bezprizorni



Join the forum, it's quick and easy

bezprizorni

bezprizorni

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
bezprizorni

форум за посветени


2 posters

    "Независимата" BG съдебна власт и нейните зависимости

    blag009
    blag009


    Брой мнения : 272
    Join date : 31.07.2010
    Age : 74
    Местожителство : София

    "Независимата" BG  съдебна власт  и нейните зависимости - Page 2 Empty Уффф, май само си окаме ....

    Писане  blag009 Пет Сеп 11, 2020 1:05 am

    Уважаеми Rhino, из фейса на много места съм дал сламката за "безпризорни"
    дано НЯКОЙ ... поне да ме нарогае кво тъпо к@пиле съм. Иначе си окат за реформата.
    Наистина СВ, се чуди как да ни заврят на псе в задния двор ! На няколко пъти ,
    след дадено заседание съм се изказвал , за някоя допълнителна епикриза или по точно
    експерта да отговори на конкретен въпрос . По принцип ми е отказано под предлог
    удължаване на делото или тоя въпрос е маловажен . На въпроса ми "Е, как накрая
    да имам безпристрастно отношение , ако с колегата сме против Вашето мнение"! Мълчание .
    Е, не мога да си говоря сам. Ще видя как всичко ТУЙ шъ го"джиросам " на ЕС !
    Опитах до едно посолство ч/з електроната им поща , НО ни "МЪ" ни "ШЪ"
    Иначе са най-гулемите борци за чувешки права !
    Кибик Блаже
    ПП.Тия стр. докато ги отворя зор виждам.
    Бъди цздрав

    Rhino likes this post

    blag009
    blag009


    Брой мнения : 272
    Join date : 31.07.2010
    Age : 74
    Местожителство : София

    "Независимата" BG  съдебна власт  и нейните зависимости - Page 2 Empty Рових се във фейса

    Писане  blag009 Пон Сеп 28, 2020 8:30 pm

    И намерих едно писане до Любен Огнянов тв водещ написах туъ по-долу но отговор нула . Но иначе пишете НИ ?!
    Любо Огнянов
    Вие сте приятели във Facebook
    Водещ в Канал 3
    Местожителство - София, България
    28.07.2020 г., 11:30 ч.
    Вече сте свързани в Messenger.
    28.07.2020 г., 14:39 ч.
    Изпратихте
    Преди 8 седмици
    Г-н Огнянов, ще Ви изпратя писмото ми до НП Херо Мустава относно дъвката реформите в съдебната система. тук https://www.facebook.com/search/posts?q=%D0%BF%D0%BE%D1%81%D0%BE%D0%BB%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE%D1%82%D0%BE%20%D0%BD%D0%B0%20%D1%81%D0%B0%D1%89&filters=eyJycF9jcmVhdGlvbl90aW1lIjoie1wibmFtZVwiOlwiY3JlYXRpb25fdGltZVwiLFwiYXJnc1wiOlwie1xcXCJzdGFydF95ZWFyXFxcIjpcXFwiMjAyMFxcXCIsXFxcInN0YXJ0X21vbnRoXFxcIjpcXFwiMjAyMC0xXFxcIixcXFwiZW5kX3llYXJcXFwiOlxcXCIyMDIwXFxcIixcXFwiZW5kX21vbnRoXFxcIjpcXFwiMjAyMC0xMlxcXCIsXFxcInN0YXJ0X2RheVxcXCI6XFxcIjIwMjAtMS0xXFxcIixcXFwiZW5kX2RheVxcXCI6XFxcIjIwMjAtMTItMzFcXFwifVwifSJ9  Благовест ИлиевU.S. Embassy Sofia   01.07.2020 г. Пускам текста.

                                                    ПРЕДИЗИКВАТЕЛСТВО
                                                        За ЧУВАЕМОСТ
                                             на едно  ОТВОРЕНО ПИСМО
                                   До  НП Посланика на САЩ в Република България
                                                 Г-жа Херо Мустафа
                        от Благовест  Горанов Илиев гражданин на Република България                      
               Ваше Превъзходителство г-жо посланик, прочетох с интерес Вашето   изявлени за номинирането Ви за посланик в България   пред Сенатската комисията по външните отношения . https://terminal3.bg/trite-s-prioriteta-na-novija-amerikanski-poslanik-svarzanost-satrudnichestvo-sreshtu-korupcijata/   Наистина Ваше Превъзходителство сте благословенна от любовта на Вашето семейство,но имаме поговорка „Бог дава, но в кошара не вкарва“ . Успехите са плод на Вашето трудолюбие, работоспособност и почетност . Както и Вашето обещание да работите за „ ... и за укрепване върховенството на закона, което е ключово за продължаващия растеж на България“.   Както и представянето от Вас, на г-жа/г-ца  Джесика Ким за Юридически съветник в посолството  в София .                                                    Две думи за мен ?! На 70 години съм . Детството съм прекарал по сиропиталища и болници. Имам заболяване от детски паралич. До шес години съм претърпял шест операции . Имам спомени как седя на операционната маса и пея песни на лекарите, е не безплатно (два чифта хирургически ръкавици под възлавницата  когато се събудя) . В трети и шести клас, въпреки операциите ходех на училище през зимата с една патерица ... другата винаги беше в ремонт. За мен детството  ВЪПРЕКИ , че бях единствения инвалид имах уважението на децата и ТЯХНОТО приятелство . Именно подкрепа на приятелите ми са ми помагали  в живота. За мен никога не е бил проблем, че съм инвалид и сирак. Мога да заява с чиста съвест , че в границите на 10-те Божи Заповеди съм бил честен и почтен. Имало е трудности , но къде ли ги няма. Благословенна е моята съпруг(инвалид 2 група) с която съм отгледал три деца . Покрай пандемията си дадохме сметка, че сме доволни от тях. Голямата дъщеря прекара пандемията в“Пирогов“ като медичинска сестра, синът като полицай по КПП-та ... бяхме притеснени, но удовлетворени от тяхната работа, които бяха част от хиляди жени и мъже участвали в битката  с тази пандемия.                                                                                                                                       Повода да Ви пиша „Отворено Писмо“ е меко казано безцеремонното по-точно ФЕОДАЛНО отношение на Съдебната Власт(СВ) и държавните институции относно проблемите ми като Съдебен Заседател(СЗ) .                                                   През 2015 г. бях одобрен като СЗ към СРС(софийски районен съд). Предварително се запознах, относно работата на СЗ и неговата роля по време на съдебният процес .  Проблемите започнаха още при първото ми дело . Започна една полемика колкото комична, толкова и трагична .             Ваше Превъзходителство, да не разоднявам „ПИСМОТО“ бих Ви помолил да прочетете в сайтана „Безпризорни“ , първите ми писания по въпроса. Вижте тук  https://bezprizorni.bulgarianforum.net/t163-topic   , както и писмата до Юродическият Ви съветник и то по малко от половината писания  .                                                                                                                                               1)  Постоянния съветник по юридическите въпроси към Посолството на САЩ в България Джесика Ким-"Мълчанието на агнетата" в съдебната власт                                                                                                            от: Blagovest Iliev (blag009@abv.bg)     дата: 07.04.2020 21:52                          до: SofiaEmb@state.gov    ( 12прикачени файла (~ 742,31 KB)  )                                                        2)  До г-жа Джесика Ким, постоянен съветник по юридическите въпроси към Посолството на САЩ в България                                                                                     от: Blagovest Iliev (blag009@abv.bg)  дата: 11.04.2020 22:03                                                до: SofiaEmb@state.gov  (6 прикачени файла(~ 157,74 KB)                                                                                                                                                                                    3) До г-жа Джесика Ким, постоянен съветник по юридическите въпроси към Посолството на САЩ в България                                                                                       от: Blagovest Iliev (blag009@abv.bg)  дата: 23.04.2020 14:03                                               до: SofiaEmb@state.gov  10 прикачени файла(~ 2,08 MB)                                                                  4) До г-жа Джесика Ким, постоянен съветник по юридическите въпроси към Посолството на САЩ в България - съдийска бухалка                                      до:  SofiaEmb@state.gov    5 прикачени файла(~ 514,66 KB)                    
    от: Blagovest Iliev (blag009@abv.bg)  дата: 28.04.2020 18:06                                                                                5)  До г-жа Джесика Ким, постоянен съветник по юридическите въпроси към Посолството на САЩ в България - съдийска бухалка                                      от:  Blagovest Iliev (blag009@abv.bg)  дата: 02.05.2020 21:47                                         до:  SofiaEmb@state.gov    13 прикачени файла(~ 4,09 MB)                                        6) До г-жа Джесика Ким, постоянен съветник по юридическите въпроси към Посолството на САЩ в България - po,dlek ijdjwi    (здравен статус)                                                              от:  Blagovest Iliev (blag009@abv.bg)  дата:  12.05.2020 18:46                                                     до:  SofiaEmb@state.gov  9 прикачени файла(~ 3,08 MB)                                              7) До г-жа Джесика Ким, постоянен съветник по юридическите въпроси към Посолството на САЩ в България -Кмета г-жа Фандъкова и моята оставка                                                                                                                                                        от: Blagovest Iliev (blag009@abv.bg)  дата: 13.05.2020 21:31                                                                 до:  SofiaEmb@state.gov  2 прикачени файла(~ 49,22 KB)
    Ваше превъзходителство, молбата ми към г-жа/г-ца Джесика Ким е да ми помогне в превода и за изпращането на документите до Съвета на ООН по правата на човека . Знам , че правителството на САЩ са напуснали Съвета, но връзките ги имате ,както и ресурсите да ми помогете. Резонен е въпроса ЗАЩО не съм се обърнал към съда. Но към КОЙ съд и колко време ще се точи делото ?                                                                                                                                                     Ваше Превъзходителство , болката ми не е за  МОИТЕ преживявания, а в  АРОГАНТНОТО отношение на  СЪДЕБНАТА ВЛАСТ към нас  СЪДЕБНИТЕ ЗАСЕДАТЕЛИ.                                                                                                                                И един известен стих  на Мартин Нимьолер :                                           .                                                
                                                   „Когато те дойдоха…“:                                                   Когато нацистите дойдоха за комунистите, аз мълчах; не бях комунист.                                                            Когато дойдоха за социалдемократите, аз мълчах; не бях социалдемократ.                                                                                        Когато дойдоха за тези от профсъюзите, аз мълчах; не членувах в профсъюз.                                                                                                                                    Когато дойдоха за евреите, аз мълчах; не бях евреин.                                                                                                                  Когато дойдоха за мен - вече нямаше кой да говори.
    гр. София                                                            Благовест Илиев                           01.07.2020 г                                                                                                                          ПП.Моля Ви за някакъв диалог !
    www.facebook.com
    facebook.com

    Исках някакъв диалог , НО ядец .  
    ШЪ пиша тук докогато ме изгноиш ! Very Happy
    Кибик Блаже ПП. Това е до НП Херо Мустафа
    Rhino
    Rhino


    Брой мнения : 6497
    Join date : 23.04.2009
    Местожителство : everywhere

    "Независимата" BG  съдебна власт  и нейните зависимости - Page 2 Empty Re: "Независимата" BG съдебна власт и нейните зависимости

    Писане  Rhino Пет Окт 02, 2020 1:18 pm

    blag009 написа:Уважаеми Rhino бихте ли били така люезен дами отговориш
    дали се отваря първа и втора станица ? За да продължа.
    Кибик Блаже

    Уважаеми Блаже, не се отваря.
    Rhino
    Rhino


    Брой мнения : 6497
    Join date : 23.04.2009
    Местожителство : everywhere

    "Независимата" BG  съдебна власт  и нейните зависимости - Page 2 Empty Re: "Независимата" BG съдебна власт и нейните зависимости

    Писане  Rhino Пет Окт 02, 2020 1:20 pm

    blag009 написа:Уважаеми Rhino, из фейса на много места съм дал сламката за "безпризорни"
    дано НЯКОЙ ... поне да ме нарогае кво тъпо к@пиле съм. Иначе си окат за реформата.
    Наистина СВ, се чуди как да ни заврят на псе в задния двор ! На няколко пъти ,
    след дадено заседание съм се  изказвал , за някоя допълнителна епикриза или по точно
    експерта да отговори на конкретен въпрос . По принцип ми е отказано под предлог
    удължаване на делото или тоя въпрос е маловажен . На въпроса ми  "Е, как накрая
    да имам безпристрастно отношение , ако с колегата сме против Вашето мнение"! Мълчание .
    Е, не мога да си говоря сам. Ще видя как всичко ТУЙ шъ го"джиросам " на ЕС !
    Опитах до едно посолство ч/з електроната им поща , НО ни "МЪ" ни "ШЪ"
    Иначе са най-гулемите борци за чувешки права !
    Кибик Блаже
    ПП.Тия стр. докато ги отворя зор виждам.
    Бъди цздрав

    Бюрокрация, драги Блаже. Че даже бюрокЛация. Smile
    Rhino
    Rhino


    Брой мнения : 6497
    Join date : 23.04.2009
    Местожителство : everywhere

    "Независимата" BG  съдебна власт  и нейните зависимости - Page 2 Empty Re: "Независимата" BG съдебна власт и нейните зависимости

    Писане  Rhino Пет Окт 02, 2020 1:28 pm

    blag009 написа:.  
    ШЪ пиша тук докогато ме изгноиш ! Very Happy

    Пиши си, Блаже, колкото ти душа сака.
    Инвалид инвалиду око не вади. Very Happy
    blag009
    blag009


    Брой мнения : 272
    Join date : 31.07.2010
    Age : 74
    Местожителство : София

    "Независимата" BG  съдебна власт  и нейните зависимости - Page 2 Empty Честита Коледа

    Писане  blag009 Пет Дек 25, 2020 9:58 pm

    Уважаеми Rhino ЧЕСТИТА КОЛЕДА !
    Да сме живи и здрави !
    ШЪпродължа да си пиша тия над 90 прошения , молби , ала - бала и т.н.
    И кактов оная реклама за футбола
    НЕКА сега някой да ми каже че СМЕ най-заблудените ора  в света! Smile
    Кибик Блаже
    blag009
    blag009


    Брой мнения : 272
    Join date : 31.07.2010
    Age : 74
    Местожителство : София

    "Независимата" BG  съдебна власт  и нейните зависимости - Page 2 Empty спец прокуратура

    Писане  blag009 Чет Яну 21, 2021 2:48 am

    Едно приятелче ми показа как да правя нещата ШЪ Пробвам !

    file:///C:/Users/%D0%91%D0%BB%D0%B0%D0%B3009/Desktop/%D1%81%D0%BF%D0%B5%D1%86.%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%BA%D1%83%D1%80%D0%B0%D1%82%D1%83%D1%80%D0%B0/page-0003%20(%D0%BE%D1%82%D0%B3.%D1%81%D0%BF%D0%B5%D1%86%20%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%BA%201).jpg
    blag009
    blag009


    Брой мнения : 272
    Join date : 31.07.2010
    Age : 74
    Местожителство : София

    "Независимата" BG  съдебна власт  и нейните зависимости - Page 2 Empty Първо какво съм писал във времето

    Писане  blag009 Съб Яну 30, 2021 12:11 am

    Съдержание до различните инстанции :

      А. Софийски Районен Съд          -  8 бр.                                                                                                                                                                                                            

      Б.ГДО (Главна Дирекция Охрана) „Охрана“  и Министерство на Правосъдието (МП)   -   12 бр. молби, отговори и т.

      В. Висши Държавни Институции  - ОтвореноПисмо (О.П)   -  12 бр.

      Г.  Лична гавра на съд.система в лицето на съдия г-жа Проданова на СРС и Частни Съдебни Изпълнители ( ЧСИ ) в лицето на  Калин Костов 21 бр.

       Д. Отказани дела (копи-пести)      -  19 бр.

       Е. Здравен статус      - 11 бр.

    Към 83 общи писания.
    Ще коментир всяка молба уведомление , отговор и т.н.
    Заявявам , че тук не търса отмъщение и т.н. Тук показвам гаврата и нехайството както на СВ(съдебната власт) , така и на вскички останали институции.
    Кибик Блаже
    blag009
    blag009


    Брой мнения : 272
    Join date : 31.07.2010
    Age : 74
    Местожителство : София

    "Независимата" BG  съдебна власт  и нейните зависимости - Page 2 Empty Леко по-леко да започвам

    Писане  blag009 Съб Фев 06, 2021 5:03 am

    Когато разбрах , че съм одобрен за СЗ , се разрових  да видя за кво иде реч.
    след 2-3 месеца навършвах 65 год. Винаги съм се стремял , къде по интуиция и
    съвети от приятели да проверявам КАК да си пазя гърба . Разрових се в интернета
    и започнах от Конституцията , Закон за Съдебна Власт , НПК , НК и поднорматвните
    наредби КАКВО мога да правя без да настъпая греблото ! Повтарям , не искам да
    ставам псевдо юрист , НО с житейският си опит и ровене по КТ  дори и НПК през
    годините , ми позволяваха честно и почтено да си пазя интереса . Very Happy  
    КРБ - Глава Шеста  Съдебна власт
    Чл. 117 а.(2) Съдебната власт е независима. При осъществяване на своите
    функции съдиите, съдебните заседатели, прокурорите и следователите
    се подчиняват само на закона.
    Чл. 123. В определени от закона случаи в правораздаването участват
    и съдебни заседатели.
    Та чл.117(а) ми напълни душата, ЗАЩОТО според него съм част от СВ . Питал съм
    във времето , съдии , прокурори и адвокати дали СЗ са част от СВ? 100% отговоряхе НЕ
    но на въпроса как така двамата СЗ могат да определят дадена присъда в  противоречие
    на Председателя на съдебния състав(ПСВ) и започво едно ама ,амче и т.н.
    При запознаването ми със ЗСВ , бях шокиран как така Цара (КРБ) дава а закони ,
    наредби и т.н. ГРЕУБО ги показват и ТО при положение, че има решение на КС ?
    Ще продължа  по - нататък накратко  и за НПК и НК за другите неща  има писане .
    Кибик Блаже
    blag009
    blag009


    Брой мнения : 272
    Join date : 31.07.2010
    Age : 74
    Местожителство : София

    "Независимата" BG  съдебна власт  и нейните зависимости - Page 2 Empty Продължение...

    Писане  blag009 Нед Фев 07, 2021 2:49 am

    Първо да се извиня за допуснати тук - там грешки ! Пиша на лаптоп
    и интервала неработи хубаво, буквите са нагъсто и вместо "в" натискам "м".
    Втората ми спирка при разузнаване , беше ЗСВ https://www.lex.bg/laws/ldoc/2135560660
    Ще показвам в съкратен вариант членовете , който иска да види пълния текст .. по горе .

    Чл. 1а.  (1) Съдебната власт е държавна власт, която защитава правата
    и законните интереси на гражданите, юридическите лица и държавата.
    (2) Съдебната власт е независима.                                                                                                    

    Чл. 2. Органите на съдебната власт се ръководят от Конституцията и
    от принципите, установени в този закон.                                                                                                  
    Чл. 8. (2) При осъществяване на функциите на съдебната власт, както
    и при заемане на длъжности в органите на съдебната власт, не се допуска
    т никакви ограничения на правата или привилегии, основани на раса,
    народност, етническа принадлежност, пол, произход, религия, образование,
    убеждения, политическа принадлежност, лично и обществено положение или имуществено състояние.          

    Чл. 66. (1) В случаите, определени със закон, в състава на съда, който разглежда
    делото като първа инстанция, участват и съдебни заседатели.                                                                    

     (2) Съдебните заседатели имат еднакви права и задължения със съдиите.      

    Чл. 68б.Съдебните заседатели се избират за:                                                                                      

     1. районните съдилища - от общото събрание на съдиите от съответния окръжен съд;                                                                                                                                                                                          
     Чл. 71.(4). при трайна невъзможност да изпълнява задълженията си повече от една година;              

     Чл. 73.  (1) За времето, в което съдебните заседатели изпълняват функциите си и задълженията,
    свързани с тях, им се заплаща възнаграждение от бюджета на съдебната власт.                                            

     (6) В срок до три месеца след полагане на клетвата съдебният администратор или
    административният секретар на съответния съд и Националният институт на правосъдието
    организират и провеждат начално обучение на съдебните заседатели.                                                          

    Чл. 74. (1) Председателят на съда може с разпореждане да наложи глоба от 50 до 500 лв.
    на съдебен заседател за неизпълнение на задълженията му, след като му предостави
    възможност да даде обяснения.                                                                                                                

     (2) По жалба на наказания съдебен заседател председателят на по-горния съд може
    отмени разпореждането по ал. 1 или да намали размера на глобата                                                                

    Чл. 77. (1) Районният съд се състои от съдии и се ръководи от председател.

    чл. 135. (1) Председател на състава на съда е най-старшият съдия измежду членовете му.                  

     (2) Председателят на състава ръководи съдебното заседание, следи за реда в съдебната зала
    и може да санкционира нарушителите по реда, предвиден в процесуалния закон.                                          

    (3) Разпорежданията на председателя на състава са задължителни за всички присъстващи
    в съдебната зала. Те могат да се отменят от състава на съда.                                                                                                                                                                                                                                          




     Чл. 216.  (2) Държавата защитава съдебните заседатели при изпълнение на техните функции.    
    Чл. 229. За неуредените в този раздел въпроси се прилага Кодексът на труда.                                        
    Глава осемнадесета.
    АДМИНИСТРАЦИЯ НА ОРГАНИТЕ НА СЪДЕБНАТА ВЛАСТ                                                                                
    Чл. 340. (1) При осъществяване на своите правомощия ...и органите на съдебната власт
    се подпомагат от администрация.

    Отбелязвам членчето и коментар на писането т.е. мое тълкуване  Very Happy дасъм по-точен .
    Това ми напомня на вица: "Един човек  стои пред Кремъл и вика "Смърт на тоа с мустаците"
    Докладват на Сталин  за случая и пита чувека "Кво искаш да кажеш" ? Човека ока "Смърт на Хитлер"
    Усмихва се Сталин и пита тоя от КГБ "Другарю , ти за кого си помисли първо " Шах и мат.
    Така , че АЗЪ-БЛАЖЕ тълкувам , а КОЯ е истината зависи не от МЕН. affraid
    чл.1 и 2 от ЗСВ се говори за СВ ! Във КРБ съгласно чл.171 ал.(2) СЗ са част от СВ и където
    в закони и поднормативни документи се пише за СВ , се подразбира и СЗ .
    чл.8(2) е категоричен НЕ се допуска дискриминация и т.н при изпълнение на моите нужди  като СЗ.
    чл.66 ( 1 и 2) Показва кога участвам като СЗ и какви са ми правата !
    Чл. 71.(4). условия за напускане .Уви падна ми се т.(4) Е здраведа е можеше и по така  !
    Чл. 73.  (1) е па още Ленин е казал "Всеки труд е възмезден дори и в социализма  Very Happy !
    Чл. 74. (1) Слава богу , че го знаех тоя "член" Тук правя една тънка разлика между          
    Председател на съда и Председател на съдебния състав . Председателя на съда "може с      
    РАЗПОРЕЖДАНЕ" да ми наложи глоба и  аз Блаже да плача пред по-горна инстанция.
    Но за да има разпореждане , трябва да има сигнал , оплакване и т.н. от Председателя на
    съдения състав(ПСС) после обяснение защо съм "згазил лука" и ЧАК тогава СЕКИРКА .
    Една от причините за моите писания е имено "Как ПСС може да се изгаври със СЗ " !
    Хей така за авторитет  Very Happy
    Чл. 77. (1) - как беше ПС е равен със съдиите но е ПРЪВ  Very Happy
    чл. 135. (1 и 2) Ролятя ня ПСС
    (3) Показва силата на СЗ ! От което  съдиите и преди всичко ръководството и ВСС се СТРАХУВАТ.
    Според мен имено  правата и контрата на съдиите от страна СЗ ги плаши !Което си е тъпо.
    Когато  застанах  на съдийската маса до съдийкат , бяхв ШОК ! Първо жената си е хубава,
    знаеща можеща и АЗЪ стоя като пън и не знам в първия момент за какво иде реч!
    Е , кофтие както за нас мъжете и особено за жените . Съдийките са повечко .
    Обърнах се след ПЪРВОТО ми заседани към ПСС и я попитах КАК предварително да се
    запозная с делото за да имам някаква престава . Отговори ми , че в процеса на делото
    ще разбера за какво иде реч. Отговорих "Добре де защо Вие се запознавате с делото,
    дали да се разглежда и т.н. Не можете ли да изслушате , прокурора , защитата и т.н. и
    тогава да давате ход на делото. Сега е първото заседание , след него второ и т.н. и
    СЛЕД някоя и друга година ще се изисква  от мен съгласно Чл. 14. (1) от НПК
    да взема решение по вътрешно убеждение. Разбрах ме се , преди моето заседание , да ми
    предостави делото в съдебната зала. След третото четане и лафа на др.Ленин, отидох
    директно в деловодството иии ... малка война . Не ми давахе делото да го чета на място ?
    Защото нямали такава практика. Показах на момичетата разните членове кое кво казва
    и на директния въпрос "Първо ще се оплачана ПСРС(пред.стол.рай.съд) и ВОЙ във пресата
    че не ми се дава възможност като представител на СВ да си гледам работа". Дадоха ми
    делото да чета и смед там 2-3 седмици почерпих момичетата с бонбони и пак в по-спокойна
    обстановка и обясних ЗАЩО съм прав. Една от тях ми каза "Блаже за 20 години ТИ си
    първия който иска да се запознава предварително с дадено дело . Опитах , да ми дадат
    ксерокс копия по делото , както дават на адвокатите и страните по делото ,  МИ отказаха                                 категоричн.Няма тая опция в техния правилник . Прочетох го ... прави са за ТЯХ ! Не са
    ТЕ хората които могат да решат тоя проблем. До края на работата ми като СЗ бях в отлични
    отношения с тях .                                                                                                                                  
    Чл. 216.  (2) - Трябвада го имаив КРБ ! В началото го нямаше .                                          
    Чл. 340. (1) При осъществяване на своите правомощия ...и органите на съдебната                        
    власт  се подпомагат от администрация. Е , НЯМА как да доказвам пред администрацията                            
    че СЗ са  НЕ ДЕЛИМА част от СВ ?!Както и на Дирекция "Охрана"към МПрав. Но за тях имам
    бая писане както до ген. Жеков и министър Цачева ! Пълно безхаберие .
    Кибик Блаже
    blag009
    blag009


    Брой мнения : 272
    Join date : 31.07.2010
    Age : 74
    Местожителство : София

    "Независимата" BG  съдебна власт  и нейните зависимости - Page 2 Empty И тук имах една проста молбичка

    Писане  blag009 Съб Фев 13, 2021 5:24 am

    И тук имах една проста молбичка ? Да получа ксерокс копия
    от обвинетелен акт, епикризи, показания на обвиняемия и на свидетели
    както и протоколи от съдебните заседания !
    Съгласно ЗСВ на мен ми се плаща  САМО когато участвам
    в съдебно заседание ? За мен това не е проблем ! Все пак
    съм пенсия и време бол .
    Нооо , ако следвам съвета "Ти по време на заседанията ШЪ разбереш за какво
    иде реч..." Амче мъка си е  по-горе написах кво отговорих на съдийката. Все пак ТЕ съдиите са
    млади хора , интелигентни , убави и  да стоя като пукъл НЕ ЩЕМ .
    Има и нещо основно "Над 80 % от делата в които съм участвал
    са кокошарски , с минимална намеса на прокуратурата , след
    доклад от разследващия полицай . С обвинителния акт , се запознавам
    какво е провинението по кои членове и алинеи. Отварям компите
    гледкам членовете , както и материали на тази тема . Все пак не съм юрист
    интересува ме човешката страна . Защо е откраднал , от глад ( така и не
    видях гладуващ обвиняем) дали е рецидивист ( над 95 % ) или конфликт
    и т.н. по време на работа !  Показания на свидетели иии кога ще бъдат
    разпитани за да си подготвя въпросите. Които естествено ще бъдат задавани
    чрез Председателя на съдебният състав.
    По принцип, при всички дела на които съм присъствал , съм бил доволен
    от поведението на съдиите и особено КАК   въдворява  ред при братчедите !
    Като изключа арогантното поведение на една съдйка , което не ми е пречило
    докрай да съм коректен с нея , СЪМ изпитвал респект от техния професионализъм , тяхната
    коректност и т.н. към мен . Имам само едно недоумение, при отказ над 10-12 дела
    НИКОЙ от тях не се застъпи пред Председателя на СРС , ЗАЩО грубо ми погазва
    моите права . Преди всяко от отказаните дела, поне 5-10 дни по рано пускам
    МОЛБА защо поради студа и моите заболявания не мога да присъствам на
    съдебното заседание ! Но това по натам ще говоря с молбите , разпорежданията и т.н.
    Имах само две МОЛБИ ,първата - ксерокс копия - които притежават обвиняемия , адвокати ,
    прокурори и страните  по делото . Все пак при редки случаи заедно със СЗ решаваме делото.
    Втората да паркирам в подземния паркинг когато имам дела , НЕ повече от 5-8 дела на месец .
    Колкото до простовлутия Институт по правосъдие ЧАК след 3 години се осмелиха да ни
    обучават . Първото обучение беше от едно НПО и ръководено от
    съия Методи Лалов - Председател на СРС . Запомнил съм го с арогантното си отношение
    към нас СЗ . На въпроса на една колежка защо 4 месец , не я викат на дело, при положение
    че нейните колежки(Бяхме по четири СЗ към даден съдия)имат поне 6-8 заседания? Очаквахме
    поне да каже към кой състав е т.н- и ще провери . Бяхме шокирани от арогантния тон
    "Госпожо , ако не Ви изнаса , подайте молба за напускане "! Момичето , се засрами
    и наистана напусна залата .Спомням си , че обясняваше как адвоката на едно дело е
    имал не коректно поведение и ТОЙ въпреки глобите е решил делото в негова полза !
    Зададох му въпроса САМ ли е взел решението , все пак "съдебния състав може да
    отмени решението на Председателя на съдебния състав ? Отговори ми директно
    "Ако още веднъж зададеш въпрос , ще те изгоня от залата"! Засмях се и попитах с полиция
    ще ме изгоните , все пак това е третия ми въпрос Вие ни обучавате . Колежката от НПО -то
    не ми отговори на въпроса кой и е спонсора и как така НПО обучава СЗ ! Засмях ме се , когато
    един колега до мен си зададе въпроса и първата реакция на съдия Лалов беше "Аз , казах
    ли нещо " Смерно отговорих "Той е жълтата подводница" ... смях.
    Колкото до паркинга ... отговора е от Градската прокуратура "
    -" ... че след закопуването на допълнителни карти на контролиран достъп до сградата,
    по нареждане на Председателя на СРС, на г-н Благовест  Илиев му е била изготвена
    индивидуална карта за достъп до инвалидните места в подземният паркинг на сградата
    на СРС и СРП на 30.05.2018 г., с  номер D1  11741 . От  приложения списък на лица
    получили карти за контролиран достъп в сградата на СРС и СРП срещу подпис е видно че,
    г-н Благовест Илиев до сега, не си е получил картата за достъп до служебните
    паркоместа за инвалиди".
    Има една тънкост отговора е СГП  № 8609/04-09-2018  
    В началото на юни ми откриват рак на дебелото черво. На 19 .06.2018г. подавам оставка
    като СЗ . На 22.06.2018 ми правата операция. През септември имах лъчетерапи .
    И ква стана тя , имам чип , а той будалата ГО неще.  
    Моят извод е СТРАХ от страна на СВ, да допусне СЗ до пълен достъп до съдебните дела.
    Все пак съдиите не са извънземни , медиуми и т.н. и те са хора като нас .Като изключа
    техният професионализъм който ТЕ го притежават ЗАДЪЛЖИТЕЛНО , останалото е до
    човешкото в  хората.
    Нищо не ми пречи когато съм свободен в къщи, да прегледам за какво иде реч , справка
    из интернета и т.н. Така и така времето за запознаване на делото не ми го заплащат !
    blag009
    blag009


    Брой мнения : 272
    Join date : 31.07.2010
    Age : 74
    Местожителство : София

    "Независимата" BG  съдебна власт  и нейните зависимости - Page 2 Empty Първата Молба

    Писане  blag009 Вто Фев 23, 2021 4:52 am

    След обещанието г-н Илиев когато идемв новата сграда на СРС
    ще има мястоза Вас да паркирате ! Да ама НЕ ! Изчаках един месец ИИИ

    Ще моля за извинение освен копи-пести не знам другите функции НО се разбира!


                                                                              на  Столичен Районен Съд                                                                                                                                                                        
        Вх.№9005941/04.10.2017 г.                              съдия Александър Ангелов                                                                          
                                                                     МОЛБА    
                        ОТ Благовест Горанов Илиев –съдебен заседател към Столичен Районен Съд
               Г-н Председател,
    Моля за Вашето разрешение да  се определи място за паркиране на колата  ми със  стикер за инвалид на територията на Софийският Районен Съд.
    Съгласно :
    а)  ПРАВИЛНИК ЗА ПРИЛАГАНЕ НА ЗАКОНА ЗА ДВИЖЕНИЕТО ПО ПЪТИЩАТА- приложение №1
    б) Наредба за организация на движението на територията на Столична община
        приложение №2

    в)Експертно Решение  № 1630/126/05.07.93 г. прил. № 3(фотокопие)

    г)Рецеп. Книж.  за безплатни лекарства за ХОББ прил.№4(фотокопие)

    Смятам, че молбата ми ще бъде удовлетворена .

    04-10.2017 г.                                          с подпис :
    Гр. София                                             / Благовест Илиев /

    Приложение № 1
       
                                       
    Приложение № 1

    ПРАВИЛНИК ЗА ПРИЛАГАНЕ НА ЗАКОНА ЗА ДВИЖЕНИЕТО ПО ПЪТИЩАТА
    В сила от 01.06.1996 г.
    Приет с ПМС № 36 от 05.03.1996 г.
    ……изм. ДВ. бр.60 от 7 Август 2012г., изм. и доп. ДВ. бр.13 от 17 Февруари 2015г.
    Глава втора.
    ИЗИСКВАНИЯ КЪМ ПЪТНИТЕ ПРЕВОЗНИ СРЕДСТВА
    Чл. 18. (1) За обозначаване на пътни превозни средства се използват следните опознавателни знаци:
    7. "Инвалид" - знакът има формата и изображението на пътен знак Д21. Поставя се на челната страница на картата, която се издава на инвалиди за ползване на улеснения при движение с моторни превозни средства, когато те са водачи или пътници. Картата се поставя в долния десен ъгъл на предното стъкло на превозното средство и се сваля, когато то не обслужва притежателя на документа.

    Раздел V.
    Пътни знаци със специални предписания - група "Д"
    …..
    Чл. 54. (1) Пътните знаци със специални предписания имат формата на квадрат или правоъгълник.
    (2) (Изм.- ДВ, бр. 13 от 2015 г., в сила от 21.05.2015 г.) Фонът на пътни знаци:
    5. … Д21 е син.
    ….
    Д21 Място за паркиране на пътни превозни средства, обслужващи хора с увреждания
    Фотокопие по чл.18 ал.1 т.7 и по чл. 99а от Закона за движението по пътищата


    Приложение № 2


                                         ПРИЛОЖЕНИЕ № 2



    Наредба за организация на движението на територията на Столична община
                                           Н А Р Е Д Б А                                                                                       за организация на движението на територията на Столична община
                                 СТОЛИЧЕН ОБЩИНСКИ СЪВЕТ

                   РЕШЕНИЕ № 332 от 19.05.2005
         на Столичния общински съвет

    Раздел 3. Режим на преференциално паркиране на ППС

    Раздел 3.1. Режим на преференциално паркиране на ППС, превозващи хора с увреждания

    чл. 90. (нов с Решение № 521 по Протокол № 48 от 26.09.2013                     1. Право на безплатно и денонощно паркиране върху специално определено и сигнализирано за тази цел място на ППС, превозващо лица с трайни увреждания до сградата по настоящ адрес на правоимащите, има лице, което притежава карта за паркиране по чл. 99а от Закона за движението по пътищата и което в следствие на увреждане не може да се придвижва без използването на инвалидна количка, ортопедични апарати, външни протези, не е в състояние да заема изправено положение на тялото без използването на посочените медицински изделия и има трайно оформен функционален дефицит на стоежа, придвижването или издръжливостта.

    Фотокопие  на ЗАПОВЕД № ССД17-РД05-109 /09.08.2017 г.
    По натам ще пусна решението на ТЕЛК !

    Кибик Блаже
    blag009
    blag009


    Брой мнения : 272
    Join date : 31.07.2010
    Age : 74
    Местожителство : София

    "Независимата" BG  съдебна власт  и нейните зависимости - Page 2 Empty На 11.10.2017 г. първия челен сблъсак с ГД "ОХРАНА" относно моето паркиране

    Писане  blag009 Вто Фев 23, 2021 5:16 am

    На 12.10.2017 г. челен сблъсак с ГД "ОХРАНА" относно моето паркиране
    Беше повод да пиша до Председателя на СРС и Председател НО - 114 с-в.
    Бяха започнали студовете и ХОББ си показа рогата. Но вижте :


                    Вх.№9006138/12.10.2017 г.
                                                                                           До Г-н Председател
                                                                                         на  Столичен Районен Съд                                                                                                                                                                        
                                                                                       съдия Александър Ангелов
                                                                      копие : До г-н Председател на НО – 114 с-в
                                                                                         съдия Константин Попов

                                                        УВЕДОМЛЕНИЕ  
                               От Благовест Ибиев – съд.задесател къв СРС – София
       Г-н Председател на СРС
       Г-н Председател на НО – 114 състав
    На 11.10.2017 г. в 14730 ч. имах заседание по дело № 11977/16, закаснях за делото около 10 мин. по прочини описани по-долу.                                                 Във 14:05,  мл.инспектор Антонов( фамилия която назова при мое искане), не ме допусна да мина през служебният вход на подземният паркинг на СРС. Показах му служебният си пропуск на съд.заседател, както и молбата ми , че за мен е по-лесно като инвалид да стигна до зала №30 през   подеземният гараж, отколкото да мина  ТРИ  пъти по-голямо разстояние през официалният вход. Да коментирам е без мислено, все пак полицаите си вършат работа по закони, наредби и вътрешни правила .                                                                                                                                              Г-н Председателя на НО 114 с-в, ми обясни , че нямя проблем за закъснението. Настоях,  да пусна писмено  УВЕДОМЛЕНИЕ, защото идва ЗИМА  и „Когато сняг запръска, кво правя“?                                               За това г-н Председателю  на СРС, използвам случая да се обърна към Вас със следната молба и Вашето снихождение относно вижданията ми по пронцип, за съдебните заседатели и пътищата за тяхното подобряване от нормативана   гледна точка.
    = Бих Ви помолил , да се ангажирате ЛИЧНО да участвате при огранизацията на 18 т.м. или по-късна дата за  ОГРАНИЗИРАНЕ , ч/р заповед и   ОБЯВА на интернет-страниците на СРС датата на събранието и дневният ред.                                                                                                                                                                 – За две години и половина това е 3 или 4 неуспешно събиране?!                                                                   = Позволявам си лукса да приложа проекто правилник за Вътрешният ред на съд.заседатели към СРС, съставен от мен.                                                                                                                                            – По скоро е наръчник , но ... „няма време“. Какво има из интернета съм прочел е, с любезното съдействие на библиотекарката на НИП към ВСС и съм „копнал“  ТОВА което смятам, че е полезно.                                   – При „Заплащане“ съм  показал безхаберието на държавата и ръководстово на всички нива на съдебната власт.                                                                                                                                                             – Ние съд.заседатели СМЕ черната дупка Съдебната Власт и за каква реформа по принцип се говори ... не знам.                                                                                                                                                          
     – Няма нормативна уредба за  НАС. Конституционният съд ГО казва ясно. Изпълнителната власт   МОЖЕ , не ВСС и т.н.(е има кво да окам, но няма да е коректно).
    За полицаите :ПРАВИЛНИК ЗА УСТРОЙСТВОТО И ДЕЙНОСТТА НА ГЛАВНА ДИРЕКЦИЯ "ОХРАНА"                                             Издаден от Министерството на правосъдието Обн. ДВ. бр.60 от 30 Юли 2009г.                              = Прегледах, де що има наредби и  НЕ видях тълкуване на следният параграф:  -“ Чл. 3. Главна дирекция "Охрана" има следните функции:
    2. осигурява реда в съдебните сгради и сигурността на органите на съдебната власт при осъществяване на техните правомощия;
    Що е орган на съдебна власт и какви са техните пълтомощия?                                                                      
    - Предлагам във :                                                                                                                            - Заключителни разпоредби
    § 1. Правилникът се издава на основание чл. 391, ал. 6 от Закона за съдебната власт.
    § 2. Изпълнението на правилника се възлага на главния директор на Главна дирекция "Охрана".
    Да се сложи параграф 3  който да гласи  горе-долу така :                                                                              
    - § 3 Под израза  “ органите на съдебната власт“ – да се разбира – съдии, съдебни заседатели, прокурори и следователи“.                                                                                                                                                -И тогава  МОЖЕ , да се изисква полицаите да изпълнават наредбите във връзка с техните агажименти.
    12.10.2017 г.                                                                     с подпис :
    Гр.София                                                                                     /Благовест Илиев/
    ПП. Господин Председател на СРС, казано на жаргон, „АЗЪ - Благовест Илиев“ съм “свободен елекрон“ ? Не искам(пък и смешно е) те първа да ставам псевдо-юрист. Имам своите постижения и авторитет в живота. На дърт-заман да ставам за посмешище е нелепо и смешно. Знам „гьола“ си, но да МЕ унижават и да не зачитат трудът ми е  УНИЗИТЕЛНО за Държавата и  СИСТЕМАТА.  Благодаря за търпението ВИ .

    Продължение следва Basketball Ще видакъдесапредложенията ми имам ги и съм ГИ дал.
    Кибик Блаже ПП. Пак става мазило но това е .
    blag009
    blag009


    Брой мнения : 272
    Join date : 31.07.2010
    Age : 74
    Местожителство : София

    "Независимата" BG  съдебна власт  и нейните зависимости - Page 2 Empty Позволявам си лукса да приложа проекто правилник за Вътрешният ред на съд.заседатели към СРС, съставен от мен.

    Писане  blag009 Сря Фев 24, 2021 12:58 am

    За тия две години и половина бая изчетох относно правилата за  СЗ !
    Кое е парадокса  Ако си спомняве през есента на 2016 г. съдиите
    во главе с Председателя, правеха "стачки"  за заплати ?
    Парадокса е , че през месец октомври , ноември и декември гусин
    Председателя на СРС Лалов , отряза парите на СЗ . Обяснение НУЛА .
    Товаипрез социализма ГО нямаше. Твърдо съм убеден, че това се прави
    нарочно ЗА ДА си останеме фикуси .По мое давление голяма част от СЗ
    се запознаваха предвалително с делата. Когато през лятото на 2015 г.
    поисках от съдебното деловодство , да прегледам едно дело ПОЛУЧИХ
    категоричен отказ с ДОВОДА , "До сега СЗ не са се запознавали  предварително и
    изобщо с делата в които участват"!  Тихичко и кротичко все пак поисках делото и
    казах "Момиче(все пак си бях дядка на 65 г. Very Happy ) или ми даваш делото или пиша рапорт
    до Председателя на съдебния систав и Председателя на СРС , за отказ , гарантирам ти
    че ШЪ бъдеш санкционирана. " Както и да е взех делото, прегледах го направих си сламки
    и след три дни като се поуспокоиха емоциите , отнесох една бонбонера и пак кротичко
    обясних ЩО за животно е СЗ . Как от мен и колегата зависи  ДАЛИ една присъда ще
    влезне в сила и т.н. Цитирах Конституцията , ЗСВ и НПК . иии ... основния железен довод
    "Момичета , аз може да съм дядка , инвалид и т.н. НООО съгласете се , че като седна
    до ТИЯ интелигентни и готини мацки, е КОФТИ да стоя като пукел" . По чувешки
    се разбрахме , все пак не съм заядница , да  вода герез на хора, които си изкарват хляба.
    Показах им моята гледна точка и това че за момента съм само аз , след някой месец
    ще се редиме на опашка.
    Тъй като правихме опити да си избереме Председател на СЗ и съвет на СЗ или нещо
    подобно и се събирахме максимум 20-30 души, през месеците към 20-30 души  
    давах ксерос копия освен за  Правилника и други неяснотии , СПОРЕД както аз гледах нещата
    Първо ще пусна Правилника който представих на съдия Александров Председател на СРС!
                                               ВЪТРЕШНИ ПРАВИЛА
             За организация на съдебните заседатели при Софийски Районен Съд
     Правилникът за Вътрешният ред има за цел да определи правата и задълженията
    на съдебните заседатели към СРС-София.
    I.Общи положения
    1)Институцията на Съдебният Заседател(ЗС) е регламентирана в Конституцията на РБ чл123 …..
    и Закон за съдебната власт и НПК.  
    2)СЗ и съдът като цяло са независими както от страна по делото,така и от други ,
    външни за наказателният процес фактори.
    3) Съдебните заседатели имат еднакви права и задължения със съдиите. Чл. 66.  (2) от ЗСВ
    4) Съдебните заседатели се ползват от засилена държавна защита при изпълнение на своите
    функции – чл. 216, ал. 2 от ЗСВ , но носят и по-строга отговорност за изпълнение на своите
    задължения – могат да бъдат наказвани с глоба по реда на чл. 74 от .
    5) Мандата на СЗ е 5 години.
    6) Ролята на СЗ като представител на гражданското общество в съдебният процес е :
    а)със своите знания и житейски опит СЗ допринася да  предпази съда от формализъм,консерватизъм,бюрократизъм и шаблон, т.е. да разчупят рамките на рутината,
    която се е натрупала при разглеждане на сходни случаи.СЗ е живата връзка м/у съдебното
    производство и реалният живот. И идеята, че подсъдимият се съди от хора равни нему, като
    гаранция за справедлив съдебен процес.

    II.Права и задължения на СЗ
    1) Равните права и задължения на СЗ със съдиите СЕ отнася                                                                         с        само до конкретното дело.
    2) В състава на съда участват само СЗ назначени по установеният ред.
    3) Отвод на СЗ. Когато СЗ чувства, че съществуват причини които могат да се възприемат
    като предубеден или заинтересован от изхода на делото е  длъжен да си направи отвод,
    съгласно чл.29 от НПК. Самоотводите и отводите трябва да бъдат мотивирани. От страна на
    страните следва да бъдат писмено мотивирани до председателя на съда. Отразява се в
    протокола и след закрито заседание се дава становище.
    4) Председател на състава на съда е най-старшият съдия измежду членовете му.
    5) Председателят на състава ръководи съдебното заседание, следи за реда в съдебната зала
    и може да санкционира нарушителите по реда, предвиден в процесуалния закон.
    6) Разпорежданията на председателя на състава са задължителни за    всички присъстващи
    в съдебната зала. Те могат да се отменят от състава на съда.
    7) СЗ са независими  от страните на делото, безпристрастни и равноодалечени  от страните
    на делото.Да не накърняват презумпцията за невинност на лицето дадено под съд.
    Cool СЗ трябва да се явяват за съдебните заседания своевременно и да не стават причина
    за тяхното отлагане без наличието на основателни причини
    9) При отлагане на дело, (на което е даден ход), датата на следващото съдебно заседание
    се съгласува с ангажиментите на членовете на съдебния състав и трябва да бъде спазвана,
    за да не се стига до неоснователно забавяне на процеса.
    10)  СЗ се запознават с фактите по делото.
    При изясняване на делото, СЗ може да задава въпроси на свидетели, експерти, подсъдими
    .Като е препоръчителна да се  задават въпросите ч/з Председателя на Съда(който е
    професионален юрист).
    11)  При вземане решения по наказателните дела, СЗ се води??? по вътрешно убеждение
    основано на обективно, всестранно и пълно изследване на всички обстоятелства по делото,
    като се ръководи от закона.    Съдията изтъква правната страна на въпроса, а ние защитаваме
    своите позиции от гледната точка на жизнения си опит.
    12) Особено мнение(ОМ).Всяко ОМ трябва да бъде заявено ясно и категорично.СЗ-ли които
    изготвят мотивите за ОМ към съдебният акт, трябва да изискват и да получат достъп по сходни
    случаи, изготвени от професионални съдии и КАКТО и да поискат помощ от Председателя на
    съдебния състав
    13) При ОМ, съдебният акт трябва да бъде подписан от всички членове на съдебният състав.
    14) При решаване на въпросите по делото, СЗ се изказват и гласуват преди съдията .
    15) Съдиите и съдебните заседатели имат равен глас при постановяване на съдебните актове.
    16) СЗ са длъжни да пазят тайната на съвещанието при решаването на делата. Нямат право
    да изразяват предварително становище по възложените им дела, както и становище по дела,
    които не са им възложени.
     III. Заплащане
    1.Конституция на РБ  
    Чл. 16. Трудът се гарантира и защитава от закона.
    Чл. 48. (1) Гражданите имат право на труд. Държавата се грижи за създаване на условия
    за осъществяване на това право
    2) За участие в съдебните заседания съдебните заседатели, които работят по трудово
    правоотношение, имат право да ползват отпуск по силата на чл. 157, ал. 1, т. 5
    от Кодекса на труда  .
    3) Закон за съдебната власт.
    а) Чл. 73. (1) За времето, в което съдебните заседатели изпълняват функциите си и
    задълженията, свързани с тях, им се заплаща възнаграждение от бюджета на съдебната
    власт.
    (2).Възнаграждението на съдебните заседатели за всеки заседателен ден се определя
    въз основа на действително отработените часове за деня, които съответстват на
    времетраенето на съдебното заседание до обявяването на съдебния акт, включително и за
    започнат час. В случай на отлагане на съдебното заседание на съдебните заседатели се заплаща възнаграждение за два отработени часа, изчислено по реда на ал. 4.
    (3) Възнаграждението се изплаща ежемесечно за всички заседателни дни на съответния месец.
    (4) Размерът на възнаграждението на съдебните заседатели на ден се равнява на eдна
    двадесет и втора от 60 на сто от основната заплата съответно за районен съдия,
    за окръжен съдия и за съдия от военен съд, но не по-малко от 20 лв. на ден.
    (5) На съдебните заседатели се възстановяват разходите за транспорт, които са направили
    във връзка с участието си в съдебни заседания.
    IV.Организационни въпроси.
    1 . Представителни органи на съдебните заседатели в Софийски районен съд са:
    ОБЩО СЪБРАНИЕ и СЪВЕТ на съдебните заседатели.
    2. Общото събрание на съдебните заседатели: приема, изменя и допълва вътрешните
    правила за организацията на работа и правилата за поведение на съдебните заседатели
    в Софийски районен съд;
    а) Избира и освобождава членовете на Съвета на съдебните заседатели;
    б) Приема решения за подобряване организацията на работа и защита на професионалните
    интереси на съдебните заседатели.
    3) Във връзка за по-активното включване на работещи като СЗ, МОЖЕ да се съчетае с
    графика на съдиите, които са със ПОЧТИ   постоянен график! Така ще се избегне да има
    т дело през цялата седмица. В редки случаи, ще имат  ПОЧТИ постоянен график през годината.
    4) За неуредените в този правилник въпроси се прилага Кодексът на труда.
    Проект – Благовест Илиев  "
    Спомням си ,че чАК през 2018 г. Института по правосъдие проведе един курс. Отидох
    и попитал лектора съдия от СРС "Съдебните Заседатели час лиса от Съдебната Влас"
    Отговор Категорично НЕ ! Шах и мат и кой трябва да си гльопа дипломата? На почевхата
    го попитах "Ама Вие сериозно ли говорите "? Отговори ми "Добре прав сте  но ТАКАВА
    е практиката ! Попитах още затова ли ако е по новия Закон за СВ ,Института по Правосъдие
    НЕ Е направил и ЕДИН курс за СЗ ."
    КУМАТА веднъж ме попита "Добре бе Блаже ти искаш ксерокс копия да паркираш ЗАЩО
    се таковат с теб"? Ба Цуре (кумата) те искат да сме като фикусчета , като в Холивуд ...
    храст №3 движи се банво , храст №1 започвай да бягаш и т.н.Има и другото  СТРАХ
    от НАШАТА гледна точка . Това са професионалисти решавали стотици подобни казуси
    и дълбаят , дълбаят . Ние СЗ сме странични хора, не сме обвръзани с разни тълкувания
    на членове и алинени . От нас се иска ГЛЕДНАТА ни точка  виновен не е виновен .
    В щататие е правен експеримент , група студенти са затворници , останалите назридатели.
    След три месеца  ужас изкривяване на елементарни човешки цености Затворниците са
    тормозени най-безобразно и т.н.ТЕ съдиите според мен са интелигентни хора  над средно
    ниво , но ние също имаме своят интелект, авторитет и т.н. За нас нещата са по-ярки
    нямаме тия членчета на врато и т.н. Винаги съм имал респект от тях , но в няколко дела
    съм държал на моето виждане, КОЕТО по принцип не се различаво оттова на съдията.
    Тънкото и правилното е , че се изказваме първи и без стеснение. Преди дискусията
    Председателя на съда ни обръща внимание на правната страна на въпроса , а ние си
    казваме нашата гледна точка за вината и дали я има. При едно внимателно водене на
    делото от страна на съдията и помоща да си задаваме въпросите предварително съгласуване
    просто не виждамкакъв е проблема с тия копия , които ги има обвиняемия , адвоката ,
    прокурора и останалите страни по делото , ААА Блаже след 2-3год. да се чуди КАК
    започна делото  и като не знаеш си траеш Квото кажете ...
    Кибик Блаже
    ПП.Следва продължения  Basketball
    blag009
    blag009


    Брой мнения : 272
    Join date : 31.07.2010
    Age : 74
    Местожителство : София

    "Независимата" BG  съдебна власт  и нейните зависимости - Page 2 Empty Тъжна вест

    Писане  blag009 Съб Мар 06, 2021 6:12 am

    Уважаеми Rhino, на 3 март вечерта прочетох в нета за смърта на Клара Маринова !
    Вечна и памет !
    За мен ТЯ бешеедин високоинтелигентен и разбран човек .
    Въпреки  противоположните в някои случай мнения , ТЯ винаги
    намираше начин когато прекаля с моето бля , бля да ми отговори разумно.
    Виж това със ставите  е нещо много съмнително  и тая вътрешно-болнична инфекция.
    То и Стефан Данаилов като му смениха ставата си отиде без време .
    За мен Уважаеми Rhino , Клара Маринова си остана честен човек, не верваща в ОНИЯ окопали се на Позитано 20 !
    Кибик Блаже
    blag009
    blag009


    Брой мнения : 272
    Join date : 31.07.2010
    Age : 74
    Местожителство : София

    "Независимата" BG  съдебна власт  и нейните зависимости - Page 2 Empty Обещах до сряда този месец

    Писане  blag009 Пон Мар 15, 2021 4:34 am

    Обещах до сряда този месец да пусно своеволията и арогантното държание
    на един съдия в лицетона съдия Красимира Проданова
    Ще пусна  кво съдържа - попринцип е точка Д но карам  направо :


       Д.  Лична гавра на съд.система в лицето на съдия г-жа Проданова на СРС                                      
    и Частни Съдебни Изпълнители ( ЧСИ ) в лицето на  Калин Костов                                                  
    1.д. Протокол на 01.03.2017 г. –съдебно заседание                                
    2.д Уведомление по Дело № 498/01.03.2017 г.
    3.д Уведомление по чл.182 ал.2 от ДОПК по Дело 498/01.03.2017 г.                                          
    4.д. Молба до Председател на  НО на 5 с-в   вх.№ 1016462/02.03.2017  
    5.д. Молба до Председателя на СГС вх.№29588/07-03.2017 г.
    6.д. Определение на СРС -5 състав на НО – 08.03.2017 г.                                                      
    7.д. СГС до СРС във връзка с Молба вх.№ 29588/07.03.2017г.                                  
    изх.№ РД-21-ЖГ-220/17 /09.03.2017 Г.                                                                                  
    8.д.Молба до Председателя  на НО 5 с-в вх.№9007214/24.11.2017 г.                        
    9.д. Изпълнителен лист  21.12.2017 г. на съдия Красимира Проданова                      
    10.д. Жалба до СГС вх.№47445/03.04.2018 г.                                                                        
    11.д. Отговор на СГС изх.№РД-21-ЖГ-401/2018 // 18.04.2018  г.                                     м
    13.д. Уведомление  по Дело № 498/01.03.2017 г. http://18.01.2018 г.                            
    14.д. Протокол за предаване на книжа по дело № 498/2017 // 06.02.2018 г.    
    15.д. Постановление №20199240400060//изх.№2998/22.03.2018 г.                                      
    16.д.Съобщение за образуване на изпълнително дело изх.№3000/22.03.18  
    17.д.Молба до ЧСИ Галин Костов вх.№ 02567/30.03.2018 г.                                      
    18.д.Молба до ЧСИ Галин Костов вх.№ 02699/04.04.2018 г.                                        
    19.д. Молба до ЧСИ Галин Костов вх.№ 04062/05.06.2018 г.                                      
    20.д. Разпореждане по Дело №2019940400060 // изх. №3555/16.04.2018 г.  
    20.д.Съобщение за приключване по изпъл. дело изх.№4959/30.05.18 г.    
    21.д.Извлечение от ОББ за изплатени суми към ЧСИ и такса банка .
    Кибик Блаже
    blag009
    blag009


    Брой мнения : 272
    Join date : 31.07.2010
    Age : 74
    Местожителство : София

    "Независимата" BG  съдебна власт  и нейните зависимости - Page 2 Empty Ще започна направо с вх.№29588/07.03.2017 г. до сгс

    Писане  blag009 Пон Мар 15, 2021 5:17 am

    вх.№29588/07.03.2017 г.
                                                                                                                       До Г-н Председанел
                                                                                                                      На Софийски Градски Съд
                                                                                                                     Калоян Топалов

                                                                                 М О Л Б А
                                              От Благовест Горанов  Илиев – съдебен заседател към СРС                             .                        
    .                     Текущ адрес – гр.София кв.Х.Димитър бл.193, вх.Б, ап 17  тел.0894-24-24-10
                       Г-н Председател
    .Възползвам се от правото на чл.74, ал.2 да се обърна към Вас с настоящата молба.
     На 01.03.2017 г. , като съдебен заседател на НО 5, нак.дело №498/17  от 9:30 ч. Допуснах  следното нарушени  на правилника относно работата на съда по време на съдебно заседание, а именно :
    В 9:37 ч.  моб.тел. извъня. Председателя на съда ми нареди да изключа телефона. Погледнах номера 0885-838-779 и обясних, че ми се обаждат от съдебното деловодство. Предупредих деловодителката , че съм на съд.заседание, тя ми се извини и ме уведоми,  че  на   същият ден от 11:00 ч имам насрочено дело № 756/17 на 2 състав( пърно заседание ??? ) .      
    По време на съдебният процес в присъствието на прокурора, адвоката, обвиняемият и др.,,ми бяха паднесени от страна на Председатела на съда  два документа да подпиша.                          
    На първият документ пишеше , че съгласно чл.266 ал.2 съм глобен със 200(двеста) лв.                      
    На въпроса ми какво гласи  този член, ми беше отговорено заповедно подпиши ... ?                          
    На втория документ пишеше УВЕДОМЛЕНИЕ ... на основание чл.182,ал.2 от ДОПК в срок,(възникнало по дело 498/2017 на 5 с-в  на СРС и т.н.) да платя 200 лв.                                      
    На въпроса ми какъв е тоз чл. 182,ал.2 и това ДОПК,  ми се каза ... подпиши.
    Направих справка и смятам че моите права като съдебен заседател, а след подписа ми
    На УВЕДОМЛЕНИЕ като гражданин са драстично нарушени .
    Като съдебен заседател моите права са нарушени съгласно НПК  :                                                                .
                   Функция на председателя на състава
    .      Чл. 266.(4) Разпорежданията на председателя могат да бъдат отменени от състава на съда. ..   ...    
    Както и във връзка със ЗСВ :
    Чл. 74. (1) Председателят на съда може с разпореждане да наложи глоба от 50 до 500 лв. на съдебен заседател за неизпълнение на задълженията му, след като му предостави възможност да даде обяснения.
      .. На 02.03.2017 г. Написах до Председателя на 5 състав на НО, СРС , МОЛБА относно моето провинение  и как да се избегнат процесуалните нарушения, което прилагам към молбата ми . Да има нарушение на правилника, но санкциите са свързани преди всичко на лична основа относно моите въпроси във връзка с нак.дело № 9796/15 на 5 с-в. На 10.01.2017 г. От 9:00 ч.  
    . -Защо по нак.дело № 9796/15 има смяна на двама съдии?
    -Беше ми отговорено, да питам Председатела на СРС !
    .-Отговорих, че след като Председателя на СРС не ми беше плащал 3 месеца заработката и при разговор с мои колеги казвах, че трябва да съдиме Председателя,  ЗАЩОТО не ни взима пари за вход при влизането ни в съдебната зала, а не за забавените плащания.                                                                  
    В прав текст Ви питам г-жо Председател на съдебният състав- как е Вашето име Ася Стаименова или Красимира Проданова, (другият съдя е мъж).
     Във връзка с по-горе изложените факти и съгласно ЗСВ и  чл.74, ал.2 да отмените горното наказание или като първо провинение да бъде глобата минимална (все пак има нарушение).

      07.03.2017 г.                                                                                   С подпис:.........................................
    Гр.София                                                                                                                        / Благовест Илиев/
    blag009
    blag009


    Брой мнения : 272
    Join date : 31.07.2010
    Age : 74
    Местожителство : София

    "Независимата" BG  съдебна власт  и нейните зависимости - Page 2 Empty Кое беше интересното

    Писане  blag009 Пон Мар 15, 2021 5:43 am

    Кое беше интересното ? Ощо в оно време бях наясно , че са важни две
    неща 1.Срока и 2.Членчетата - на които са длъжни да отговорят.
    Наистина направих гаф , НО както и покъсно на съдия Проданова обясних
    и  СГС - като инвалид паркирам пред входа ( КОГАТО има място) и за да не
    преча на съдии ,  полицаии и служители на СРС и СРП , телефона ми е включен.
    Звънна тел. погледнах , че е от съд.деловодство и на "строгия тон" Very Happy  то си беше
    крясък обясних , от къде ми звънят. За 37 сек.разговор си докарах глоба от 200 лв.
    наложени неправомерно. Бях на ясно , че процудурата за маето наказание е следната ...
    така смятах в началото ... закрито заседание относно моите действия , ТЪЙ като двамата
    съдебни заседате могат образно казано да сложат "вето" НАЙ, ама НАЙ големия страх на съдиите
    Дори и да има два  гласа "за " против "моя" се стига до абсурда  Председател на съдебен състав
    да глобява  "колегите" пълен абсурд ! Правилното е  докладна или нещо подобно до Председателя на СРС ,
    той ми  иска обяснение и АКО не съм доволен , да пусна молба да по-горната инстанция.
    Какво те решат това е .
    Пуснах си  Молбата (по-горе ) ииии никакъв отговор ДОКОГАТО не ми запорираха пенсията
    през март 2018 г.
    Започнаха разправии с ЧСИ и пълни кожодери и непукисти ! Техептен газеха  ЗАКОНИТЕ .
    Според мен мърлява работа от която страда обикновения човек . Другите си имат адвокати .
    Кибик Блаже
    blag009
    blag009


    Брой мнения : 272
    Join date : 31.07.2010
    Age : 74
    Местожителство : София

    "Независимата" BG  съдебна власт  и нейните зависимости - Page 2 Empty Молба от 02.03.17 г.

    Писане  blag009 Пон Мар 15, 2021 10:33 pm

    вх.№ 1016462/02.03.2017 г.                                                                                                До Председателя,
                                                                                                     на 5 състав, НО, СРС
                                                                                                     Красимира Проданова  
                                                                   М О Л Б А
                                             от Благовест Горанов Илиев – като съдебен като съдебен
                 заседател на 5 с-в по нак.дело №498/17 – кумулация от 9:30 ч. на 01.03.17 г.
                                   Г-жо.Председател,  
    По време на ръководеното  от Вас съдебна заседание, започнало в9:30 ч,
    в нарушение  на правилника, а именно изключване на телефони в съдебната
    зала (като инвалид и поради липса на осигурени места за паркиране,                                            
    паркирам пред входа наСРС,  оставам номера при нужда да преместя колата                              
    ако преча ) В 9:37 ч.Телефонът ми извъня, погледнах номера и при Вашата                                  
    забележка да го изключа Ви казах,  че ми звънят от съдебното деловодство.                              
    По данни от моя телефон № 0894242410, номер на другиятелефон е 0885-838-                              
    779 , разговорът продължи 37сек. Веднага обясних на деводителката, че съм                            
    на съдебно заседание, тя ми се извини и ме уведоми, че  същия ден в 11 ч.                                      
    имам насрочено дело № 756/17 на2 с-в , ( първо заседание ??? ) .                                                                
    Към края на Вашетодело Вие ми дадохте два документа за подпис, за глоба                                            
    От 200 ( двеста)лв.                                                                                                                                  .                                                                                                                                            
    Навъпроса ми относно 1 в-я документ, какво гласи чл.286 ал.2, Виеми казахте да                                    
    подпиша БЕЗ ОБЯСНЕНИЕ, в къщи разбрах , че е от  НПК.                                                                          
    Зададох Ви въпроса и относно 2 р-я документ УВЕДОМЛЕНИЕ, какво гласи чл. 182                          
    ал.2 , от ДОПК отговора Ви беше същия.                                                                  .                                                                            
      Г-жо съдия смятам, че моите права като съдебен заседател са нарушени   във                          
    връзка чл. 266 ал. 4 от НПК а именно :            

    -чл.226  ал.4 . Разпорежданията на председателя могат да бъдат отмени от
    състава на съда.
    Вие не поискахте нашето мнение дори и проформа.
    Както и във връзка със ЗСВ а именно:
    -чл.74 (1) Председателя на съда може с разпореждане да наложи глоба
    От 50 до 500 лв. На съдебен заседател за неизпълнение на задълженията му ,
    след като му  предостави  възможност да даде  обяснение.
    Вие г-жо  съдия не ми дадохте нито възможност за обяснение относно моето
    провинение, нито ми обяснихте тълкуването но горните членове отНПК и
    ДОПК ! За което смятам,че са ми накърнени моите права като гражданин и
    съдебен заседател .
    Но осъзнавайки, че все пак съм нарушил правилата за реда при провеждане
    на съдебно заседание, като първо провинение  МОЛЯ да бъда наказан по
    чл.266 ал.2 от 20 до 50 лв.
    Молбата ми Г-жа съдия към Вас е :
      -Да дам обяснение относно моето нарушуние
      -Да ми бъде намалената глобата, тъй като СМЯТАМ , че глобата от  200лв
        е несъобразена с моето нарушени.
       При отказ от Ваша страна относто моята молба , ще бъда принуден
       съгласно:
       чл.74 (2) По жалба на наказания съдебен заседател председателя  на
       по – горния съд може да отмени разпореждането по ал.1  или  да намали
    размера на глабата.
      -Като приложа копие от настоящата МОЛБА до Вас .
    02.03.2017г.                                                                       с подпис : .......................
    Гр.София                                                                                 / Благовест Илиев /
    blag009
    blag009


    Брой мнения : 272
    Join date : 31.07.2010
    Age : 74
    Местожителство : София

    "Независимата" BG  съдебна власт  и нейните зависимости - Page 2 Empty Уффффф икак да прехвърля...

    Писане  blag009 Вто Мар 16, 2021 1:33 am

    Уффффф и как да прехвърля туй file:///C:/Users/%D0%91%D0%BB%D0%B0%D0%B3009/Downloads/DOC013%20%D0%BE%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B4%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5%20%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%B0%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B0%20%20%20%20%20%201.PDF  
    което е на мойто компи да приложа копи пести ! DOC013 определение проданова 1.PDF
    Кибик Блаже
    blag009
    blag009


    Брой мнения : 272
    Join date : 31.07.2010
    Age : 74
    Местожителство : София

    "Независимата" BG  съдебна власт  и нейните зависимости - Page 2 Empty Re: "Независимата" BG съдебна власт и нейните зависимости

    Писане  blag009 Сря Мар 17, 2021 1:53 am

    https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10217161734144173&set=p.10217161734144173&type=3&__cft__[0]=AZXEOZzuIcKcLjk6rVu8vt1TrFQCZ4mgYTxVGFlkNzdQ-VhzAXuj6lx4C52OBky-Bi7yrW6DbnsxLGkWXktpcvdXgrPpAjFFsuI4qg2SR6e0w_c5xIEjI0mSgo2l_gCg3MQ&__tn__=R]-R

    https://scontent.fsof5-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/140332014_10217161867827515_7085497437596021210_o.jpg?_nc_cat=108&ccb=1-3&_nc_sid=dbeb18&_nc_ohc=pdB8UBDFbKAAX-kihAp&_nc_ht=scontent.fsof5-1.fna&oh=9052b3dda9aa4258b3a3ef3d9cbc5855&oe=6074D075

    Това е ТРЕТАТА СТРНИЦА горните са на първа и втора.
    Не става , тя не е снимка а файл шъпробвам с копи-пести ПРЕПИС ОТ ХАРТИЕН НОСИТЕЛ ....ПРЕПИС
    По отношение на оплакванията на г-н Благовест Иванов за допуснати нарушения на Закона за защита от дискриминация, Наредба № 4 от 01.07.2009 г.за проектиране изпълнение и подържане на строежите в съотвестие с изискванията за достъпна среда за насалението и др., и настояванието за извършване на проверка от компентетните органи за спазване на трудовото законодателство и осигуряване на безопасна и здравословна среда за труда, следва да се посочи, че Специализираната прокуратура не е компентентна да извърши проверка в тази насока. В тази връзка заварено копие от преписката следва да се изпрати на Софийската градска прокуратура, отдел „Надзор за законност“, която да прецени налагат ли се и какви действия от прокуратурата по реда на надзора за законост и защита на обществения интерес по изложените от жалбоподателя оплаквания .
    Поради гореизложеното и на основание чл.411 е, вр.чл.199, ал.1 , чл.213 ал.1 от НПК и чл.145 от ЗСВ
    ПОСТАНОВИХ
    ОТКАЗВАМ ДА ОБРАЗУВАМ наказателно производство по пр. Пр. № 18/2016г-по опис на СП за престъпление от общ характер подсъдно съобразно чл.411а от НПК, на СпНС, съответно на Специализирана прокуратура. . ПРЕКРАТЯВАМ пр.пр. № 47/2018г. по описа на Специализираната прокуратура. . ИЗПРАЩАМ заверено копие от материалите по преписката, ведно с копие от настоящето постановление по компентетност на Софийската градска прокуратура с оглед преценка за предприемане на действия по реда на надзора за законост. . Препис от постановлението да се изпрати на жалбоподателя за сведение. . Постановлението подлежи на обжалване пред Апелативна специализирана прокуратура на основание чл.213 ал. 1 от НПК.
    ПРОКУРОР : . / Евгения Деянова /

    Отговорана Спец.Прокуратурата , явно след молбата ми до Гл.Прокурор.
    Еднопиташ , друго ти отговарят ! Basketball
    Кибик Блаже
    blag009
    blag009


    Брой мнения : 272
    Join date : 31.07.2010
    Age : 74
    Местожителство : София

    "Независимата" BG  съдебна власт  и нейните зависимости - Page 2 Empty Re: "Независимата" BG съдебна власт и нейните зависимости

    Писане  blag009 Чет Мар 18, 2021 8:00 pm

    https://www.mediafire.com/file/be7ehomg0yiva5f/DOC010_%25D0%25A1%25D0%2593%25D0%25A1-_%25D0%25BE%25D1%2582%25D0%25B3%25D0%25BE%25D0%25B2.%25D0%25B4%25D0%25BE_%25D0%25BC%25D0%25B5%25D0%25BD_18.04.18_%25D0%25B3..PDF/file

    https://www.mediafire.com/file/nosqqgogt3zsxlj/DOC011_%25D0%25BE%25D1%2582%25D0%25B3%25D0%25BE%25D0%25B2%25D0%25BE%25D1%2580_%25D0%25BE%25D1%2582_%25D0%25A1%25D0%2593%25D0%25A1_%25D0%25B4%25D0%25BE_%25D0%25A1%25D0%25A0%25D0%25A1_09.03.17_%25D0%25B3.PDF/file


    https://www.mediafire.com/file/nii0uvyxdwae1a2/DOC012+молба+СГС.+07.03.17+г.PDF/file

    https://www.mediafire.com/file/ibqgk5amlmt1u5m/DOC013+определение+проданова.PDF/file

    https://www.mediafire.com/file/lvxkve8176rewz1/DOC014+протокол+проданова.PDF/file

    https://www.mediafire.com/file/8gtyq1w5qm306tj/DOC017+специализирана+прокуратура.PDF/file

    https://www.mediafire.com/file/70wn898fl1pjzxk/DOC018+градска+прокуратура.PDF/file

    https://www.mediafire.com/file/0m4gj3gnnhtui1b/img605+опред.СГС+су+Проданова.pdf/file            ???

    https://www.mediafire.com/file/555wyvqy3ggvz9u/page-0001+(1)+обр.изп.дело+ЧСИ+22.03.18.jpg/file

    https://www.mediafire.com/file/23nn4uajmhfxd8a/page-0002+срс-ИЗП.ЛИСТ21.12.17+г..jpg/file

    https://www.mediafire.com/file/tlusd0isdrtx1w7/page-0013Прот.пред.СРС+на+ЧДИ+06.02.2018+г.jpg/file

    https://www.mediafire.com/file/n194ohg5j5x13mj/page-0014+молба+чси04.04.18.jpg/file

    https://www.mediafire.com/file/tbgoz44nez8z83l/page-0015молба+ЧСИ+30.03.18+г..jpg/file

    Да видим кво е станало
    Кибик БлажеПП. Май нищо не стана нооо ШЪ,ШЪ ...


    Последната промяна е направена от blag009 на Чет Мар 18, 2021 9:33 pm; мнението е било променяно общо 1 път
    blag009
    blag009


    Брой мнения : 272
    Join date : 31.07.2010
    Age : 74
    Местожителство : София

    "Независимата" BG  съдебна власт  и нейните зависимости - Page 2 Empty Re: "Независимата" BG съдебна власт и нейните зависимости

    Писане  blag009 Чет Мар 18, 2021 8:06 pm

    https://www.mediafire.com/view/tbgoz44nez8z83l/page-0015%25D0%25BC%25D0%25BE%25D0%25BB%25D0%25B1%25D0%25B0_%25D0%25A7%25D0%25A1%25D0%2598_30.03.18_%25D0%25B3..jpg/file

    https://www.mediafire.com/file/lvxkve8176rewz1/DOC014_%25D0%25BF%25D1%2580%25D0%25BE%25D1%2582%25D0%25BE%25D0%25BA%25D0%25BE%25D0%25BB_%25D0%25BF%25D1%2580%25D0%25BE%25D0%25B4%25D0%25B0%25D0%25BD%25D0%25BE%25D0%25B2%25D0%25B0.PDF/file
    blag009
    blag009


    Брой мнения : 272
    Join date : 31.07.2010
    Age : 74
    Местожителство : София

    "Независимата" BG  съдебна власт  и нейните зависимости - Page 2 Empty Проба

    Писане  blag009 Чет Мар 25, 2021 9:23 pm

    https://www.mediafire.com/file/pqzppvq1oiu56vc/%2528Copy_of%2529_DOC010_%25D0%25A1%25D0%2593%25D0%25A1-_%25D0%25BE%25D1%2582%25D0%25B3%25D0%25BE%25D0%25B2.%25D0%25B4%25D0%25BE_%25D0%25BC%25D0%25B5%25D0%25BD_18.04.18_%25D0%25B3..PDF/file
    blag009
    blag009


    Брой мнения : 272
    Join date : 31.07.2010
    Age : 74
    Местожителство : София

    "Независимата" BG  съдебна власт  и нейните зависимости - Page 2 Empty Молба

    Писане  blag009 Пон Мар 29, 2021 5:16 am

    Бих помолил , да ми помогнете с програма или нещо подобно да мога да прехвърлям
    от компите документи във сайта.
    Кибик Блаже

    Sponsored content


    "Независимата" BG  съдебна власт  и нейните зависимости - Page 2 Empty Re: "Независимата" BG съдебна власт и нейните зависимости

    Писане  Sponsored content


      В момента е: Пет Май 10, 2024 2:18 pm