bezprizorni



Join the forum, it's quick and easy

bezprizorni

bezprizorni

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
bezprizorni

форум за посветени


4 posters

    5 ЛЕВА - носорозите знаят защо

    Rhino
    Rhino


    Брой мнения : 6497
    Join date : 23.04.2009
    Местожителство : everywhere

    5 ЛЕВА - носорозите знаят защо - Page 13 Empty Re: 5 ЛЕВА - носорозите знаят защо

    Писане  Rhino Пон Мар 25, 2013 4:40 am

    pljushen написа:
    Rhino написа:
    Носи, не става въпрос за етикета, а за съдържанието.
    Генерикът обикновено е по-малко ефективен, може би незабележимо, но по принцип.
    Носи, ако имаш две чаши водка на 40°, едната от които е "Абсолют", а другата "Аляска", от коя от двете ще се напиеш повече?
    Rhino написа:Иначе защо ще има толкова очевидна разлика в цената, която може да подбие оригинала?
    Ето това е трябвало да разбереш, преди да пишеш и да ставаш за смях на гаргите!

    Химическата формула е една и съща! Разликата между оригинала и генерика е същата, каквато е разликата между две чаши дестилирана вода! bounce

    Естествено, че ще се напиеш еднакво. Разликата е ще е в последствията, които ще имаш при махмурлука. Защо генериците са по-евтини? Защото използват по-евтини субстанции. Как ще ти понесе организмът двете водки? Те не са еквивалентни в биологично отношение. В още по-голяма степен това се отнася до лекарствата. Генериците са рисковани при трансплантации, например. Smile
    Rhino
    Rhino


    Брой мнения : 6497
    Join date : 23.04.2009
    Местожителство : everywhere

    5 ЛЕВА - носорозите знаят защо - Page 13 Empty Re: 5 ЛЕВА - носорозите знаят защо

    Писане  Rhino Пон Мар 25, 2013 4:41 am

    pljushen написа:
    Rhino написа:В САЩ има 40 милиона, които не се осигуряват, но пак не им се отказва здравна помощ.

    Ти така си мислиш Basketball

    Какво има да си мисля, нали имам роднини там. Very Happy
    Rhino
    Rhino


    Брой мнения : 6497
    Join date : 23.04.2009
    Местожителство : everywhere

    5 ЛЕВА - носорозите знаят защо - Page 13 Empty Re: 5 ЛЕВА - носорозите знаят защо

    Писане  Rhino Пон Мар 25, 2013 4:47 am

    Emma написа:
    Rhino написа:
    Emma написа:
    Rhino написа:
    Emma написа:
    Rhino написа:
    pljushen написа:
    Rhino написа:
    pljushen написа:Аз на негово място наистина бих си помислил, дали не искам да се осигурявам пенсионно. Също така, не бих отказал и от ония, гръцките облигации с високата лихва Twisted Evil

    И разбира се, малко акции на "Софарма" Basketball
    Осигуряй се бе, кой ти пречи. Може и да се самоосигуряваш даже. Smile
    Ти се самоосигурявай, бре! На тебе по ти приляга, нали хем продаде коптор, хем си ЕТ? Twisted Evil

    Парите от коптора ги теглиш на ръка от едната сметка и ги внасяш на другата, като пътьом ги декларираш приходи на фирмата си, и от тях се осигуряваш на максималния праг, и така, докато не изядеш и изпиеш парите от коптора elephant

    Ще видиш, как ще ти се осребри след пенсия Laughing Laughing Laughing

    Защо да се самоосигурявам, когато има кой да ме осигурява? Laughing

    Да декларирам приходи, без да ги имам? Май трябва да минеш на генерици. affraid Не съм фен на благотворителността към държавните учреждения. Very Happy

    Понякога не разбирам как си го предствяш едно общество ?

    Оставам с впечатлението, че би било пълен хаос ако то беше както ти си го представяш, без какъвато и да е система на регулация.

    Би ли обяснил , моля .

    1. Здравно осигуряване
    2. Лекарства
    3. Пенсионно осигуряване
    4. Образование
    5. Социaлна система

    Ще се опитам да го обясня, колкото мога. Да започнем със здравното осигуряване. Както казах, човек трябва да има възможността да избира дали да се осигурява или не. Такава е американската система. Обама сега опитва реформи, но те са изключително противоречиви. При положение, че няма тази възможност, най-добрата опция според мене са частните осигурителни фондове. В Холандия, например, здравното осигуряване е сто процента частно. Държавата се грижи единствено за регулирането, поемайки здравното осигуряване на децата и на хората с ниски доходи.

    http://www.government.nl/issues/health-issues/health-insurance - Ето я Холандия. Ако аз разбирам правилно, по закон си длъжен да се осигуряваш и то с основния пакет!

    После възниква и въпроса - От къде идат партите за децата и хората с ниски доходи ? Question

    Да, осигуряваш се с основния пакет, но ЧАСТНО! Продължителното лечение, операциите и пр. се поемат от високите данъци, които се плащат там. Същото е и за децата и социално слабите. Бонус е и правото на отказ от осигуряване, главно поради религиозни причини (крайните протестанти и др.), но там работодателите са задължени да прехвърлят своята част от осигуровката в частна сметка на работника.

    Носи, ако нещо което по закон е зaдължително , то оставя ли право на избор за какъвто ти говориш ?

    Частно или не, то е задължително за всеки, които живее там и то са задължителни определени брои услуги.

    Уф, уморих се...Чети бе Носи.... Mad

    Employees also pay an income-related contribution towards health insurance costs, but this is reimbursed by their employers. Employees pay tax on the amount reimbursed.


    http://www.government.nl/issues/health-issues/health-insurance

    Аз това и написах по-горе: при положение, че няма тази възможност (тоест изборът да не се осигуряваш). Само в такъв случай частното осигуряване, макар и задължително, е по-приемливият вариант. Въпросът е дали регулираната конкуренция може да се окаже икономически ефективна? Положителното е поне, че има стимул за развитие.
    pljushen
    pljushen


    Брой мнения : 903
    Join date : 13.11.2011

    5 ЛЕВА - носорозите знаят защо - Page 13 Empty Re: 5 ЛЕВА - носорозите знаят защо

    Писане  pljushen Пон Мар 25, 2013 4:55 am

    Rhino написа:
    pljushen написа:"пази боже сляпо да прогледне" pirat
    И за тебе се отнася, приятелю. Като имаш пари, купуваш по-скъпото, ако имаш възможност.

    Не, драги. Дори когато имам пари, си правя внимателно сметката. Ако ще купувам вино, гледам доброто съотношение качество-цена, независимо колко пари имам. При това, не съм претенциозен. Стига ми да е от грозде и да няма груби дефекти.

    Виненият пазар е изключително спекулативен и се крепи на система от агресивни маркетингови похвати. В този смисъл, глупакът си проличава много добре в отношението му към виното Basketball
    pljushen
    pljushen


    Брой мнения : 903
    Join date : 13.11.2011

    5 ЛЕВА - носорозите знаят защо - Page 13 Empty Re: 5 ЛЕВА - носорозите знаят защо

    Писане  pljushen Пон Мар 25, 2013 5:02 am

    Rhino написа:
    pljushen написа:
    Rhino написа:В САЩ има 40 милиона, които не се осигуряват, но пак не им се отказва здравна помощ.

    Ти така си мислиш Basketball

    Какво има да си мисля, нали имам роднини там. Very Happy
    Е та какво, като имаш роднини? Само си мислиш, че знаеш.

    Същото и за лекарствата. Мислиш си, че знаеш, защото майка ти е била фармацевт.

    Да де, ама само си мислиш Basketball

    Само че, само с мислене не става, иска се и друго clown
    Emma
    Emma


    Брой мнения : 4274
    Join date : 23.04.2009

    5 ЛЕВА - носорозите знаят защо - Page 13 Empty Re: 5 ЛЕВА - носорозите знаят защо

    Писане  Emma Пон Мар 25, 2013 5:08 am

    Rhino написа:
    Emma написа:
    Rhino написа:
    Emma написа:
    Rhino написа:
    Emma написа:
    Rhino написа:
    pljushen написа:
    Rhino написа:
    pljushen написа:Аз на негово място наистина бих си помислил, дали не искам да се осигурявам пенсионно. Също така, не бих отказал и от ония, гръцките облигации с високата лихва Twisted Evil

    И разбира се, малко акции на "Софарма" Basketball
    Осигуряй се бе, кой ти пречи. Може и да се самоосигуряваш даже. Smile
    Ти се самоосигурявай, бре! На тебе по ти приляга, нали хем продаде коптор, хем си ЕТ? Twisted Evil

    Парите от коптора ги теглиш на ръка от едната сметка и ги внасяш на другата, като пътьом ги декларираш приходи на фирмата си, и от тях се осигуряваш на максималния праг, и така, докато не изядеш и изпиеш парите от коптора elephant

    Ще видиш, как ще ти се осребри след пенсия Laughing Laughing Laughing

    Защо да се самоосигурявам, когато има кой да ме осигурява? Laughing

    Да декларирам приходи, без да ги имам? Май трябва да минеш на генерици. affraid Не съм фен на благотворителността към държавните учреждения. Very Happy

    Понякога не разбирам как си го предствяш едно общество ?

    Оставам с впечатлението, че би било пълен хаос ако то беше както ти си го представяш, без какъвато и да е система на регулация.

    Би ли обяснил , моля .

    1. Здравно осигуряване
    2. Лекарства
    3. Пенсионно осигуряване
    4. Образование
    5. Социaлна система

    Ще се опитам да го обясня, колкото мога. Да започнем със здравното осигуряване. Както казах, човек трябва да има възможността да избира дали да се осигурява или не. Такава е американската система. Обама сега опитва реформи, но те са изключително противоречиви. При положение, че няма тази възможност, най-добрата опция според мене са частните осигурителни фондове. В Холандия, например, здравното осигуряване е сто процента частно. Държавата се грижи единствено за регулирането, поемайки здравното осигуряване на децата и на хората с ниски доходи.

    http://www.government.nl/issues/health-issues/health-insurance - Ето я Холандия. Ако аз разбирам правилно, по закон си длъжен да се осигуряваш и то с основния пакет!

    После възниква и въпроса - От къде идат партите за децата и хората с ниски доходи ? Question

    Да, осигуряваш се с основния пакет, но ЧАСТНО! Продължителното лечение, операциите и пр. се поемат от високите данъци, които се плащат там. Същото е и за децата и социално слабите. Бонус е и правото на отказ от осигуряване, главно поради религиозни причини (крайните протестанти и др.), но там работодателите са задължени да прехвърлят своята част от осигуровката в частна сметка на работника.

    Носи, ако нещо което по закон е зaдължително , то оставя ли право на избор за какъвто ти говориш ?

    Частно или не, то е задължително за всеки, които живее там и то са задължителни определени брои услуги.

    Уф, уморих се...Чети бе Носи.... Mad

    Employees also pay an income-related contribution towards health insurance costs, but this is reimbursed by their employers. Employees pay tax on the amount reimbursed.


    http://www.government.nl/issues/health-issues/health-insurance

    Аз това и написах по-горе: при положение, че няма тази възможност (тоест изборът да не се осигуряваш). Само в такъв случай частното осигуряване, макар и задължително, е по-приемливият вариант. Въпросът е дали регулираната конкуренция може да се окаже икономически ефективна? Положителното е поне, че има стимул за развитие.

    Носи, маи от тоя разговор няма смисъл...

    Говорим на различни езици. Surprised
    pljushen
    pljushen


    Брой мнения : 903
    Join date : 13.11.2011

    5 ЛЕВА - носорозите знаят защо - Page 13 Empty Re: 5 ЛЕВА - носорозите знаят защо

    Писане  pljushen Пон Мар 25, 2013 5:15 am

    Rhino написа:
    pljushen написа:Химическата формула е една и съща! Разликата между оригинала и генерика е същата, каквато е разликата между две чаши дестилирана вода! bounce
    Естествено, че ще се напиеш еднакво. Разликата е ще е в последствията, които ще имаш при махмурлука. Защо генериците са по-евтини? Защото използват по-евтини субстанции. Как ще ти понесе организмът двете водки? Те не са еквивалентни в биологично отношение. В още по-голяма степен това се отнася до лекарствата. Генериците са рисковани при трансплантации, например. Smile
    А аз пък като пияч те уверявам, че и махмурлукът е еднакъв - и двете водки са спирт и дестилирана вода. Защо да е различен? Basketball

    Генериците са по-евтини, защото не осребряват патентни права на гърба на пациента. И не е верно, че се използуват по-евтини субстанции. Изходните субстанции са същите като чистота и като качество clown
    Emma
    Emma


    Брой мнения : 4274
    Join date : 23.04.2009

    5 ЛЕВА - носорозите знаят защо - Page 13 Empty Re: 5 ЛЕВА - носорозите знаят защо

    Писане  Emma Пон Мар 25, 2013 5:19 am

    pljushen написа:
    Генериците са по-евтини, защото не осребряват патентни права на гърба на пациента. И не е верно, че се използуват по-евтини субстанции. Изходните субстанции са същите като чистота и като качество clown

    Idea Точно!

    Ама Носито не иска да е така... bounce


    Последната промяна е направена от Emma на Пон Мар 25, 2013 5:21 am; мнението е било променяно общо 1 път
    pljushen
    pljushen


    Брой мнения : 903
    Join date : 13.11.2011

    5 ЛЕВА - носорозите знаят защо - Page 13 Empty Re: 5 ЛЕВА - носорозите знаят защо

    Писане  pljushen Пон Мар 25, 2013 5:20 am

    Emma написа:Носи, маи от тоя разговор няма смисъл...

    Говорим на различни езици. Surprised
    Да де, ама поне е весело Twisted Evil

    Поправям се - щеше да е весело, ако не беше тъжно как се излага с невежеството си нашият "автентично десен" приятел Носорога Mad
    Emma
    Emma


    Брой мнения : 4274
    Join date : 23.04.2009

    5 ЛЕВА - носорозите знаят защо - Page 13 Empty Re: 5 ЛЕВА - носорозите знаят защо

    Писане  Emma Пон Мар 25, 2013 5:24 am

    pljushen написа:
    Emma написа:Носи, маи от тоя разговор няма смисъл...

    Говорим на различни езици. Surprised

    Да де, ама поне е весело Twisted Evil


    Не знам Mad , на мен ми омръзна да дъвчим едно и също. Cool

    Трябва друга тема...или в Механата на бира , вино и шкембе! bounce bom
    Rhino
    Rhino


    Брой мнения : 6497
    Join date : 23.04.2009
    Местожителство : everywhere

    5 ЛЕВА - носорозите знаят защо - Page 13 Empty Re: 5 ЛЕВА - носорозите знаят защо

    Писане  Rhino Пон Мар 25, 2013 5:25 am

    Emma написа:
    Rhino написа:
    Emma написа:
    Rhino написа:
    Emma написа:
    Rhino написа:
    Emma написа:
    Rhino написа:
    pljushen написа:
    Rhino написа:
    pljushen написа:Аз на негово място наистина бих си помислил, дали не искам да се осигурявам пенсионно. Също така, не бих отказал и от ония, гръцките облигации с високата лихва Twisted Evil

    И разбира се, малко акции на "Софарма" Basketball
    Осигуряй се бе, кой ти пречи. Може и да се самоосигуряваш даже. Smile
    Ти се самоосигурявай, бре! На тебе по ти приляга, нали хем продаде коптор, хем си ЕТ? Twisted Evil

    Парите от коптора ги теглиш на ръка от едната сметка и ги внасяш на другата, като пътьом ги декларираш приходи на фирмата си, и от тях се осигуряваш на максималния праг, и така, докато не изядеш и изпиеш парите от коптора elephant

    Ще видиш, как ще ти се осребри след пенсия Laughing Laughing Laughing

    Защо да се самоосигурявам, когато има кой да ме осигурява? Laughing

    Да декларирам приходи, без да ги имам? Май трябва да минеш на генерици. affraid Не съм фен на благотворителността към държавните учреждения. Very Happy

    Понякога не разбирам как си го предствяш едно общество ?

    Оставам с впечатлението, че би било пълен хаос ако то беше както ти си го представяш, без какъвато и да е система на регулация.

    Би ли обяснил , моля .

    1. Здравно осигуряване
    2. Лекарства
    3. Пенсионно осигуряване
    4. Образование
    5. Социaлна система

    Ще се опитам да го обясня, колкото мога. Да започнем със здравното осигуряване. Както казах, човек трябва да има възможността да избира дали да се осигурява или не. Такава е американската система. Обама сега опитва реформи, но те са изключително противоречиви. При положение, че няма тази възможност, най-добрата опция според мене са частните осигурителни фондове. В Холандия, например, здравното осигуряване е сто процента частно. Държавата се грижи единствено за регулирането, поемайки здравното осигуряване на децата и на хората с ниски доходи.

    http://www.government.nl/issues/health-issues/health-insurance - Ето я Холандия. Ако аз разбирам правилно, по закон си длъжен да се осигуряваш и то с основния пакет!

    После възниква и въпроса - От къде идат партите за децата и хората с ниски доходи ? Question

    Да, осигуряваш се с основния пакет, но ЧАСТНО! Продължителното лечение, операциите и пр. се поемат от високите данъци, които се плащат там. Същото е и за децата и социално слабите. Бонус е и правото на отказ от осигуряване, главно поради религиозни причини (крайните протестанти и др.), но там работодателите са задължени да прехвърлят своята част от осигуровката в частна сметка на работника.

    Носи, ако нещо което по закон е зaдължително , то оставя ли право на избор за какъвто ти говориш ?

    Частно или не, то е задължително за всеки, които живее там и то са задължителни определени брои услуги.

    Уф, уморих се...Чети бе Носи.... Mad

    Employees also pay an income-related contribution towards health insurance costs, but this is reimbursed by their employers. Employees pay tax on the amount reimbursed.


    http://www.government.nl/issues/health-issues/health-insurance

    Аз това и написах по-горе: при положение, че няма тази възможност (тоест изборът да не се осигуряваш). Само в такъв случай частното осигуряване, макар и задължително, е по-приемливият вариант. Въпросът е дали регулираната конкуренция може да се окаже икономически ефективна? Положителното е поне, че има стимул за развитие.

    Носи, маи от тоя разговор няма смисъл...

    Говорим на различни езици. Surprised

    Явно, че е така. Smile
    Rhino
    Rhino


    Брой мнения : 6497
    Join date : 23.04.2009
    Местожителство : everywhere

    5 ЛЕВА - носорозите знаят защо - Page 13 Empty Re: 5 ЛЕВА - носорозите знаят защо

    Писане  Rhino Пон Мар 25, 2013 5:30 am

    pljushen написа: И не е верно, че се използуват по-евтини субстанции. Изходните субстанции са същите като чистота и като качество clown

    По данным исследований ВОЗ, от 10 до 20% дженериков не проходят проверку по контролю качества. В себестоимости производства дженериков почти половина затрат приходится на субстанцию, поэтому многие производители закупают дешевые субстанции в Китае, Индии, Вьетнаме – странах, являющихся, по данным ВОЗ, основными поставщиками фальсифицированной фармацевтической продукции в мире. Качество таких субстанций часто бывает крайне низким из-за того, что при их изготовлении используются модифицированные методы синтеза, приводящие к образованию токсичных примесей и продуктов деградации.

    http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0%B6%D0%B5%D0%BD%D0%B5%D1%80%D0%B8%D0%BA

    И на мене ми писна. Дай ще говорим за друго. Smile
    pljushen
    pljushen


    Брой мнения : 903
    Join date : 13.11.2011

    5 ЛЕВА - носорозите знаят защо - Page 13 Empty Re: 5 ЛЕВА - носорозите знаят защо

    Писане  pljushen Пон Мар 25, 2013 5:32 am

    Emma написа:
    pljushen написа:
    Emma написа:Носи, маи от тоя разговор няма смисъл...

    Говорим на различни езици. Surprised
    Да де, ама поне е весело Twisted Evil
    Не знам Mad , на мен ми омръзна да дъвчим едно и също. Cool

    Трябва друга тема...или в Механата на бира , вино и шкембе! bounce bom
    Да де, отчайващо е, ама така поне му даваме аргументите, ако на по-късен етап от живота си изпита необходимост да преосмисли схващанията си в по-реалистична и по-отговорна посока study

    Щото в механата на бира, вино и шкембе - какво? Да не би да има повече полза? elephant
    pljushen
    pljushen


    Брой мнения : 903
    Join date : 13.11.2011

    5 ЛЕВА - носорозите знаят защо - Page 13 Empty Re: 5 ЛЕВА - носорозите знаят защо

    Писане  pljushen Пон Мар 25, 2013 5:40 am

    Rhino написа:
    pljushen написа: И не е верно, че се използуват по-евтини субстанции. Изходните субстанции са същите като чистота и като качество clown

    По данным исследований ВОЗ, от 10 до 20% дженериков не проходят проверку по контролю качества. В себестоимости производства дженериков почти половина затрат приходится на субстанцию, поэтому многие производители закупают дешевые субстанции в Китае, Индии, Вьетнаме – странах, являющихся, по данным ВОЗ, основными поставщиками фальсифицированной фармацевтической продукции в мире. Качество таких субстанций часто бывает крайне низким из-за того, что при их изготовлении используются модифицированные методы синтеза, приводящие к образованию токсичных примесей и продуктов деградации.

    http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0%B6%D0%B5%D0%BD%D0%B5%D1%80%D0%B8%D0%BA
    Постнал си нещо, а не си го прочел внимателно.

    Rhino написа:По данным исследований ВОЗ, от 10 до 20% дженериков не проходят проверку по контролю качества
    Става дума за това, че част от генериците в световен мащаб не минават през контрол за качество, а не за това, че генериците по принцип са с по-лошо качество.

    И не мисли, че тези, които не са минали през контрол за качество не лекуват. Напротив, лекуват clown
    pljushen
    pljushen


    Брой мнения : 903
    Join date : 13.11.2011

    5 ЛЕВА - носорозите знаят защо - Page 13 Empty Re: 5 ЛЕВА - носорозите знаят защо

    Писане  pljushen Пон Мар 25, 2013 5:47 am

    Emma написа:
    pljushen написа:Генериците са по-евтини, защото не осребряват патентни права на гърба на пациента. И не е верно, че се използуват по-евтини субстанции. Изходните субстанции са същите като чистота и като качество clown

    Idea Точно!

    Ама Носито не иска да е така... bounce

    Солипсист, какво да правиш.
    Rhino
    Rhino


    Брой мнения : 6497
    Join date : 23.04.2009
    Местожителство : everywhere

    5 ЛЕВА - носорозите знаят защо - Page 13 Empty Re: 5 ЛЕВА - носорозите знаят защо

    Писане  Rhino Пон Мар 25, 2013 1:02 pm

    pljushen написа:
    Rhino написа:
    pljushen написа: И не е верно, че се използуват по-евтини субстанции. Изходните субстанции са същите като чистота и като качество clown

    По данным исследований ВОЗ, от 10 до 20% дженериков не проходят проверку по контролю качества. В себестоимости производства дженериков почти половина затрат приходится на субстанцию, поэтому многие производители закупают дешевые субстанции в Китае, Индии, Вьетнаме – странах, являющихся, по данным ВОЗ, основными поставщиками фальсифицированной фармацевтической продукции в мире. Качество таких субстанций часто бывает крайне низким из-за того, что при их изготовлении используются модифицированные методы синтеза, приводящие к образованию токсичных примесей и продуктов деградации.

    http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0%B6%D0%B5%D0%BD%D0%B5%D1%80%D0%B8%D0%BA
    Постнал си нещо, а не си го прочел внимателно.

    Rhino написа:По данным исследований ВОЗ, от 10 до 20% дженериков не проходят проверку по контролю качества
    Става дума за това, че част от генериците в световен мащаб не минават през контрол за качество, а не за това, че генериците по принцип са с по-лошо качество.

    И не мисли, че тези, които не са минали през контрол за качество не лекуват. Напротив, лекуват clown

    Лекуват, но при някои случаи са опасни. Особено ако са произведени в Китай, например. Кой ти гарантира, че генериците, които купуваш, не са оттам? В България вече няма стока, която да не е китайска, като почнеш от чесъна и свършиш с компютъра.
    pljushen
    pljushen


    Брой мнения : 903
    Join date : 13.11.2011

    5 ЛЕВА - носорозите знаят защо - Page 13 Empty Re: 5 ЛЕВА - носорозите знаят защо

    Писане  pljushen Пон Мар 25, 2013 5:10 pm

    Rhino написа:Лекуват, но при някои случаи са опасни. Особено ако са произведени в Китай, например. Кой ти гарантира, че генериците, които купуваш, не са оттам?
    Страховете ти са неоснователни. Когато лекарството е разрешено за продажба у нас, значи е минало контрол за качество и можеш да си спокоен.

    Виж, ако отидеш в Третия свят, там е друго. Можеш да попаднеш на ментета, в които активното вещество е по-малко от указаното на опаковката или направо липсва, без да говорим изобщо за условията на синтез pale
    Rhino
    Rhino


    Брой мнения : 6497
    Join date : 23.04.2009
    Местожителство : everywhere

    5 ЛЕВА - носорозите знаят защо - Page 13 Empty Re: 5 ЛЕВА - носорозите знаят защо

    Писане  Rhino Пон Мар 25, 2013 10:24 pm

    pljushen написа:
    Rhino написа:Лекуват, но при някои случаи са опасни. Особено ако са произведени в Китай, например. Кой ти гарантира, че генериците, които купуваш, не са оттам?
    Страховете ти са неоснователни. Когато лекарството е разрешено за продажба у нас, значи е минало контрол за качество и можеш да си спокоен.

    Виж, ако отидеш в Третия свят, там е друго. Можеш да попаднеш на ментета, в които активното вещество е по-малко от указаното на опаковката или направо липсва, без да говорим изобщо за условията на синтез pale

    Да, обаче в отделни аптеки и дрогерии, например, могат да се продават лекарства, които са внесени контрабанда. Понеже генериците са по-евтини, възможно е техният внос да се извърши от страна извън ЕС. Евросъюзът затова готви специални разпоредби против фалшификатите на патентни лекарства. От една страна, пак директива, от друга – не е ли двойна защита на лекарствен препарат – ценово и опаковъчно?

    http://www.dnevnik.bg/evropa/novini_ot_es/2012/04/27/1816997_pravila_na_es_sreshtu_falshivite_lekarstva/

    В България и в областта на здравеопазването всичко е възможно, въпреки различните закони и разпоредби. Отиваш в поликлиниката, за да ти дадат направление. Ама направленията свършили, та трябва да си плащаш като поп за прегледа, въпреки осигуровките. Ако бутнеш десет лева, ще ти намерят направление. Но това е повсеместна практика.
    pljushen
    pljushen


    Брой мнения : 903
    Join date : 13.11.2011

    5 ЛЕВА - носорозите знаят защо - Page 13 Empty Re: 5 ЛЕВА - носорозите знаят защо

    Писане  pljushen Вто Мар 26, 2013 5:09 am

    Rhino написа:
    pljushen написа:
    Rhino написа:Лекуват, но при някои случаи са опасни. Особено ако са произведени в Китай, например. Кой ти гарантира, че генериците, които купуваш, не са оттам?
    Страховете ти са неоснователни. Когато лекарството е разрешено за продажба у нас, значи е минало контрол за качество и можеш да си спокоен.

    Виж, ако отидеш в Третия свят, там е друго. Можеш да попаднеш на ментета, в които активното вещество е по-малко от указаното на опаковката или направо липсва, без да говорим изобщо за условията на синтез pale

    Да, обаче в отделни аптеки и дрогерии, например, могат да се продават лекарства, които са внесени контрабанда. Понеже генериците са по-евтини, възможно е техният внос да се извърши от страна извън ЕС. Евросъюзът затова готви специални разпоредби против фалшификатите на патентни лекарства. От една страна, пак директива, от друга – не е ли двойна защита на лекарствен препарат – ценово и опаковъчно?

    http://www.d
    nevnik.bg/evropa/novini_ot_es/2012/04/27/1816997_pravila_na_es_sreshtu_falshivite_lekarstva/

    В България и в областта на здравеопазването всичко е възможно, въпреки различните закони и разпоредби. Отиваш в поликлиниката, за да ти дадат направление. Ама направленията свършили, та трябва да си плащаш като поп за прегледа, въпреки осигуровките. Ако бутнеш десет лева, ще ти намерят направление. Но това е повсеместна практика.

    Това са бели кахъри.
    Rhino
    Rhino


    Брой мнения : 6497
    Join date : 23.04.2009
    Местожителство : everywhere

    5 ЛЕВА - носорозите знаят защо - Page 13 Empty Re: 5 ЛЕВА - носорозите знаят защо

    Писане  Rhino Сря Апр 03, 2013 3:17 pm

    http://www.gazeta.ru/money/2013/03/29_e_5121789.shtml
    pljushen
    pljushen


    Брой мнения : 903
    Join date : 13.11.2011

    5 ЛЕВА - носорозите знаят защо - Page 13 Empty Re: 5 ЛЕВА - носорозите знаят защо

    Писане  pljushen Сря Апр 03, 2013 8:06 pm

    Rhino написа:http://www.gazeta.ru/money/2013/03/29_e_5121789.shtml

    Ми нали си продаде копторите, бре? Що не замина за там? Владимир Левчев да не е нещо повече от теб? Взели са го веднага на работа за гимназиален учител по английски - нищо, че баща му е виден комунистически блюдолизец - в С или D level. Е, не му е харесало много в Бронкс, но да кажем, нахлупена шапка с качулка, изсрани панталони и десет долара в левия джоб решават донякъде проблема afro

    А ти що не опита? Тъкмо ако направиш инфаркт, ще те лекуват и без да си осигурен. Не мисля, че сметката би надхвърлила $10-15 хил clown

    Laughing Laughing Laughing
    Rhino
    Rhino


    Брой мнения : 6497
    Join date : 23.04.2009
    Местожителство : everywhere

    5 ЛЕВА - носорозите знаят защо - Page 13 Empty Re: 5 ЛЕВА - носорозите знаят защо

    Писане  Rhino Чет Апр 04, 2013 10:37 am

    Определено ще ми допадне повече, отколкото на тебе в Брюксел, но не му е дошло още времето. Laughing
    pljushen
    pljushen


    Брой мнения : 903
    Join date : 13.11.2011

    5 ЛЕВА - носорозите знаят защо - Page 13 Empty Re: 5 ЛЕВА - носорозите знаят защо

    Писане  pljushen Пет Апр 05, 2013 2:18 am

    Rhino написа:Определено ще ми допадне повече, отколкото на тебе в Брюксел, но не му е дошло още времето. Laughing

    Може би чакаш първо да се пенсионираш, и с българската учителска пенсия да се установиш във Флорида?

    Laughing Laughing Laughing

    П.П. А ти за Брюксел не се обаждай. Не ти е ясен. Впрочем, то и Америка не ти е много ясна, ако става на въпрос...
    Rhino
    Rhino


    Брой мнения : 6497
    Join date : 23.04.2009
    Местожителство : everywhere

    5 ЛЕВА - носорозите знаят защо - Page 13 Empty Re: 5 ЛЕВА - носорозите знаят защо

    Писане  Rhino Пет Апр 05, 2013 12:14 pm

    pljushen написа:
    Rhino написа:Определено ще ми допадне повече, отколкото на тебе в Брюксел, но не му е дошло още времето. Laughing

    Може би чакаш първо да се пенсионираш, и с българската учителска пенсия да се установиш във Флорида?

    Laughing Laughing Laughing

    Що пък не? Нали ме караш тука да се развивам, понеже било много перспективно...
    Laughing Laughing Laughing
    Rhino
    Rhino


    Брой мнения : 6497
    Join date : 23.04.2009
    Местожителство : everywhere

    5 ЛЕВА - носорозите знаят защо - Page 13 Empty Re: 5 ЛЕВА - носорозите знаят защо

    Писане  Rhino Пет Апр 05, 2013 12:16 pm

    pljushen написа:

    П.П. А ти за Брюксел не се обаждай. Не ти е ясен. Впрочем, то и Америка не ти е много ясна, ако става на въпрос...

    Няма страшно. Ще ми ги обяснаваш едно по едно, пък накрая току-виж съм схванал. Smile

    Sponsored content


    5 ЛЕВА - носорозите знаят защо - Page 13 Empty Re: 5 ЛЕВА - носорозите знаят защо

    Писане  Sponsored content


      В момента е: Съб Май 11, 2024 2:47 am