bezprizorni



Join the forum, it's quick and easy

bezprizorni

bezprizorni

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
bezprizorni

форум за посветени


2 posters

    "Независимата" BG съдебна власт и нейните зависимости

    blag009
    blag009


    Брой мнения : 272
    Join date : 31.07.2010
    Age : 74
    Местожителство : София

    "Независимата" BG  съдебна власт  и нейните зависимости - Page 3 Empty нещо ръчках във фейса а дано

    Писане  blag009 Вто Апр 13, 2021 12:57 am

    Нещо ръчках във фейса  а дано Very Happy



                  https://www.facebook.com/photo?fbid=10217702095012857&set=a.10200861678932980





    Кибик Блаже
    ПП. Май стана нещо
    blag009
    blag009


    Брой мнения : 272
    Join date : 31.07.2010
    Age : 74
    Местожителство : София

    "Независимата" BG  съдебна власт  и нейните зависимости - Page 3 Empty Да пробвам по така

    Писане  blag009 Съб Апр 24, 2021 2:40 am

    blag009 написа:Нещо ръчках във фейса  а дано Very Happy



                  https://www.facebook.com/photo?fbid=10217702095012857&set=a.10200861678932980





    Кибик Блаже
     ПП. Май стана нещо

    https://scontent.fsof5-1.fna.fbcdn.net/v/t1.6435-9/173442306_10217702095052858_8775845381289206768_n.jpg?_nc_cat=110&ccb=1-3&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=_d3NfVAcq5sAX9iunfm&_nc_ht=scontent.fsof5-1.fna&oh=1685e34da6d8282b8931b58edf2cfeb7&oe=60A897CA

    Да видим
    НЕЩО го дава гулемо ! cheers
    Кибик Блаже
    ПП. Не знам доколко фейса шъ ми дава шанса . Уви само том ми даваславка
    blag009
    blag009


    Брой мнения : 272
    Join date : 31.07.2010
    Age : 74
    Местожителство : София

    "Независимата" BG  съдебна власт  и нейните зависимости - Page 3 Empty Нещо съм блокиран

    Писане  blag009 Съб Апр 24, 2021 3:02 am

    Нещо съм блокиран във фейса за 10 часа НООО от кога тече наказанието не казват?
    Едно маце беше написала накрая НЕЩАСНИК , започнах с тази дума и секира !
    ЩЪ чекам дано до утре падне забраната ВСЕ пак там имам пробив, колкото и да е мижав Very Happy
    Кибик Блаже
    blag009
    blag009


    Брой мнения : 272
    Join date : 31.07.2010
    Age : 74
    Местожителство : София

    "Независимата" BG  съдебна власт  и нейните зависимости - Page 3 Empty На 01.03.2017 гправя гаф

    Писане  blag009 Сря Апр 28, 2021 3:46 am

    На  01.03.2017 г. права гаф по време на съдебно заседание . Звъни ми телефона
    въпреки забраната на Председателя на съда да го изключа и ОБЯСНИХ ,че ми се
    обаждат от "Съдебното деловодство" !  По надолу съм дал обяснение. Все пак гонех
    срокове от една седмица да обжалвам.

    вх.№ 1016462/02.03.2017 г.                                                   До Председателя,
                                                                                                         на 5 състав, НО, СРС
                                                                                                         Красимира Проданова  
                                                                   М О Л Б А
                                             от Благовест Горанов Илиев – като съдебен като съдебен                                                                                                                                             заседател на 5 с-в по нак.дело №498/17 – кумулация от 9:30 ч. на 01.03.17 г.
                                   Г-жо.Председател,  
    По време на ръководеното  от Вас съдебна заседание, започнало в9:30 ч,
    в нарушение  на правилника, а именно изключване на телефони в съдебната
    зала (като инвалид и поради липса на осигурени места за паркиране,                                            
    паркирам пред входа наСРС,  оставам номера при нужда да преместя колата                              
    ако преча ) В 9:37 ч.Телефонът ми извъня, погледнах номера и при Вашата                                  
    забележка да го изключа Ви казах,  че ми звънят от съдебното деловодство.                              
    По данни от моя телефон № 0894242410, номер на другиятелефон е 0885-838-                              
    779 , разговорът продължи 37сек. Веднага обясних на деводителката, че съм                            
    на съдебно заседание, тя ми се извини и ме уведоми, че  същия ден в 11 ч.                                      
    имам насрочено дело № 756/17 на2 с-в , ( първо заседание ??? ) .                                                                
    Към края на Вашетодело Вие ми дадохте два документа за подпис, за глоба                                            
    От 200 ( двеста)лв.                                                                                                                                  .                                                                                                                                            
    Навъпроса ми относно 1 в-я документ, какво гласи чл.286 ал.2, Виеми казахте да                                    
    подпиша БЕЗ ОБЯСНЕНИЕ, в къщи разбрах , че е от  НПК.                                                                          
    Зададох Ви въпроса и относно 2 р-я документ УВЕДОМЛЕНИЕ, какво гласи чл. 182                          
    ал.2 , от ДОПК отговора Ви беше същия.                                                                  .                                                                            
      Г-жо съдия смятам, че моите права като съдебен заседател са нарушени   във                          
    връзка чл. 266 ал. 4 от НПК а именно :            

    -чл.226  ал.4 . Разпорежданията на председателя могат да бъдат отмени от
    състава на съда.
    Вие не поискахте нашето мнение дори и проформа.
    Както и във връзка със ЗСВ а именно:
    -чл.74 (1) Председателя на съда може с разпореждане да наложи глоба
    От 50 до 500 лв. На съдебен заседател за неизпълнение на задълженията му ,
    след като му  предостави  възможност да даде  обяснение.
    Вие г-жо  съдия не ми дадохте нито възможност за обяснение относно моето
    провинение, нито ми обяснихте тълкуването но горните членове отНПК и
    ДОПК ! За което смятам,че са ми накърнени моите права като гражданин и
    съдебен заседател .
    Но осъзнавайки, че все пак съм нарушил правилата за реда при провеждане
    на съдебно заседание, като първо провинение  МОЛЯ да бъда наказан по
    чл.266 ал.2 от 20 до 50 лв.
    Молбата ми Г-жа съдия към Вас е :
      -Да дам обяснение относно моето нарушуние
      -Да ми бъде намалената глобата, тъй като СМЯТАМ , че глобата от  200лв
        е несъобразена с моето нарушени.
       При отказ от Ваша страна относто моята молба , ще бъда принуден
       съгласно:
       чл.74 (2) По жалба на наказания съдебен заседател председателя  на
       по – горния съд може да отмени разпореждането по ал.1  или  да намали
    размера на глабата.
      -Като приложа копие от настоящата МОЛБА до Вас .
    02.03.2017г.                                                                       с подпис : .......................
    Гр.София                                                                                 / Благовест Илиев /

    blag009
    blag009


    Брой мнения : 272
    Join date : 31.07.2010
    Age : 74
    Местожителство : София

    "Независимата" BG  съдебна власт  и нейните зависимости - Page 3 Empty На 07.03.2017 г. до СГС

    Писане  blag009 Сря Апр 28, 2021 3:50 am

    вх.№29588/07.03.2017 г.
    До Г-н Председанел
    На Софийски Градски Съд
    Калоян Топалов

    М О Л Б А
    От Благовест Горанов Илиев – съдебен заседател към СРС . Текущ адрес – гр.София кв.Х.Димитър бл.193, вх.Б, ап 17 тел.0894-24-24-10
    Г-н Председател, . Възползвам се от правото на чл.74, ал.2 да се обърна към Вас с настоящата молба. . На 01.03.2017 г. , като съдебен заседател на НО 5, нак.дело №498/17 от 9:30 ч. Допуснах следното нарушени на правилника относно работата на съда по време на съдебно заседание, а именно : В 9:37 ч. моб.тел. извъня. Председателя на съда ми нареди да изключа телефона. Погледнах номера 0885-838-779 и обясних, че ми се обаждат от съдебното деловодство. Предупредих деловодителката , че съм на съд.заседание, тя ми се извини и ме уведоми, че на същият ден от 11:00 ч имам насрочено дело № 756/17 на 2 състав( пърно заседание ??? ) .По време на съдебният процес в присъствието на прокурора, адвоката, обвиняемият и др.,,ми бяха паднесени от страна на Председатела на съда два документа да подпиша.
    На първият документ пишеше , че съгласно чл.266 ал.2 съм глобен със 200(двеста) лв. На въпроса ми какво гласи този член, ми беше отговорено заповедно подпиши ... ? На втория документ пишеше УВЕДОМЛЕНИЕ ... на основание чл.182,ал.2 от ДОПК в срок,(възникнало по дело 498/2017 на 5 с-в на СРС и т.н.) да платя 200 лв. На въпроса ми какъв е тоз чл. 182,ал.2 и това ДОПК, ми се каза ... подпиши. Направих справка и смятам че моите права като съдебен заседател, а след подписа ми На УВЕДОМЛЕНИЕ като гражданин са драстично нарушени . Като съдебен заседател моите права са нарушени съгласно НПК : . Функция на председателя на състава Чл. 266. ... (4) Разпорежданията на председателя могат да бъдат отменени от състава на съда. .. ...
    Както и във връзка със ЗСВ : Чл. 74. (1) Председателят на съда може с разпореждане да наложи глоба от 50 до 500 лв. на съдебен заседател за неизпълнение на задълженията му, след като му предостави възможност да даде обяснения. .. На 02.03.2017 г. Написах до Председателя на 5 състав на НО, СРС , МОЛБА относно моето провинение и как да се избегнат процесуалните нарушения, което прилагам към молбата ми . Да има нарушение на правилника, но санкциите са свързани преди всичко на лична основа относно моите въпроси във връзка с нак.дело № 9796/15 на 5 с-в. На 10.01.2017 г. От 9:00 ч. . -Защо по нак.дело № 9796/15 има смяна на двама съдии? -Беше ми отговорено, да питам Председатела на СРС ! .-Отговорих, че след като Председателя на СРС не ми беше плащал 3 месеца заработката и при разговор с мои колеги казвах, че трябва да съдиме Председателя, ЗАЩОТО не ни взима пари за вход при влизането ни в съдебната зала, а не за забавените плащания.
    В прав текст Ви питам г-жо Председател на съдебният състав- как е Вашето име Ася Стаименова или Красимира Проданова, (другият съдя е мъж). Във връзка с по-горе изложените факти и съгласно ЗСВ и чл.74, ал.2 да отмените горното наказание или като първо провинение да бъде глобата минимална (все пак има нарушение).

    07.03.2017 г. С подпис:.........................................
    Гр.София / Благовест Илиев/
    blag009
    blag009


    Брой мнения : 272
    Join date : 31.07.2010
    Age : 74
    Местожителство : София

    "Независимата" BG  съдебна власт  и нейните зависимости - Page 3 Empty Чак на 08.03.2017 г.

    Писане  blag009 Сря Апр 28, 2021 5:06 am

    Чак на 08.03.2017 г. след 7-дневния прозорец излиза с Определение
    по моето маказание. Съответно го подписах с ОМ и приложих горната
    Молба да СГС .
    Не знам какво е очаквала г-жа Проданова от мен , да се стресирам ,да изгуба
    ум и дума . Явно не си е давала сметка , че след 38 год.трудов стаж , ако не
    друго поне съм се научил как да се държа в по-сложни ситуации.Все пак
    като огняр с 23 год. стаж и като засвирят звънците , еле пък сирената за
    задействена защита ПЪРВО в движение си регулираш дишането , преглед на
    приборите къде Е проблема , оделно по шума на котела , вече си нащрек и ЧАК
    тогава в границите на 5-10 сек. знаеш кво да правиш. Без паника и шашкане .
    Когато ми поднесе първия документ да подпиша за глобата и Я попитах какво
    означават ТИЯ букви и членове и СЛЕД ... едва ли с крясък ПОДПИШИ си одъхнах
    и взех да и гледам сеира. Знам , че при такъв гаф от страна на съдията , по-горната
    инстанция БЕЗ да гледа молбата по същество я прави нищожна. Когато излезна за втората
    бележка(уведомление или нещо подобно) Прокурора , се опита да ме порицава ОТГВОРИХ МУ
    Г.н Прокурор Вие си гледайте Вашата катедра , аз съдийската маса , ако имате въпроси към мен,
    да минават през Председателя на съдебния състав.
    Итака повече от половин година минавах за единствения който НЕ е глобен от съдия Проданова.
    При нейното Определение на 8 март и казах , че приглоба от 200 лв. жената няма да ми дига гири.
    При глоба от 20 лв. ЩЕ ми ги натяква до края на мандата ми . Жената знае , че когато си гледкам
    съвестно работа , просто някои хора и "Под вола теле" ще търсят за да ме накажат. Не знам защо е така
    от колегите уважаван от шефовете ПЪРВИТЕ три месеца треска ги тресе за да ме хванат в крачк.
    След третия месец полу на шега и истина окам "Шефе , ако искаш да ме накажеш ПОПИТАЙ сам
    ще си кажа " и опалааа нов фен. Панякога се мисля , ако работех в съда нанякаква позиция и
    ми се случна тая случка КАКЪВ щеше да е резултата . Веднъж минах по тояпът ииивсичко се
    размина с носене на една машина с цел да я нахлуза на самозабравил се чиновник . Винага съм
    се опирал на законите и съдът . Е ,когато се развеждах опрях до него . За тия години исках
    ДВЕ неща - Ксерокс копия по делата , които получават всички страни и като инвалид да паркирам
    на обозначеното място за инвалиди в подземният гараж. АХА и тая все пак "смешна" разправия
    м/у мен и г-жа Проданова в очите на един трето курсник по право .
    При копи-пести става еднааа АМА се чете cheers
    Кибик Блаже
    ПП. Следва веселата част , НО първо ШЪ изчегъртам г-жа Проданова и самозабравилите се ЧСИ !
    Това Божков и Василев са лесни ТИЯ са башибозука на димукрацията .
    blag009
    blag009


    Брой мнения : 272
    Join date : 31.07.2010
    Age : 74
    Местожителство : София

    "Независимата" BG  съдебна власт  и нейните зависимости - Page 3 Empty Да видиме кво става

    Писане  blag009 Съб Май 08, 2021 1:19 am

    И така ще пусна "професионалното" Определение на г-жа Председател
    на 5 НО относно моето наказание


       https://www.facebook.com/photo?fbid=10217839470807166&set=a.10200861678932980  


          https://www.facebook.com/photo?fbid=10217839472447207&set=a.10200861678932980     


    Въпреки възражението ми от 02.03.2017 г. до НЕЯ   вх.№ 1016462/02.03.2017 г.  
    и ксерокс копие да СГС   вх.№29588/07.03.2017 г. против нейното наказание .  
    Коментара е излишен . Квалификациите сама си е направила ШЪ добава безхаберие .
    Кибик Блаже
    ПП. Илизами само долното , НО като натисна дясната стрелка излиза и първа страница - определение
    blag009
    blag009


    Брой мнения : 272
    Join date : 31.07.2010
    Age : 74
    Местожителство : София

    "Независимата" BG  съдебна власт  и нейните зависимости - Page 3 Empty Има си проверени неща в живота ?

    Писане  blag009 Чет Май 13, 2021 10:17 pm

    Има си проверени неща в живота ? Една от причините за се забавя е ,
    НЕ знаех къде са ми тефтерите от 2016, 17 и 18 год. Близо три месеца
    ровех къде ли не и не та не ...НЕМАГИ  Evil or Very Mad  ! Накрая вдигнах ръце и окнах
    на жената "Кики искам след там една седмица да търся някой твой докЮмент.
    Вчера жената взе да рови , рови и на въпроса кво търси , ми се тростна ,че
    ми го е дала на мен и КЪДЕ съм ГО заврял тоя докюмент  Twisted Evil  . И о небеса ,
    амче при моите тефтери  КОИТО са еди къде си . Намерих тефтерите и докЮментаи и
    взех да ѝ мрънкам Very Happy  ТИ защо по рано не поиска докюмента, а  АЗЪ-БЛАЖЕ
    се изпребих три месеца да търся тефтерите си. и бля, бля и накрая "Гордей
    се жена , такъв съм и по-зле ШЪ става (така де с жена не се спори , а се хленчи по детски
    ...ИНАЧЕЕЕ тафун с нежни имена) !
      И така към 11.09.2017 г. ми се обаждат от деловодството , че на 26.09.2017 г от 10 час.
    имам дело при  съдия Проданова . Приех с надеждата все пак да си оправя отношенията
    със съдия Проданова .Отидох веднага в деловодството посках делото иии беше бая "тлъсто",
    близа  как му окат ДВА тома или ДВЕ бая солидни папки Взех да си вадя бележки , НО
    те бая станаха . Накрая взех кординатите на случката и ИЗВАДИХ цветни сателитни снимки.
    На 26.09-2017 г - след процедура  там към 18 точки , БЕШЕ даден ход на делото . Което беше
    отложено за 06.12.2017 г. След приключване на заседанието , показах сателитните снимки
    на случката и ми беше заявено твърда "Въпросите се задават ЧРЕЗ мен. Казах ѝ че няма ядове"
    В тефтера съм записал , че на 23.10.2017 г. Делото не е свалено в деловодството . Бях принуден
    след още две проверки във времето, на 24.11.2017 г. да пусна Молба до Председателя на 5-НО
    съди Красимира Проданова с вх.№ 9007214 / 24.11.2017 г да разпореди на "деловодството"
    да ми се дадеде ксерокс копия на до съдебното производство , показания на свидетели , епикризи
    и т.н. виж тук  
    https://www.facebook.com/photo?fbid=10217874665407009&set=a.10200861678932980    
    НООО на 06.12.2017 г БОМБА, по предложение на прокурора "Делото трябва да се гледна еднолично
    от съдия Проданова". Изгледах , прокурорката , погледнах към адвокатите и накрая съдия Проданова.
    Явно след "шокиращото" предложение, съдия Проданова се обърна към адвокатие, ишчите и т.н.
    Всички се съгласиха. Очквах да поиска и нашето съгласи но КЪДЕ ти . Напуснахме залата
    и колежката ме попита "Блаже кво става? Отговорих и , че причината е моя заради Молбата ми и
    цветните сателитни снимки на случката.Това което прави Проданова е в разрез с НПК и ЗСВ и
    едно  НАШЕ питане до Инспектората ШЪ и се стъжни положението. Мога и сам да се оплача ,
    но НЕКА си има реванша от "пропусната глоба от 200 лв".
    Итака блаженно си бях до към края на март 2018 г. Отидох до банкомата да теглям пари за
    рожденият си ден  и "ядец"не пуска пари. Отбих се до банката защо след като имам парички не пуска.
    В началото не ми дадоха информация , обърнах се към шефката на клона ЗАЩО ми е  
    блокирана картата ? Каза ми , че има запор от ЧСИ, попитха кой е той , взе леко да шишилкави .
    Станах и казах , че ЩЕ питам чрез медиите ЗАЩО не ми се дава информация за МОИТЕ пари  и
    КОЙ закон и забранява да бъда информиран . Каза ми името на ЧСИ и разбрах кво значи:
                      "Гнили ябълки в съдебната система"?  
    Пак казвам "В краен случай майната му на моето достойнство ! Като инвалид  ЦЯЛ животе съм
    бил подлаган от некадърници на някаква дискриминация . Но когато нещата загрубеят
    КАЗВАХ ясно "Ще се обърна към съдът, там ще кажат КОЕ КАК Е" и нещата се уреждаха со кротце" !
    Да, но тук  нещата стават в САМИЯТ СЪД и образно казано :
    "ОБЕЗЛИЧАВАНЕ на част от СЪДЕБНАТА ВЛАСТ против конституцията , ЗСВ , НПК и т.н."
    И кото гледкам ЩО борци има за рИформи в СВ ...мани , мани "Втриса ме" !
    В моята практика като СЗ , съм стигнал до извод , че от 80 до 90 % ние СЗ сме съгласни със съдията!
    Все пак те са професионалисти и се съобръзяват с адвокати и прокурори . Едно на ръка , че има
    и по-горна инстанция и срамът ,  ШЪ е на съдията .
    Със колеги сме разговаряли , кога един съдия "кръшка" ... четеш , гледаш , слушаш и понюхваш нюансите !
    Тъй като СЗ на възраст до 30 години се броят на двете ръце , то останалите са "стари кучета"!
    Следва продължения за безхаберието на един съдия и ЧСИ за кожата на един СЗ   ! What a Face
    Кибик Блаже
    blag009
    blag009


    Брой мнения : 272
    Join date : 31.07.2010
    Age : 74
    Местожителство : София

    "Независимата" BG  съдебна власт  и нейните зависимости - Page 3 Empty Блаженни са верущите ...

    Писане  blag009 Пон Май 17, 2021 2:16 am

    И тика с вх.№29588/07.03.2017 г. до СГС относно нарушенията на съдия Проданова
    От там СГС до СРС изх.№РД-21-ЖГ-220/17 на 09.03.2017г до И.Д. съдия Стефан Милев
    за окомлектоване на преписката .Резолюция на съдия Милев от 13.03.2017г.
    до съдия Проданова за копие от протоколите ... и до тук НА ТРУПЧЕТА т.е. забутано някъде.
     https://www.facebook.com/photo?fbid=10217893003705455&set=a.10200861678932980
    И тика Блаже блажен , без ефективна глоба НООО тук следва безцеремонната бухалка в
    ЛИЦЕТО на съдия Проданова и ЧСИ Галин Костов . Образуват изпълнителен лист от  21.12.2017 г
    Интересното е , че  чак към края на март 2018г. разбирам за изпълнителния лист.
    Написъл съм ТРИ молби до ЧСИ Костов за неправомерноста на глобата . Едно на ръка , че
    ГОВОРЕХ само спомошника му , то бяха членове от НПК и ЗСВ  Резултат  нула Пускам молбите
     https://www.facebook.com/photo?fbid=10217893071067139&set=a.10200861678932980

      https://www.facebook.com/photo?fbid=10217893095747756&set=a.10200861678932980

      Ще видя по нататък къде е третата Молба
     На 03.04.2018г-Пуснах  пак Молба до СГС относно глобата но ЧСИ



           
         Вх.№ 47445/03.04.18 г.                      
                                                       
                                             
     До И.Ф.Административен ръководител                                          .                                                                  на Софийски Градски Съд                                                            .                                                                   съдия – Десислава Попколева
                                                          Ж А Л Б А                                                                                    .                         от Благовест Горанов Илиев – съдебен заседател в СРС                            .                                      
                  адрес: София кв.Х.Димитър бл.193 вх.Б ап 17 тел.0894242410
           Г-жо Председател, на 28.03.2018 г. при теглене на пари от  банкомат, разбрах че ми е                                              блокирана  картата от банката. На 29.03.2018 г. в банка (ОББ) ми обясниха,че има запор                                              от ЧСИ Галин Костов №924. На 02.04.2018 г. отидох в кантората и получих                                  
    „Съобщение за образувано изпълнително дело” № 20189240400060 със изх №3000/22.03.2018 г.              
    на сумата от 302,00 лв. На основание:                                                                                                          
      „Изпълнителен лист издаден на 21.12.2017г. от РАЙОНЕН СЪД СОФИЯ на основание                        
       Съдебно определение по ЧНД № 498 от 2017 г.  на РАЙОНЕН СЪД СОФИЯ 5 с-в/отд. ,въз                  
       основа на влязла в сила заповед за изпълнение по чл.410 по ГПК, ВИЕ БЛАГОВЕСТ ГОРАНОВ ИЛИЕВ        
     С ЕГН 5004041861, СТЕ ОСЪДЕН ДА: заплатите следните суми , в полза на взискателя :                  
       РАЙОНЕН СЪД СОФИЯ С ЕИК 000000111”. Чета:                                                                                      
       дата 21.12.2017 г.  град София                                                                                                                
                  . ИЗПЪЛНИТЕЛНИЯТ ЛИСТ- издаден от                                                                                                   Съдия Красимира Проданова от СОФИЙСКИ РАЙОНЕНСЪД НО,5  на основание                                                 чл.190 ал.2 и чл.416 ал.4 от НПК, като констатира, че по ОПРЕДЕЛЕНИЕ  на съда от 01.03.2017 г.            
           по  НЧД № 498/2017г. подлежи на изпълнение  разпореди  да се издаде следният                                                             ..  ИЗПЪЛНИТЕЛЕН ЛИСТ                                                                                                            
         Осъжда Благовест Горанов Илиев ЕГН 5004041861 живущ гр.София ж.к.Х.Димитър                                                            бл.193, вх.Б, ап.17 да заплати глоба в размер на200,00(двеста) лева.                                        .   Г-жо Председател , чета и не вярвам ! Как стана така, че като съдебен заседател                            
        по НЧД № 498/2017 г. и съгласно изпълнителният лист по  чл.190 ал.2, и чл.416 ал.4 .                     ставам обвиняем и трябва да платя глоба но като какъв ?                                                                                    Съгласно чл.74 ал.1 от  ЗСВ, мога да бъда глобяван с разпореждане от  Председателя на съда            
        след мое обяснение.  По моя жалба , председателя на по-горният съд може да отмени      
        разпореждането или намали глобата. Във връзка с нарушението от моя страна по време на        
       съдебното заседание по НЧД № 498/2017 г.на 01.03.2017 г.  съм дал писмено обяснение с                    
      вх.№ 1016462/02.03.17 г.  до председателя на НО 5 съдия Красимира Проданова относно моята        
      грешка и прекомерната глоба от 200,00 лв. , както и процесуалните грешки на съдия Кр.Проданова.        
      На 07.03.2017 г. подадох молба до СГС вх.№29588/07.03.2017г., тъй като нямаше  закрито заседание           на съдебният състав по НЧД № 498/2017 г. на НО 5 състав.    Такова заседание се проведе                        
       на 08.03.2017 г. на което се подписах с особено мнение и приложих Обяснение до съдия Красимира Проданова и Молбата ми до СГС. По неясни причини и до сега не съм получил  разпореждане от  Председателя на СРС относно моето провинение , нито и от Молбата ми до СГС.                                              .     Г-жо Председател, смятам че има грубо нарушение при налагане на глобата , както                              
          и „изпълнителният лист” до ЧСИ.  Моля за Вашето  нареждане за отмяна на „Съобщение за образувано  
         изпълнително дело” № 20189240400060 със изх №3000/22.03.2018 г.  на сумата от 302,00 лв.
          Пенсионер съм и пенсията ми е блокирана за неопределено време.Съпругата ми е втора група    
           инвалид и ще изпитваме известни притеснения , при водене на едно дело по ГПК. За мен        
          специално това е неприятен вариант при защита на моите права като съдебен заседател и    
         гражданин.   В краен случай съм част от съдебната власт и въпреки неудобствата от неправдата ,                  не искам да водя дела срещу друг член от съдебната власт.Стават недоразумения, на 68 г. съм и      
         имам малко или повече толерантност спрямо някои грешки на по-младите. По принцип със
        председателите на НО нямам проблем. Друг е въпроса с ръководството на СРС, но това е друг проблем    
       и поради липса на комуникация търся други пътища за тяхното решаване .                                                                                         Прилагам следните ксерос копия:                                                                                1.Съобщение за образуване на изпълнително дело № 20189240400060 изх№ 3000/22.03.18 г.                         2.Постановление на  изпълнително дело № 20189240400060  изх.№2998/22.03.2018 г.                                    3.Молба до Председателя  на 5 НО Кр.Проданова вх.№1016462/02.03.2017                                  
          4.Молба до Председателя на СГС Калоян Топалов вх.№29588/07.03.2017    
          Гр.София                                                                  с подпис :.......................
         03.04.2018 г.                                                               / Благовест Илиев /


    Кибик Блаже
    ПП. Е ,поне се чете
    Първа страница
    https://www.facebook.com/photo?fbid=10217893523398447&set=a.10200861678932980

    https://www.facebook.com/photo?fbid=10217893544198967&set=a.10200861678932980

    Това е отговора на Молбата ми .Която показва грубото показване на Закона от страна
    на съдия Проданова и ЧСИ Костов.
    В интерес на истината горното решение ми беше дадено от ЧСИ след думите , чи ще видя кво става .
    Дадохами отговора и на въпроса "И сига кво ?Ми се отговори "Ние парите ги преведохме ,
    остава да ни съдиш" Захилих се и ИМ казах "Да Ви съдя ... абсурд ... леко ще минете ТАКА
    мога това които ГО имам да си го пускам на корем по разните инстанции .
    От определението се изкефих на израза адвокат Благовест Илиев ... Cool
    blag009
    blag009


    Брой мнения : 272
    Join date : 31.07.2010
    Age : 74
    Местожителство : София

    "Независимата" BG  съдебна власт  и нейните зависимости - Page 3 Empty Това е да си ЧСИ

    Писане  blag009 Сря Май 19, 2021 5:27 am

    Освен 200 лв. , има 102 лв. към ЧСИ и накрая БАНКАТА ми взе още 25 лв. за да махне запора
    Тикааа всичко 327 лв. ЩЕ проверя още веднъж. НО 30 % далавера за ЧСИ зад който стои полиция по закон ...
    Кибик Блаже
    blag009
    blag009


    Брой мнения : 272
    Join date : 31.07.2010
    Age : 74
    Местожителство : София

    "Независимата" BG  съдебна власт  и нейните зависимости - Page 3 Empty И така сега за моето "непокорство" !?

    Писане  blag009 Пон Май 24, 2021 4:18 am

    И така сега за моето "непокорство" !? Twisted Evil Към средата на декември 2017 г.
    отидох до деловодството да прегледам едно дело. НООО,след катостигнах до входа
    на СРС , ХОББ ме сряза жестоко , едва си поемах въздух . След 15 мин.се посъвзех и
    реших от 7 до 10 дена да предупреждават съдебния състав ЗАЩО няма да присъствам !
    Януари , фефруари и март над десетина дела след предупреждение не ходих .
    Ще пусна по-нататък моите молби до СЪДИЯТА те са към 7-8 със стандартно писане.
    Очаквах , все пак ПОНЕ един от съдиите да реагира в моя ползааа ... но КЪДЕ ти !
    Дори един от тях през месец април ме питаше "Не разбрах защо не дойде"? Отговорих му
    "Г-н Председател ,АКО ми отговорите на всички там членчета и ЗАКОНИ , относно дискриминацията
    към мен, не виждам какъв е проблема! Ако г-н Председателя на СРС се отнесе към Вас както към
    мен , КАК ще реагирате и т.н. ТОЕСТ разговора беше от "пусто в празно" "!
    Кибик Блаже
    ПП. Ще изреда вх. номера и пълнит текст на една от "Молбите" ми както и отговорите
    на разпорежданията на Председателя на СРС . В интерес на истината НЕ БЯХ глобяван .
    blag009
    blag009


    Брой мнения : 272
    Join date : 31.07.2010
    Age : 74
    Местожителство : София

    "Независимата" BG  съдебна власт  и нейните зависимости - Page 3 Empty Чакам едно намигване и продължавам !

    Писане  blag009 Нед Дек 12, 2021 9:02 am

    Чакам едно намигване и продължавам !
    Единствената институция в СЪДЕБНАТА ВЛАСТ
    КОЯТО е под някакъв контрол от страна на хората са
    СЪДЕБНИТЕ ЗАСЕДАТЕЛИ според мен НАД 90 %, са честни и почтени !
    Просто манипулацията е финна и первезна .
    Как мислите , АКО на уважаемите СЪДИИ не им се плаща ТРИ месеца КВО ще стане ?
    Но дугая Лалов си позволи лукса ТРИ месеца да не плаща на СЗ в Стол.Рай.Съд !
    Иначе правеше протести за увеличение на ТЕХНИТЕ заплати.
    Интересното е , че на дугарката Ц.Ц съм писал над 4-5 пъти
    и съм показал ПЪТЯ как се оправи положението. Е, ЦЦ я няма , Стоилов
    стана Конституционнен съдия и т.н. понография.
    Кибик Блаже
    blag009
    blag009


    Брой мнения : 272
    Join date : 31.07.2010
    Age : 74
    Местожителство : София

    "Независимата" BG  съдебна власт  и нейните зависимости - Page 3 Empty Защо е нужен СЗ - чопнато от тук и там

    Писане  blag009 Пон Юни 19, 2023 12:51 am

    Помни, че Ноевият ковчег е направен от любител, а професионалисти са построили "Титаник".
    Основните задачи, които са поставени от законодателя пред института на съдебните заседатели са свързани с тяхната роля на представител на гражданското общество в съдебния процес:
    • с участието си в състав на съда, разглеждащ едно наказателно дело, съдебните заседатели спомагат за повишаване на доверието в съда и на неговия авторитет сред обществото;
    • със своите знания и житейски опит съдебните заседатели допринасят за качеството на постановените съдебни актове и за справедливостта на наказателния процес, като предпазват съда от формализъм, консерватизъм, бюрократизъм и шаблон. При контакта си със съдебните заседатели, професионалните съдии излизат от рамките на нормалната рутина, която се натрупва при разглеждането на поредица от сходни случаи. Това е още една гаранция за независимостта и безпристрастността на съдебния акт;
    • участието на непредубедени лица в наказателния процес поддържа жива връзката между съдебното производство и реалния обществен живот и подпомага обикновените хора да разберат особеностите на работата на съда. Трябва да се подчертае, че участието на представители на обществото в наказателния процес като решаващ орган дава на широките слоеве от обществеността по-реална представа за съдебното производство, за неговите възможности и за това по какъв начин функционира съдебната власт.
    Именно чрез участието на съдебни заседатели в състава на съда, разглеждащ едно наказателно дело, народът упражнява своите права на суверен по отношение на съдебната власт. При това съдебните заседатели не са обвързани със становища, взети извън наказателния процес, а трябва да правораздават въз основа на своето убеждение, основано на доказателствата по делото и закона.
    Като част от съдебния състав, съдебният заседател има еднакви права със съдиите:
     запознаване с делото и доказателствата по него,
     разпит на свидетели и страни,
     запознаване със заключението на експертите
    - Съдебните заседатели не са професионалисти в областта на наказателното право, а изискванията на закона и практиката към формата и съдържанието на мотивите са изключително високи . . Поради тези причини добрата практика изисква съдебните заседатели, които следва да изготвят мотивите към съответния съдебен акт, да получат достъп до мотиви по сходни случаи, изготвени от професионални съдии и дори да поискат помощ в тази насока от председателя на съответния съдебен състав.
    Кибик Блаже

    blag009
    blag009


    Брой мнения : 272
    Join date : 31.07.2010
    Age : 74
    Местожителство : София

    "Независимата" BG  съдебна власт  и нейните зависимости - Page 3 Empty АПЕЛ

    Писане  blag009 Пон Сеп 18, 2023 12:32 am

    Присъедини се и дай гласност АПЕЛ
    от Благовест Илиев БИВШ Съдебен Заседател
    НЕ , НЕ , НЕ поредната порнография относно Съдебната Реформа !?
    Може до припадък да правиме ПРОТЕСТИ и глас в пустиня !
    ЗАЩО се стигна до ТУК ?
    ЗАЩОТО бяха потъпквани по брутални и финни хватки ПРАВАТА на СЪДЕБНИТЕ ЗАСЕДАТЕЛИ !?
    Вижте ТУК https://bezprizorni.bulgarianforum.net/t163p25-topic
    Нещо познато ! 🙂
    ЕДИНСТВЕНИЯТ начин да НЕ ни бъде запушена устата на Съдебните Заседатели е ДОПЪЛНЕНИ към
    чл.Чл. 123. В определени от закона случаи в правораздаването участват и съдебни заседатели.
    Да се ДОБАВИ "Съдебните Заседатели имат ВСИЧКИ права на Председателя на Съдебният Състав" .
    След като със решението на Съдебните Заседатели ЗАВИСИ как се решава ДЕЛОТО , да ИМА право да задава въпроси , да иска епикризи и т.н. !
    Прочетете моите патила и СИ задайте ВЪПРОСА , ТАКА ли СЪДЕБНАТА ГИЛДИЯ решава въпроса със Съдебните Заседатели ...
    Единствената ГИЛДИЯ (институция и т.н.) по КОНСТИТУЦИЯ която е под контрола на НАРОДА е СЪДЕБНИТЕ ЗАСЕДАТЕЛИ !
    Призовавам ВИ да си върнем контрола НАД СЪДЕБНАТА ВАСТ в наказателните дела .
    Ще има ГОЛЯМ вой , но КРАЙНО ВРЕМЕ , нещата да си дойдат на МЯСТО !
    Благовест Илиев
    ПП. Припомнете си стихчето на Мартин Нимьолер
    КОГАТО НАЦИСТИТЕ ДОЙДОХА ЗА МЕН
    превод: Борис Борисов и Александър Ножаров
    Когато нацистите дойдоха за комунистите,
    аз мълчах;
    не бях комунист.
    Когато затвориха социалдемократите,
    аз мълчах;
    не бях социалдемократ.
    Когато дойдоха за профсъюзите,
    аз мълчах;
    не членувах в профсъюз.
    Когато дойдоха за евреите,
    аз мълчах;
    не бях евреин.
    Когато дойдоха за мен
    - вече не бяха останали хора,
    които да ме защитят.
    —————————–
    BEZPRIZORNI.BULGARIANFORUM.NET
    "Независимата" BG съдебна власт и нейните зависимости - Page 2
    ПП. Дай рамо и се бори да стане
    ПУСКАМ тук Апел да не задръствам страниците по фейса и т.н.
    Кибик Блаже

    Sponsored content


    "Независимата" BG  съдебна власт  и нейните зависимости - Page 3 Empty Re: "Независимата" BG съдебна власт и нейните зависимости

    Писане  Sponsored content


      В момента е: Нед Апр 28, 2024 11:24 pm