърня към тях. Макар, че и при тях принципа е „Трай коньо за зелена трева“!                                    
    гр.София                                           с подпис:                                                 .                                                     /Благовест Илиев/     тел. 0894242410      


    ПП. Наистина ако почна да ги съдя, ми затварат устата и след там 7-8 год. като спечела делото файда йок.
    blag009
    blag009


    Брой мнения : 272
    Join date : 31.07.2010
    Age : 74
    Местожителство : София

    "Независимата" BG  съдебна власт  и нейните зависимости Empty Кажи си мнението за правописни грешки

    Писане  blag009 Пон Фев 26, 2018 5:03 am

    Драги Rhino Кажи си мнението за правописни грешки и стилът на писане.
    Все пак съм бил бачкатор, не писател. Smile
    Кибик Блаже
    Rhino
    Rhino


    Брой мнения : 6497
    Join date : 23.04.2009
    Местожителство : everywhere

    "Независимата" BG  съдебна власт  и нейните зависимости Empty Re: "Независимата" BG съдебна власт и нейните зависимости

    Писане  Rhino Чет Мар 15, 2018 6:12 am

    blag009 написа:Драги Rhino    Кажи  си мнението за правописни грешки и стилът на писане.
    Все пак съм бил бачкатор, не писател. Smile
    Кибик Блаже

    Драги Блаже, това е положението. На нашата прокуратура й дреме на ....

    Имаш някои грешки - неправилна употреба на пълен и непълен член, липса на запетайки, леко сбъркани думи -"изреда" вместо "изредя" и пр. Но не това е важното.
    blag009
    blag009


    Брой мнения : 272
    Join date : 31.07.2010
    Age : 74
    Местожителство : София

    "Независимата" BG  съдебна власт  и нейните зависимости Empty Играта става вече груба

    Писане  blag009 Пет Апр 13, 2018 5:52 am

    На 29.03.2018 г. исках да тегля пари от пенсията в банката.  Картата ми беше блокиран. Попитах банката и те ми казаха, че има запор от ЧСИ. Отидох  ПОДГОТВЕН(носех молбите до председател на Но и СГС) все пак предполагах за кво иде реч  и ... БЯХ хвърлен в музиката(имаше такъв лаф) . За по кратко с копи пести ще пусна за какво иде реч . При копи-пести нещо не става като трябва но това мога.
     На 01.03.2017 г. при започване на съдебно заседание ми звънна телефона. погледнах номера и разбрах, че ми се обаждат от съдът.Председателя на съдебният състав ми каза да изключа телефона, не го изключих и стана нещо интересно НО вижте за кво иде реч.
    Намерих писмото до СГС :

                                                                                                                   До Г-н Председанел
                                                                                                                       На Софийски Градски Съд
                                                                                                                      Калоян Топалов
     
                                                                                  М О Л Б А
                                               От Благовест Горанов  Илиев – съдебен заседател към СРС
                                    Текущ адрес – гр.София кв.Х.Димитър бл.193, вх.Б, ап 17  тел.0894-24-24-10
                       Г-н Председател,
          Възползвам се от правото на чл.74, ал.2 да се обърна към Вас с настоящата молба.
          На 01.03.2017 г. , като съдебен заседател на НО 5, нак.дело №498/17  от 9:30 ч. Допуснах
       следното нарушени  на правилника относно работата на съда по време на съдебно засе-
       дание, а именно :
          В 9:37 ч.  моб.тел. извъня.
    Председателя на съда ми нареди да изключа телефона.
     Погледнах номера 0885-838-779 и обясних, че ми се обаждат от съдебното деловодство.
     Предупредих деловодителката , че съм на съд.заседание, тя ми се извини и ме уведоми,  че
     на   същият ден от 11:00 ч имам насрочено дело № 756/17 на 2 състав( пърно заседание ??? ) .
    По време на съдебният процес в присъствието на прокурора, адвоката, обвиняемият и др.,
    ,ми бяха паднесени от страна на Председатела на съда  два документа да подпиша.
    На първият документ пишеше , че съгласно чл.266 ал.2 съм глобен със 200(двеста) лв.
    На въпроса ми какво гласи  този член, ми беше отговорено заповедно подпиши ... ?
    На втория документ пишеше УВЕДОМЛЕНИЕ ... на основание чл.182,ал.2 от ДОПК в срок,(възникнало по дело 498/2017 на 5 с-в  на СРС и т.н.) да платя 200 лв.
    На въпроса ми какъв е тоз чл. 182,ал.2 и това ДОПК,  ми се каза ... подпиши.
         Направих справка и смятам че моите права като съдебен заседател, а след подписа ми
    На УВЕДОМЛЕНИЕ като гражданин са драстично нарушени .
       Като съдебен заседател моите права са нарушени съгласно НПК  :
            Функция на председателя на състава
    Чл. 266. ... (4) Разпорежданията на председателя могат да бъдат отменени от състава на съда.
    Както и във връзка със ЗСВ :
    Чл. 74. (1) Председателят на съда може с разпореждане да наложи глоба от 50 до 500 лв. на съдебен заседател за неизпълнение на задълженията му, след като му предостави възможност да даде обяснения.
       На 02.03.2017 г. Написах до Председателя на 5 състав на НО, СРС , МОЛБА относно моето провинение  и как да се избегнат процесуалните нарушения, което прилагам към молбата ми .
       Да има нарушение на правилника, но санкциите са свързани преди всичко на лична основа относно моите въпроси във връзка с нак.дело № 9796/15 на 5 с-в. На 10.01.2017 г. От 9:00 ч.
       -Защо по нак.дело № 9796/15 има смяна на двама съдии?
       -Беше ми отговорено, да питам Председатела на СРС !
       -Отговорих, че след като Председателя на СРС не ми беше плащал 3 месеца заработката и при разговор с мои колеги казвах, че трябва да съдиме Председателя,  ЗАЩОТО не ни взима пари за вход при влизането ни в съдебната зала, а не за забавените плащания.
    В прав текст Ви питам г-жо Председател на съдебният състав- как е Вашето име Ася Стаименова или Красимира Проданова, (другият съдя е мъж).
        Във връзка с по-горе изложените факти и съгласно ЗСВ и  чл.74, ал.2 да отмените горното наказание или като първо провинение да бъде глобата минимална (все пак има нарушение).
       07.03.2017 г.                                                                                            С подпис :.........................................
      Гр.София                                                                                                                        / Благовест Илиев/    
     
     
    Молбата пми до госпожата се губи в компите ще го потърся по на там Но горе долу в аргументите разлика няма.
    Кое е бих казал неприемливото. Глобен съм като  съдебен заседател  в съдебен състав КОЙТО разглежда наказателното дело. 
    Като част от съдебната власт, МОЖЕ да ме накаже Председателя на СРС по разпореждане на председателя на съдебният състав. но това ГО няма т.е. имаме грубо газене на законите  от страна на председателя на съдебният състав и т.н. 
    Кибик Блаже
    Rhino
    Rhino


    Брой мнения : 6497
    Join date : 23.04.2009
    Местожителство : everywhere

    "Независимата" BG  съдебна власт  и нейните зависимости Empty Re: "Независимата" BG съдебна власт и нейните зависимости

    Писане  Rhino Вто Май 08, 2018 7:03 pm

    Драги Блаже, как ще ти блокират картата за 200 лева, не ми е ясно. Има ли разпореждане от съдебен изпълнител?
    blag009
    blag009


    Брой мнения : 272
    Join date : 31.07.2010
    Age : 74
    Местожителство : София

    "Независимата" BG  съдебна власт  и нейните зависимости Empty има и тя е противозаконна

    Писане  blag009 Сря Май 09, 2018 3:54 am

    08.05.2018
    Rhino написа:Драги Блаже, как ще ти блокират картата за 200 лева, не ми е ясно. Има ли разпореждане от съдебен изпълнител?

    Драги Rhino , сканирал съм документацията на ЧСИ . Обръщам ти внимание, че случката става на 01.03.2017 г. ,
    а развитието от 21.12.2017 г. Пак ти казвам  ГЛОБЯВАМЕ не правомерно. ТЯ  Председателя на съдебният състав
    не МОЖЕ да глобява членовете на съдебният състава. Процедурата е по ЗСВ. Но виж изцепките И .
    Уф, кажи ми как от компито мога да прехвърля сканираните неща ?
    Кибик Блаже
    ПП. Нещо зацикли.
    blag009
    blag009


    Брой мнения : 272
    Join date : 31.07.2010
    Age : 74
    Местожителство : София

    "Независимата" BG  съдебна власт  и нейните зависимости Empty Re: "Независимата" BG съдебна власт и нейните зависимости

    Писане  blag009 Сря Май 09, 2018 4:42 am

    Rhino написа:Драги Блаже, как ще ти блокират картата за 200 лева, не ми е ясно. Има ли разпореждане от съдебен изпълнител?

    "Независимата" BG  съдебна власт  и нейните зависимости Dl?mid=15274444266&fid=4723190&aid=4&an=page-0001

    Правя проби
    Май стана нещо .
    За това ли Разпореждане говориш ?
    blag009
    blag009


    Брой мнения : 272
    Join date : 31.07.2010
    Age : 74
    Местожителство : София

    "Независимата" BG  съдебна власт  и нейните зависимости Empty Започвам с отговорите на Специализирана и градска прокуратура

    Писане  blag009 Пет Сеп 04, 2020 2:41 am

    Започвам с отговора на спец.прокуратурата в три страници:
    1 страница
    file:///C:/Users/%D0%91%D0%BB%D0%B0%D0%B3009/Desktop/%D1%81%D0%BF%D0%B5%D1%86.%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%BA%D1%83%D1%80%D0%B0%D1%82%D1%83%D1%80%D0%B0/page-0003%20(%D0%BE%D1%82%D0%B3.%D1%81%D0%BF%D0%B5%D1%86%20%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%BA%201).jpg

    2 страница
    file:///C:/Users/%D0%91%D0%BB%D0%B0%D0%B3009/Desktop/%D1%81%D0%BF%D0%B5%D1%86.%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%BA%D1%83%D1%80%D0%B0%D1%82%D1%83%D1%80%D0%B0/page-0004%20(%D0%BE%D1%82%D0%B3.%D1%81%D0%BF%D0%B5%D1%86.%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%BA.2).jpg

    3 страница
    ПРЕПИС ОТ ХАРТИЕН НОСИТЕЛ ....ПРЕПИС
    По отношение на оплакванията на г-н Благовест Иванов за допуснати нарушения на Закона за защита от дискриминация, Наредба № 4 от 01.07.2009 г.за проектиране изпълнение и подържане на строежите в съотвестие с изискванията за достъпна среда за насалението и др., и настояванието за извършване на проверка от компентетните органи за спазване на трудовото законодателство и осигуряване на безопасна и здравословна среда за труда, следва да се посочи, че Специализираната прокуратура не е компентентна да извърши проверка в тази насока. В тази връзка заварено копие от преписката следва да се изпрати на Софийската градска прокуратура, отдел „Надзор за законност“, която да прецени налагат ли се и какви действия от прокуратурата по реда на надзора за законост и защита на обществения интерес по изложените от жалбоподателя оплаквания .
    Поради гореизложеното и на основание чл.411 е, вр.чл.199, ал.1 , чл.213 ал.1 от НПК и чл.145 от ЗСВ
    ПОСТАНОВИХ
    ОТКАЗВАМ ДА ОБРАЗУВАМ наказателно производство по пр. Пр. № 18/2016г-по опис на СП за престъпление от общ характер подсъдно съобразно чл.411а от НПК, на СпНС, съответно на Специализирана прокуратура. . ПРЕКРАТЯВАМ пр.пр. № 47/2018г. по описа на Специализираната прокуратура. . ИЗПРАЩАМ заверено копие от материалите по преписката, ведно с копие от настоящето постановление по компентетност на Софийската градска прокуратура с оглед преценка за предприемане на действия по реда на надзора за законост. . Препис от постановлението да се изпрати на жалбоподателя за сведение. . Постановлението подлежи на обжалване пред Апелативна специализирана прокуратура на основание чл.213 ал. 1 от НПК.
    ПРОКУРОР : . / Евгения Деянова /
    blag009
    blag009


    Брой мнения : 272
    Join date : 31.07.2010
    Age : 74
    Местожителство : София

    "Независимата" BG  съдебна власт  и нейните зависимости Empty Уважаеми Rhino

    Писане  blag009 Пет Сеп 04, 2020 2:44 am

    Уважаеми Rhino бихте ли били така люезен дами отговориш
    дали се отваря първа и втора станица ? За да продължа.
    Кибик Блаже

    Sponsored content


    "Независимата" BG  съдебна власт  и нейните зависимости Empty Re: "Независимата" BG съдебна власт и нейните зависимости

    Писане  Sponsored content


      В момента е: Пет Май 10, 2024 4:11 pm